langjongeren gesel bloemen wijk PZC (loosterzandse buurt wil einde aan overlast Snel besluit over winkels op Spuiplein in Breskens GGD geeft ook in Hulst en Oostburg steun bij opvoeding Sluise (81) veroorzaakt ravage met auto PZC Gezocht: betrokken Zeeuwse thuishulpen de gemeente id deze maand een besluit jW„inkelcomplcx aan het iplein in Breskens. I jjuwe winkelcentrum be- flOSTERZANDE - De dorps- [i van Kloosterzande en be- DCrs van de bloemenbuurt in tdorp willen dat er nu snel ilrcgelcn worden genomen „ach'steeds agressiever ge- ggende hangjongeren'. Daar- tmoel een einde komen aan (oenemende overlast. zeeuws Vlaanderen woensdag 10 januari 2007 ll eskens Het college van en wethouders staat uit supermarkt Plus (de voormalige Edah), Blokker en Bruna.Een aantal Bressiaanders, verenigd in actiecomité Dorps' hart' Breskens, maakt bezwaarte- gen de komst van dit nieuwe win kelcentrum. Het comité is bang voor overlast. Andere Bressiaandersjuichen de komst van het nieuwe winkelcen trum juist toe. In een hoorzitting eind vorig jaar zijn alle zienswijzen nog eens toegelicht. Deze opmerkingen worden deze weken door het col lege bestudeerd. Eind deze maand wordt door het dagelijks gemeentebestuur de knoop door gehakt. Ondernemer RonalclLohman van supermarkt Plus heeft vooraf gaande aan de verhuizing zijn huidige supermarkt aan de Mer- curiusstraat noodgedwongen moeten verbouwen. Supermarkt keten Edah is immers verkocht. De nieuwe formule is Plus. Lohman verwacht over anderhalf jaar te verhuizen. „Het nieuwe meubilair verhuist mee naar de nieuwe winkel. Maar ja, de een malige investering van een paar ton moet ik nu binnen anderhalf jaar afschrijven. Dat is toch zon de. Ik had gehoopt dat de verhui zing gelijk zou lopen met de nieuwe formule. Dat is jammer genoeg niet gelukt." telier textiele erkvormen a Oostburg ISIBURG -1» het multifunc- jd mei centrum Den Hoekzak in Klburg begint woensdag 7 fe- het open atelier Textiele - ponnen. fe ae activiteit is bedoeld voor gen die affiniteit hebben i textiel of voor mensen die cuisus Textiel en zeefdruk gevolgd en de opgedane en ervaring verder willen Eiken. m fet atelier worden diverse ieken toegepast zoals het nvan sieraden van textiel middel van verharding, het to van poppen of schalen, [drukken, linostempels en toepassen van bordüurtech- legroep wordt bekeken waar ^langstelling naar uitgaat, excursie naar een museum op de agenda en wordt in lis Bezorgklachten: (W-0231231 opmaandag t/m vrijdag ge diende de openingstijden; sterdags tot 12.00 uur REDACTIE BEEUIA/S-vlaanderen Wem Alexanderlaan 45 Postbus 145 psoacterneuzeim lel:0H5-645769 &K 0115-645742 p'inoil: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Raymond de Frel jRené van Stee ps Bakker (sport) p's-Landshuis penstraat 37 nar hulst p1 (0114)371379 fa(0l14)37138O ;Email: redhulst@pzc.nl [Sheila van Doorsselaer centrale redactie btationspark 28 Postbus 31 ü50AAGOES jel: '0113)315500 J3*- (0113)315669 Nail: redactie@pzc.nl WTERNET P'.pzc.nl E-maii:Web@pzc n| Dat is de insteek waarmee de dorpsraad en bewoners uit de wijk vanavond de bijeenkomst over de problematiek met de ge meente, de politie en woning bouwvereniging Woongoecl in gaan. Een vertegenwoordiger van de ze laatste instantie is ook aanwe zig bij het overleg, omdat het grootste gedeelte van de wonin gen in de bloemenbuurt bestaat uit huurwoningen van de wo ningcorporatie. Bewoners van de bloemenbuurt hebben meer dan genoeg van de scheldpar tijen, het nachtelijk rumoer en de vernielingen, waarmee een groepje van twee tot tien jonge ren in de leeftijd van twaalf tot en met achttien jaar