»zc mis- eere weigert te korten op taxi Weerstand tegen Belgisch wegen vignet PRIJS HALVE Liever seks dan geweld 20 Celstraf voor inbreken tijdens proefverlof Compleet slapen in Zeeland morgana i goes i tydJoes 'Franklin' is beter dan 'achterkant van het stadhuis' dangengroep gehandicapten waarschuwt voor rechtsongelijkheid tersservice. w»" nderdag 11 januari 2007 editie Walcheren Kitesurfster Roose leeft met de wind Brand Vitrite snel geblust MIDDELBURG - In een voormalige glasmengkamer bij Vitrite in Middelburg is gistermorgen rond half twaalf brand uitgebroken. Door brandend rubber ontstond zwa re rook die door het dak van het gebouw kwam. Bij aan komst van de brandweer was de brand goeddeels geblust. Niemand raakte gewond. Het gebouw waar eerder grondstoffen voor glas werden gemengd, is niet meer in gebruik. Slopers waren bezig met het ontmantelen van een glasmenginstallatie, waar bij een snijbrander werd gebruikt. Waarschijnlijk is de brand veroorzaakt door de vonken die daarbij vrijkwa men. De mannen die aan het werk waren, zagen zelf kans de brand grotendeels te blussen. De brandweer, die met twee tankspuitauto's en een ladderwagen uitrukte, bluste het smeulende rubber na. Volgens de officier van dienst van de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg, was extra personeel standby omdat de spuitgasten een kelder in moesten. Volgens de directie van Vitrite zijn bij de brand geen gifti ge gassen vrijgekomen/De schade bleef beperkt. Subsidie oefenruimtes rond MIDDELBURG - Muzikanten kunnen voortaan oefenen in een ruimte bij Lété in Middelburg. De gemeente Mid delburg heeft besloten om 2300 euro subsidie beschik baar te stellen aan Poppunt Zeeland. Die wil zowel in Middelburg als in Goes en Zierikzee oefenruimtes voor bands beschikbaar stellen. De oefenruimte bij Lété is drie dagdelen in de week te gebruiken. Poppunt Zeeland, een onderdeel van Scoop, regelt de toe wijzing. Voorlopig gaat het om een experiment van één jaar. De gemeenten Goes, Vlissingen, Veere en Zierikzee en de provincie betalen mee. Verder krijgt Poppunt bijdra gen van fondsen. Westerscheldetunnel even dicht TERNEUZEN - De westbuis van de Westerscheldetunnel is gistermorgen vijfentwintig minuten dicht geweest. Op het diepste punt van de tunnel raakte een vrachtwagen in problemen. „Rond de vrachtwagen was er sprake van rookontwikke ling, bovendien reed het voertuig zeer langzaam", vertelt een woordvoerder van de Westerscheldetunnel. De zegsman wist gisteren niet welk defect de rook veroor zaakte. „Het kan zijn dat de vrachtauto moeite had met het fikse hellingpercentage van 4,5 procent." Met behulp van ventilatoren werd de rook tot een 'accep tabel niveau' teruggebracht. De vrachtwagen wist op eigen kracht de tunnel uit te ko men. De westbuis was rond half tien weer open voor ver keer richting Terneuzen. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 3(5-jarige man uit Roosendaal heeft vorig jaar 10 oktober in Middelburg een bedrijfsinbraak gepleegd, terwijl hij eigenlijk in de gevan genis had moeten zitten. De Roosendaler was niet terugge keerd van een proefverlof en sloeg opnieuw toe. „U heeft zich daardoor nog ver der in de nesten gewerkt", stel de officier van justitie M. Over- meer gisteren in Middelburg vast. De officier eiste zes maanden ge vangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk. Politie rechter M. Klarenbeek vonniste conform. Voor het opgeven van een valse naam kreeg de ver dachte 280 euro boete. De man, die een fors strafblad heeft, had samen met een kom paan ingebroken in een bedrijfs pand en een computer gestolen. Het personeel sloeg alarm. De dieven gingen er in een auto van door. Na een wildwest achtervol ging belandde de auto, die gesto len bleek te zijn, op Noord-Beve land in een