>zc Elke gemeente een eigen leus Muziek is voorlopig zonder Een passende slogan, als je 'm tenminste sarcastisch gebruikt Met Lous Coppoolse heeft Zeeland weer een Eerste Kamerlid 17 Overheden presenteren zich tegenwoordig als een merk Contact tussen orderliners n gevaar door geldgebrek kunst Pabo Walsoorden stelt nieuwe directie aan donderdag 11 januari 2007 P,| willen Zeeuwse ge- met hun slogan, jie heeft ze bedacht en jal hebben zc gekost? Borsele, gemeenten van frtrasten drukt voor bui- paanders uit dat er aast industrie ook veel poen is. In eigen huis be- acht, kosten nihil. Goes, hart van onderne- i md Zeeland. De stad staal nummer drie op de ijst van economisch sterke ■gemeenten. In eigen huis «bedacht, weinig kosten, j gulst gebruikt De meest floiwtse stad van Neder land om toeristen te trek- ken en De groene long van Iwim-Vlaanderen om in- kers te trekken. Onder- deel huisstijl, uitbesteed, heeft enkele duizenden eu- i fo's gekost. ,Met Bloesem van Zee- ^d afficheert Kapelle zich als fruitteeltgemeente. ijn 1998 bedacht door recla- ^adviesbureau De Vries in Zierikzee, kosten toen 1 omstreeks 1000 gulden. Zolang Sluis de schoon- sie stranden heeft, staat dat bovenaan de website 1 vermeld. Is niet als slogan bedoeld. Geen kosten, i Ruimte voor werk, ruim te voor leven moet in Ter- neuzen de combinatie van jprettig werken en wonen ibenadrukken. Geen speci- fieke kosten voor gemaakt. i Rcimerswaal. Ruimte ook voor u. Er is ruimte om |e wonen, te leven, te re- creëren en te werken. Logo igemaakt door Bureau Wig- |an en Van Dijk. Kosten: 'npaar uur reclamebureau i In Vlissingen verwijst. Bruisend als de branding naar de zee en naar activi sten. In eigen huis ge- i maakt, geen kosten. Met de campagne Wel kom in Zeeland, bedacht door Van Sluis Consultants in Breda, wilde de provin- de Zeeland nieuwe inwo ners trekken. Van 2002 tot 2005 is er 2 miljoen euro 1 vooniitgetrokken. Verken ning door Bureau Beren schot naar een alternatief, 1 uitgaande van de wissel werking tussen zee en land, heeft50.00 0 euro gekost. door Ernst Jan Rozendaal GOES - Een gemeente in Zee land kan eigenlijk niet zonder slogan, vindt P. Meiboom, do cent communicatie aan de Hoge school Zeeland. „Wie geen slo gan heeft, laat een interessante mogelijkheid onbenut." De overheid wordt steeds meer een merk. Formateur Herman Wijffels gaat deze week met de onderhandelaars van CDA, Pv dA en CU op zoek naar een mot to voor het nieuwe kabinet. Ken nelijk kan het niet zonder. Ook lagere overheden gebruiken steeds vaker een slogan om zich te karakteriseren. Het bekendst is hier de slogan waarmee de provincie zich jaren lang op de kaart probeerde te zetten: 'Welkom in Zeeland'. Ie dere Zeeuwse gemeente is op zoek naar extra inwoners. Ook is het zaak om elk jaar opnieuw toeristen te lokken. „Dat stre ven drukt 'Welkom in Zeeland' goed uit", vindt Meiboom. „He laas is de campagne desondanks mislukt." De afzonderlijke gemeenten pro beren het ook. Niet elke gemeen te hoeft een slogan te hebben, zegt Meiboom, maar in Zeeland toch wel. Want wie wil hier geen mensen van buiten trek ken? „Dat bijvoorbeeld Middel burg geen slogan heeft, verbaast me." Volgens hem willen gemeenten met een slogan niet alleen uit dragen wat ze zijn, maar vooral ook wat ze willen zijn. „Daarin schuilt wel een gevaar. Je moet waarmaken wat je uitstraalt." Product Zo afficheert