Gouden toekomst Raboploeg ewcastle-speler ilberto Luque lirt met PSY Ni Handbalmannen op koers voor EK Tennis top laat Ahoy weer links liggen Stacey grijpt macht na ongeval Tsjagin Bankier verlengt contract met wielerteam tot en met 2012 Henman weer in Engels team Rabobank fabobank i Heer hulp voor Michael Boogerd «cm wie hccft cr van" mt op de fiets gezeten? [Douwe Kroeskei die de voor- in de Raboploeg aan el !k de'"1^ profrenners op het door Frits Bakker ejeirr óón vintrpr idiuni aan stelde de vraag; en zag één vinger pelend omhoog gaan. [Michael Boogerd. man die jaarlijks met zijn chten smijt in de klassiekers de Tom', maar zelden meer winnen, heeft alweer hon- iaar de fiets. )erd heeft sinds de Amstel [Race van 1999 geen klassie- meergewonnen. Dat is pijn- voor een renner die vaak de e is in koei's, al zegt hij dat niet met zo veel woorden, aar ik goed in ben, wil ik eren." En hij somde ze één één op: de Ronde van [aderen, de Amstel Gold Ra- Lmk-Bastenaken-Luik, de En het WK misschien. ióet weer eens winnen, vin ebij Rabo. Daarom zijn de iners Max van Heeswijk, s Moerenhout en Leon van teruggekeerd in de ploeg, zijn de opvallendste verster- ien m hét team, waarin de rouwde gezichten van twee "re routiniers niet meer te zijn. Erik Dekker is ge- t En Mark Wauters, de sol- zoals hij in de ploeg werd and, keert ook niet terug, jonge renners maken de p vanuit de opleidingsploeg: lertGesink, Rick Flens en de Dmltriy Kozontchuk. Ibuitenlandse kopstukken gebleven. Denis Menchov, iael Rasmussen (beiden de Tour) en Juan Antonio ha (voor de klassiekers) zijn rootste troeven, irofploeg van Rabobank voor aar. De Nederlanders: Michael gerd, Jan Boven, Bram de dl, Mare de Maar, Thomas Dek- Theo Eltink, Rick Flens, Ro- I Gesink, Sébastian Langeveld, 1 bso Löwik, Koos Moerenhout, I. Posthuma, Kai Reus, Leon IBon,Max van Heeswijk, Thor- Veneberg, Héter Weening. inlanders: Mauricio Ardila ombia), Graeme Brown, Ma- Hayman, William Walker nAustralië), Juan Antonio Fle- Horrillo, Oscar Freire n Spanje), Dmitriy Ko- :hiik, Denis Menchov (beiden and), Grischa Niermann Idand), Michael Rasmussen «marken) UTRECHT - De kopmannen zijn gebleven, de structuur blijft onveranderd en de bankier be looft gouden bergen. Het prof team van Rabobank blijft nog minstens vijf jaar meefietsen in het wielerpeloton. Het contract werd gisteren kort voor de ploeg- presentatie verlengd tot en met 2012. Het budget bedraagt twaalf miljoen euro per jaar. Ma nager Theo de Rooij noemde het een zegen voor de wielersport. De bankgarantie komt op een moment dat het proffietsen on der vuur ligt. De Tour, de Giro en Vuelta leven op voet van oor log met de wielerbond en de ploegen in de ProTour zijn ver scheurd door ruzies over gedro geerde renners. Het regent rechtszaken in de komende we ken, maar Rabo trekt vooral sportief zijn plan. Theo de Rooij is de bankier dankbaar, dat de turbulentie in het peloton geen roL heeft ge speeld in de beslissing om voor jaren door te gaan. „Ik ben nooit bang geweest dat ze zou den stoppen, omdat de cijfers ui terst gunstig zijn. De Rabobank is sportief en commercieel tevre den en voelt zich thuis in de wie lersport. Voor ons geeft dat een geweldig gevoel. We kunnen ver der blijven bouwen aan deze prachtige ploeg." Conflict De manager sprak op de heuglij ke dag wel zijn zorg uit over de situatie op de