sloot. De mannen zet ten het op een lopen. De politie kon de Roosendaler aanhouden, maar zijn kompaan wist te ontsnappen. Advertentie 1 Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. w"i Advertentie MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 01 13 - 230181 zeeuwse almanak Vrouw Het vijfjarige Kloetingse knul letje geeft dagelijks blijk van een verheugend grote belang stelling voor de inhoud van het provinciale dagblad. Laatst bleef zijn oog haken aan een foto waarop een aller minst onaantrekkelijke dame stond afgebeeld. „Is dat jouw vrouw?", vroeg hij zijn vader op de man af. „Nee", antwoordde die, ge heel naar waarheid. „Dat is toch mama?" „O ja. Nou, dan is het zeker jouiv vriendin. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes 1/ DIODE ■VA1STRAAT 199 VLISSINGEN ©RVKKERY wond vanaf 17.30 uur wsseriemenu 'N knoflooksoep, lasagne 1 wortelcake !soof€io,oo (vegetarisch) isrveren:0118 - 886 866 ony van den Buuse 5' Middelburo De scholieren Merel Jansen, Hanneke Niehe en Annika Bos (vlnr) surfend achter een schoolcomputer. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - „Eerst een dictee. We beginnen met iets eenvoudigs", belooft Marcel Boersma aan de ongeveer vijftig ouders gisteravond in de aula van de Ste delijke Scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg. Op een scherm verschijnt w8ff, brt. Niet één van de ongeveer vijftig ouders roept onmiddellijk: „Wacht even, be right there." Boersma is van de Stich ting Kinderconsument en geeft ouders en leerkrachten tips over veilig internetten voor kinderen. Stichting Kinderconsument komt op voor tieners in het multimedia tijdperk en geeft bijna wekelijks voorlichtings avonden. Al gauw heeft Boersma de la chers op zijn hand, maar zijn boodschap is serieus. Wat hij met het abracadabra wil zeggen is: „Let op, jullie kinderen hebben hun ei gen taal. Hoe ga je er als ouder of als.leer kracht mee om? Verdiep je in de wereld van internet, msn, chatrooms en le.ef je in. Kijk en leer waar je kinderen mee be zig zijn. Maak afspraken en blijf erover praten." De meeste jongeren hebben een mobiel tje, ze sms'en en msn'en volop. Met be kenden, maar ook met mensen die ze; ab soluut niet kennen. Soms met nare gevol gen. Een moeder die om privacyreden niet met haar naam in de krant wil; heeft aan den lijve ondervonden hoe het is als je dochter negatief wordt beïnvloed door iemand waar ze mee communiceerde. „Ze leerde via een chatroom iemand! in Amerika kennen. Door het tijdsverschil draaide ze al gauw haar dag- en nachtrit me om. Die relatie ging" zó ver en die man had zo'n invloed op haar, heel naar. Op school ging het slecht. Op den duur heb ben we internet afgeschaft. Maar, dan heb je weer een nieuw probleem, want schoolopdrachten maken zit er dan ook niet meer in." Inmiddels heeft het gezin weer internet en zijn er duidelijke afspraken gemaakt over het gebruik van msn. Verstandig vol gens de Kinderconsument. Niet alleen over hoe lang je kind achter de computer zit kun je afspraken maken. Er zijn ook afspraken te maken over hoe je kind om gaat met privé-gegevens als adres en tele foonnummers. Idiote naam Leo en Wilma Sinke deden dat wel met hun vijftienjarige dochter. „Mensen die zich met een idiote naam presenteren, daar mag ze geen contact mee hebben", zegt Leo. Deze ouders hebben niet de in druk dat hun dochter sites bezoekt die ei genlijk niet voor haar geschikt zijn. foto Ruben Oreel Boersma waarschuwt ze. „Voor je het weet willen ze een werkstuk over jonge katjes maken en tikken ze 'poesjes' in bij Google." Een groepje scholieren dat zich keurig lijkt te gedragen met de computer zegt dat ze veel msn'en en muziek downloa den. Sommige meiden zoeken wel eens voor de grap een pornosite op. Hanneke, een zeventienjarige leerling bij