»zc (lachten over trillingen bij bouw Herkent u deze nog? uurtbewoners bezorgd over bouwput winkelcentrum Veersepoort utomobiliste t Sluis ramt if auto's op irkeerplaats u heeft nog tot 12 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Vossen rukken op in delen van Zeeland Huisgenoot Ldactie: 0113-315649 SStftsp»"1 „„,31,4460 AA Goes irteniie-explo'tatie. Kn Midden-Zeeland: 0113-315520; Baanderen: 0113-315570; Rij;020-4562500. Wi -0800-0231231 10 januari 2007 Van de Plasse drie dagen in touw op Indoor Zeeland editie Walcheren ifMaHia Berkelder ODELBURG - Een aantal wonenden van het in aan- zijnde winkelcentrum rsepoort in Middelburg aki zich zorgen. Ze vrezen irschade en klagen over tril- hebben nooit ontkend dat Kriastzou zijn", zegt P. Har- van ontwikkelingsmaat- ppij De Veersche Poort, als er schade ontstaat, dan owe dat herstellen." Het ^centrum komt op de hoek eNassaulaan en de Veerse- Er bovenop worden appar- ilen gebouwd. Onder het Hex komt een parkeerkel- voor de bewoners, mdag zijn de bouwers begon- met heien in de bouwput, lis onleefbaar", zegt J. Ide- die aan de Nassaulaan i „Mijn computerscherm Ie trillen. Ik studeer en thuis niet meer werken. Het it zes weken. De klachten niet serieus genomen, [zeggen gewoon dat ze binnen tonen blijven." aak kitebuggy - De Schou- wethouder A. rstpul ziet een aanstaande •hUzaak over kitebuggyen op (strand als een testcase. 5 wee weken dient voor de pddburgse rechtbank een tossen de Natuur- en Vo- Schouwen-Duiveland igsneente over de mogelijk- ra le kitebuggyen, op het aükeretrand bij Mpstede. lissinger (21) ijgesproken m mishandeling iDELBURG - Een 21-jarige ianger is gisteren in Middel- van een mis- feling. Officier van justitie miste de overtui- om de slaande beweging een glas bewezen te verkla- Zij vroeg vrijspraak. ban had het 11 juni in Vlis- a in een café aan de stok ge- ia met een andere bezoe- Volgens de vriendin van het had hij met een glas vriend gegooid. De ca- bad gezien dat er tussen kemphanen over en 'was geduwd. Het slachtof- oadaardoor ten val zijn ge- a en letsel hebben opgelo- jPolitierechter- B. Duinhof ook tot vrijspraak van IS-Een 81-jarige inwoon de gemeente Sluis heeft middag omstreeks half lothaar auto voor een ware >e gezorgd op de parkeer- snabij de AH aan de Toor- idelaan in Oostburg. haar auto had gestart vrouw achteruit weg uit aj wilde wegrijden raakte W de macht over het ™ijt. De auto schoot voor- ®detwee geparkeerde per- ploegde door een en schoot een telefoon- die geheel vernield raak- ortuinlijk a reed zij weer het parkeer- noP, waarbij de onfortuin- automobiliste drie perso- Harting beaamt dat. „Wij blij ven binnen de normen die voor dit soort werk staan. We hebben de woningen opgenomen, we hebben mensen geïnformeerd. Ik ben het ermee eens dat we daar maandag een beetje laat mee waren." De brief met de me dedeling dat het heien begon, kwam 's middags, 's ochtends was de eerste paal de grond in P. Braspenning woont in de Prinses Beatrixstraat. Hij maakt zich zorgen over zijn ga rage. „Die is niet geheid. Ik vrees dat mijn x-amen en deuren straks niet meer dicht kunnen. Ze hebben wel foto's gemaakt van mijn huis, maar bij de men sen aan de overkant hebben ze dat niet gedaan. Ze hebben een buis geplaatst om grondwater te meten, zonder dat ik het wist. We krijgen weinig informatie." Bij J. Nijpjes aan de Veerseweg 'trillen de kopjes van de tafel'. Bij hem zijn geen foto's ge maakt. Hij woont te ver weg, heeft hij te horen