Hulst beperkt service loket in kern Huist cuitumi K stuurjan vinden elkaar Waar blijft toch het beeld van Puckey? Diamanten echtpaar Van Waes viert feest in Aardenburg Wellnesscentrum kan flink werk opleverei Eerste paal voor skihal Terneuzen wissel Onvrede over avondsluiting gemeentekantoor Kloosterzande Dcil DllllsiCrt 6111 .dpk gehandicapte kini Wat is üw reden om te collecteren voor de NSGK! reeuws Vlaanderen woensdag 10 januari 2007 door Raymond de Frel KLOOSTERZANDE - Inwoners van de gemeente Hulst kunnen vanaf nu niet meer op het ge meentekantoor in Kloosterzan de terecht voor het afhalen van rijbewijzen en paspoorten. De gemeente Hulst heeft hiertoe be sloten, omdat het Rijk de veilig heidsvoorschriften voor werk zaamheden van ambtenaren op bevolkingsloketten heeft aange scherpt. Het monumentale pand aan het Scheepstimmeren VLISSINGEN - Het ROC in Vlis- singen wil een opleiding scheepstimmerman beginnen. De provincie is druk bezig Euro pese subsidies binnen te halen. Scheepstimmermannen genoeg in Nederland. Maar nauwelijks gecertificeerde. De meesten ha len hun vakmanschap uit een te keningetje hier, een boekwerkje daar of uit de overlevering van familie. Om die kennis niet ver loren te laten gaan, wil het ROC in Vlissingen in het schooljaar 2008-2009 een opleiding tot scheepstimmerman beginnen. Hof te Zandeplein zou vanwege de aangescherpte veiligheids voorschriften moeten worden aangepast. Hulst wil echter van het kantoor af. Het gebouw moet een kleine negen ton ople veren. „Er kunnen voortaan al leen nog paspoorten worden aan gevraagd in Kloosterzande. Het college van burgemeester en wet houders legt de consequenties van de veiligheidsvoorschriften binnenkort ter discussie voor aan de raadscommissie Algeme ne Bestuurlijke Zaken. Het feit dat het gemeentekantoor in Kloosterzande te koop staat, speelt daarbij uiteraard een rol", zegt gemeentevoorlichter M. van Bunder. Klachten Het dagelijks bestuur gaf al eer der aan dat het graag een ge meenteloket voor bepaalde dien sten in Kloosterzande houdt, maar waar dit servicepunt wordt gesitueerd is nog steeds niet duidelijk. Overigens wil het college ook de openingstijden van het huidige loket in Kloos terzande met de raadscommis sie bespreken. Gemeenteraadsle den J. van Eek (CDA) en L. Man- gnus (Groot Hontenisse) klom men daarover al in de pen. „Wij kregen op donderdagavond 4 ja nuari een aantal klachten van verontwaardigde inwoners, om dat het loket opeens gesloten was", schrijven zij in een geza menlijke biïef aan het Hulster college. Zij willen weten of, en zo ja hoe, de inwoners en ge meenteraad over dë gewijzigde openingstijden zijn geïnfor meerd. „Bent u met ons van me ning dat een goede dienstverle ning ook voor de inwoners van de voormalige gemeente Honte nisse van groot belang is? Wat blijft er anders nog over van de dienstverlening, waar de ge meenteraad voltallig voor heeft gepleit? Dit is absoluut niet on ze insteek", aldus Van Eek en Mangnus. Van Bunder: „Het loket van ons team Bevolking in Kloosterzan de is op donderdag normaal ge sproken tot 20.00 uur geopend. Maar door de verscherpte veilig heidsvoorschriften en een perso neel capaciteitsprobleem heb ben we besloten de avondopen stelling te laten vervallen." Ziek te en het stopzetten van het in huren van uitzendkrachten lig gen ten grondslag aan het perso neelstekort. Het inzetten van an dere arbeidskrachten is niet zo maar mogelijk, omdat medewer kers van het bevolkingsloket over een aantal certificaten moet beschikken. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Het is januari en nog steeds pronkt het grootste bronzen beeld van Nederland niet aan de Scheldcboule- vard in Terneuzen. En had wethouder van de kunsten J. Bos vorig jaar niet be loofd dat de sculptuur van de vermaarde Amsterdamse kunstenaar Thom Puckey er in december zou staan? Deze soap wordt zo langzamerhand hila risch, gooide PvdA'er W. ten Hoor giste ren in de commissie Samenleving de wet houder voor de voeten. En Bos gaf direct toe dat de planning die hij de raadsleden had voorgespiegeld niet uitgekomen was. Daar trok hij ook een conclusie uit. „Ik begin leergeld te betalen en word ook voorzichtiger met te vertellen wan neer het beeld er nu wel staat." Dat kwamen de commissieleden dan ook niet te weten. In de volgende commissie vergadering hoopt Bos meer te vertellen. P. Clijsen (GroenLinks) zei het hele ge doe met het beeld ook wel welletjes te vinden. Hij wilde wel eens weten of de ge meente zo langzamerhand niet een be roep kan doen op een boetebeding. Die vlieger gaat niet op, hielp Bos hem uit de droom. Maar hij wilde wel eens bekijken of er wettelijk iets vastligt op dat ter rein. Bos kon dan wel geen datum noemen waarop het beeld er zal staan, maar hij kon de commissieleden wel vertellen waarom het bronzen beeld nog steeds niet aan de Scheldeboulevard staat. In een e-mail heeft Thom Puckey de ge meente duidelijk gemaakt dat het beeld zo goed als klaar is. Maar het staat nog steeds in Puckey's ate lier in een dorpje bij Milaan. En door ziekte heeft de kunstenaar het nog niet kunnen afwerken. Afwerken betekent in dit geval de vele stukken aan elkaar las sen en het dan het weer uit elkaar halen in twee of drie stukken. Dat is nodig om het veilig naar Terneuzen te vervoeren. Het wachten is volgens Bos nu op de 'nauwkeurige planning' die Puckey de ge meente beloofd heeft. Die planning hoopt Bos dus in de volgen de commissievergadering te vertellen. Bij alle commotie over de trage voort gang van het project moest Bos toch nog één ding van het hart. „Het niet leveren van het beeld haalt alle aandacht weg van de kwaliteit van het beeld." door Harold de Puysseleijr HULST - De besturen van de stichting Den Dullaert en de stichting Hulst Cultureel heb ben een definitief akkoord be reikt over de toekomst van de theatervoorziening in Den Dul laert. „Voor de toekomst van Den Dul laert is dit zeer belangrijk", al dus interimvoorzitter Jan van Puyvelde van het Dullaertbe- stuur. „De praktijk zal uitwij zen hoe het allemaal gaat lopen, maar wij zijn blij dat we weer met Den Dullaert kunnen over leggen", reageert voorzitter Wim van Baarle van de stich ting Hulst Cultureel. De besprekingen tussen de twee stichtingen over het voortbe staan van het culturele leven in de gemeente Hulst zijn afge rond. Belangrijkste uitgangs punt is, dat de samenwerking tussen de twee op de oude voet wordt voortgezet. Tot nu toe onderhield Den Dul laert de contacten met de impre sariaten van de optredende ar tiesten, verzorgde de boekingen en deed een deel van de pr. „We hebben afgesproken dat Dullaert in elk geval defe gen blijft verzorgen", Z(,- Baarle. De twee stichting verder overeengekomen alles in het werk gaai om meer bezoekers naa- theater in Hulst te halen. Van Puyvelde en Vanh zien wat dat laatste betrdi mogelijkheid in de p ring van meer streekcuh „Wij willen ons daar sterV maken", aldus Van Puwdii De tijdelijke voorzitter va Dullaertbestuur onderaj de stelling dat evenements regionale artiesten g ker volle zalen trekken dr landelijke theater- en ma producties. „Je moet dan denken aan lang bekende evenementa het Buutreednersfestivalss Bij Ons. Maar er zijn ook: teurtoneelverenigingen graag in de zaal van DenDi rt hun voorstellingen zoude ven", weet Van Puyvelde De stichting Hulst Culture beert op haar beurt in è;j grammering van het thed zoen 2007/2008 te z een aantal publiekstrekker door Frank van Cooten SLUIS - Het te bouwen