Ook voor JOU 2007 onderwijs ^vernieuwend 7r PZC Vijfjaar geleden was dit stom Gewoon een vet jasje Het Coese Lyceum, locatie Bergwei [qyondl rffl VMBO basisberoeps/kaderberoeps, incl. leerwegondersteunend onderwijs VMBO gemengd/theoretisch, HAVO, VWO, gymnasium incl. Tweetalig VWO en Kunst- en Cultuurklassen modern machinepark eigentijdse kantoor-, winkel- en etaleersimulatie praktijkpleinen simulatievoorzieningen voor zorg en welzijn minitheater en geluidsstudio gecertificeerd junior high school gecertificeerd sportactieve school IB-English aandacht voor talent huiswerkbegeleidingsinstituut Een computerfanaat of heb je iets met technologie? Sinds het schooljaar 2004-2005 hebben wij de oplei ding VMBO- Technologie voor leerlingen uit het derde leerjaar van de gemengde leerweg. Je werkt daarbij heel actief met computers en leert de programma's toe te passen binnen de thema's die horen bij de sectoren zorg en welzijn, economie en techniek. vw Dynamische onderbouw is een omschrijving van de wijze waarop het onderwijs op onze school aan de leerlingen van de basis- en kaderberoepsgerichte leerweg uit het eerste- en tweede leerjaar aange boden wordt op locatie Bergweg. Hierbij is sprake van een uitnodigende en dynamische leeromgeving waarbij de leerlingen op basis van interesse, individuele capaciteiten, talenten en betrokkenheid worden uitgedaagd om actief en op een praktijk gerichte en betekenisvolle wijze te leren. Informatiedagen voor leerlingen uit groep 8 en hun ouders. Informatiedagen voor leerlingen uit groep 8 en hun ouders. ÖJjMkgnii maandag 22 januari aanvang 19.30 uur donderdag 25 januari vrijdag 26 januari 24 januari 31 januari 28 februari woensdagmiddag aanvang 13.00 uur GJJHÖEBGira Wil je je culturele en creatieve talenten optimaal ontwikkelen? Meld je dan aan voor de Kunst- en Cultuurklassen op locatie Van Dusseldorpstraat. Naast de bekende creatieve en muzische vakken kun je ook volop aan de slag met dans, toneel, fotografie en film! Er zijn Kunst- en Cultuurklassen op VMBO gemengd/theoretisch- en HAVO/VWO- niveau. vrijdag 19 januari aanvang 19.30 uur Altijd al in de schijnwerpers willen staan? Kies dan voor een opleiding op de VMBO-Theaterschool op onze locatie Bergweg. De VMBO-Theaterschool biedt opleidingen aan op het niveau van de basis- en kaderberoepsgerichte en gemengde leerweg. zaterdag 20 januari aanvang 10.00 uur JMjkEBHna zaterdag 27 januari van 9.30 tot 12.00 uur Bergweg 14 4461 NB Goes tel. 0113 - 21 29 30 info@goeselyceum-bo.nl mm De wereld wordt iedere dag kleinermet TVWO! Op het Tweetalig VWO volgen de leerlingen de helft van de vakken in het Engels en er is veel aandacht voor cultuur. Aan het eind van het derde leerjaar leg je een internationaal erkend Cambridge examen af. In de bovenbouw heb je als TVWO- leerling de moge lijkheid een IB-programma te volgen en werkje aan het behalen van een standaard VWO-diploma. Het behalen van het IB-certificaat biedt voordelen bij toelating tot een internationale universiteit of bijvoorbeeld de Roosevelt Academy. woensdag 14 maart aanvang 19.30 uur Ca jij ervoor zorgen dat de sneakers op tijd in de winkel liggen. Volg dan de opleiding Transport Logistiek aan onze school. Maak kennis met de dynamische wereld van vervoer, planning en opslag. woensdag 