Vlissingen zich als een bruisende stad. City marke ting heet dat, het verkopen van je gemeente als product. „Als mensen van buiten komen om - Film by the Sea te bezoeken, kan dat heel goed werken. Maar herkennen de eigen inwoners zich er ook in? De gemeente is er tenslotte in de eerste plaats voor haar burgers." Met een slogan moet een ge meente naar voren brengen Willkommen Bienvenue Welcome W[LLUHkm: J Provincie Zeeland Alle Zeeuwse gemeenten (en de provincie) hebben een logo. Sommige bedienen zich van een slogan. noord-beveland nte ,nd/ <T Goes Hart van ondernemend Zeeland waarin zij zich onderscheidt van andere gemeenten, zegt ves tigingsmanager J. Maas van -Creatie en Communicatie Boom in Goes. „Je moet goed weten in welke richting je wat wil com municeren. Veel gemeenten wil len alles zeggen en daardoor zeg gen ze juist te weinig." Omdat een gemeente verschillen de doelgroepen heeft, is het ver zinnen van een goede slogan moeilijk, geeft ook hij aan. „Wil je het bedrijfsleven duidelijk ma ken dat je een interessante vesti gingslocatie bent, dan is dat wat anders dan dat je toeristen wilt lokken omdat je zulke mooie mo numenten hebt." Maas kan zich daarom voorstellen dat een slo gan de ene keer wel en de ande re keer niet wordt gebruikt. Of dat een gemeente meerdere slo gans heeft. Zo presenteert Hulst zich voor toeristen als de 'meest Vlaamse stad van Nederland' en voor po tentiële inwoners als 'de groene long van Zeeuws-Vla anderen'. Ook zonder slogan kan een ge meente zich als merk neerzet ten, betoogt Maas. „Kijk maar eens naar het logo van Middel burg." Zowel Meiboom als Maas bena drukt dat een logo of een slogan door Ernst Jan Rozendaal VLISSINGEN - De meesten kun nen hem niet spontaan oplepe len, maar als ze hem horen, ken nen ze hem wel. 'Bruisend als de branding', de slogan van de ge meente Vlissingen. „O ja, die past best wel." Inwoners van een gemeente zijn de beste ambassadeurs om een slogan uit te dragen, vinden communicatieadviseurs. Dan moeten ze een spreuk natuurlijk wel kennen. Een rondje Vlissin gen leert dat de slogan niet onbe kend is. Of hij ook de lading dekt, is een tweede. S. Harinck kan er zo één-twee-drie niet opkomen, maar bij het horen zegt hij dat de slogan wel in zijn achter hoofd zat opgeslagen. „Ja, ze doen moeite om van Vlissingen een toeristenstad te maken, hè." Hij vindt het een goede slogan, omdat eruit spreekt wat de am bitie van de gemeente is. „Maal ais ze ermee bedoelen dat Vlis singen nu al een bruisende stad is, dan niet. Eigenlijk is alleen onderdeel moet zijn van een campagne. „Voor city marke ting is een slogan alleen te wei nig", aldus Meiboom. De aanpak kan het best door professionals worden bedacht, vinden beide communica tiedeskundigen. Maas: „Als ge meente leun je een beetje blind zijn voor de kwaliteiten waar mee je wel of niet onderschei dend bent." Over merken en slogans 8 Renesse aan Zee heeft een eigen website. Steeds vaker duikt Burgh-Haamstede aan Zee op. Wie Tholen inrijdt, ziet nog steeds het bord Tholen daar kun je niet omheen, maar sinds 2000 gebruikt cle gemeente die slogan niet meer. Eenmalig is Meer ruimte voor meer gebruikt, Oude Zeeuws-Vlaamse slogans zijn: Oostburg geeft je de ruimteIn Axel gebeurt het, Phillipine, mosselcentrum van Zee land. 8 Terneuzen is ook wel De stad van de Vliegende Hol lander 8 Sluis deelt haar kernen thematisch