Vogelaars verstoren rust in natuur SPOT i Jijlesbranche staat op de helling 3 moord Verstappen GOEDKOOP Uitstraling en comfort Nu 899,- 7öpform Passagiers in volle trein krijgen ademnood Verdachte ontkent Bloemen voor het veertigjarig bruidspaar Kinderjury kiest voor gorilla met baby GALL IS GALL Botbreuk bij baby blijft raadselachtig febsite werkt aan keurmerk voor versnipperde markt van huiswerkbegeleiders donderdag 11 januari 2007 Éer kabinet k i HAAG - CDA, PvdA en t istenünie hebben gisteren i gesprekken over de vor- ig van een kabinet hervat, f gebeurde niet op grote af- ld van Den Haag, zoals vori- iveek, maar dichterbij het nenhof: in het Catshuis, de Woning van de premier. der leiding van informateur man Wijffels spraken de par- iders Jan Peter Balkenende •A). Wouter Bos (PvdA) en hé Rouvoet (Christenunie) Ier meer over het financiële üd. Vandaag en morgen p ra- ze verder, eveneens in het ihuis. ige week werden de partijen JnBeetsterzwaag in grote lij- Feens over een visie op de he nrijkste onderwerpen die de mende jaren spelen, zoals het keu en de vergrijzing, is nog onduidelijk wanneer kenende. Bos en Rouvoet be- ien te onderhandelen over ikele thema's als de AOW en jpotheekrente. Wijffels zei der dat hij de moeilijkste on- lïtpen zo snel mogelijk aan orde wil stellen. GPD APELDOORN - Prinses Margriet en Pieter van Vollenhoven ontvingen gisteren bij de voordeur van hun versierde huis felicitaties voor hun veertigjarig huwelijk. Het paar werd ook benoemd tot ereburger van de gemeente Apeldoorn. foto Yvonne Pieters/GPD door Hein Flach ZANDVOORT - Het enthousias me onder vogelliefhebbers over de in Zandvoort neergestreken uiterst zeldzame blauwstaart is volkomen uit de hand gelopen. Het dier wordt opgejaagd en sommige mensen hebben appa ratuur bij zich met blauw- staartgeluiden om het vogeltje te lokken. De Haarlemse ecoloog Nico Bui ten heeft zich zo gestoord aan de gang van zaken, dat hij bij de Algemene Inspectiedienst (AID) melding deed van overtreding van de Flora-en faunawet we gens 'opzettelijke verontrusting' van een vogel. Een week geleden werd de blauwstaart voor het eerst ont dekt door een vogelkenner in Zandvoort. Hij meldde zijn waarneming bij de website Dutchbirding.nl. Ver volgens ontstond een stormloop van vogelaars op het kustdorp. Honderden, zo niet duizenden mensen omhangen met camera's en supertelelenzen togen naar de plek in een poging een glimp op te vangen van de vogel, die normaliter in de omgeving van Finland broedt. Hotspot De blauwstaart, volgens ken ners een jong mannetje, verblijft in een aangrenzend dennenbos en vliegt geregeld naar de duindoornstruiken achter een tankstation om een besje te eten. Nog steeds wordt het vogeltje el ke dag gezien. „Een echte hot spot, die plek", zegt Nico Bui ten. „Het is daar een geleken- huis. De mensen komen van ver, maar zien het dier niet snel ge noeg, hebben geen geduld, en "McH Su-sfiE. JtL- Ot)K NIET. ROTTERDAM - Winnaar Robert Vos van het ANP bij de uitreiking van de prijs voor de Kids- week-nieuwsfoto van het jaar in Rotterdam. Jongeren en kinderen konden vanaf 14 decem ber tot en met 3 januari stemmen op hun favo riete nieuwsfoto. Initiatiefnemers van de onder scheiding zijn Kidsweek en het Algemeen Ne derlands Persbureau. De prijs nam de plaats in van de kinderjury van World Press Photo, die vier jaar geleden werd stopgezet. De kinderen vonden de plaat die Vos vorig jaar in Blijdorp maakte van gorilla Aya met haar baby de beste in