markt. „Het is slecht voor onze sport dat er over en weer wordt gedreigd en gedaagd. Wij zitten als ploegen middenin het conflict, zo lang cle UCI en de grote ronden in de loopgraven liggen. Ik blijf maar optimistisch, omdat we tenslot te toch tot elkaar zijn veróor- deeld. Zé zullen er uiteindelijk toch wel eens uitkomen." De ploegleiders in de ProTour gaan deze week nog rond de ta fel. „Wij moeten ook zorgen dat we op één lijn komen", stelt De Rooij. „Wat er na de Tour van vorig lor Frans van den ieuwenhof INDHOVEN - PSV hoopt "daag een contract af te uiten met Alberto Luque. 28-jarige Spanjaard heeft izegd 'heel erg graag' in indlioven te komen voetbal- i.zo zei trainer Ronald Koe- ian gisteren. Luque speelt omenteel voor Newcastle uiled, maai' heeft daar wei- uitzicht op een basis- nuts, Bij PSV hoopt hij zich nor in de kijker te spelen. uque is een oude bekende ui assistent-trainer Tonny tins Slot. De aanvaller Wiep de jeugdopleiding FC Barcelona in de tijd -t Bruins Slot daar samen- orktemetJohan Cruijff. •ique speelde in één team st het zoontje van Bruins 'ot, Sindsdien hielden de bei- b families contact met el- ?ai'. Rond de kerst sprak Mns Slot met de vader van (Utiue, die de speler enthou- ast maakte voor PSV. „Hij uht het mooi om onder Ro- M te voetballen", wist Newcastle United moet ech- p nog toestemming geven oor een overgang. De Engel- eclub nam Luque anderhalf aargeleden voor vijftien mil- oon euro over van Deportivo 'OCoruna, Koeman ziet wel 111 opening: „Het kan voor al- martijen S°ed zijn als hij bij weer aan het voetballen «omt. Als je zo'n speler onthalen, moetje dat altijd j[s de transfer rondkomt, wil lle speler zo snel moge- Ju naar het trainingskamp a Manga laten komen. JWnan gisteren aan dat sn alternatief voor Luque i 1Gekt. „Als hij niet komt, an makpn we het seizoen af lige selectie. -estaat dat ook Is- pt Aissati alsnog bij PSV ,J Fc Twente zou de spe- woor anderhalf seizoen wil den. „Maar daar wer- £niet aan mee", zei '-Als Aissati ver trekt, is dat voor een half jaar en dan moeten we de zeker heid hebben dat hij veel aan spelen toekomt." Gisteren sloot verdediger Al cides zich aan bij de spelers groep. De Braziliaan heeft ho ge verwachtingen van de ko mende anderhalf jaar. „Dit is voor mij de allerbeste oplos sing. Ik kom bij een trainer die mij kent en me er graag bij wil hebben. Andersom ken ik hem natuurlijk ook goed", verwees 'hij naar het afgelo pen seizoén bij Benfica. Volgens Alcides is het uitge sloten dat zijn eigenaar Chel sea hem tussentijds naar Lon den haalt. „Ik heb nog een contract tot 2009 bij Chelsea, maar de komende anderhalf jaar speel ik voor PSV. Ik zal even nodig hebben om wed strijdritme op te doen, maar ik hoop dat ik hier een vol waardige speler word", aldus Alcides die een plek in het ver dedigingscentrum ambieert. „Met mijn snelheid en sprong kracht kom ik daar het beste tot mijnrecht." Winst PSV verwacht over het sei zoen 2005/2006 een winst van tussen de twee en drie mil joen euro. Vooral de opbreng sten uit de Champions Lea gue speelden daarin een be langrijke rol, zei voorzitter Frits Schuitema in zijn nieuw jaarstoespraak. Ook in het lo pende seizoen denkt de Eind- hovense club zwarte cijfers te kunnen schrijven. Door de goede financiële re sultaten is de druk om het sta dion zo snel mogelijk te herfi nancieren wat minder urgent