in: IJzenclijke is Mauritsstad, Breskens is stoer en maritiem. de Boulevard interessant. Maar je 's avonds in de stad verpozen en een glaasje bier drinken? Nou nee." Ook Wim de Nooijer kan zich vinden in 'Bruisend als de bran ding'. „Dat spreekt wel tot de verbeelding. Het is natuurlijk een stad aan zee. De schepen va ren zo voorbij." Dat wil niet zeg gen dat hij Vlissingen ook als een bruisende stad beschouwt. „Welnee. Dat was vroeger wel beter. Als jongeling ging' je vro lijk door de stad en zo ont moette je je verkering. Dat is nu toch niet meer zo? Ik mag zelf graag stijldansen. Op dat gebied is in Vlissingen niets meer te beleven. Kijk eens naar Barcelo na of Benidorm. Daar heb je dansgelegenheden aan de bou levard, In Vlissingen mis ik dat." Ger Wenink heeft nooit geweten dat Vlissingen de slogan 'Brui send als de branding' gebruikt. Hij vindt 'm wel kloppen. „Ik vind het een bruisende stad met een gezellige boulevard." Daar kan Nicole Poortvliet zich bij aansluiten. „Ik vind het wel een prikkelende slogan. En hij klopt ook wel, zeker in de zomer." Branding Sander Glorius en Arnica van Gaaien denken er heel anders over, Ze wonen inmiddels in Vught, maar hebben drie jaar in Vlissingen gestudeerd. Van Gaaien dreunt de slogan zo op. „Wij gebruikten hem heel vaak, maar dan wel sarcastisch." De branding aan de Boulevard is ze ker bruisend, erkennen ze, maar het uitgaansleven voor studen ten bepaald niet. „Ze doen wel hun best", zegt Glorius. „Er zijn ook best wat evenementen. Het Bevrijdingsfestival, het Straat festival, Film by the Sea, maar een studentenstad is het niet. Volgens mij zou je nog zo veel meer kunnen, vooral met de Bou levard. Daar zitten alleen maar dure restaurants." Van Gaaien: „Zo'n strandtent als Panta Rhei, die is supergoed. Daar zouden ze er in Vlissingen meer van moeten hebben." lóorClaudia Sondervan GOES - De lotgenotenavond van donderdag 25 januari wordt een spannende voor de Stich ting Lotgenoten Borderliners töecland. De stichting staat op een kritiek punt door een ge trek aan donateurs. Zonder meer- ondersteuning houdt het lotgenotencontact voor Zeeuwse patiënten met het borderlinesyndroom op te be staan, meldt voorzitter Nicole Slurms. Oorzaak is een nijpend geldgebrek om de informatie- 1 voorziening, de contactavonden en de website goed te onderhou den. Door gebrek aan geld moeten de voorzitter en de drie bestuursle denvan de stichting veel onkos ten uit de eigen smalle beurzen betalen. Zo haalt de ondersteuning aan borderliners niet het niveau dat de stichting graag wil zien. Sturms: „We willen graag eens een spreker uitnodigen op de contactavond en voldoende in- Emerg lis Overlijden Gert de Meijer werpt schaduw over optredens gitarist Tony van den Buuse [kj -j— op voorraad pbben. Dat kan nu niet." Eind vorig jaar kondigde Slurms de opheffing van de eni- i ge Zeeuwse borderlinevereni- aan. „Maar er kwamen zo veel reacties van mensen die dat jammer vonden, ook van huisart sen en specialisten en andere mensen die zelf geen borderline nebben, dat ik het nog maar wil nproberen." -ï-ö-^umg van borderliners f dkaar te ontmoeten is er vol- i doende, merkt Sturms. De laat- C? oontactavond, de stichting houdt die elke laatste donder- E dag van de maand bij de Inloop jan Emergis in Kloetinge, trok twintig mensen. i Donateurschap kost vijftien eu- i° per jaar. De betaling daarvan