gekregen. „Maar de ondergrond is hier slecht. Als hiernaast een vracht wagen rijdt, dan lig ik in mijn bed te trillen. Voor mijn eigen huis heb ik 27 palen van 21 me ter gebruikt." Bij de buurman van Idema staat een kastje naast de gevel. Daar mee worden trillingen gemeten. „Als het te erg wordt, dan moe ten ze stoppen", zegt hij. Hij heeft er vertrouwen in dat het goed komt. „Ik kan niet wach ten tot ik met mijn karretje naar de overkant kan om boodschap pen te gaan doen." W. Melis woont op de hoek van de Veerseweg. „Mijn garage gaat zakken, hebben ze gezegd. Je voelt de trillingen goed." Dat klopt, zegt een andere bewoon ster van de Beatrixstraat. „Gis teren sprongen de kraaien op het dak aan de overkant bij iede re klap een stukje omhoog, zo hard ging het." De bouwers houden volgens Hal ting in de gaten wat de gevolgen zijn van de werkzaamheden op de omgeving. Zo wordt het grondwaterpeil regelmatig ge meten. „Tot nu toe hebben we geen problemen gesignaleerd", zegt hij. „En als ik zou kunnen bouwen zonder ovei'last, dan zou ik dat graag doen." Het heiwerk in de bouwput voor het nieuwe winkelcentrum Veersepoort in Middelburg is begonnen. foto Lex de Meester Bij een bouwproject een stuk verderop in de Nassaulaan is be sloten om niet meer te heien, maar te boren. Bij die methode worden de palen niet de grond in geslagen, maar ter plekke ge stort in een geboord gat in de grond. „We waren daar altijd al van plan om daar een deel te bo ren", zegt Harting. „De grond is daar anders en er wordt dichter op de huizen gebouwd. Op het moment dat we vinden dat het risico te gi-oot wordt, zullen we ook hier maatregelen nemen." Van de jasjes die Wilma de Groot zelf ontwierp en naaide, moeten nog veel kopieën bestaan. door Wendy van den Hurk KOUDEKERKE - De huisnijver heid is verdwenen. Maar de pa tronen zijn er nog, de stoffen en de coupeuse, die draait nog op volle toeren. Nu alleen nog ho pen dat de leren jassen nog er gens te vinden zijn. Eigenlijk komt het allemaal door de voeten van Wilma de Groot. Toen pedicure Wil Versluis die midden jaren tach tig onder handen nam, ging het gesprek over textiel. Wil breide tniien, Wilma had een bedrijf in het venverken van leren restan ten. Laten we samen een mode show houden, was toen het idee. En zo gezegd, zo gedaan. Voor de modeshows kwam ieder een naar Koudekei-ke, naar ge meenschapscentrum De Cou- burg. Wilma slaat het spinnen webpapier van haar fotoalbum om. Ziedaar de getoupeerde cou pes, strakke laarsjes, ontwerpen van Wil en Wilma. De kleurrij ke, wijde wollen truien van Wil en de leren jasjes, die Wilma had bedacht. Compleet met vleermuismouwen, wiebertjes, rafels, applicaties, brede ban den en dat allemaal zigzaggend aan elkaar genaaid. „In die tijd gaf ik les in het ver werken van leer", vertelt Wil ma. „Dan haalde ik bij ateliers in Rotterdam en Breda voor vijf tig gulden grote zakken met leer- restanten, die ik op kleur sor teerde en dan leerde ik huisvrou wen hoe ze daar jassen van kon den maken. Goedkoop, maar bo venal heel hip. Echte kunststuk ken kwamen eruit. Met de mooi ste motieven. Op mijn hoogte punt gaf ik les aan veertien groe pen van zes vrouwen. En één man." Ze zucht. „Die wilde een vliege niersjack, met bont gevoerd. Dat zag ik helemaal niet zitten. Uiteindelijk is het gelukt, maar het heeft mij meer tijd gekost dan hem." Al die kekke jasjes van toen, wat zou daar van geworden zijn? Wilma vroeg het Wil hard op, toen die haar voeten laatst weer eens deed. Het