onge Stad Goes najaar 2009 af Weerstand tegen wegen vignet P>oUo<as •mes. mus halve Ondanks verbouwing toch bieb in 's-Gravenpolder Gimbrère ouw parkeergarage begint in mei Brandje bij Vitrite snel onder controle Compleet slapen in Zeeland ^morgana Vrouw &s 31,4460 M Goes nrfj en Midden-Zeeland: 0113-315520; iindersn: 0113-315570; £■020-4562500. Site: 0800-0231231 mderdag 11 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen irHarmen van der Werf ES - Een enorme parkeerga- e omlijst met appartementen over twee jaar het Kolve- rsiiof in Goes. Met de bouw [dl in mei begonnen, als de nuing van de gemeente Goes (Advertentie) inavond vanaf 17.30 uur jrasseriemenu ;i knoflooksoep, lasagne nvortelcake 12,50 of €10,00 (vegetarisch) serveren:0118 - 886 866 jnavond 1900 uur, lezing hebastiaan Spit wolk als metafoor voor 7 schilderkunst l'ony van den Buuse iformatie over kinderboeken ijLop www.kjoek.nl Omwonenden en ondernemers kregen gisteravond in theater De Mythe de laatste informatie over het voor Goese begrippen zeer grote project. Bij zo'n pro ject hoort een ambitieuze naam: De Jonge Stad. Het omvat niet alleen een parkeergarage met vijfhonderd plaatsen, verdeeld over zes lagen (waarvan één on der de grond), er komen tot en met de derde etage ook dertig appartementen omheen: tien stuks per etage, waardoor de ga rage er iets minder kolossaal uit zal zien. De Jonge Stad betekent ook dat het Bleekveld, het huidige par keerterrein bij De Mythe, auto- luw wordt; een stadsplein met onder meer een terras van het restaurant dat in het oude pand van het gemeentearchief komt. Aan weerszijden van het Bleek veld zijn ook nog twee kleinere gebouwen met appartementen gepland. De aanbesteding van de parkeer- [aikt5i Middelburg mw.ie-ilrvkkerv.nl MIDDELBURG - In een voorma lige glasmengkamer bij Vitrite in Middelburg is gistermorgen rond half twaalf brand uitgebro ken. Door brandend rubber ont stond zware rook die door het dak van het gebouw kwam. Bij aankomst van de brandweer was de brand goeddeels geblust. Niemand raakte gewond. Het gebouw waar eerder grond stoffen voor glas werden ge mengd, is niet meer in gebruik. Slopers waren bezig met het ont- mantèlen van een glasmengin- stallatie, waarbij een snijbran der werd gebruikt. Waarschijn lijk is de brand veroorzaakt door de vonken die daarbij vrij kwamen. De mannen die aan het werk wa ren, zagen zelf kans de brand grotendeels te blussen. De brandweer, die met twee tank- spuitauto's en een ladderwagen uitrukte, bluste het smeulende rubber na. Volgens de officier van dienst van de stadsgewestelijke brand weer Vlissingen-Middelburg, was extra personeel standby om dat de spuitgasten een kelder in moesten, Volgens de directie van Vitrite zijn bij de brand geen giftige gassen vrijgekomen. De schade bleef beperkt. (Advertentie) MEER DAN SLAPEN GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113-230181 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Het vijfjarige Kloetingse knul letje geeft dagelijks blijk van een verheugend grote belang stelling voor de inhoud van het provinciale dagblad. Laatst bleef zijn oog haken aan een foto waarop een aller minst onaantrekkelijke dame stond afgebeeld. „Is dat jouw vrouw?", vroeg hij zijn vader op de man af. „Nee", antwoordde die, ge heel naar waarheid. „Dat is toch mama?" „O ja. Nou, dan is het zeker jouw vriendin. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes krijgt llstraf voor Beroving lan Goesenaar DDELBURG - De Middel de politierechter M. Klaren- ek heeft gisteren een 23-jari- inwouer van Rotterdam voor idiefstal met geweld in Goes loordceld tot vijf maanden ge- ngenisstraf, waarvan twee wnden voorwaardelijk. 1123-jarige inwoner van Den Mg kreeg dezelfde straf opge ld. Een 21-jarige man uit Den i.ag werd voor zijn (beperkte) lot der maanden gevangenis ral waarvan de helft voor ordelijk, veroordeeld, i Rotterdammer had zijn mo de telefoon uitgeleend aan otwintigjarige man uit Goes, ie weigerde echter de telefoon- ening te betalen. Daardoor rd de 23-jarige man voor het It gezet, want op zijn naam oid de gsm. ko de rekening was opgelo- 0 tot 2800 euro en het incasso- reau dat bedrag wilde incasse- 1 zocht de Rotterdammer vo- jaar 22 oktober samen met K' handlangers de man in 155 op. Die had de koffer al rar staan voor vertrek naar [Sola. Toen hij het geld niet 'Idegeven dwong het trio hem n paar mobieltjes af te geven. namen ze zijn koffer mee Averdhij van een gouden hals- ™g beroofd. Daarbij werd I nodige geweld gebruikt. De raediging bepleitte vrij- iraak- De politierechter repte 'reen gangstermethode. kan me voorstellen dat men geld wil, maar iemand bero- n is een verkeerde manier. (Advertentie) Voorleesmiddag in de bibliotheek in 's-Gravenpolder. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - 'Tijdens de ver bouwing van De Zwake en omgeving blij ven wij gewoon open'. De openbare bibli otheek van 's-Gravenpolder, gevestigd bij sporthal De Zwake, kan wel een affi che met die tekst voor de ramen hangen. Als de De Zwake in de steigers ver dwijnt, kan de leeszaal namelijk de acti viteiten voortzetten in een volwaardig pand. Dat is mede te danken aan de dorpsraad van 's-Gravenpolder. „De bi bliotheek zou eerst in een bibliobus ko men", vertelt voorzitter A. Walhout. „Die was ook al aangeschaft, maar ja, een bibliobus is niet alles, als je gewend bent aan een goed gehuisveste biblio theek. Het is ook niet voor eventjes dat De Zwake wordt verbouwd, dat gaat an derhalf a twee jaar duren." - Voor die periode is - ondanks dat de bi bliobus al 'klaar' stond - alsnog een op lossing gevonden voor de bibliotheek. De leeszaal gaat naar de voormalige kan toor- en magazijnruimte van begrafenis onderneming Hoekman De Bevelanclen aan de Langeweg, niet eens zo ver van de huidige bieb. De bibliobus moet nog wor den verkocht, maar dat is geen halszaak meer. De eigenaar van het pand aan de Langeweg heeft namelijk na bemidde ling door de dorpsraad de huurprijs ver laagd. R. Harmsma van de bibliotheek 's-Gra- venpolder is tevreden. „In de bus zou het behelpen zijn. Aan de Langeweg kunnen we gewoon een leer- en studiehoek in richten. Dat was in de bibliobus niet mo gelijk." De verhuizing laat nog een tijdje op zich wachten. Harmsma gaat uit van eind mei, begin juni. De aanbesteding van het hele Zwake project is deze maand. De Zwake en omgeving krijgen een heel an dere uitstraling. De sporthal wordt aan drie kanten ingepakt met drieëndertig zorgwoningen en drie afdelingen met achttien verpleeghuisplaatsen. De Borselse burgemeester J. Gelok, trek ker van het project, spreekt van 'iets heel bijzonders voor 's-Gravenpolder'. Over de laatste stand van zaken is donderdag 15 februari vanaf 19.30 uur een informa tiebijeenkomst in De Zwake. Provincie hoopt op lobby in Den Haag en Brussel; Terneuzen wil pijn verzachten door René van Stee TERNEUZEN - Het is voor ie dereen duidelijk dat Zeeuw se-Vlaamse automobilisten