hanindelen. „Er zijn natuurlijk mensen die onder curatele staan niet zomaar kunnen En iemand die een rvan vijfentwintig euro .heeft, vragen we niet die vijftien euro ineens op tafel te leggen," vindt Sturms. Het lotgenotencontact van de j ichting Lotgenoten Border- f ne Zeeland duurt donderdag to januari van 19.00 tot 21.00 door Rolf Bosboom MIDDELBURG - Voor het eerst sinds een jaar treedt de Middel burgse gitarist Tony van den Buuse deze maand weer op. Toch doet hij dat met gemengde gevoelens. „Het overlijden van Gert de Meijer heeft voorlopig voor mij wel de glans van de mu ziek afgehaald." Dat de naam van De Meijer in het gesprek valt, is onvermijde lijk. De befaamde Zeeuwse gita rist overleed twee weken gele den na een kort ziekbed, 53 jaar oud. Ze waren sinds halverwege de jaren zeventig nauw be vriend. „Hij was een soox't spar ringpartner voor mij. Als ik mu ziek maakte, was er altijd een band met Gert. In dertig jaar ben ik met hem vergroeid ge raakt, ook al zagen we elkaar soms jaren niet." De ziekte en het overlijden van De Meijer kwam op een cruciaal moment voor Van den Buuse. Eind november studeerde hij aan de Erasmus Universiteit Rotterdam af in de wijsbegeer te, op een onderzoek naar de be tekenis van filosoof Karl Jas pers 'in een tijd van existentiële vervreemding'. De Meijer, die vond dat Van den Buuse 'een mooie prestatie' had geleverd, zou bij het afstuderen aanwezig zijn. De dag ervoor zegde hij to taal onverwacht af, omdat hij moest worden opgenomen in het ziekenhuis. Grote eer Van den Buuses vorige optreden dateert van een jaar geleden, bij de presentatie van De Meijers laatste cd The spirit of the turt le. Het gevolg was dat hij werd uitgenodigd om, deze maand, in het Arsenaaltheater te spelen, wat hij als een grote eer be schouwt. „Daar heb je echt luis terpubliek, mensen die speciaal komen om jou te zien spelen. Dat is de droom van iedere gita rist." Mede als voorbereiding daarop speelt hij zaterdag in De Drukkerij in Middelburg. Dat is, door de gebeurtenissen van de afgelopen weken, alle maal in een ander licht komen te staan. Van den Buuse wil pro beren er toch een wending aan te geven. „Ik denk de motivatie weer terug te vinden door Gert in het programma te betrek ken." Tony van den Buuse, die de laatste jaren op een Lowden speelt, hoopt tijdens zijn optreden in Vlissin gen gebruik te kunnen maken van een Breedlove-gitaar van Gert de Meijer. „Die heeft Gert me nog toegezegd op zijn ziekbed." Hij wil dat onder meer doen door het verschil tussen de tech nieken fingerpicking en fin- gerstyle, een onderwerp dat De Meijer regelmatig uiteenzette, te illustreren aan de hand van verschillende nummers. Een van de nieuwe nummers die hij brengt, heet Requiem for Gert. Verder hoopt Van den Buuse, die de laatste jaren op een Low den speelt, gebruik te kunnen maken van een Breedlove-gi taar van De Meijer. „Die heeft Gert me nog toegezegd op zijn ziekbed." Tribute Los van de komende optredens heeft hij, samen met Sjef Her mans (Champagne Charlie) en Henk Feij, al het plan opgevat foto Lex de Meester van een tribute voor De Meijer. Dat idee moet nog worden uitge werkt. „Ik hoop dat het ervan komt, ook om voor mezelf weer iets terug te kunnen vinden." Van den Buuse, vorig jaar vijf tig geworden, had net het gevoel zijn 'handen weer vrij te heb ben'. De studie wijsbegeerte, een belangstelling die werd