de categorie binnenland. Winnende foto in de categorie buitenland was er een van de vul kaan Merapi, gemaakt door Ilimawan van EPA. De beste sportfoto, gemaakt door Gaby Meis van EPA, toont 31 skydivers die boven Thailand een wereldrecord vestigden. Op het gebied van entertainment won ANP-fotograaf Marcel Hemelrijk met zijn foto van Raffaëla en Floortje tijdens Idols. foto Marcel Hemelrijk/ANP veroorloven zich dan de idioot ste dingen om de vogel te zien te krijgen. Ze jagen hem op en als dat niet helpt, spelen ze geluids opnamen af. Zo'n vogeltje komt dan wel tevoorschijn, wordt he lemaal opgehitst. Dat kan de be doeling niet zijn. Als dat zo door blijft gaan, verzwakt hij en legt 'ie nog het loodje." Daarom deed Buiten bij de Alge mene Inspectie Dienst melding van overtreding op de Flora- en faunawet. Want opzettelijk ver storen van vogels mag niet. „De inspecteur zal contact opnemen met de Zandvoortse politie en terreinbeheerder Waternet en overleggen wat te doen. Ik wacht het af." Zelf is Buiten uit principiële overwegingen niet naar Zand voort afgereisd. „Had ik wel graag gewild, maar door die toe standen heb ik daarvan afge zien." Hij heeft zijn informatie van be vriende vogelaars, verbonden aan de Vogelwerkgroep Zuid - Kennemerland. Boswachters van Waternet (de Amsterdamse Waterleidingduinen) bevestigen dat sprake is van een chaos. De politie zegt nog niet van plan te zijn het gebied af te zetten. GPD van onze redactie binnenland MARGRATEN - De 36-jarige man uit Landgraaf, die wordt verdacht van de moord op Nic ky Verstappen, ontkent iets met die moord of ontvoering van het toen elfjarige jongetje te maken te hebben. Dat liet zijn advo caat Lou Bouts gisteren weten. Eerder op de dag liet de Maas trichtse persofficier van justitie Anneke Rogier weten dat de ver- Hartevelt Jonge Jenever lOOcl Genieten Genieten Advertentie De3-zitsbank Rebound I226cmbreed) Is eer ?eer mooie designbani: op metalen ondeistel. In fraaie stof als afgebeeld nu 899,- (normaal 1 095.-1.Tevens verkiijgbaarin vele andere sloffen en kleuren Keuze uit verschillende onderstellen en pootjes. Ook leverbaar als 2,5-zits, Dealeradressen:Tel.0345512245 dachte een uitgebreide verkla ring had afgelegd. Over de in houd daarvan doet justitie geen mededelingen. Maar Bouts zei gistermiddag dat zijn cliënt 'in alle toonaarden ontkent'. Bouts mag inhoudelijk niets over de zaak vertellen, omdat aan de verdachte beperkingen zijn opgelegd. Die mag behalve met zijn advocaat en de reclasse ring met niemand spreken. Bouts zei gistermiddag dat zijn cliënt dinsdagmiddag een po ging heeft gedaan zich van het leven te beroven in zijn cel in Heerlen. Dat zegt hij te hebben gehoord van een politieman uit die plaats. Justitie wil zover niet gaan. Bewakers troffen de man met een kledingstuk om zijn nek in diens cel aan, het Rogier weten. „Daarbij kun je een heleboel gedachten heb ben", zei ze. „Je zou kunnen den ken dat hij het koud had en graag iets om zijn hals droeg." Rogier denkt niet bij voorbaat aan een zelfmoordpoging. De verdachte wordt morgen voorgeleid aan de rechter-com- missaris. ANP TILBURG - Het is onwaar schijnlijk dat de bovenbeenfrac tuur die in oktober is aangetrof fen bij een baby in het St. Elisa beth Ziekenhuis in Tilburg, op zettelijk is toegebracht. Dat meldde de politie gisteren. Hoe de bovenbeenfractuur is ontstaan, blijft onduidelijk. De politie heeft alle medische han delingen die bij de baby zijn ver richt nagelopen, maar dat gaf geen