Well Being Centrum in het Hof van Europa in Oostburg (voormalige Euregiotuinen) zou een forse im puls voor de werkgelegenheid in West-Zeeuws-Vlaanderen kun nen betekenen. De verwachting is dat er direct 350 mensen aan de slag kunnen. Daarnaast zou het centrum nog eens indirecte werkgelegenheid aan 85 tot 110 werknemers gaan bieden. Directeur Ramesj Gajadin van initiatiefnemer Thermen Holi day uit Schiedam zei dit gister avond tijdens een informatie avond in Sluis over de vorderin gen van het Hof van Europa. Thermen Holiday investeert tien miljoen euro in het Well Being Centrum, dat de vorm krijgt van een vogel. Het be staande gebouw in de voormali ge Euregiotuinen wordt de en tree in het nieuwe centrum en krijgt een horecafunctie. Dit gebouw blijft overigens openbaar toegankelijk, mede omdat het met Europees geld is gebouwd. Sauna's Het centrum krijgt veel facilitei ten op het gebied van gezond heid en beauty, zoals diverse sauna's en een Fins en Oosters landschap. Daarnaast zijn ge sprekken gaande met chirurgen uit Gent voor medische en cosmetische dagbehandelingen in het centrum. Als dat door gaat betekent dat concurrentie voor de Zwin-kliniek in Oost burg. Er bleven twijfels over de haalbaarheid vanhet prachtige plan. WD-raadslid Chris van de Vijver fronste de wenkbrau wen over de prachtige progno ses. „In onze regio hebben diver se projecten de verwachtingen niet waargemaakt." Gajadin twijfelde niet aan zijn eigen suc cesverhaal. „Drie onafhankelij ke onderzoeken tonen aan dat hier een markt is voor dit cen trum. Zeeuws-Vlaanderen heeft jaarlijks 5,2 miljoen toss terwijl Amsterdam het e miljoen moet doen. Daarna deze regio een prima plekt onthaasten." Aanpassing Het Well Being Centrum 1 overigens wel meer plek Projectontwikkelaar BI» hoed en Rabo Vastgoed© daarom in het aantal te be woningen. Oorspronkelijk; den er 158 huizen op dep ning, dat worden er nu 11; woners van de Nieuwste] appartementencomplex Hij damme vonden verder èi nieuwe huizen te dicht opsi staande werden gebouwd TERNEUZEN - De eerste paal voor een ski hal aan de zuidrand van Terneuzen is giste ren eindelijk geslagen. Aanvankelijk zou den de bouwwerkzaamheden een jaar gele den zijn begonnen. Diverse zaken zorgden voor vertragingen, waaronder allerlei onder zoeken naar de invulling van de ruimtes rond skibaan. De bouwtijd bedraagt naar verwachting een jaar. De skihal wordt maximaal veertig me ter hoog. De skipiste krijgt een lengte van 250 meter. Er komt ook een oefenbaan van negentig meter. Er is nog steeds geen defini tieve zekerheid over de verdere invulling van het complex. Want initiatiefnemer Leis ure Development Zeeland (LDZ) wil rond de skibaan grootschalige detailhandelsza ken bouwen, waaronder een supermarkt, een winkel voor consumentenelektronica en een woonwarenhuis. LDZ kwam met dit alternatief op de prop pen omdat de oorspronkelijke invulling met onder meer een tuincentrum, wokrestau rant en een pool- en biljartcentrum finan cieel niet haalbaar en moeilijk te exploite ren bleek. Na veel wikken en wegen beslo ten burgemeester en wethouders van Ter neuzen medewerking te verlenen aan de nieuwe invulling. Of de provincie hetzelfde doet is overigens nog maar de vraag, want dit mag niet op ge spannen voet staan met landelijke of provin ciale regelgeving. Net als ondernemers uit Terneuzen en omgeving ziet een groot deel van de gemeenteraad de nieuwe invulling ook niet zitten, met name omdat die een te grote bedreiging voor het huidige winkelbe stand zou opleveren. foto Camile Schelstraete door Wilma Valk AARDENBURG - Was het grootspraak of een vonk die oversprong? „Daar ga ik mee trouwen!" zei Florent van Waes (86) legen een vriend tijdens de bevrijdingsfeesten in Oostburg. Hij