idee van een reünie was geboren. Een dag voor de kunstroute van Kou- dekerke, die de dames toevallig ook nog eens organiseren - op woensdag 5 september - komt er een modeshow. „We willen alle jasjes verzame len. Maar vooral ook alle wou wen. Want ik wil wel eens we ten hoe het met ze gaat. Sommi gen zaten tien jaar bij mij op les. Soms zie ik nog iemand lo pen, met een jasje van toen. Of ze komen in mijri modezaak op het Dorpsplein wagen of ik nog doe in leren jasjes. Nee, dat niet. foto Lex de Meester Een jaar of zes geleden ben ik er mee gestopt. De creativiteit is weg. Maar die jasjes hopelijk niet." Oud-leerlingen van Wilma de Groot kunnen zich melden via de website www.wilmamode.eu, via e-mailadres wilmamode@zeelandnet.nl of via telefoonnummer 0118-556255. Advertentie WINTERKOOPJESMARKT OP DE GROTE MARKT IN GOES MET SUPER KÓÓÓPJES Advertentie van de bejaarde wouw c berbij onherstelbaar be- overige auto's werden er zwaar beschadigd. Van •j'Jto s viel de schade enigs- jfj berden er vijf auto's De vrouw had aring voor haar rijge- P ar rijbewijs is ingeno- vielen geen gewonden. Wij geven u de helft cadeau! Hf Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Meteen abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Rijksgeld voor lerarenopleiding DEN HAAG - Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen (OCW) heeft 550.000 euro uitgetrokken voor lerai'enopleidingen van de Hogeschool Zeeland (HZ). Het geld is bedoeld voor een project waarbij de HZ samen werkt met de Hogeschool Utrecht en Fontys Hogescholen. Bedoeling is dat studenten van de HZ door dat samenwer kingsverband een onderwijsbevoegdheid kunnen halen, zonder dat ze daarvoor de provincie uit hoeven. De totale kosten van het project, dat loopt tot en met 2008, bedra gen ongeveer 750.000 euro. De resterende twee ton komen van andere financiers. In totaal heeft het ministerie van OCW 11,6 miljoen euro uitgetrokken voor regionale samenwerkingsverbanden en landelijke expertisecentra lerarenopleidingen. De HZ is een van zestien hogescholen en universiteiten waarvan projecten zijn gehonoi'eerd. Opleiding toerisme bij Hogeschool VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland (HZ) breidt zijn studieaanbod uit met een opleiding functiegericht toeris me en ï'ecreatie. Daarvoor wordt samengewerkt met de in ternationale hogeschool in Breda. Maandag tekenen bei de ondei'wijsinstituten hiervoor een samenwerkingsover eenkomst. Met deze toerismeopleiding speelt de HZ in op de vraag vanuit de Zeeuwse arbeidsmarkt. Wie de opleiding door loopt, kan afstuderen als manager toeristische marketing en communicatie of manager recreatieonderneming. Vernielzucht in Souburg OOST-SOUBURG - In Oost-Souburg zijn maandagavond diverse vernielingen gepleegd. In de Westerscheldestraat werd tussen half zes en tien over half elf de achteiTuit van een auto vernield. De auto stond geparkeerd op de op- rit van een woning. In de Hunzestraat sneuvelde een raam van een woning. Dat gebeui'de i*ond kwart voor tien. De bewoners hoorden een harde klap tegen het raam. Bij nadere inspectie bleek het glas op twee plekken te zijn versplinterd. Wat de schade van de vernielingen bedraagt, is niet be kend. Bos bij Sloeweg opgeknapt VLISSINGEN - Het populierenbos tussen de Sloeweg en de Binnendijk bij Vlissingen-Oost wordt opgeknapt. Een deel van de bomen wordt weggehaald, zodat de rest meer ruimte krijgt om te groeien. Bovendien worden er andere soorten aangeplant, zoals