Geen umts-mast op Tlissingse flat PZC PZC Heb je geen Fans Bauer? Marsaki restaureert paiden na oponthoud Alsnog plan voor verslaafdenopvang in Kwik-Fit Vlissingen Woningbouwcorporatie l'Escaut luistert naar bewonrs ,15 Trio krijgt celstraf voor beroving van Goesenaar donderdag 11 januari 2007 ISS1NGEN - Op de Regen nat aan de Ruys de Beeren- juckstraat in Vlissingen komt |i geen umts-mast. Bijna nie- iand van de bewoners wil het, Klus wil l'Escaut ook niet. loonbedrijf Orange maakte angs bekend umts-appara- r te willen hangen aan de re- lere telefoonmast bovenop lulstenaar estraft voor bezit softdrugs IDELBURG - Een 35-jarige .uit Hulst zweeg gisteren in Jdelburg over zijn (mogelij- betrokkenheid bij handel in lldrugs. De politierechter zag loende bewijs voor het bezit 280 gram hennep en veroor- ttlde de verdachte tot vijftig rwerkstraf. politie doorzocht vorig jaar 12 april in Hulst de woning i de man, na een melding dat jedeald zou worden. In de wo- ngwerd hennep aangetroffen, ugsklanten, onder wie twee nderjarigen, werden onder- en moesten hun dope af- le officier van justitie eiste ze stig uur werkstraf. Zij achtte okdediefstal van stroom bewe- Zij vond dat de Hulstenaar irekening van 1254 euro aan slta moest betalen. Emeterstand was ver terugge- aid. De politierechter kon ibewijs voor het illegaal af- ppenvan stroom niet hard ma- agenda Bezorgklachten: 0800-02 L0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie Walcheren Buitenruststraat 18 4330 EB MIDDELBURG Tel. 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) J Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fa*: (0113)315669 'mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E'mail: web@pzc.nl het dak van de Regenboogflat in de Ruys van Beerenbrouck- straat in Vlissingen. Dat zou een betere dekking geven. Direct kwamen bewoners in op stand. Die wilden helemaal niet worden blootgesteld aan de mag netische golven, die de mast uit straalt. Ze vreesden voor hun ge zondheid. Bewoner B. Bliek ver zamelde vijftig handtekeningen tegen de mast, en gaf die aan wo ningbouwcorporatie l'Escaut, Die organiseerde vervolgens sa men met Orange en het Nationa le Antennebureau een voorlich tingsavond en deelde enquêtes uit aan de boze bewoners. Daaruit blijkt dat 36 van de 39 mensen die hebben gereageerd, geen umts-mast willen. Een gro te meerderheid waai* we niet om heen kunnen, luidt de conclusie van l'Escaut. Niet om situaties als in Terneuzen, waar eenzelf de kwestie in de Edvard Grieg- hof escaleerde, te vkomen. „Dat was een heel ane situa tie", zegt Th. de Feijvan de Vlissingse woningbowrpora- tie. „Daar stond de instich- ting voor een volden feit. Wij konden nog nee zen." Luisteren En dat deed de corpoe. „Het is belangrijk om klan tevre den te stellen. Normihoor je wel geluiden, maar «onder werp leende zich echt voor een enquête. Dan luisteren wij altijd naar de uitkomst. Dat hebben we ook gedaan bij onze enquête over het zorgsteunpunt in de Co- lijnstraat. Op aandringen van de bewoners is toen de Troelstra- weg naar voren geschoven." l'Escaut heeft Orange inmiddels ook op de hoogte gesteld van de uitslag. „Daar hebben we nog geen reactie op gekregen. Maar in de beginperiode lieten ze doorschemeren daar best mee te kunnen leven. Het is jammer voor de dekking, maar er is vast een andere oplossing. En voor de geringe vergoeding hoefde l'Escaut het ook niet te doen." Meneer Bliek is blij. „Het is ge lukt. Dat had ik wel verwacht, aangezien in een convenant staat dat er geen mast komt als een meerderheid van de bewo ners tegen is. Dat was hier over duidelijk het geval." SMKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Spiegeltheater 19.00 nrfejivjaarsbijeenkomst PvdA Mid- 'elstraf voor der uit Goes IDDELBURG - De schade- laims van gedupeerden konden Heren in de strafzaak in Mid- Iburg niet verhaald worden een 27-jarige verdachte uit oes. „Ik moet de slachtoffers jeurstelien. De schade kan al- worden toegewezen als er «ijs is voor de inbraken", fk officier van justitie M. Over- Wr zich bijna te verontschuldi- eiste vijf maanden cel. De oesenaar werd tot vijf maan- a gevangenisstraf, waarvan «maand voorwaardelijk, ver- irdeeld voor heling van een «ot aantal gestolen goederen, .winkeliers