Het wordt geen broederstrijd PZC Van de Plasse zweert bij regelmaat Jur Vrieling geblesseerd Voetballer Job en hockeyer Jelle Inghels kruisen zondag de degens met elkaar uitslagen agenda Oefenduel Axel-Zaamsli voortijdig beëindigd zeeuws Vlaanderen woensdag 10 januari 2007 EK-kwalificatie in Bergen op l door Karei Pleunis HULST - HVV'24 sleept zondag eigen doelen mee naar het sport complex van Rapide, wanneer de Hulsterse hockey en het Hul- sterse voetbal een dag verbroe deren. Dat ontlokt bij Jelle Ing hels, speler van het eerste hock eyteam van Rapide, een glim lachje. „Ja, scoren in zo'n klein hockeydoel, dat valt natuurlijk ook niet mee voor die voetbal lers..." Het is een goedbedoelde kwink slag van de oudste van de twee broers Inghels, beiden verant woordelijk voor het evenement dat zondag op het complex van Rapide wordt gehouden. Voet ballers en hockeyers komen dan samen voor een dagje sporten. Beide besturen en de spelers ma ken officieel kennis met elkaar. Voetballers krijgen hockeyles en hockeyers voetballes. De dag wordt afgesloten met een onder ling duel: één helft hockey en één helft voetbal. Het bijzondere aan de dag is dat de twee broers Inghels tegen over elkaar zullen staan. Job voetbalt, Jelle hanteert de stick. Om het 'familiefeestje' nog wat meer cachet te geven, hanteert vader Louis de scheidsrechters- fluit tijdens de wedstrijd. Het idee om beide clubs een dag je samen te brengen, werd in de kroeg geboren. „Nou ja, hele maal nieuw is het het niet", geeft Jelle toe. „We hebben ooit een keer tegen het tweede elftal van Steen gevoetbald. Maar in deze vorm, compleet met de be sturen van beide clubs en met een clinic, is het niet eerder ge beurd. Dat maakt het wel bijzon der." De oudste van de twee broers, werkzaam in de logistiek, zegt dat hij het plan op het bordje van Michel Leenhart, trainer van HW24, heeft gelegd. „Dat moet ongeveer een jaar geleden zijn gebeurd. En nu wordt het dus concreet. Da's mooi." Job, speler van het eerste elftal van HW'24, deelt die mening. „Ik kijk ernaar uit. Het is hartstikke leuk, al zijn we Voetballer Job (links) en hockeyer Jelle Inghels hebben de verbroederingsdag tussen HW'24 en Rapide op touw gezet. Vader Louis Inghels fluit zondag de onderlinge wedstrijd. foto Wim Kooyman waarschijnlijk kansloos tegen die hockeyers. Want zij voetbal len veel beter dan wij met de stick en dat kleine balletje over weg kunnen. Ik denk dat we er wel een pak binnen zullen krij gen." Van een echte eerste kennisma king met het hockey en de omge ving waar het gespeeld wordt, zal voor de meeste voetballers overigens geen sprake zijn. Ze worden immers regelmatig op het complex van Rapide gesigna leerd. „We hebben er vaak een balletje getrapt", zegt Job. Zijn broer bevestigt dat. „Maar hockeyers zijn bovendien echte feestbeesten", weet Jelle. „We verzinnen altijd wel een reden om iets op touw te zetten. Zo hadden we onlangs nog een kerstfeestje. Vierhonderd man. Mudvol, eigenlijk een beetje te gek. Terwijl we er nauwelijks ruchtbaarheid aan hadden gege ven. En tussen de feestgangers zaten heel wat voetballers van HVV'24. Op