one venredig zwaar worden getrof fen door de invoering van een Belgisch wegenvignet. Protesten en de hevige weerstand tegen de maatregel hebben vooralsnog niks uitgehaald. Invoering van het vignet per 1 januari 2008 is vooral bedoeld om buitenlands doorgaand verkeer mee te laten betalen aan het wegenonder- houd in België. De Terneuzense wethouder J. van Schaik (verkeer) wil er sa men met zijn collega-wethou ders in Hulst en Sluis nu vooral hard aan werken om de pijn voor de Zeeuws-Vlamingen zo veel mogelijk te verlichten. Ook hij vindt het onacceptabel dat automobilisten uit de streek voortaan altijd extra moeten be talen om in de rest van Neder land te kunnen komen. Van Schaik zal in ieder geval mi nister K. van Brempt van Mobili teit van de Vlaamse Gemeen schap herinneren aan haar toe zegging om een bijzondere rege ling te treffen voor grensbewo ners in Nederland. Mocht daar niks van terechtkomen, dan denkt hij aan compensatie in de vorm van teruggave van de pro vinciale opcenten op de wegen belasting. Gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer) is niet enthousiast over dit iclee van Van Schaik. Hij pleit voor een krachtige pro vinciale lobby richting het mi nisterie van Verkeer en Water staat en het Europees Parle ment. „In eerste instantie moet er op die niveaus het beste voor met name de Zeeuws-Vlamingen worden uitgesleept", aldus Pop pelaars, Hij wil verder laten on derzoeken of de Belgische maat regel Europees gezien wel is toe- Europaproof Ook secretaris W. Saman van de Zeeuwse afdeling van de Bra bants-Zeeuwse Werkgevers ver moedt dat de invoering van het vignet niet 'Europaproof' is. En dan vooral, omdat Belgische au tomobilisten er op financieel vlak niks van merken en buiten landers wel. Saman: „Bovendien is zo'n een zijdige Belgische maatregel een heel slechte zaak. Daar hebben alle grensstreken last van. Het bevordert de gelijke concurren tie niet. Om die te bevorderen moet veel meer werk worden ge maakt van uniforme Europese belastingwetgeving. Directeur R. Scheerders van Scheerders Transporten in Vogelwaarde heeft geen goed woord over voor de wildgroei aan allerlei tolheffingen en belastingen in Europa. Want niet alleen komt er een extra heffing in België, ook betaalt hij voor zijn vrachtwagens al extra wegenbelasting in de vorm van een Eurovignet en tol op wegen van landen zoals Duitsland en Frankrijk. „Er is op den duur geen touw meer aan vast te knopen. En dan zeker niet als allerlei ande re landen ook nog eens van plan zijn om er een heffing tegenaan te gooien", verklaart Scheer ders. Extra kosten De invoering van het Belgische wegenvignet stemt hem aller- minst vrolijk, omdat dit weer extra kosten oplevert. Waar schijnlijk gaat het om een veel voud van de zestig euro voor een auto. „En die kun je niet onbe perkt doorbelasten aan je klan ten. Het is dus gewoon een ordi naire belastingmaatregel die ons ook weer geld kost." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een twintigjarige inwoner van Goes wegens afpersing drie maanden cel opgelegd. De Goesenaar had vorig jaar 18 april in zijn woonplaats sa men met zijn kompaan twee jongens gedwongen om in een auto te stappen. De slachtoffers moesten hun mobiel tjes en geld afstaan. Er werd gedreigd dat ze gemarteld zouden worden als ze iets-tegen iemand zouden zeggen of naai; de politie zouden stappen. De jongens waren doods bang geweest. De verdachte werd bij verstek veroordeeld. Hij zou naar het