esdoorns, essen en elzen. Het bos is ooit aangeplant om het Sloegebied af te schermen van de omgeving. door Harmen van der Werf SINT-ANNALAND - Joy is door het dolle heen. De jacht hond van H. van Vossen uit Sint-Annaland weet niet'hoe hij het heeft. Hij mag zich uitleven bij een vossenburcht. En hij ge niet. „Zo weet ik hier in de buurt op vele plekken vosscn- burchten", vertelt Van Vossen, zonder op te scheppen. Vossen rukken op in Zeeland. Op Sint Philipsland, op Tholen, in het oostelijke deel van Zuid-Beveland, in Zeeuws- Vlaanderen. „Een teken aan de wand is dat op de Kxabben- kreekweg tussen Sint Philips land en Tholen al een keer een vos is doodgereden", vertelt Van Vossen. „Nou, een vos laat zich niet zomaar doodrijden." Van Vossen - hij noemt zijn naam in dit verband zelf 'apart' - weet waar hij over praat. Plij kent de natuur en wildstand op Tholen en Sint Philipsland goed. Als jachtopziener en als bestuurslid van de wildbeheer eenheid Tholen-Sint Philips land. „Zes, zeven jaar geleden is het begonnen", zegt Van Vos sen. „In Brabant zaten ze al lang. Ze zijn vandaar hierheen gekomen. Zit er eenmaal een koppeltje, dan gaat het snel. Eén vrouwtje krijgt in één worp wel een stuk of vijf jongen." Op vossen mocht geruime tijd niet gejaagd worden, tenzij kon worden aangetoond dat ze echt schade veroorzaakten. Sinds 1 apiil vorig jaar is de vossen jacht vrij. De stand is inmiddels zo groot geworden dat die door jacht moet worden beheerst, vindt het ministerie van Land bouw. De jacht levert ondertussen wel resultaat op. Alleen al op Sint Philipsland zijn sinds het begin van het jachtseizoen op 15 okto ber vier vossen geschoten, weet J. Reijngoudt uit Sint Philips land. Hij heeft een jachtveld in de Oude Polder op Sint Philips land, waaruit tijdens een on langs gehouden drijfjacht drie vossen tevoorschijn kwamen. Twee vossen lieten zich schie ten, de derde wist te ontkomen. Van Vossen: „Op Tholen én Sint Philipsland zijn vorig jaar tien vossen geschoten. Ik vermoed dat er in totaal wel dertig tot vijftig zitten." In de wildbeheereenheid Rei- merswaal zijn de laatste tijd drie vossen geschoten. Als er ei-- gens op Zuid-Beveland vossen voorkomen, dan is het ten oos ten van het Kanaal door Zuid-Beveland. Volgens voorzit ter I. Kakebeeke van de wildbe heereenheid eist Rijksweg A58 een hoge tol onder vossen. „Ze worden niet altijd gemeld, maar eens in de twee maanden wordt er wel één aangereden op de rijksweg", schat Kakebeeke. zeeuwse almanak Ze hadden er, in het Wol- phaartsdijkse gezin, geheel onverwacht een huisgenoot bij. Plots stak hij vanachter de radiator brutaal de neus de huiskamer in: een muis. De aanvankelijke paniek die Muismans veroorzaakte, maakte na enige dagen plaats voor gevoelens van lichte ver tedering; 'Kijk toch eens hoe schattig.'- Maar muizen huldigen het principe: één muis is geen muis. met twee muizen wordt het een beetje gezellig en met nóg meer wordt het pas echt leuk. Om zo'n geboortegolf voor te zijn, besloot het ge zinshoofd tot maatregelen. Hij schafte zich een diervrien delijke muizenval aan. Muis mans zag er de humor wel van in. Avond aan avond dook hij op vanachter de ra diator, besnuffelde de val, trippelde er triomfantelijk overheen en roetsjte de kamer in. Derhalve werd gegrepen naar moordende middelen. Sindsdien wordt te Wol- phaartsdijk een tikje treurig in de richting van de radiator gekeken. Ze missen hem nu al, Muis- Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9