geworden. PSV werkt nog steeds aan' het project en wil het zo zorgvuldig mogelijk af ronden. De club zou daardoor de lasten flink kunnen ver minderen. Door de positieve cijfers ziet Schuitema ook geen reden een spelersfonds op te rich ten. „Want dat betekent dat je bij verkoop ook altijd schuldeisers moet terugbeta len. Dat houden we liever in eigen hand.GPD/ANP Drie oud-gedienden keren terug bij het Raboteam. Van links naar rechts Max van Heeswijk, Koos Moerenhout en Leon van Bon. foto Ed Oudenaarden/ANP jaar is gebeurd, rond Basso, Ull rich en andere verdachte ren ners, maakt dat we steeds ver der uiteen groeien. Dat blijft maar rondhangen, zolang we er niet uitkomen. En in het con flict tussen de bond en de grote ronden kunnen we -geen kant uit.. Wij hebtrërfals ploegen een ProTour-licentie gekocht van de UCI, maar we willen natuurlijk wel gewoon de Tour blijven rij den."' De Rabobank heeft zich door het" eeuwige gekibbel niet laten leiden. Piet van Schijndel, van de Raad van Bestuur, schetste tijdens de presentatie op het hoofdkantoor in Utrecht vooral de mooie kanten van het langdu rige huwelijk met de wieler ploeg. „Wij zijn bankiers en wil len cijfers zien", begon hij zijn betoog. En die zijn onverdeeld gunstig in de twaalf jaar dat de oranje shirts door het peloton fietsen. Vijftig' Nederlandse renners die bij Rabo zijn opgeleid, hebben later de stap naar de profs ge maakt. Zestig procent van de huidige profploeg is Neder lands. „Het oranje-gehalte ver sterkt zich, daar zijn we heel blij mee. Het Nederlandse wiel rennen doet internationaal weer mee." De Raboploeg boekte 1652 over winningen in twaalf jaar, waar van er meer dan de helft (864) door renners uit de opleidings ploeg werden behaald. En in de Tour de France won de ploeg achttien etappes in die twaalf jaar. Vooral de laatste jaren wa ren succesvol: Michael Rasmus sen won twee keer de bergtrui, Michael Boogerd blonk uit door strijdlust en Rasmussen, Freire (2) en Menchov wonnen vorig jaar etappes. „We hebben eens goed naar de toekomst van de ploeg gekeken", verzekerde de bankier gisteren. „Met de vraag of we door moe ten gaan op deze weg. We blij ven de realiteit onder ogen zien, vooral met het risico dat we lo pen in een sport waarin doping er vanaf de eerste minuut heeft ingezeten. Op dat gebied hante ren we de regel: wie bij ons do ping gebruikt, vliegt uit de ploeg. En als we denken dat het structureel is, stoppen wij als sponsor." „Maar Rabobank heeft volledig vertrouwen in de integriteit van de ploegleiding. We hebben pres tige, we zijn professioneel, dege lijk en betrouwbaar. Dat heeft ons tot de beslissing gebracht om door te gaan tot 2012 en rond die tijd te kijken of we het contract nog verder zullen ver lengen." EINDHOVEN - Handballer Marco Beers gaat in duel met de Fin nen Tommi Silanpa en Jyri Welling tijdens de EK-kwalificatiewed- strijd Nederland-Finland. Oranje won met 33-29 en ligt daarmee op koers voor Noorwegen, waar over een jaar de Europese titelstrijd plaatsvindt. Uitblinker in het team van bondscoach Pim Rietbroek was Bartek Konitz met acht doelpunten. Door de zege klimt Nederland naar de tweede plaats in groep 4 ach ter Montenegro, dat gisteren won van Oostenrijk. De beste twee uit de poule plaatsen zich voor een EK-play-off. Zaterdag spelen de handballers hun vierde groepsduel, uit tegen