in wisselen de samenstelling de wijk terrori seert. Het probleem speelt vol gens de bewoners al jaren, zon der dat er maatregelen worden getroffen. De dorpsraad is inmiddels bang dat de overlast zich als een olie vlek zal verspreiden over andere delen van het dorp. „We willen nu écht aandacht voor het probleem, dat zo lang zamerhand toch ernstige vor men aan begint te nemen. De ge meente Hulst en ook de politie zijn al heel lang op de hoogte van wat er hier in de buurt speelt. Maar tot nu toe gebeurt er niets", stelt het bestuur van de dorpsraad met de wijkbewo ners in een gezamenüjke verkla ring vast. „Daarom willen we op korte termijn een oplossing." Meer verlichting Suggesties van dorpsraad en be woners zijn onder andere om meer verlichting in de brandgan gen aan te brengen. „Dat zou al schelen. Nu is het daar aarde donker. De structuur van de wijk nodigt de jongeren uit om zich juist in de bloemenbuurt te komen misdragen." De bijeenkomst over de proble men in de bloemenbuurt in Kloosterzande wordt gehouden in het oude stadskantoor van de vroegere gemeente Hontenisse. Burgemeester J.F. Mulder leidt de vergadering en wordt in elk geval vergezeld van twee andere leden van het Hulster college van burgemeester en wethou ders. tfcame kost 130 euro voor h rJ lessen. Belangstellenden czich voor 1 februari aan- ssbij de Stichting Welzijn s-feuws-Vlaanderen. isinger van lishandeling ijgesproken DDELBURG - Een 21-jarige singer is gisteren in Middel- piijgesproken van een mis- Officier van Justitie Oosterveld miste de overtui- de slaande beweging leen glas bewezen te verkla- Zij vroeg vrijspraak. het 11 juni in Vlis- pm een café aan de stok ge en met een andere bezoe- Volgens de vriendin van het dtoffer had hij met een glas nkar vriend gegooid. De ca- as had gezien dat er tussen twee kemphanen over en swas geduwd. Het slachtof- mdaardoor ten val zijn ge- sa en letsel hebben opgelo- De vrouwelijke raad van Elf in 1985 met als nar in het midden Ronny Wijsevelde door Edy de Witte SINT-JANSTEEN - Sint-Jansteen viert dit jaar voor de 44e keer carnaval, het vierde leutjubileum. Dat carnavals vereniging De Steense Ratten de kaap van het gekkengetal elf voor de vierde keer rondt, is reden voor een groot feest. Vader Abraham zet nog voor het carnavalsgedruis losbarst, de verjaar dag luister bij met een optreden op za terdag 20 januari in het gemeenschaps centrum De Warande. Secretaris Ronny Wijsevelde was bij driekwart van de Rattenjaren betrok ken. Hij rolde vanuit het Belgische Ste- kene het Steense carnaval binnen toen hij de Steense Rattin Magda huwde. Hij begon als nar onder prins Jan ten Steene (Cees van Deijk). „Verder heb ik mijn steentje bijgedragen als raadslid, politieman en zelfs prins. Ik werd prins omdat ik de enige was die in een nieuw prinsenpak paste, dat de vereniging had gekocht. Als Ron de Eerste zwaaide ik vier jaar de scepter." Alle functies binnen het bestuur zijn Wijsevelde bekend. Het lijkt erop dat hij volgend jaar zijn secx-etarisbaan weer inwisselt voor het voorzitterschap. Met 'alle plezier' overigens, want de 54-jarige Ronny Wijsevelde wordt elk jaar weer flink aangestoken door het carnavalsvirus. De leut en het verstevi gen van de sociale banc! met mededorpe lingen, maken van het carnaval een waardevol feest. De familie Wijsevelde steunt als een be langrijk fundament het Steense carna val. Naast de betrokkenheid van vrouw Magda spendeerden in het verleden ook de twee dochters Anniek en Loes veel tijd aan de Ratten. In een kleine gemeen schap als Sint Jansteen is het, vindt Ronny, belangrijk dat dorpelingen de kar van