zaterdagmiddag bij de wedstrijden van de meisjes staan er ook altijd wel wat voet ballers te kijken." Vader Louis, afkomstig uit Hei kant, formuleert dat stukken concreter. „Het zijn de meiden van Rapide die al de voetballers naar het hockeyveld trekken. Neem nou de drie zonen van oud-Steen-speler Jo van Remor- tele. Die hebben allemaal verke ring met een hockeyster. Bij HW'24 lopen er ook diverse jon gens rond die wat hebben met een hockeyspeelster. En 's avonds komen voetballers en hockeyers elkaar tegen in het ca fé. De tijd dat sprake was van een scheiding tussen zogenaam de balletjes (hockeyers) en de wat ruwere voetballers ligt in middels al geruime tijd achter ons." Laagste niveau Louis Inghels, ooit voetballer van Steen toen de club bij thuis wedstrijden nog vele honderden bezoekers trok, realiseert zich dat hockeyen door sporters, die daar weinig tot niets van weten, bepaalde risico's inhoudt. „Maar ik ben daar niet zo heel bang voor. We gaan dat vooraf allemaal netjes regelen. Nie mand is gebaat bij blessures. Niemand heeft ook iets aan een broederstrijd tussen Job en Jel le. Die zal er dus ook beslist niet komen. Beide clubs zijn ambiti eus. Rapide wil promoveren naar de derde klasse, HW'24 naar de tweede. Ik hoop dat het beide ploegen lukt, maar als ik eerlijk ben, kijk ik het meest uit naar promotie van Rapide. Die jongens spelen op het laagste ni veau, maar hebben elk jaar de pech dat er wel één ploeg net wat sterker is. Ze staan er geluk kig nu heel goed voor. HW'24 is vorig seizoen al gepromoveerd. Vandaar mijn voorkeur. En het zou voor Jelle wel heel mooi zijn. Die heeft als speler alleen maar degradaties meegemaakt en is nog geen enkele keer kam pioen geworden." „We zijn aan een afscheidstoer- nee bezig", zegt Jelle Inghels. „We staan inmiddels twee pun ten voor op Udenhout, maar fei telijk zou dat nog een puntje moeten verspelen. Dat geeft toch iets meer zekerheid met het thuisduel tegen onze naaste con current nog voor de boeg. Want ook bij hockey levert winst drie punten op." GOES - De twee Nederlandse kwalificatie^ voor het Europees kampioenschap turnen, dat és in Amsterdam wordt gehouden, zijn in Bergens De wedstrijden zijn op 18 en 31 maart. Topturn® ri van Gelder. Epke Zonderland, Jeffrey Wamme' ny van Assche (Sas van Gent) en Carlo van Mini zullen daar hun stai'tbewijzen voor het EK moets De organisatie van deze slectietoernooien ligt int van Martinus Bergen op Zoom en de Turncoi Zuid-West Nederland (Tc-ZWN). In Bergen op Zoom kunnen ook jeugdige turners lificeren voor het jeugd-EK, dat eveneens in Anst is. Middelburger Jeffrey Telussa, die uitkog Tc-ZWN, is daarvoor in de race. Kartzege Buy The Bike Racing MIDDELBURG - Het kartteam van Buy The Bid heeft de zevende wedstrijd van het Zeeuws kartlrJ schap gewonnen. De ploeg van 't Frietuus/Zeecatl in Middelburg weliswaar van pole position, maat'j eerste stek niet vasthouden en werd derde. BuyT&! Racing en Veersedam Auto 1 gingen dat teamnaè ste rijderswissel nog voorbij. Buy The Bike Racing is na zeven van de achtlig koploper met 140 punten. De concurrentie staatai; respectabele