Finland. Bondscoach Rietbroek vond het een zwaarbevochten overwinning. „We speelden minder goed dan zondag tegen Oostenrijk. We maak ten nogal wat technische fouten. Toch zie ik dat de ploeg beter wordt naarmate de jongens langer met elkaar samenspelen. Wel een beetje wrang om dat tijdens deze belangrijke wedstrijden te moeten constateren." Rietbroek doelde daarmee op de gebrekkige voorbe reiding van zijn ploeg. Hij had in de aanloop nauwelijks tijd om te trainen met de internationals en bovendien vielen steeds meer sleu telspelers af door blessures. In het duel met Finland viel Herman Tol uit met een arm uit de kom. En goalgetter Mark Bult was na de wedstrijd nog groggy door een botsing met een Fin. „Ik had 24 na men in mijn oorspronkelijke selectie, daar zijn er nog twaalf van over. De spoeling wordt erg dun", aldus Rietbroek. ANP foto Evert-Jan Daniëls/ANP door Fardau Wagenaar ROTTERDAM - Het is Richard Krajicek niet gelukt om de grootste tennistoppers van de wereld naar het ABN AM- RO-toernooi in Rotterdam te ha len. Niet de publiekstrekkers Ro ger Federer, Rafael Nadel en An dy Roddick, maar grijze muizen als Ivan Ljubicic en Nikolai Da- videnko moeten het publiek in Ahoy vanaf 19 februari tot 25 fe bruari gaan vermaken. De winnaar van vorig jaar? Het is even heel diep nadenken voor dat de naam van Radek Stepa- nek opborrelt. Oersaaie, onbe kende en degelijke Stepanek. Hij is eigenlijk alleen bekend vanwege zijn verloving mét ten nisster Martina Hingis. Zijn overwinning in de finale van 2006 was het dramatische slot van een editie waar Kraji cek liever niet meer aan herin nerd wil worden. De ene na de andere topper zegde in de we ken voor het toernooi af. Fede rer zou komen, maar kwam niet. Nadal werd gepresenteerd, maar moest opgeven voor de eer ste bal geslagen was. „Het was een slecht jaar, maai' die heb je er altijd tussen zit ten", zei Krajicek gisteren tij dens de presentatie van het deel nemersveld voor dit jaar. „Ik zie het als overmacht. We hebben nu een breed veld, met vier spe lers uit de top tien en elf uit de top twintig." „Dat is niet verkeerd, maar in derdaad, we missen de absolute toppers, Helaas, ik heb alles ge probeerd. Vanaf maart ben ik bezig geweest om ze hier naar toe te krijgen, maar Rotterdam past dit seizoen niet in hun sche ma. Dat is een teleurstelling, maar volgend jaar probeer ik het gewoon weer." Toch heeft Krajicek nog een sprankje hoop dat er zich een grote speler in Ahoy meldt, van daar dat hij twee van de drie wildcards nog niet vergeven heeft. „Ik geef ze pas na de Au stralian Open weg, wie weet ge beurt er daar iets bijzonders. Raernon Sluiter heeft al wel een wildcard, hij is een publiekstrek ker. Martin Verkerk? Ik heb geen idee waar hij zit, heb niets van hem gehoord. Als hij in Rot terdam zijn debuut wil maken, zie ik dat niet zitten. Alleen als hij fit is en al wat wedstrijden heeft gespeeld, overweeg ik het. Robin Haase staat hoog op mijn lijstje." Vooralsnog zijn Lleyton Hewitt en Tim Henman de publiekstrek kers in Rotterdam. Tennissers die niet meer in de top tien staan, maar nog wel de uitstra ling en bekendheid hebben om het publiek te vermaken. Zij worden aangevuld met weinig charismatische spelers als Davi- denko, nummer drie van de we reld en Ljubicic, de nummer vier. „Ze zijn niet zo bekend, maar behoren wel tot de wereldtop", benadrukte