Nehalennia: „Soms staat er een porno filmpje tussen in de muzieklijst. Dan hoop ik dat het van een van mijn broer tjes is, niet van mijn vader. Ik snap wel dat jongetjes dat spannend vinden. Ik vind het wel lachen, als het maar niet te lang duurt." Of ouders kijken naar welke sites kinde ren surfen, weet Hanneke niet. Zeker is: „Ze hebben liever dat we naar seks kij ken dan naar geweld." Zie ook: www.kinderconsument.nl door René van Stee TERNEUZEN - Het is voor ie dereen duidelijk dat Zeeuws- Vlaamse automobilisten oneven redig zwaar worden getroffen door de invoering van een Bel gisch wegenvignet. Protesten en de hevige weerstand tegen de maatregel hebben vooralsnog niks uitgehaald. Invoering van het vignet per 1 januari 2008 is vooral bedoeld om buitenlands doorgaand verkeer mee te laten betalen aan het wegenonder- houd in België. De Terneuzense wethouder J. van Schaik (verkeer) wil er sa men met zijn collega-wethou ders in Hulst en Sluis nu vooral hard aan werken om de pijn voor de Zeeuws-Vlamingen zo veel mogelijk te verlichten. Ook hij vindt het onacceptabel dat automobilisten uit de streek voortaan altijd extra moeten be talen om in de rest van Neder land te kunnen komen. Van Schaik zal in ieder geval mi nister K. van Brempt van Mobili teit van de Vlaamse Gemeen schap herinneren aan haar toe zegging om een bijzondere rege ling te treffen voor grensbewo ners in Nederland. Mocht daar niks van terechtkomen, dan denkt hij aan compensatie in de vorm van teruggave van de pro vinciale opcenten op de wegen belasting. Gedeputeerde T. Poppelaars (verkeer) is niet enthousiast over dit idee van Van Schaik. Hij pleit voor een krachtige pro vinciale lobby richting het mi nisterie van Verkeer en Water staat en het Europees Parle ment. „In eerste instantie moet er op die niveaus het beste voor met name de Zeeuws-Vlamin gen worden uitgesleept", aldus Poppelaars. Hij wil verder laten onderzoeken of de Belgische maatregel Europees gezien wel is toegestaan. Ook secretaris W. Saman van de Zeeuwse afdeling van de Bra bants-Zeeuwse Werkgevers ver moedt dat de invoering van het vignet niet 'Europaproof' is. En dan vooral, omdat Belgische au tomobilisten er op financieel vlak niks van merken en buiten landers wel. Saman: „Bovendien is zo'n een zijdige Belgische maatregel een heel slechte zaak. Daar hebben alle grensstreken last van. Het bevordert de gelijke concurren tie niet." Directeur R. Scheerders van Scheerders Transporten in Vo gelwaarde heeft geen goed woord over voor de wildgroei aan allerlei tolheffingen en be lastingen in Europa. Want niet alleen komt er een extra heffing in België, ook betaalt hij voor zijn vrachtwagens al extra we genbelasting in de vorm van een Eurovignet en tol op wegen van landen zoals Duitsland en Frankrijk. De invoering van het Belgische wegenvignet stemt hem aller minst vrolijk, omdat dit weer extra kosten oplevert. Waar schijnlijk gaat het om een veel voud van de zestig euro voor een auto. „En die kun je niet onbe perkt doorbelasten aan je klan ten. Het is dus gewoon een ordi naire belastingmaatregel die ons ook weer geld kost." orNadiaBerkelder DDELBURG - De studenten medewerkers van de Roose- [I Academy hebben het Mid- llurgse stadhuis hernoemd. il heet vanaf nu Franklin, ur de Amerikaanse president jnklin Delano Roosevelt. I het gaat niet om het hele stadhuis, haast woordvoerster A. Luscombe zich te vertellen. „Alleen om het niet-gotische ge deelte, het stuk van het stadhuis dat wij vanaf het begin in ge bruik hebben. Het gotische deel van het stadhuis blijven we ge woon het stadhuis noemen. Nu zeggen we 'achterkant van het stadhuis' tegen het pand en dat vonden we niet zo'n geschikte naam." En aangezien de oude afdeling burgerzaken toch al Eleanor (naar de vrouw van Roosevelt) werd