21 maart aanvang 19.30 uur Van Dusseldorpstraat 78* 4461 LV Goes tel. 0113 - 21 69 71 info@pontes.nl Heb jij hart voor werken in de zorg? De zorg heeft volop mogelijkheden voor een uitdagende baan Kijk voor opleidingsmogelijkheden en vacatures op het portal van de gezamenlijke instellingen voor gezondheidszorg in Zeeuws-Vlaanderen: www.zorginzeeuwsvlaanderen.nl Directeur/eigenaar Nathalie van der Ark. Voor wie óók een carrière ambieert in de sterk groeiende branche van huid-, voet- en lichaamsverzorging is het particuliere opleidingsinstituut Esthetica al ruim 30 iaar een verstandige keuze opleidingen p~ sthetica Hambroeklaan 1 4822 ZZ Breda Tel 076-5146466 woensdag 10 januari 2007 Mnnouk Maas, 15 jaar, klas H4c van het Zeldenrust- college in Terneuzen, draagt de oorwarmers van Da nielle en wil ze zelf ook. „Alleen wil ik ze met tijger print." Daniëlle geen trendsetter? Ha, en die oorwarmers dan? Manouk zou wel willen dat die van haar wa ren, „Kijk, ze staan mij ook", demonstreert ze, en ze geeft de wollen warmers niet meer af. „Ik heb er ook hoor, van de Efteling, maar die zijn blauw met wit. Deze zijn mooier. En ze zitten beter. De mijne vallen van mijn oren. Ik zou wel bruine of witte willen. Dat vind ik mooie kleuren." Omdat ze hip zijn? Neeee, niet alleen omdat ze hip zijn. Maar stiekem is dat toch wel heel belangrijk. „Vijf jaar geleden zou ik ze inderdaad niet gedragen hebben. Toen waren ze nog stom. Nu zijn ze hip. Alles wat hip is, is leuk. Toch?" Linda van de Lavoir knikt mee. Alles wat hip is, is leuk. Zelf heeft de haviste ze nog niet. „Maar ik wil ze wel al heel lang. Ik kan ze alleen nergens vinden. Zelfs niet in Gent. Ja witte, maar die heeft Daniëlle al. Dan hoef ik die niet meer. Nee, ik wil graag tijger print. Dat vind ik mooi." En vast ook heel hip. „Maar daar wil ik ze niet voor. Ooi-warmers zijn ook gewoon heel handig. Je hoort de muziek beter. En je oren blijven warm. Maar ja, eigen lijk hoef ik het daar ook niet meer voor te doen. Er rijdt nu ook een bus vanuit Philippine naar Terneu zen. Die is al warm." Hakan Cetin, 18 jaar, klas A5a van het Zeldenrustcollege in Terneu zen, heeft een denimjack van Ener gie. „Ik wil altijd het hipste heb ben." Een spijkerjasje, maar niet zo maar een spijkerjasje. Eén met kleurrijke applicaties, een kort kraagje, ritsjes her en der en een merknaam waar je niet omheen kunt. „Het is gewoon een vet jasje. Apart ook met al die dingen. Dat probeer ik altijd, om iets aparts te hebben. Mensen kijken dan wel eens raar, maar twee maanden later lopen ze er zelf ook mee." Dan hangt Hakan het terug in de kast. Bedankt. „Als iemand anders er ook een koopt, hoef ik de mijne niet meer aan. Mijn vrienden von den het ook gelijk een vet jasje. Ze wilden het meteen aantrekken. Dat mag, maar niet te lang. Dade lijk denkt iedereen dat het jasje van hen is. Nee man, dat wil ik niet." Het is gekocht in Antwerpen. „Daar ga ik altijd winkelen. Of in Rotterdam, Amsterdam. Hier kun je niet winkelen. Tenminste niet als je het hipste wilt hebben en dat wil ik altijd. Als je in Terneuzen iets koopt, loopt iedereen ermee. Het jasje was eigenlijk heel duur, maar het was nu afgeprijsd. Hon derdvijftig euro. Het is dus een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52