>zc Hieuwe proef tegen zandhonger lannen voor 't Sas 'ierikzee op de rails Old Dutch wordt in oude luister herbouwd Wethouder betreurt kritiek Kampeernota jjkswaterstaat brengt zandheuvel op Oosterscheldeplaat aan u heeft nog tot 12 uur vanmiddag om een Staatslot te kopen! Huisgenoot Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0113-315570; &-02M5625OO. 5«0800-0231231 10 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland flymen van der Werf gIn de strijd tegen het jwijnen van zandplaten in Ooslerscheldc gaat Rijkswa- ilaat een nieuw instrument illen: een berg zand uit een draargeul op een zandplaat irengen. .at om een proef, een vin- efening, zoals projectleider jdriaanse van Rijkswater- iin Middelburg zegt. Delen fchoofdvaargeul tussen We- nae en de Krammersluizen atPhïlipsland zijn ondiep den. Om de scheepvaart, tame binnenschippers, ge- I diepgang te kunnen bie- moet er worden gebaggerd; pelde Witte Tonnen Vlije It Brabantsch Vaarwater ii breedte van tweehon- raeter. Igeplaat Kerkstaat voor mei/juli dit Tegelijkertijd wil waterstaat het vrijkomen- isgeizand op een plaat in steischelde brengen, op de sBiolen, Zuid- en Noord etal gelegen Galgeplaat, ttleider Adriaanse: „Het Ét om al te veel bagger- 150.000 kubieke meter, mooi genoeg om een proef Noen." «wordt doelbewust op stukyan de Galgeplaat aan- icht, aan de zuidwestkant m lengte van 700 meter dbreedte van 200 meter. Ederzoek door de Delftse StM. van der Hoeven is ge- ndat aan die kant de af- tasde plaat het grootst is. jdspeelt daarbij een gro- ióroef met het aanbren- n beboet voor efstal hekken 1DELBURG - De politierech- moordcelde gisteren een sgfBenessenaar voor dief- nueen aantal hekken con- ideeis tot 300 euro boete, aohad vorig jaar maart op cdnjfsterrein in Renesse sa- iet een ander een aantal aweggenomen. „De hek- lagen bovenop een stapel rommel", was zijn verweer, fer van justitie was over- 1 mde diefstal en zei dat Hdachte slechts aan finan- 1 gewin had gedacht. „Het de bedoeling de hekken als ijzer te verkopen." Zij ver- sooknaar het strafblad met Ogensdelicten. Een 31-jari- en zonder vaste woon- of üjfplaats kreeg bij verstek es boete van 300 euro. gen van zand op de Galgeplaat moet duidelijk maken of dit een manier is om zandplaten in de Oosterschelde te redden. Zij kal ven af sinds de ingebruikname van de Oosterschelde-storm- vloedkering in 1986. Het getij is minder geworden, waardoor de waterdruk ook is afgenomen en platen langzaamaan in de geu len wegzakken. Er komt ook minder zand uit de Noordzee in de Oosterschelde, met als ge volg: zandhonger. Rijkswaterstaat gaat op de Gai- geplaat volgen hoe de zandheu vel zich gedraagt. Kalft die snel af en waar blijft het zand dan? Het mooiste zou zijn als het zand zich dan over de Galge plaat zou verspreiden. Niet al leen het gedrag van het zand wordt gevolgd, ook het effect op het bodemleven op de Galge plaat. „Want als dat door het aangebrachte baggerzand ach teruit gaat", geeft projectleider Adriaanse aan, „schieten de na tuur en de vogels er ook niets mee op." Het aanbrengen van zand op de Galgeplaat is slechts één van de methoden die worden beproefd om te voorkomen dat de Ooster schelde straks één grote plas is zonder de beeldbepalende zand platen. Zo heeft het onderzoeks instituut NIOO in Yerseke vorig jaar aan de rand van een plaat bij Tholen Japanse oesters aan gebracht. Japanse oester vor men samen behoorlijk stevige riffen die golfslag kunnen bre ken en afslag mogelijk kunnen voorkomen. Van de Plasse drie dagen in touw op Indoor Zeeland Onderzoek urnenmuur Vredenhof BURGH-HAAMSTEDE - De urnenmuur op de begraaf plaats van Burgh-Haamstede wordt waarschijnlijk uitge breid. Op verzoek van de WD-fractie gaat