ge wekt door zijn bewondering Graauwrock roept bands op mee te doen aan selectie GRAAUW - De organisatie van het muziekfesti val Graauwrock roept regionale bands op in te schrijven voor de selectiewedstrijd voor deelna me aan het festival. Graauwrock vindt zaterdag 26 mei plaats op het terrein van de voetbalvereniging Graauw. Publiekstrekker tijdens het popfestival in open lucht is dit jaar Rowwen Heze. De beste begin nende band krijgt een podiumplek op Graauw rock. De selectiewedstrijd daarvoor wordt gehouden 'op vrijdag 25 mei op de Graauwse sportvelden. Aanvang 19.00 uur. De toegang is gratis. Vijf juryleden kiezen dan de beste band. Die krijgt niet alleen een optreden, maar ook een gage van 300 euro. De tweede prijs is een bedrag van 200 euro en toegangskaarten voor Graauwrock voor de bandleden. De derde prijs is 100 euro en toegangskaarten. De vierde en volgende prijzen bestaan uit toegangskaarten voor bandleden. Bands die mee willen doen aan de selectiewedstrijd moeten voor 15 maart een demo met drie nummers (totale duur 10 minu ten) opsturen. Vooraf zal een selectie uit de ont vangen demo's worden gemaakt. Maximaal acht bands kunnen deelnemen. Voor inlichtin gen en aanmeldingen kunt u terecht bij Jos de Block, Rozenstraat 27A, 4569AT Graauw, 0114- 635623, jdeblock@zeelandnet.nl. voor de schrijver Albert Camus, had jarenlang veel tijd gevergd. Hij begon ermee begin jaren tachtig, maar onderbrak die om zich aan werk en het inmiddels gevormde gezin te wijden. In 2003 plaatste hij een blokhut in zijn tuin, met het voornemen zich weer op de studie te stor ten. „Daar herpakte ik mezelf, met het onverwachte resultaat dat ik weer volop gitaar ging spelen. In no-time is toen een complete cd ontstaan. Dat was het eerste product van mijn re traite." De nummers die hij schreef, nam hij aanvankelijk al leen voor zichzelf op, maar uit eindelijk vond het album Glo rious morning een veel bredere weerklank. In hetzelfde tuinhuis voltooide hij zijn afstudeeronderzoek, schrijft hij aan iets wat wel eens een novelle of roman zou kun nen worden. „Dat heeft op zijn minst iets therapeutisch. Het gaat over de ontdekking van me zelf. Het heeft veel te maken met mijn jeugd. Ik voel de be hoefte om daarin te duiken, dat te herontdekken. Daar past de li teraire vorm bij Hij heeft ook nieuwe nummers geschreven. Die moeten een nieuwe cd opleveren, al is bewust nog geen datum vastge legd. „Het opnemen moet met een hoge mate van spontaniteit gebeuren. Er dient een nood zaak achter te zitten, bijzonder te zijn. Ik moet trots op mezelf kunnen zijn en het gevoel hebben dat het echt iets toe voegt." Medium Van den Buuse is geen entertai ner, maar wil met zijn muziek mensen raken. Iiij verwijst naar Karl Jaspers, die heeft gezegd dat door kunst 'de transcenden tie zich aan ons bekendmaakt'. Vrij vertaald: goede kunst laat de mens zichzelf overstijgen; de kunstenaar bijna als medium. „Als je een paar snaren aan raakt, is het soms net of zich iets aan je openbaart. Alsof je toeschouwer bent van je eigen muziek, waardoor je zelf ont roerd kunt raken. Dat is creë- Tony van den Buuse, zaterdag 13 januari in De Drukkerij in Middel burg (15.00 uur); zondag 21 janua ri, samen met Tjane en Ygdrassil, in het Arsenaaltheater in Vlissin gen (15.00 uur). door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAG - Zeeland krijgt weer een senator. Oud-gedepu