verenigingen blijven trekken. „De liefhebbers staan niet te dringen om zich bij het carnaval aan te sluiten, hoewel er wel veel goede stuurlui aan de wal zijn te bespeuren. Maar met een vaste kern kun je veel stoten opvangen: ups en downs zijn tenslotte inherent aan het verenigingsleven." De secretaris zet wijlen Piet van de Vee ken als doorzetter daarbij op een voet stuk. Hij was vanaf het begin betrokken bij het carnaval. Hij haakte pas na zijn tachtigste af. Mede door zijn fanatisme bleef de familie Wijsevelde het carnaval trouw. „Piet hield ons altijd voor dat na regen het zonnetje weer doorbreekt. Want het zottenfeest in ons Rattenrijk stond ook een tijdje op een laag pitje, terwijl het in mijn eerste jaren niet ka pot kon. Toen we echter door verbou wingsperikelen een seizoen niet in het gemeenschapshuis terecht konden, kwam de klad eiin." Bezoekers van buiten het dorp hadden hun heil elders gevonden en ook in het dorp konden drie jaar lang geen prins met raad van elf op de been gebracht worden. Prinses Jacqueline met haar vrouwelijke raad van twelf, geformeerd in het plaatselijke café Lazarus, hield de zaak een beetje op de been door het officiële gedeelte voor haar rekening te nemen. De laatste jaren trekt de belangstelling voor het vieren van het leutfeest in Steen weer goed aan, onder meer omdat de optocht kwaliteit uitstraalt. Bij het zaterdagavondbal met jaarlijks arties ten van naam is het weer volle bak en ook het kinderprogramma op maandag scoort hoog. Voor de raad van elf staan twaalf belangstellenden klaar om een pak aan te trekken. Prins Adri den Eer sten (Adri Totté) loopt voor het tweede jaar aan het hoofd van de polonaises. Totté is de negende zottenhoogheid in Sint Jansteen. Hieiwan staan Karei van Hecke (prins Carlos) en Jacques van de Veeken (prins Jacques) als 'echte' jubilarissen in de boeken bijgeschreven. Zij bleven elf jaar aan het bewind. Bij het jubileumbal op 20 januari (aan vang 20.00 uur) geven naast Vader Abra ham tién regionale leutprinsen acte de présence. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Met ingang van dit jaar onderhoudt de Gemeen schappelijke Gezondheidsdienst (GGD) Zeeland ook in Hulst en Oostburg opvoedsteunpunten. Daardoor kan elke Zeeuws-Vla ming die wat steun kan gebrui ken bij de opvoeding van kinde ren tot en met achttien jaar een beroep doen op een deskundige pedagogisch adviseur. In Terneuzen is het steunpunt gevestigd in De Tijman, het ge bouw op het Stadhuisplein waar onder meer de Stichting Thuiszorg zetelt. Nadat de GGD het steunpunt vo rig jaar overnam van Bureau Jeugdzoi-g is de belangstelling voor opvoedingsondersteuning snel toegenomen. De laagdrem peligheid (een veiwijsbrief van de dokter is niet nodig en er zijn geen kosten aan een consult ver bonden) geeft mensen vaak het noodzakelijke duwtje, weet pe dagoge S. de Wandel. Een afspraak met haar kan vaak escalatie van problemen vooi'komen. Simpele adviezen na één of twee gesprekjes zetten veel ouders vaak al op het juiste spoor. Alleen de bevestiging dat pa of ma het nog niet zo slecht doet, is voor ouders vaak al heel belangrijk, leert de ervaring. Het afgelopen jaar belden ook regelmatig ouders uit de gemeen te Hulst voor een afspraak met De Wandel. Omdat Hulst en Sluis tot nu toe geen bijdrage voor een opvoed- steunpunt uittrokken, bleven ouders vaak met vragen zitten. Als de opvoedproblemen escale ren, kunnen later moeilijkere sessies nodig zijn met specialis ten van instellingen als Bureau Jeugdzorg of Emergis. „Ik verwacht dat ouders uit de gemeenten Hulst en Sluis de weg naar de nieuwe steunpun ten net zo snel