het college on derzoeken hoe duur de uitbreiding is en wat de mogelijk heden zijn. „Wij hadden begrepen dat er nog geld over is van de bouw van de umenmuur in Zierikzee, waar we tij dens de begrotingsvergadering geld voor uit hebben ge trokken", zegt fractievoorzitter W. Jumelet. „Wij willen dat geld graag gebruiken voor Burgh-Haamstede en de wethouder reageerde positief en heeft toegezegd dit te on derzoeken." De WD-fractie stelt voor om de muur in Haamstede dub bel uit te voeren. Dat biedt meer ruimte, is daardoor goed koper en effectiever. De huidige muur op de begraaf plaats Vredenhof staat helemaal vol. Nabestaanden kun nen nu alleen ruimte krijgen op het speciale urnenveld. Kitebuggy-zaak als testcase ZIERIKZEE - Wethouder A. Verseput ziet een aanstaan de rechtszaak over kitebuggyen op het strand als een test case. Over twee weken dient voor de Middelburgse rechtbank een zaak tussen de Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland en de gemeente over de mogelijkheid om te kitebuggyen op het Verklikkerstrand bij Nieuw-Haam- stede. Daarbij komt de vraag aan .de orde of voor het gebruik van dit stuk strand een vergunning nodig is in het kader van de natuurbeschermingswet (NB-wet). De kwestie is volgens de gemeente zeer interessant, omdat de uitspraak gevolgen kan hebben voor andere bestaande activiteiten in natuurzones. Landbouwvoertuig blijkt te lang ZIERIKZEE - Even was er onduidelijkheid tijdens de zit ting van de kantonrechter, gistermiddag in Zierikzee: mag een landbouwvoertuig een maximale lengte van 18 of van 22 meter hebben. Een landbouwer uit Zierikzee die moest voorkomen, hield het op 22 meter, omdat een gezagdrager in zijn vak blad die lengte genoemd had. Officier van justitie E. Bethlehem legde de grens echter op 18 meter, plus even tueel een meter uitstekende lading. Eerder tijdens de zit ting was al een ander voor hetzelfde vergrijp beboet met 350 euro. Hoewel kantonrechter A. Melens de zaak eerst wilde aan houden, legde hij die boete ook voor deze zaak op. De landbouwer had in het proces-verbaal verklaard dat hij afwist van de grens van 18 meter, maar dat de langere wa gen hem een extra rit gescheeld had. Het Openbaar Ministerie zal nog uitzoeken waar die 22 meter op gebaseerd is. Uitbater K. Berrevoets (1) samen met een medewerker van aannemer Quant in café Old Dutch. foto Marijke Folkertsma door Ali Pankow door Marcel Modde ZIERIKZEE - Old Dutch heeft voor aannemer D. Quant geen geheimen meer. Twee jaar gele den stripte hij de door brand zwaar beschadigde bruine kroeg dusdanig, dat er van alle ellende voordien niets meer te zien was. September vorig jaar viel het Zierikzeese café andermaal ten prooi aan de vlammen. Dit keer nog een graadje erger. Maar ook dat komt allemaal goed, verze kert Quant. Medewerkers van zijn bedrijf zijn gisteren begon nen met de voorbereidingen voor de herstelwerkzaamheden. Tussenwandjes worden wegge slagen en radiatoren afgekop peld. Voor het grote werk moet echter worden gewacht op de vergun ning van de gemeente. Het café, eigendom van bierbrouwerij Heineken, is ondergebracht in een monumentenpand. In de 18e/19e eeuw d'eed het deel aan de achterkant, uitkomend op de Watermolen, dienst als stadsher berg De Drie Gekoppelde Paar den. Monumentenambtenaar M. Verduyn verwacht dat de ver gunningprocedure (belangheb benden moeten de gelegenheid krijgen bezwaar aan te te teke nen tegen de herbouwplannen) eind maart is afgerond. Dan kan Quant serieus aan de slag. Uitba ter K. Berrevoets kan tussen tijds niet veel meer doen dan af wachten. Zit het werk een beet je mee, dan kan het café voor de zomer weer open. Maatregelen Quant heeft geen opdracht ge kregen tot het nemen van extra maatregelen