teerde Lous Coppoolse uit Mid delburg wordt dinsdag geïnstal leerd als lid van de CDA-fractie in de Eerste Kamer. Hij volgt Henk Woldring op, die per 1 ja nuari is vertrokken. Coppoolse blijft slechts vijf maanden senator, tot 5 juni. Na de Statenverkiezingen op 7 maart volgen namelijk nieuwe senaatsverkiezingen. Het CDA Zeeland heeft daarvoor oud-Tweede Kamerlid Siem Buijs, scheidend commissaris van de koningin Wim van Gel der en directiesecretaris Frank van den Heuvel van Delta voor gedragen. Als voorzitter van het CDA Zeeland heeft Coppoolse die kandidaten zelf mede uitge kozen. Dat hij nog enkele maanden in Den Haag aan de slag gaat, komt omdat hij op basis van de vorige CDA-verkiezingslijst aan de beurt was. „Ik vind het na tuurlijk een bijzondere ervaring om dit nog mee te maken. Aan de andere kant heb ik wel iets van gemengde gevoelens. Ik ga niet op voor de volgende perio de. Dan is de tijd wel erg kort om me nog diepgaand in een por tefeuille in te werken. Ook het opbouwen van een netwerk is in enkele maanden erg moeilijk. Maar ik wilde deze stem voor het CDA natuurlijk ook niet ver loren laten gaan." Het ligt voor de hand dat Cop poolse de portefeuille onderwijs overneemt van Woldring, maar dat moet dinsdag nog in de frac tie worden besloten. Het is wel een terrein waarmee hij veel er varing heeft. Coppoolse verwacht een betrek kelijk rustige periode in de Se naat, omdat een demissionair ka binet vrijwel geen voorstellen naar de Kamers stuurt. „En voor het nieuwe kabinet goed en wel aan de gang is, zijn we ook weer een paar maanden ver der." Als enig Zeeuwse Eerste Kamerlid hoopt hij een wegbe reider te kunnen zijn voor zijn opvolger. „Ik hoop dat het een opmaat is tot een volgende perio de met één of meer Zeeuwen in de Senaat." door Harold de Puysseleijr WALSOORDEN - Algemeen di recteur L. van de Voorde van het postorderbedrijf in eroti sche artikelen Pabo in Walsoor den is door de raad van bestuur van het bedrijf op een zijspoor gezet. B. Cok, de nieuwe finan cieel directeur van Pabo, heeft dat gisteren indirect bevestigd. Cok vermeed het woord ontslag: formeel is Van de Voorde niet ontslagen, maar is hij uit zijn functie ontheven. Voorlopig staat de algemeen directeur na melijk nog gewoon bij Pabo op de loonlijst. Cok voert samen met algemeen directeur T. van de Velden sinds afgelopen maan dag de tijdelijk directie, tot een nieuw bestuur is aangesteld. Beiden waren al langer werk zaam binnen het Duitse erotiek- concern Beate Uhse, waarvan Pabo onderdeel uitmaakt. Van de Voorde zit thuis en wil niet ingaan op de situatie. Hij trad in mei 1999 aan als alge meen directeur bij Pabo. „Op dit moment heb ik geen enkel commentaar", zegt hij. „We zijn in overleg met elkaar." Ook fi nancieel directeur Gok laat we ten 'inhoudelijk op geen enkele wijze' openheid van zaken te willen geven over de reden van Van de Voordes vertrek. De raad van bestuur doet dat uit respect voor de privacy van Van de Voorde evenmin, zegt voorzit ter Cok. Het overleg waarover Van de Voorde rept, richt zich op een fi nanciële regeling, maar ook hier over houdt de tijdelijk finan cieel directeur de 'kiezen op el kaar. B. Cok laat evenwel door schemeren dat de tegenvallende bedrijfsresultaten van vorig jaar een van de redenen is om af scheid te nemen van Van de Voorde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17