Krajicek. Tevreden is hij over het jeugdig talent dat zich heeft ingeschreven. „Djoko- vie, Monfils en Gasquet zijn de gezichten van het tennis van de toekomst. Coach Smith toch naar Rangers GLASGOW - De Schotse bondscoach Walter Smith heeft een jrel in de Schotse voetbalwereld veroorzaakt. On danks een doorlopend contract bij de Schotse voetbal bond (SFA) trad de trainer gisteren met onmiddellijke in gang in dienst van zijn oude club Glasgow Rangers. De SFA kondigde meteen juridische stappen aan. De Schotse voetbalbond klaagt de opgestapte bondscoach aan wegens contractbreuk en Glasgow Rangers voor uit lokking van de tussentijdse overstap. Smith volgt bij de sukkelende Rangers de Fransman Paul le Guen op, die na een teleurstellend dienstverband van zeven maanden uit Glasgow vertrok. ANP/RTR Einde seizoen voor Luis Garcia LIVERPOOL - Liverpool kan dit voetbalseizoen niet meer beschikken over Luis Garcia. De Spaanse midden velder viel dinsdag in de met 3-6 verloren League Cup-wedstrijd tegen Arsenal uit met een knieblessure. Ondei'zoek wees gisteren uit dat het herstel zeker zes maanden vergt. ANP Drie steden willen Spelen van 2014 LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft gisteren bevestigd dat er drie kandidaten zijn voor de organisatie van de Olympische Winterspelen van 2014. Salzburg (Oostenrijk), Sotsji (Rusland) en Pyeong- chang (Zuid-Korea) hebben een bidbook ingeleverd. Dat moest uiterlijk 10 januari zijn gebeurd. Een IOC-commissie onder, leiding van Gilbexh Felli zal in de maanden februari en maart de kandiclaat-steden bezoe ken om de mogelijkheden in kaart te brengen. Op het IOC-congres van 4 juli in Guatemala City worden de Win terspelen van 2014 toegewezen. ANP Williams strandt in kwartfinale HOBART - De comeback van Serena Williams is in de kwartfinale van het tennistoernooi in Hob art gestuit door Sybille Bammer uit Oostenrijk. De Amerikaanse begon de wedstrijd goed, ze won de eerste set met 6-3, maar Bammer kwam sterk terug. Williams moest de tweede en derde set met 7-5 en 6-3 aan de Oostenrijkse laten. Toch was de Amerikaanse tevreden. „Ik kan me geen betere voorbereiding wensen voor de Australian Open." De Franse tennisster Amelie Mauresmo begint komende week met een slecht gevoel aan dat toernooi, waar ze haar titel verdedigt. De nummer drie van de wereld was in de kwartfinales van het toernooi in Sydney kansloos tegen de Servische Jelena Jankovic: 7-5, 6-0. De 21-jarige Servi sche lijkt voor het eerste grandslamtoernooi van het jaar in Melbourne een gevaarlijke outsider. Ze won in het afge lopen weekeinde haar tweede WTA-titel in Auckland. In acht partijen in 2007 is ze nog ongeslagen. ANP/GPD Drie topschaatsers naar DSB WOGNUM - De marathonschaatsploeg van DSB krijgt komend jaar flinke uitbreiding. Jan-Maarten Heideman, Peter Baars en Peter de Vries stappen over van hun huidi ge ploeg Proteq naar het team van Nederlands kampioen Ingmar Berga en Roel van Piest. Ook ploegleider Jan Mar- tien van de Wetering van Proteq verhuist naar DSB. ANP voorsprong in het algemeen klas sement bedraagt 34.35 minuten. De Rooy junior voorspelde al een paar dagen dat het een keer mis moest gaan met de Rus. „Hoe hij soms voorbij kwam...