achterstand. Cue Action verslaat concurrent ROOSENDAAL - Cue Action behaalde in Roosaa belangrijke 8-1-overwinning op De Dis. DeBraba matie is de naaste concurrent voor een plaat; play-offs en dus deden de Vlissingse poolbiljart-; goedé zaken in de regionale eerste klasse. Het enige minpuntje was dat Atong Wu verloor.Ei te daarmee zijn ongeslagen status kwijt. Dies; viel in de laatste partij van de avond in het 8-baL.j dien had hij nog een perfecte partij straight bal werkt en met een break van 37 zijn tegenstanden loos terzijde geschoven. The Dis-Cue Action 1-8: Straight. Mickel vaal ren-Atong Wu 50-14; Richard Meeus-Johan vanl 50-14. 9-ball. Jean Pierre Rens-Johan van Ooi Jean Pierre Rens-Jeroen Koopman 6-4. 8- Gils-Jeroen Koopman 6-4; Mickel van Eekers-j Wu 5-3. Rattenloop in Sint-Jansteen SENT-JANSTEEN - De negende uitgave van dei; Rattenloop staat zaterdag op het programma. Funrunners, de organisatie van deze trimloop.isc lijks het sportieve hoogtepunt. De Funrunners i groep die voornamelijk bestaat uit oud-voetbalfe voetbalvereniging Steen uit Sint-Jansteen. Het spoxtievelingen die ook regelmatig een eindje ginge lopen en uiteindelijk besloten om een trimlooptej seren. En dat had succes. De atleten wisten deiiq het complex van vv Steen te vinden. Wat jaarlijksq is ook de enorme belangstelling voor de jeugdloop. De jeugd gaat zaterdag om 14.30 uur van start.Vj overige hai'dloper staan er vier verschillende a!a op het programma: 3, 6, 8 en 13 kilometer. Voora standen klinkt het startschot om 15.00 uur. I Dakar Rally. Vierde etappe: Er Rachi- dia (Mar)-Ouarzazate (Mar). Motoren: 1. Coma (Spa) KTM 405 km in 4.27.54, 2. Esteve Pujol (Spa) KTM op 12.16,3. Despres (Fra) KTM 18.56,4. Ca- steu (Fra) KTM 23.43, 5. Ullevalseter (Noo) KTM 26.34, 6. Blais (VSt) KTM 26.53, 7. Verhoeven/KTM 29.31, 17. Knuïman/Honda 53.59, 36. Van Pelt/Honda 1.30.30. Stand: 1. Coma 10.10.32, 2. Esteve Pujol 11.50, 3. Cas- teu 24.20, 4. Blais 35.04, 5. Ullevalseter 43.47, 6. Despres 44.25, 7. Verhoeven 51.36,17. Knuiman 1.27.51, 37. Van Pelt 2.35.38. Auto's: 1. Schlesser (Fra) Ford Buggy 3.59.54, 2. Sousa (Por) Volkswagen 7.52, 3. Sainz (Spa) Volkswagen 7.58, 4. Roma (Spa) Mitsubishi 8.05, 5. De Vil- liers (ZAf) Volkswagen 8.51, 6. Masuoka (Jap) Mitsubishi 9.30, 53. Aarts/Bowler I.56.49. Stand: 1. Sainz 9.17.11, 2. De Villiers 1.55, 3. Sousa 4.20, 4. Roma II.44, 5. Masuoka 12.49, 6. Alphand (Fra) Mitsubishi 16.10, 45. Van Deijne/Mitsubishi 3.24.08, 55. Aarts 3.58.07. Trucks: 1. Tsjagin (Rus) Kamaz 4.56.13, 2. Stacey (Ned) MAN 12.55, 3. Mardejev (Rus) Kamaz 29.06, 4. Jan de Rooy (Ned) Ginaf 36.52, 5. De Azevedo (Bra) Tatra 38.09, 6. Van Ginkel (Ned) Ginaf 43.50, 7. Gerard de Rooy/Ginaf 44.55, 9. Brouwer/Ginaf 58.56, 10. Bekx/DAF 59.57. Stand: 1. Tsjagin 9.59.12, 2. Sta cey 24.04, 3. Gerard de Rooy 54.48, 4. Resjetnikov (Rus) Kamaz 1.37.37, 5. Mar dejev 1.42.45, 6. De Azevedo 1.51.06, 9. Van Ginkel 2.20.00. Eerste klasse: Pubbles-Bristol/ Mo riaan 4-5. Tweede klasse: Biezentrap- pers 3-Matisse 3-3, Amigo's/De Post-Matisse 2 2-12, Biezentrap- pers-SSV'65 3 5-4, Kloetinge-FM