weten te vinden als destijds in Temeuzen gebeul de", voorspelt pedagoge De Wandel. Het Hulster opvoed- steunpunt zetelt in het Medisch Sociaal Centrum In de Tabak straat, dat van Oostburg is on- dergebracht in De Tragel aan de Tragelweg. De steunpunten ma ken een dagdeel per week ge- bruik van de consultatiebureaus van de GGD. Afspraken lopen via het secretariaat van De Tij man: 0115-674500. door Ondine van der Vleuten SLUIS - Een 81-jarige inwoon ster van de gemeente Sluis heeft gistermiddag omstreeks half een met haar auto voor een ware ravage gezorgd op de parkeer plaats nabij de AH aan de Toor- enweidelaan in Oostburg. Nadat zij haar auto had gestart reed de vrouw achteruit weg uit een parkeervak. Toen zij wilde wegi'ijden raakte de vrouw de macht over het stuur kwijt. De auto schoot vooruit, ramde twee geparkeerde personenauto's, ploegde door een plantsoen en schoot een telefooncel in, die ge heel vernield raakte. Hierna reed zij weer het parkeer terrein op, waarbij de onfortuin lijke automobiliste drie perso nenauto's beschadigde. De auto van de bejaarde vrouw raakte hierbij onherstelbaar be schadigd. Van de overige auto's werden er twee zwaar beschadigd. Van twee auto's viel de schade enigs zins mee. In totaal werden er vijf auto's weggetakeld. De vrouw had geen verklaring voor haar rijgedrag. Haar rijbewijs is ingenomen. Er vielen geen ge wonden. Studie Waterdunen vastgesteld MIDDELBURG - Het dagelijks provinciebestuur heeft gistex'en het milieu-effectonderzock voor het plan Water dunen (nabij Breskens) vastgesteld. Het gaat om kustver- sterking (aanpak zwakke schakels) in combinatie met ver nieuwing van recreatie, natuur en landschap. Uitvoering van het plan levert economische voordelen op: toename van de werkgelegenheid in West-Zeeuws-Vlaanderen met 150 personen (50 direct en 100 afgeleid) en een stijging van de bestedingen in het midden- en kleinbedrijf van 13 miljoen euro per jaar. Dezer dagen wordt het miliou-cf- fectonderzoek voor inspraak ter inzage gelegd. Ook wordt de landelijke commissie voor de milieu-effectrap portage om advies gevraagd. Uiteindelijk moet de gang van zaken leiden tot een bestemmingsplan, dat tevens dienst kan doen als kustversterkingsplan. Rijksgeld voor lerarenopleiding DEN HAAG - Het Ministerie van Onderwijs. Cultuur en Wetenschappen (OCW) heeft 550.000 euxu uitgetrokken voor lerarenopleidingen van de Hogeschool Zeeland (HZ). Het geld is bedoeld voor een project waarbij de TIZ samen werkt met de Hogeschool Utrecht en Fontys Hogescholen. Bedoeling is dat studenten van de HZ door dat samenwer kingsverband een onderwijsbevoegdheid kunnen halen, zonder dat ze daarvoor de provincie uit hoeven. De letale kosten van het project, dat loopt tot en met 2ÜÜ8, bedra gen ongeveer 750.000 euro. De justerende twee ton komen van andere financiers. In totaal heeft het Ministerie van OCW 11,6 miljoen eui'o uitgetrokken voor regionale sa menwerkingsverbanden en landelijke expertisecentra le-J rarenopleidingen. Burgerinitiatief getijdennatuur MIDDELBURG - 'Bezorgde burger' L. van Melle uit Zie-: rikzee biedt vrijdag 12 januari zijn burgerinitiatief over, ontpolderen aan commissai'is van de koningin W. van Gel der aan. Dat gebeurt om 10.00 uur, voorafgaand aan de Statenvergadering in de Middelburgse Abdij. Het burger initiatief vraagt Provinciale Staten om een raadgevend rc-j fei'endum of een enquête (opinie-onderzoek) over het ge-4 bruik van landbouwgrond voor aanleg van getijdenna-i tuur (ofwel ontpolderen). Hoewel voor het indienen van een burgexinitiatief 500 handtekeningen voldoende zijn, zijn door Van Melle met