hadden voor ruim .000 euro aan schadevergoe- egen geëist. De schade was in lelijkheid nog veel groter. Elke tweede woensdag van de maand is het dansen geblazen in wijkcentrum De Zwaan inst-Souburg. door Wendy van den Hurk OOST-SOUBURG - Zodra beheerder Tonny de dansvloer heeft aangeveegd, druppelen de paartjes binnen. Ha die Cor, dag Maatje. Eén grote vrienden club. En dansen houdt je nog jong ook. „Ik ben 83, maar kijk mijn heupen! Tanze mit mir in den morgen, tanze mit mir in das Glück, in deinen Armen zu traumen ist so schön bei verliebter Musik. „Ik ben de diskjockey", glundert Cor Post. Achter de draaitafel van wijkcen trum De Zwaan in Oost-Souburg is hij op zijn best. Hij laat zijn collectie zien. Een cd met tangomuziek, eentje met rumbamuziek en weer een ander voor de cha cha cha. „Zodra ik een liedje hoor, weet ik welke dans erbij hoort. Dan kopieer ik dat op een plaatje. Heb je geen Frans Bauer, vragen ze dan. En dan kopieer ik dat. Vooral de foxtrot doet het goed. Dat is dé dans." Toch kriebelt het, als Cor plaatjes staat te draaien op de maandelijkse dansmid- dag voor vijftigplussers. Hij wil ook! „Maar ik durf niet meer. Ik zit met mijn heup. Daarom ben ik nu diskjockey. Mijn vrouw en ik zaten altijd bij dans school Janvier. We wonnen wel eens een beker. En toen ben ik gevraagd als dansleraar. Dat heb ik gedaan. Vijfen twintig jaar lang. In Serooskerke, op scholen: overal. Dit hier zijn dikwijls mijn leerlingen van vroeger." Teen, teen en terug Geen discobal in De Zwaan. Gewoon sfeerverlichting, een enkele kerstbal, Cor zijn plaatjes en die voetjes gaan vanzelf van de vloer. Rijzen, dalen. Op de hiel naar voren, teen, teen, en terug. Leo en Jopie Veerhoek dansen de tango. En dan is het tijd voor koffie. „We zijn hier vandaag voor het eerst", vertelt Jopie. Ze behoeft geen dansles. „Nee, ik geef zelf les in De Belt. Bijvoor beeld aan Maatje, die daar zit. Eigenlijk zit ëreen in deze zaal op dansles. De dariddag is om te oefenen. Dat doen wijüs ook wel, met de banken opzij. Mave dachten, nu een keertje hier. Onüngelse wals kan beter." „Ei is streng hoor", waarschuwt Ma? van der Male met een knipoog. „Hkunnen we smokkelen, maar in De.t niet. Daar fluit ze ons terug." Nes Jopie is Maatje vroeg begonnen meinsen. „Toen ik jong was, ging ik naje dansschool. Dat hoorde bij de opding. Jaren heb ik het niet ge- daien nu weer wel. Het is heerlijk. Soiige pasjes was ik vergeten, maar hetmt weer allemaal terug." Opdansmiddagen, elke tweede woidag van de maand, komen alleen vij;plussers. Jongeren komen toch niéenkt Cor. En dat is misschien msgoed ook. Volgens Leo zijn de dasssen van nu anders dan vroeger. „Vnu goed is, was toen brons. Als je foto Lex de Meester ziet welke figuren ze maken na drie jaar; dat leerden wij in één jaar. Nu moeten er zoveel mogelijk op de dans vloer en niet te veel leren, zodat ze vol gend jaar terug moeten komen." Niet erg Nee, dan toch liever Jopie. Ze hebben elkaar als vaste danspartner. „Maar soms komt iemand anders me halen", zegt Jopie. „Als dame mag je geen nee zeggen. Dat vindt Leo niet erg. Welnee, hij gaat zelf ook om iedereen! De diskjockey gooit er nog een Latijns- Amerikaans deuntje tegenaan. Straks doen we weer ballroom, mompelt hij. Cor en zijn vrouw Sien kijken vol trots de zaal in. Kijk dat mooie paartje, wijst Sien. „Die werden er op een danswed strijd in Goes meteen uitgepikt." Hoe langer ze kijken, hoe minder stil ze staan. Stiekem kunnen ze best. Ineens begint Cor met zijn heupen te zwiepen. „Oh jawel", reageert hij, „als ik iets door mijn knie zak, kijk, dan schiet mijn heup naar buiten. Zo hoort het. Tja, ik ben 83. Maar ik moet zeggen, dansen houdt een mens jong." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Marsaki maakt een inhaalslag in Vlissingen. De projectontwikkelaar begint snel met het opknappen van de Dert- panden aan de Nieuwendijk, en ook achter de Sint Jacobskerk. Het hoekpand aan de Zeilmarkt zal rond de bouwvak klaar zijn. Het promotiebord van Marsaki in de oude etalage van fotograaf Dert ligt al aardig te verstoffen. Het zou eigenlijk allang wegge haald moeten zijn, maar het pro ject heeft vertraging opgelopen. Het duurde even voordat al het geld bij elkaar was verzameld. „We kregen het zelf niet rond", legt directeur R. de Baar van de projectontwikkelaar uit. „Een pand met monumentale elemen ten is niet kostendekkend. Dan ben je er niet met een miljoen. De gemeente is bijgesprongen. Met hoeveel, zeg ik niet." Marsaki hoopt deze zomer te starten met de restauratie van de drie panden. Dat is een ingrij pende klus. „De panden verke ren bouwkundig in heel slechte staat. Zeker het meest linkse pand. Dat slopen we en daar komt een nieuwe voor in de plaats. Dat is toch geen beeldbe palend pand. Het middelste wel, en dan vooral het trappenhuis. Samen met het linkerpand ver kopen we die in zijn geheel, met als mogelijkheid een woonwerk- ruimte. Het meest rechtse pand, met de rode gevel en de karakte ristieke erkertjes, wordt ver bouwd tot zes appartementen." Eigenlijk zouden in de panden drie woongroepen van achttien dementerende ouderen komen. Maar omdat de vloeren niet ge lijk lopen, en dus niet rolstoel- vriendelijk zijn, gaat dat plan niet door. De Stichting voor Re gionale Zorgverlening trekt daa rom in de Petruskerk, aan de Paul Krugerstraat. Daarvan is de sloop begonnen. Dit voorjaar moet de bouw starten, die over een jaar klaar moet zijn. Achter de Kerk Rond die tijd moeten ook de twee meest rechtse panden aan Achter de Kerk gerestaureerd zijn. Het zijn de panden die door graffitikunstenaar Martijn Prins beschilderd zijn. De res tauratie begint, zodra de subsi die van de Rijksdienst voor Mo numentenzorg binnen is: waar schijnlijk over een maand. „Dat gaat sneller dan de Nieuwendijk omdat de twee panden gewoon twee panden blijven. Daar is het een stuk simpeler." De oude panden aüe Nieuwendijk in Vlissingen, waar vroeger fotograaf Dert zat. Het hoekhuis mde Kleine Kerkstraat is nog bezit van cle gemeente, die eestijds op slagruimte van dëibliotheek van maakte. „Het terpand is al van ons. maar ook rechter- pand kopen we. Het zijn monu mentale panden. Alle elementen als balklagen proberen we te be houden, maar het zal niet mee vallen. We willen de panden be gin volgend jaar opleveren." foto Lex de Meester Het hoekpand aan de Zeilmarkt moet dan al bewoond zijn. Ach ter de netten en de steigers is de verbouwing in volle gang. „Dat gaat goed. Rond de bouwvak zijn de appartementen klaar." Politie waarschuwt voor postdieven MIDDELBURG - De politie vraagt mensen te letten op postdieven. In de Maasstraat in Middelburg is de laatste tijd post van drie mensen gestolen uit hun brievenbus. Volgens de politie wordt de post eruit 'gehengeld'. Het gaat ondermeer om post van banken. Met de informatie proberen dieven nieuwe pinpassen aan te vragen. Het is volgens de politie raadzaam om post niet te lang in de brievenbus te laten zitten. Geld gestolen uit horecabedrijf MIDDELBURG - Bij een horecabedrijf aan de Vlasmarkt in Middelburg is in de nacht van maandag op dinsdag in gebroken. Er zijn speelautomaten en een kluis opengebro ken. Het geld uit cle automaten is weg, net als enkele hon derden euro's die in de kluis zaten. Meet and greet met idol Herman BURGH-HAAMSTEDE - Op de foto met (mislukte) iclol Herman. Het kan zaterdagavond tijdens Aemstie Alive in Burgh-Haamstede. De artiest is na afloop van zijn op treden beschikbaar om met de fans op de foto te gaan en handtekeningen uit te delen. „Herman zingt vier num mers en gaat na afloop gewoon de zaal in", vertelt N.J. Schrier van de organisatie. Ex-deelnemer aan de tele visie-talentenjacht Idols Herman is vooral populair ge worden door zijn optredens bij het tv-programma Jensen. Ook Robbie W, een Engelse lookalike van Robbie Wil- liams, is die avond aanwezig. Beide artiesten treden zater dagavond op in sportcentrum Westerschouwen in Burgh- Haamstede. Op het programma van Aemstie Alive staan verder nog een optreden van Do en haar band en The Boston Tea Party. De avond begint om 20.00 uur. Facilitaire dienst Allévo zelfstandig GOES - Zorgorganisatie Allévo heeft al zijn facilitaire ta ken per 1 januari ondergebracht in een joint venture met het bedrijf Prisma. Er gaan 145 werknemers over naar dit nieuwe bedrijf, dat Allité gaat he.ten. Die naam is een sa menvoeging van Allévo en facilité. De facilitaire functies - onder meer de receptie, de schoon maak van gebouwen, het beheer van gebouwen en inkoop - kregen volgens Allévo-directeur M. van Campen tot nu toe niet de aandacht die ze verdienden. Logischerwijs richtte de meeste aandacht zich op taken die direct met de zorg te maken hebben. Mede daardoor hebben de per soneelsleden in kwestie volgens hem ook helemaal niet af wijzend gereageerd op de koerswijziging. Manager A. van der Meer van Allité zegt dat het niet in de eerste plaats om een bezuinigingsmaatregel gaat, maar als door efficiënter te werken geld bespaard kan worden - en dat is de verwachting - is dat mooi meegenomen. Bij de vorming van het facilitaire bedrijf zijn geen ontslagen gevallen. Zware schade na botsing Ovezande OVEZANDE - Bij een frontale botsing gistermiddag in Ovezande zijn twee auto's zwaar beschadigd geraakt. Een automobiliste (48) uit Middelbui'g slipte met haar voer tuig waardoor ze op de andere weghelft belandde en te gen een bestelauto botste. Niemand raakte gewond. subsidiegeld voor verslavings zorg. Het is de bedoeling dat er een polikliniek komt, met behalve ambulante zorg ook nazorg. De inzet is afkicken. Ook willen de stichtingen verslaving signale ren en eventueel voorkomen. Ze trekken daarvoor de campagne Family Builders aan. Dat is een pakket voor zowel de verslaafde als zijn omgeving. De stichtingen willen met name Antilliaanse en Surinaamse risi cojongeren bereiken en hen wij zen op het aanbod van De Hoop op de Antillen. De Hoop is een evangelische verslavingsinstel ling, met een grote vestiging in Dordrecht. Daar zijn Vlissingse college- en raadsleden onlangs op werkbezoek geweest. De Vlissingse stichting Meisje Sta Op is eveneens evangelisch. Zij richt zich vooral op het hel pen van verslaafden. Samen met De Hoop, maar ze wil ook sa menwerken met alle instellin gen die nu al betrokken zijn bij verslavingszorg in Vlissingen. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De evangeli sche stichtingen Meisje Sta Op en De Hoop hebben plannen om dit voorjaar een verslaafdenop vang te beginnen in de voormali ge Kwik-Fit aan de President Rooseveltlaan in Vlissingen. In een brief aan gemeenteraads leden schrijft de stichting Meis je Sta Op dit voorjaar een op vangcentrum voor verslaafden te willen openen in Vlissingen. Samen met stichting De Hoop willen zij in de oude Kwik-Fit garage een 'middelgroot werker varingsproject' opbouwen. „Het werkproject proberen we zelf dragend te maken. Wij doen een beroep op onze vrijwilligers en zetten ons in om een brede be trokkenheid te creëren van het bedrijfsleven en andere relevan te instellingen, kerken en perso nen." Ook willen de stichtingen een beroep doen op de gemeente Vlissingen, op de verdeling van rig jaar 22 oktober samen met twee handlangers de man in Goes op. Die had de koffer al klaar staan voor vertrek naar Angola. Toen hij het geld niet wilde geven dwong het trio hem een paar mobieltjes af te geven. Ook namen ze zijn koffer mee en werd hij van een gouden hals ketting beroofd. Daarbij werd het nodige geweld gebruikt. De verdediging bepleitte vrij spraak. De politierechter repte over een gangstermethode. „Ik kan me voorstellen dat men het geld wil, maar iemand bero ven is een volstrekt verkeerde door Aector Doorns MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 23-jari- ge inwoner van Rotterdam voor een diefstal met geweld veroor deeld tot vijf maanden gevange nisstraf, waarvan twee maan den voorwaardelijk. Een 23-jari- ge inwoner van Den Haag kreeg dezelfde straf opgelegd. Een 21-jarige man uit Den Haag werd voor zijn (beperkte) rol tot vier maanden gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaarde lijk, veroordeeld. De Rotterdammer had zijn mo biele telefoon uitgeleend aan een twintigjarige man uit Goes. Die weigerde echter de telefoon rekening te betalen. Daardoor werd de 23-jarige man voor het blok gezet, want op zijn naam stond de gsm. Toen de rekening was opgelo pen tot 2800 euro en het incasso bureau dat bedrag wilde incasse ren zocht de Rotterdammer vo- Rollenspel GOES - De Goese toneelvereni ging Kunstvrienden speelt zater dag 20 januari het toneelstuk Rollenspel in theater De Mythe in Goes. Het blijspel is vanaf 20.00 uur te zien. Kaarten verkrijgbaar aan de kassa of via 0113-228674.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15