Sra- nang 2 6-2, ZW/TMF-FC Dauwendaele 1-8, Pubbles 2-SSV65 4 6-11, Biezen- trappers 4-Biezentrappers 2 8-3. Hobart. Vrouwen. Tweede ronde: Tsjakvetadze (Rus/1)- Poetsjkova (Rus) 7-6 (6) 7-5, Mirza (Ina)- Oprandi (Ita) 6-7 (2) 6-3 6-0, Molik (Aus)-Bondarenko (Oek/6) 6-3 7-5, Serena (VSt)-Safarova (Tsj) 6-33-67-5 dina (Rus)-Nakamura (Jap! Bammer (Oos)-Medina (Spat Zheng (Chn/7)-Bremond (fci Castano (Col)-Santangelo(llsli Sydney. Mannen. Eersten» cione (Aus)-Nadal (Spa/1) Nadal, Davidenko (RustëFSfi! 3-6 6-3 6-4, Healy (AusHto) 6-3 7-5, Melzer (Oos)-Sanioc 2-6 6-4, Gasquet (Fra/SHa (Fra) 6-1 6-4, Blake (VSd3K' 6-3 6-4, Minar (Tsj)-Srichapï 6-2 3-0, opgave SrichaphsnI (Fra)-Clement (Fra) 7-6 (5)tl (Spa)-Bourgeois (Aus) 7-6 (6). Sydney. Vrouwen. TweKi Mauresmo (Fra/1)-Golovinfr3 7-5 6-1, Clijsters (Bel/3)-Prt:» 6-2, Li (Chn)-Demen:jeira 7-5,Peer (Isr)-Schnyder(Ztl 6-2, Jankovic (Ser)-Stosur(W (2), Ivanovic (Ser)-Petrovs:- 4-2, opgave Petrova, Sretci Koetsnetsova (Rus/2) 6-2, «ei netsova. Woensdag Biljarten Grand Prix driebanden ZV5 i Eede in Eede. Aan« Graanbeurstrofee. Driebr:- nooi. Eerste ronde. (Clubhusö beurs, Zierikzee). Aanvang: 1:1 Pool. Tweede klasse regis Action 2-The Pockethunters. ion, Vlissingen). Aanvang: 25-' Paardensport Indoor Zeeland. KI/VPN Hi competitie. Dressuur. 14.0öi- se Z. 15.15 uur: klasse M. 16A se L. Springen. 19.30 uur I 21.00 uur: klasse M. 22.00»l Locatie: Zeelandhallen te Gos Terneuzen-Clinge 3-0: deed goed mee in deee* en was nauwelijks mis de thuisploeg. Beidepte? gen enkele kansen. H= echter 0-0. Naarmatec helft vorderde, werdïs sterker en begon bij C vele arbeid in de ee# zijn tol te eisen. In kwartier liep TerneuzK naar 3-0 door een bate Sinan Coban. Temse-HVV'24 2-0: Tc wel wat meer in balbes- een niet compleet HV\- zeker niet kansloos. Zo- ra n O'Shea een fraaie so kans onbenut. Vijf ®r-J; rust kwam de thuisplof; door Nicola Veras. helft draaide HW'ZM goed mee. De kansS echter niet benut. T®a bepaalde tenslotte de op 2-0. door Peter Snelders TERNEUZEN - Het oefenduel Axel-Zaamslag haalde gister avond het einde niet. Na wat overtredingen aan beide kanten werd het steeds harder en liepen de gemoederen hoog op. Om het duel niet te laten escaleren be sloot de leiding van beide teams om er twintig minuten voor tijd mee te stoppen. De stand was toen 1-1. Axel-Zaamslag 1-1: Axel was ge vaarlijker dan Zaamslag. Dat re sulteerde in de 1-0 door Marco Plassehaert. Ook na rust kreeg de thuisploeg de beste kansen, maar die vex-zuimde verder uit te lopen. Tien minuten na rust kwam Zaamslag door een eigen doelpunt van Omar Malagic op 1-1. Daarna werd het steeds har der, waai-op men besloot om ex- een einde aan te maken. Terneuzen wil duidelijkheid van Van Mulukom TERNEUZEN - Ap den Doelder en Jo van Remortele, beiden in tensief betrokken bij de komst van de Eneco Tour naar Terneu zen, hopen vandaag meer duide lijkheid te krijgen over het al dan niet doorgaan van de meer daagse wedstrijd voor profs. Het tweetal bezoekt in Utrecht de presentatie van de Raboploeg en hoopt daar van Henk van Mu lukom, één van beide directeu- x-en