stemx van cle actiegroepen legen ontpoldering, in korte tijd enkele duizenden steunbetui gingen verzameld. Volgens de regels moeten-Provinciale Staten in hun vergadering van 16 februari een uitspraak cloen over het burgerinitiatief. Imago-onderzoek waterschap MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft zo'n 900 inwoners ('ingelanden' in watérschapstaal) in! Midden- en Noord-Zeeland benaderd met een uitgebreide vragenlijst. Bedoeling is te achterhalen hoe het staat met de bekendheid van het schap, de klantvriendelijkheid, de wijze van voorlichting bedrijven en het beeld dat het wa terschap oproept. Het is het derde zogenoemde imago-on-: derzoek dat Zeeuwse Eilanden uitvoert. Eerder gebomde dat in 1998 en 2003. Nieuw is dat nu meer vragen zijn op-», genomen over klant(on)vriendelijkheid. Met de informal tie die het onderzoek oplevert hoopt het schap inzicht te ki'ijgen in de wensen en behoeften van de burgers. agenda STREEKACTIVITEITEN~ AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, bridge, kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, spelletjes, sjoelen; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO kaarten, biljar ten en sjoelen; GRAAUW Gemeenschapshuis, 14.45 uur: Gymnastiek; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bil jarten, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren; 10.30 uur: Fysio gym, bibli otheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Bingo; 14.00 uur: Zangkoor Viva la Musi- ca; Den Dullaert, 19.00 en 20.30 uur: Franse les; 20.00 uur: Kamerkoor Hulst; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW-NAMEN Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: KBO verschillende handwerken en vrij biljarten; De Regenboog, 14.00 uur; Bieden, joke ren,biljarten; 19.30 uur; Bridge; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles, gymnastiek; 10.30 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.15 uur: Spaans; 13.30 uur: Schieting, Krea- tieve Vorming; 15.15 uur: Spaans; 19.00 uur: Country dance. Engels; 19 30 uur: Toneel; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; De Wielingen, 16.30 uur: Yoga PalazzolP huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9 30 uur Volksdansen; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.30-22.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal; Bouwterrein nwe Molenhof, 19.00 uurt Kerstboomverbranding; Werkstraf voor kopstoot tijdens verkeersruzie MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Duin hof heeft gisteren een 28-jarigéJ Terncuzenaar voor agressie in het verkeer conform de eis zes tig uur werkstraf opgelegd. De man reed vorig jaar 6 juni m Terneuzen in zijn auto toen hij verrast wercl door een fietser, die bij het rechtsaf slaan gceij richting aangaf. De verdacht^ wilde de fietser aanspreken op zijn verkeersgedrag. Toen do ge moederen hoog opliepen gal' de Terneuzenaar de man een oeii kopstoot. Het slachtoffer zoii een trap tegen de auto hebben gegeven. (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800-0231 231 (gratis) hel alfabet van Zeeland Door de Invoering van de Wmo op 1 januari 2007 kunnen mensen in heel Zeeland kiezen voor de thuiszorg van Curadomt Als christelijke thuiszorg organisatie Is Curadomi stevig In Zeeland verankerd. Omdat wij verder groeien zijn we in Zeeuws- Vlaanderen op zoek naar thuishulpen die graag bij mensen thuis werken. Ook zoeken we in heel Zeeland betrokken alfahulpen. Nieuwsgierig? Bel 0113 - 33 30 30 of kijk op www.curadomi.nl. Je haalt niet zomaar iemand in huis. Curadomi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37