buitenland zijn vertrokken. Officier van justitie M. Overmeer eiste vier maanden gevangenisstraf. Westerscheldetunnel even dicht TERNEUZEN - De westbuis van de Westerscheldetunnel is gistermorgen vijfentwintig minuten dicht geweest. Op het diepste punt van de tunnel raakte een vrachtwagen in problemen. „Rond de vrachtwagen was er sprake van rookontwikkeling, bovendien reed het voertuig zeer lang zaam", vertelt een woordvoerder van cle Westerschelde tunnel. De zegsman wist gisteren niet welk deffect de rook veroorzaakte. „Het kan zijn dat de vrachtauto moei te had met het fikse hellingpercentage van 4,5 procent." Met behulp van ventilatoren werd de rook tot een 'accep tabel niveau' teruggebracht. De vrachtwagen wist op ei gen kracht de tunnel uit te komen. De westbuis was rond half tien weer open voor verkeer richting Terneuzen. Subsidie oefenruimtes rond MIDDELBURG - Muzikanten kunnen voortaan oefenen in een ruimte bij Lété in Middelburg. De gemeente Mid delburg heeft besloten om 2300 euro subsidie beschik baar te stellen aan Poppunt Zeeland. Die wil zowel in Middelburg als in Goes en Zierikzee oefenruimtes voor bands beschikbaar stellen. De oefenruimte bij Lété is drie dagdelen in de week te gebruiken. Poppunt Zeeland, een onderdeel van Scoop, regelt de toewijzing. Voorlopig gaat het om een experiment van één jaar. De gemeenten Goes, Vlissingen, Veere en Zierikzee en de provincie betalen mee. Verder krijgt Poppunt bijdragen van fondsen. Waarschuwing voor postdieven MIDDELBURG - De politie vraagt mensen te letten op postdieven. In de Maasstraat in Middelburg is de laatste tijd post van drie mensen gestolen uit hun brievenbus. Volgens de politie wordt de post eruit 'gehengeld'. Het gaat ondermeer om post van banken. Met de informatie proberen dieven nieuwe pinpassen aan te vragen. Het is volgens de politie raadzaam om post niet te lang in de brievenbus te laten zitten. Kitesurfster Roose leeft met de wind Celstraf wegens afpersing garage loopt momenteel. Vijf aannemers zijn uitgenodigd een offerte te doen. Zij hebben tot en met 30 januari de tijd. Alles is erop gericht dat de bouw in mei kan beginnen. De gemeente laat tot begin april alvast voor bereidende werkzaamheden op het Bleekveld en Kolveniershof uitvoeren. Bezwaren Twee jaar gaat de ingrijpende klus al met al met duren. Enkele bezoekers van de informatie bijeenkomst in De Mythe had den daar moeite mee. Niet voor niets zijn er ook vijf bezwaren ingediend, onder meer door Albert Heijn. Wethouder M. Die- leman (CDA, ruimtelijke ordening) reageerde dat 'over last onvermijdelijk is, maar dat alles is gedaan om overlast zoveel mogelijk te beperken'. Zo is er aan de Rommerswa- lestraat, op loopafstand van het Kolveniershof, een parkeerter- De toekomstige 'schil' van winkels en appartemeneten rond de nieuwe parkeergarage op het Kolve niershof in Goes. artist's impression gemeente Goes rein aangelegd met 120 plaat sen. Een onafhankelijke commis sie buigt zich over de bezwaren. Dat duurt meestal zo'n vier we ken. De gemeente had ervoor kunnen kiezen dit af te wach ten, maar volgens wethouder Dieleman is al genoeg tijd verlo ren gegaan. En hij voelt zich sterk staan door de maatregelen die zijn genomen om het weste lijke deel van de Goese binnen stad tijdens de ingrijpende werk zaamheden bereikbaar te hou den. J/ mDOE W*1STRAAT 199 VUSSINGEN ,rn'u;v- meuwe collectie, lessen jacks) NGE DELft 16 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27