van de Eneco Tour, te venxe- men wie de nieuwe hoofdspon sor wordt indien Eneco van het affiche verdwijnt. „Ik denk dat we daar wel recht op hebben", meent Den Doelder. „Ik wil nu graag weten of Van Mulukom in derdaad een nieuwe hoofdspon sor achter de hand heeft indien Eneco zich terug zou trekken. Daarom wil ik toch een gesprek onder vier ogen." De kans dat Eneco zich terug trekt als Van Mulukom betrok ken blijft bij de ProTour-wed- strijd, acht zowel Van Remorte le als Den Doelder tamelijk groot. Eneco wil immex-s al ge ruime tijd af van Jo van Muluk om. Het bedx-ijf wil alleen de Belg Rob Discai-t handhaven als directeur van de wielerwed strijd. Van Mulukom pikte dat niet en eiste onlangs in kort geding bij de rechtbank in Arnhem dat al le activiteiten in het kader van de voorbereiding op de Eneco Tour 2007 stilgelegd moesten worden. De rechtbank stelde hem grotendeels in het'gelijk. Volgens Van Mulukom beschikt zijn stichting - de Ronde van Ne derland - over de r.echten om in week 34 een wielexronde te orga niseren. De Px-oTour-licentie is echter in handen van Van Mulu kom en Discart samen. De intër- nationale wielerunie UCI zal nu moeten bepalen aan wie de licen tie wordt toegewezen en of er so wieso nog een Eneco Tour komt. Dat gebeui-t begin febx-uari. Den Doelder veronderstelt daar om dat de wedstxijd door zal gaan, maar of die naar de naam Eneco Tour luistert, waagt hij te, betwijfelen. „Als de UCI de li centie binnenkort toekent aan Van Mulukom, zou Eneco zich zomaar tex-ug kunnen trekken omdat het niet met Van Muluk om in zee wil. Dan zal er toch een andex-e sponsor op moeten staan. Van Mulukom x-oept dat hij die heeft, maar ik wil toch graag uit zijn mond een naam vei-nemen." GOES - Jur Vrieling, de win naar van de hoofdrubriek van de springwedstrijden van In- door Zeeland van vorig jaar, is dit jaar niet van de partij. De inwoner van Holwierde kampt met rugproblemen. Hij doet vandaag in de Goese Zee landhallen nog mee bij de wed strijden voor de hengstenkeu- ring en gaat daarna op rust. Favorieten Er blijven desondanks veel favo rieten over voor de eindzege in de rubriek tot 1.40 meter klas siek. Tweevoudig winnaar Eric van der Vleuten bijvoox'beeld en zijn zoon Maikel. Wout Jan van der Schans en diens zoon Pa trick kunnen hoge ogen gooien, net als Jan Verellen, Luc Steeghs, Leopold en Mathijs van Asten en Peter Geerink. Verder zijn er deelnemers uit Jordanië, Egypte, België, Fin land, Duitsland, Frarxkrijk, Zweden, Noorwegen en Enge land. Uit Zeeland komen twee ruiters aan de start van de internationa le wedstrijden. Het zijn Chayen- ne Wiskerke uit Kruiningen en de Zeeuws-Vlaamse Cindy Per- daen. De overige Zeeuwse top- springruiters nemen deel aan de nationale rubrieken. Yersekse amazone moet drie dagen aan de bak op Indoor Zeeland door Tom van Gurp YERSEKE - Voor een aantal springruiters is de Zeeuwse paardensport te klein gewor den. Zij hebben bewezen een landelijk of zelfs internationaal niveau aan te kunnen. Eén daar van is de twintigjarige Carolein van de Plasse. Dat ze een prijs moet betalen voor het behalen van dat hoge