- dat kon niet goed blijven gaan. Als er niets gebeurd was, had hij ook zeker gewonnen, want ik en ook Hans Stacey zijn niet be reid om zo veel risico te nemen. Nu is de strijd volledig open. Het kan een leuk spelletje wor den, de komende dagen." GPD door Frank van den Heuvel TAN TAN - De kans is groot dat vrachtwagenchauffeur Jan de Rooy twintig jaar na zijn over winning in de Dakarrally van 1987 een Nederlandse opvolger krijgt. Na de crash van titelver dediger en uitgesproken favo riet Vladimir Tsjagin, gisteren in de proef naar Tan Tan, zijn de truckers Hans Stacey en Ger ard de Rooy plotseling de be langrijkste kandidaten voor de zege. Het. is een unieke situatie: twee Nederlanders aan kop van het klassement in de Dakar-rally. Na zes jaar lijkt er gisteren een einde te zijn gekomen aan de he gemonie van het Kamaz-team. De gisteren gecrashte Tsjagin stond zelf vijf keer op de hoog ste trede en was hard op weg om er nog een zege aan toe te voe gen. Daarmee zou hij het record van de Tsjech Karei Loprais (zes overwinningen) evenaren. De fout die de Rus gisteren maakte, zal hem nog lang heu gen. Tsjagin werd al vroeg in de special vertraagd door een pro bleem met de brandstoftoevoer en probeerde de verloren tijd ge forceerd goed te maken. Hij ging deze week al vaker als een woesteling tekeer in het zand, maar de dollemansrit van giste ren moest hij bekopen met een serieus ongeluk. De blauwe truck ging op kilome ter 299 op zijn kant en raakte to tal-loss. Tsjagin en zijn teamge noten werden eerst voor onder zoek naar het ziekenhuis van Las Palmas op Gran Canaria vervoerd en kwamen gisteren vroeg in de avond in het bivak van Tan Tan aan. Chagin zag er bleek en aangeslagen uit, strom pelde door het zand, maar had geen ernstige verwondingen. Zijn monteur wel. Hij werd per brancard afgevoerd. Te vroeg Hans Stacey was toen nog onder weg naar het bivak, waar hij rond negen uur Nederlandse tijd aankwam. Toen hij uit zijn MAN-truck stapte, grijnsde hij van oor tot oor, maar was hij ook voorzichtig. „Het is nog te vroeg om blij te zijn", zei hij. „De rally duurt nog zo lang." Stacey pakte giste ren zijn eerste dagzege met een kleine vier minuten voorsprong op zijn neef Gerard de Rooy. De Waterreus voor een seizoen naar Verenigde Staten EINDHOVEN - Keeper Ronald Waterreus zet zijn loopbaan voort in de Verenigde Staten. De 36-jarige doelman kwam gis teren een contract overeen met New York Red Bulls, een club uit de Major Soccer League. Volgende week reist Waterreus samen met zijn zaakwaarnemer Kees Ploegsma junior naar Ame rika om een verbintenis voor één jaar te tekenen. In het con tract wordt een wederzijdse op tie voor nog een seizoen opgeno men. Het nieuwe seizoen begint voor Waterreus op 2 februari, als de club drie opeenvolgende trai ningskampen van tien dagen zal betrekken in Florida, New Or leans en Los Angeles. De competitie gaat begin april van start en duurt (inclusief play-offs) tot half november. De doelman - die de afgelopen maanden een tijdje bij AZ inviel - heeft altijd de wens uitgespro ken nog eens in Amerika te spe len. GPD LONDEN - De kans is groot dat de Nederlandse tennissers begin april in de Davis Cup-ontmoe ting met Groot-Brittannië reke ning moeten houden met Tim Henman als tegenstander. De Brit, die in 2004 zijn laatste duel in de Davis Cup speelde, stelt zichzelf weer beschikbaar voor de tennisinterlands. Het duel is van 6 tot en met 8 april. ANP/RTR paboban|

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39