uitsluitsel. De politie stel de wel vast dat de zaak niets te maken heeft met soortgelijke meldingen in andere ziekenhui zen. Het kindje dat in het Acade misch Medisch Centrum (AMC) in Amsterdam een botbreuk op liep, bleek een zeer broos skelet te hebben. Ook daar was dus geen sprake van opzettelijk ver wonden. Het VU medisch cen trum in de hoofdstad, waar twee kinderen onverklaarbare botbreuken bleken te hebben, hepft. hpt. nnrlprznplc naar rlp nnr- Toiletjuffrouw voorkomt geldroof DEN HAAG - Een oplettende toilet juffrouw van het Hol land Casino in Rotterdam heeft een geldroof voorkomen. Het viel haar op dat op een van de toiletten een paar keer kalkgruis lag. Zij lichtte haar chef daarover in. Toen die de plafondtegels van hun plek schoof, ontdekte hij een pistool, een breekijzer, een bivakmuts en een jack. Het casino vermoedt dat een crimineel het plan had opge vat zich 's nachts in te laten sluiten om er vervolgens met de kluis vandoor te gaan. Holland Casino heeft camera beelden afgestaan aan de politie, maar dat heeft nog niet geleid tot de aanhouding van een verdachte. GPD Therapie na seks met schaap DEN HAAG - Een 57-jarige man uit Noordwijk is door de politierechter veroordeeld tot therapeutische behande ling wegens seks met een schaap. Op 17 mei vorig jaar werd hij op heterdaad betrapt op de kinderboerderij van de Willem van den Berghstichting in Noordwijk door een voorbijfietsende vrouw. Zij waarschuwde de politie, die de man een uur later inrekende. Tegen de politierechter in Den Haag zei de vrijwilliger van de kinderboerderij dat hij op het idee was gebracht door een bewoner van de stichting, een instelling voor mensen met een verstandelijke beperking. GPD Zaanstad krijgt gevangenis ZAANSTAD - In Zaanstad zijn de contracten getekend voor de komst van een gevangenis, die moet verrijzen op het bedrijventerrein Hoogtij, grenzend aan het Amster damse havengebied. Het gaat om een gevangenis en jeugdinrichting met plaats voor enkele honderden gedetineerden. Er komen elfhon derd mensen te werken. Naar verwachting wordt volgend jaar met de bouw begonnen. De gevangenis kan in 2010 in gebruik worden genomen. GPD Roep om verbod junkfoodreclame AMSTERDAM - Een meerderheid van de Nederlanders vindt dat op kinderen gerichte reclame voor junkfood ver boden moet worden. Uit onderzoek van reclamevakblad Adformatie blijkt dat 57 procent pleit voor een dergelijk verbod, 18 procent is het met zo'n verbod oneens. Het onderzoek is uitgevoerd onder zestienhonderd Nederlanders van vijftien jaar en ouder. Opmerkelijk is dat van de ondervraagde echtparen zonder kinderen 65 procent voor een verbod is. ANP Familie redt vaak mishandeld kind DEN HAAG - In bijna de helft van de gevallen van kin dermishandeling (42 procent) onderneemt de naaste fami lie actie. Dat blijkt uit een enquête die Sire gisteren presenteerde. Het kan zijn dat de familie zelf contact opneemt met de pleger van de mishandeling of bijvoorbeeld instanties in schakelt. Sire is onlangs begonnen met een campagne om mensen aan te moedigen stappen te ondernemen als zij ge vallen van mishandeling, verwaarlozing of seksueel mis bruik van kinderen kennen. Volgens Sire zijn per jaar honderdduizenden kinderen in Nederland slachtoffer, maar onderschatten Nederlanders het probleem. ANP EbBUBG - Dc Nederlandse Uotgra hebben gisteren in Xblendspits een trein ont ij op station Voorburg. Bót was onderweg van Gou- -- ,ar Den Haag en raakte bij in Zoetermeer en Den Ypenburg zo