niveau, beseft ze heel goed: „De paarden gaan voor alles." „Vanaf het moment dat ik kon lopen, wilde ik op een paard zit ten", vertelt de voormalig Zeeuws kampioen bij de pony's. En dat zal volgens Van de Plas se ook nooit meer weggaan. In haar jonge jaren bleek dat ze het springen niet alleen leuk vond, ze was er ook goed in. Bij de jeugd pakte de Yersekse ama zone verschillende titels op het NK in de ZZ-klasse bij de po ny's. Echter één van haar mooi ste triomfen was de winst, als veertienjarige, op de grote prijs van Monte Carlo voor pony's. Hittepetitjes Dit jaar is een goede prestatie op Indoor Zeeland één van haar doelen. Morgen komt ze daarop uit in de klasse voor paarden met een schofthoogte van 1.35. Vorig jaar werd ze bij Indoor Zeeland eerste in de Z-klasse met haar hxxidige paard Delta Mossel's So Lovely. Een paax'd met een gebruiksaanwijzing, want de zevenjaxige menie heeft een sterk karakter. Hengsten later GOES - De hengstencompe- titie van Indoor Zeeland be gint vandaag later dan ge pland. Het px'ogi'amma is ingekort, waardoor niet om 11.30 uur maar om 14.00 uur begonnen wordt. Eerst is het dressuur, daarna het springen. „De paarden waar ik op heb ge reden zijn allemaal hittepe titjes. Maar ik ben er heel tevre den mee. Het zijn een beetje Amerikaanse paarden. Die wil len ook constant naar voren. Dat is wel zo handig, want ik kan niet echt goed trekken aan een paard", verklaart Van de Plasse haar liefde voor heetgeba kerde, energieke paarden. Van haar favoriet paard, So Lovely, wordt ook wel het één en ander gevraagd. „Ze moet op Indoor Zeeland dxie dagen achter el kaar lijden", legt Van de Plasse uit, „rustige paarden kunnen dat vaak niet." Fout Enkele jaren geleden kreeg Van de Plasse last van de ziekte van Pfeiffer. Op haar zeventiende stak de hardnekkige vermoeid heidsziekte voor het eerst de kop ,op. Twee jaar later kwam de ziekte weer terug. „Vorig jaar reed ik op het Zeeuws kam pioenschap naar een hindernis toe en maakte een fout. Ik had So Lovely gewoon door moeten laten lopen, maar dat deed ik niet. Ik begreep eerst rxiet waar om ik die fout maakte. Later bleek dat de ziekte van Pfeiffer texTig gekomen was. Ik heb toen van febnxari tot mei op bed gele gen." Dat nooit meer moet Van de Plasse gedacht hebben, want sindsdien let ze erg op haar ge zondheid. Elk beetje energie wil ze sparen voor de wedstxïjden die ze moet rijden. „Ik eet nooit friet vlak voor de wedstrijd. Het lichaam heeft extra enei'gie no dig om dat af te breken en die enei'gie kan ik dan niet gebrui ken voor het springen." Ook laat naar bed gaan is uit den boze voor Van de Plasse. „Regelmaat is belangrijk. Ik hoor wel eens van anderen dat ze één dag voor een wedstrijd tot twee uur uitgaan. Ik zie hen dan tijdens de wedstrijd fouten maken die ze niet hoeven te ma ken." En een vriendje dan? „Daar heb ik geen tijd voor, hoor." Carolein van de Plasse: „Ik hoor wel eens van anderen dat ze één dag voor een wedstrijd tot twee uur uitgaan. Ik zie hen dan tijdens de wedstrijd fouten maken die ze niet hoeven te maken." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40