doelde op Elvira van Water schot (83), zij stond met vrien dinnen bij het orgel. Hij vroeg haar ten dans en het bleek een gelukstreffer. Dinsdag 9 januari 2007 waren beiden zestig jaar getrouwd. Het echtpaar woont nog geheel zelfstandig in hun huis aan de Landstraat in Aardenburg: „Ik ben hier verderop in de Land- straat geboren en woon er nog steeds", vertelt Florent. „Ik ben hier maar even wegge weest. Ons gezin groeide te snel en ik heb met mijn ouders een poosje in een groter huis in de Bogaardstraat gewoond. Moe der kreeg binnen 13 maanden vijf kinderen, een tweeling, daar ben ik er één van, en een drie ling." Heel bijzonder in die tijd. Er werden foto's van de drieling ge maakt en die werden verkocht. De opbrengst was voor een gro ter huis." Van Waes heeft haast dertig Florent van Waes (86) en Elvira van Waterschot. foto Camile Schelstraete jaar bij de steenfabriek van de familie Trapman in Aardenburg gewerkt: „Maar mijn beste her inneringen heb ik van mijn laat ste baas, de heer Jan van Trim- pe-Burger. Met hem heb ik mee gewerkt aan opgravingen hier in de Oude Stad. Het was hard werken maar werd tevens een hobby. Jammer genoeg moesten we aan het begin van de jaren tachtig van de vorige eeuw stop pen, om financiële redenen. We hebben toen veel gevonden. De meeste dingen zijn hier in het ar cheologisch museum te zien. We hebben heel mooie dingen gevon den, de mensen vroeger waren zeker niet stom, ze konden veel." Echtgenote Elvira heeft heel haar leven gewerkt: „Ik ben al begonnen op mijn veertiende als meid bij de van Dongen, voor zijn tijd als burgemeester. Later werd ik eerste meid bij doktor Buskop in Oostburg. Intern, ik mocht niet naar huis terwijl we maar een stukje verder woon den. Mijn volgende plaats was tandarts van Goor. Na mijn trou wen ben ik blijven werken. Ik pakte alles aan, schoonmaken, appels trekken en een poosje bij de gezinshulp, alles met vier kin deren thuis." Toneel Is Elvira bekend in de kikker- stad door haar vele werk, Flor ent kent iedereen van andere be zigheden: „Ik was 45 jaar Sint hier in de stad en ruim 25 jaar lid van onze toneelvereniging Rodanborch. Ik heb de mensen hier laten lachen en huilen." Hier is overal een eind aan geko men. Ook aan de reizen naar fa milie in Canada waar nog een van de drieling in leven is: „We zijn ér zeven keer naar toe ge weest." Elvira is nu mantelzor- ger voor haar Florent en beiden genieten van hun samenzijn. Zaterdag hebben ze hun diaman tenbruiloft al gevierd met de kinderen en hun familie. Het echtpaar heeft zes kleinkinde ren en een achterkleinkind. Meld u aan op www.nsgk.nl of bel (020) 679 12 00 -REBUS- Voorkom brandwonden bij baby's en peuters! www.brandwonden.nl In Memoriam Lieve Marja Nooit uit onze gedachten 10-01-2007 Lieve Monique Vandaag 10 jaar, dat we je moeten missen. Je blik, je stem, je lach. In ons hart blijf je wonen Gina en Jo Corry en Frits Louise en Jan (Advertentie) Het vervolg van de familieberichten van pagina 10 In plaats van kaarten Dankbetuiging Wij willen u bedanken voor uw hartelijk medeleven na het overlijden van onze lieve ma en oma Ivonne de Meijer-Misseghers Aangezien het ons onmogelijk is u allen daarvoor persoonlijk te bedanken, betuigen wij u op deze wijze onze oprechte dank voor de belangstelling die wij van u mochten ontvangen. Kinderen en kleinkinderen Nieuwvliet, januari 2007 "De Luwte" OPLOSSING: - Neem geen kind op schoot als u hete thee drinkt! - Gebruik geen tafelkleed waar een kind aan kan trekken! - Zet uw theekopje weg van de rand van de tafel! - Zet de theepot buiten bereik van kinderen! Thee is oorzaak nr. i van brandwonden bij baby's en peuters. /-V nederlandse stichting voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38