vol dat reizi- ademnood kregen. De pas- sagiers probeerden de deuren te forceren, waarop de verkeerslei ding van de NS besloot de trein niet verder te laten rijden. Dat heeft een woordvoerder van de Nederlandse Spoorwegen (NS) De ontruiming is volgens de woordvoerder te wijten aan een ongelukkige samenloop van om standigheden. „Doordat Rancl- stadRail niet rijdt, is het op dit traject al drukker dan normaal. Daarom hebben we extra trei nen ingezet. Vanochtend was er een wisselstoring, waardoor ver schillende treinen uitvielen. De betreffende trein raakte daar door overvol." RandstadRail, dat Rotterdam, Zoetermeer en Den Haag met el kaar verbindt, kampt al maan den met grote problemen. Begin november werd het lightrailsys- teem stilgelegd, nadat zeventien mensen gewond raakten door een ontsporing. Reizigersorganisatie Rover heeft de NS om opheldering ge vraagd over het incident van gis teren. Volgens een woordvoer der ontvangt de belangenorgani satie veel klachten over volle treinen tussen Zoetermeer en Den Haag. Ook de WMC, de vakbond voor rijdend personeel, krijgt van haar leden meldingen binnen. Volgens vakbondsbestuurder Wim Eilert kunnen de overvolle treinen tot gevaarlijke situaties leiden: „Emoties van de reizi gers kunnen uitmonden in agres sie richting het personeel." ANP Guus Mater I:-, HAAG - Nederland telt instituten die scholieren rkbegeleiding of bijles ge- dat is veel te veel. Vol- I? 5Vincent van Dijk van Huis- aafi rlibegeleiding.nl moet de dj; inciie grote schoonmaak hou- r npt 6werkbegeleiding.nl, een 12? gte waarop honderd bijles- te vinden zijn, werkt aan keurmerk voor de branche, moei er uiteindelijk toe lei- jt ouders bijles vergoed t-rngpn als hun kinde- $Y0p scholen zitten die slecht geren. Om het goede voor- Id te geven is Van Dijk deze nd begonnen de eigen site te ien'. Instellingen die in éperkt aantal vakken bij- 'afzijdig bij iatenverkiezing «HAAG - De Partij voor de jheid (PW) doet op 7 maart K mee aan de verkiezingen jir de Provinciale Staten en jgt dus ook niet mee naar een blinde Eerste Kamer. gens partijleider Geert Wil- s lukt het met zijn relatief uwe partij niet om deelname i de verkiezingen op tijd te or- liseren. „We hebben ons de te tijd volledig op de «deKamerverkiezingen ge- acentreerd", zei hij gisteren. PW doet in 2009 wel mee lide verkiezingen voor het Eu- feees Parlement. ANP rtijen praten 8 Catshuis door les geven, zijn van cle site ver dwenen, zegt Van Dijk. Naast de begeleiding die scho len zelf geven, bestaat er een ruim 'zwart circuit' stelt hij vast. Veel instituten bestaan uit een of twee personen die een handjevol leerlingen begeleiden. Van Dijk: „Omdat de behoefte toeneemt zijn veel oud-docen ten op het idee gekomen een der gelijk instituut te beginnen." Uit onderzoek van Studiekring, met 24 filialen de grootste orga nisatie in Nederland op dit ge bied, bleek drie jaar geleden dat één op de tien leerlingen van het voortgezet onderwijs huiswerk begeleiding krijgt. Momenteel gaat het om 110.000 scholieren. „Daarvan begelei den wij er duizend", zegt direc teur Joris Blankers. „Dat geeft wel aan hoe groot de versnippe ring is." Tot teleurstelling van Huiswerk- begeleiding.nl ziet het ministe rie van Onderwijs geen aanlei ding om stelling te nemen. Huis werkbegeleiding is namelijk geen verantwoordelijkheid van de landelijke overheid, zo ver klaarde gisteren een woordvoer der van Minister Maria van der Hoeven. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3