genoemd, besloot de acade mie om alle panden de naam van een Roosevelt te geven. Het pand aan de Helm, naast de Sim- pelhuisstraat, heet straks Theo dore, naar die andere Roosevelt die president van de Verenigde Staten was. Op woensdag 7 februari geeft de Roosevelt Academy een feestje om te vieren dat alle lesgebou- wen nu klaar zijn. „Het zou leuk zijn om dan een plaquette te ont hullen, met zo'n gordijntje, maar ik weet niet of dat door gaat", zegt Luscombe. Vorig najaar ontstond onrust omdat de Roosevelt Academy het beheer van het stadhuis over neemt van de gemeente. Veel Middelburgers vreesden dat de academie de zeggenschap over het pand zou overnemen. De gemeente Middelburg en de Roosevelt Academy blijven be nadrukken dat er straks voor de Middelburgers helemaal niets verandert. inrNadia Berkelder JIBURG - Ouderen en gehan- tapleu in de gemeente Veere noen op dezelfde manier ge- ikblijven maken van het col lie! taxivervoer. De gemeente se heeft besloten om niet te niinigen op de gesubsidieerde celopen najaar kondigden de eWalcherse gemeenten bezui den aan op het collectief toer. Wie jaarlijks meer dan stond kilometer met de i reist, moet daarna dubbel iefbetalen. Verder vergoeden gemeenten alleen nog ritten [maximaal vijf zones. Daar uit moet er bij elke rit een zo- extra worden betaald, gemeente Veere heeft beslo- loaaf te zien van de bezuini gen, zegt wethouder J. Melse ehebben in Veere afgespro- ndatwehet huidige voorzie- genniveau zouden handha- n", vertelt hij. „Dat stand- nthebik ook altijd verdedigd (Matschappelijke Zorg Wal- pPW)." MZW is de sa- Bïdsingsovereenkomst tus- EK&gemeenten. DebaÉnigingen zouden vooral orimmers van Veere ongun- ploot beland fENISSE - Op de Stavenis- l in Stavenisse is gisteren 15.15 uur een automobilist gemeente Tholen met zijn Ég met aanhanger in de s beland. De 28-jarige be urder was daar vermoedelijk teen rukwind terechtgeko- LDeTholenaar is met been- el naar de huisarts gegaan. (Advertentie) stig uitpakken. Ritten naar Goes zijn vanuit de dorpen ver der dan vijf zones. Hetzelfde geldt voor ritten van Vlissingen naar Goes, maar Vlissingen houdt wel vast aan de bezuini gingen, heeft wethouder E. Wal- rave (PvdA) inmiddels laten we ten. Melse is zich ervan bewust dat Veere het verschil zal moeten bijpassen. „We moeten ons be zinnen over de manier waarop we dat gaan doen. Ik stel voor dat in beeld gebracht wordt wat het voor Veere extra kost. Ik heb ook nog stille hoop dat de gemeenteraden in Middelburg en Vlissingen de bezuinigingen nog een keer tegen het licht wil len houden." „Ik ben trots op de gemeente Veere", zei voorzitter M. Caze- mier van de Werkgroep Gehan dicapten Walcheren gisteren te gen de commissie maatschappe lijke zaken in Middelburg. „En ik hoop dat u dat navolgt." Volgens Cazemier zijn de bezui nigingen niet eerlijk. „Er ont staat rechtsongelijkheid ten aan zien van mensen met een beper king die op Walcheren wonen. Dat is voor ons niet te accepte ren." In andere delen van Zee land is de regeling voor taxiver voer veel ruimer, zei Cazemier. Bewoners van Goes kunnen bij voorbeeld over heel Walcheren reizen. Inwoners van Schou- wen-Duiveland kunnen ook met de taxi in Goes komen. Daar mag de taxi ook gebruikt wor den voor vervoer naar de zieken huizen in Goes en Zierikzee. Volgens wethouder A. de Vries (PvdA) wordt het systeem juist eerlijker. „Want iedereen krijgt vijf zones. In het verleden be taalde Middelburg mee voor de mensen die van Westkapelle naar Goes reisden." De bezuinigingen gaan op 1 april in. Eén onderdeel is uitge steld: het schrappen van het zie- kenvervoer van en naar zieken huizen of revalidatiecentra. MZW wil dat zorgverzekeraars die kosten vergoeden. Daar wordt nog over onderhandeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13