om een derde brandgeval in korte tijd zo veel mogelijk uit te sluiten. „Er za ten al overal rookmelders op het elektriciteitsnet en we hadden al zo veel mogelijk met brandwe rend materiaal gewerkt. Dat het café twee keer kort achter el kaar door brand werd getroffen, was gewoon domme pech." Volgens de technische recherche was het vuur ontstaan door kort sluiting in de televisie. Old Dut ch wordt in oude luister her bouwd. Pankow f®ZEE - De politiek op is graag id een krediet van 140.000 l0P hfel te leggen voor het van een zogeheten mas- 311 voor de herontwikke- ïan het gebied rond 't Sas frikzee, de rails zetten van deze wil overigens niet zeg ster op korte termijn al in- ende veranderingen zullen in het gebied tus- e Vissersdijk, Zelkeweg, ne Weegje en Julia- aat. teangrijk onderdeel voor ernstige ontwikkeling be te huidige CZAV-terrein tenkstation, weegbrug, en graansilo. ™iectpartners en de nebben al gemime tijd ge- de CZAV nog tot circa 2009 a 2010 de tijd voor het vinden van een alternatieve locatie voor het voortzetten van de eigen activi teiten. Een bodemonderzoek ter plekke heeft uitgewezen dat op twee lo caties hier sprake is van veront- reining, die te zijner tijd gesa neerd zal moeten worden. De mate waarop de grond moet wor den schoongemaakt, hangt af van de bouwplannèn die Delta Projectpartners voor dit gebied presenteert. „Grond waar we een woontoren met een diepe kelder opzetten, wordt anders gesaneerd dan een deel waar tui nen geprojecteerd staan", legt Jongerius uit. Het masterplan voor 't Sas zal in gezamenlijk overleg tussen de projectontwikkelaar, de gemeen telijke organisatie, het stede bouwkundig bureau en de Vere niging Bedrijvenpark Zuid wor den opgesteld. Doel van dit mas terplan is een totaalvisie voor het gehele gebied van 't Sas en aangrenzende terreinen op te stellen. Zodra dat gereed is, tilt Delta Projectpartners het CZAV-terrein eruit voor nadere uitwerking van de eigen bouw plannen. Eén van de voorne mens is de huidige graansilo in de toekomst te vervangen voor een bouwcomplex met de allure van een woontoren. Diverse raadsfracties zouden graag zien dat de herontwikke ling van 't Sas in één project wordt samengebracht met de ontwikkeling van de Nieuwe Ha- •rppi Basse;»***-. t A|ygH ptaifc "f 'iSBB ZIERIKZEE - Wethouder A. Verseput van Toerisme vindt de felle kritiek van zowel recrea tieondernemers als van de raads fracties op de Kampeernota niet geheel terecht. Het verwijt van recreatieonder nemer A. Ruijtenberg dat de on dernemers in deze branche niet zijn gehoord, werpt de wethou der verre van zich. „In het voor traject is er genoeg overleg ge weest met de sector", vindt Ver seput. Ruijtenberg uitte, evenals andere insprekers, in de commis sie openbare ruimte veel bezwa ren tegen het voorgenomen nieu we kampeerbeleid. De wethouder betreurt ook de kritiek die de ambtelijke opstel lers van de nota te verduren krij gen. Volgens hem hebben deze mensen rekeninghoudend met bestaande regelgeving en met de reacties vanuit de branche het voorontwerp voor de Kampeer nota opgesteld. Zowel de insprekers als de raadsfracties verwezen in de commissievergadering naar de kampeernota van de gemeente Veere, die volgens hen veel meer ruimte laat aan de recreatieon dernemers. Wethouder Verseput maakt daarop de kanttekening dat ook in de nota van Veere wel degelijk maten ten aanzien van grootte en hoogte van cara vans zijn opgenomen. Verseput vindt, na alle kritiek te hebben aangehoord, dat de Kampeernota even goed legen het licht moet worden gehou den. Wat hem betreft is het niet noodzakelijk dat het nieuwe be leid, zoals eerder gepland, in de gemeenteraad van januari wordt vastgesteld. Anderzijds wil hij wel de vaart erin houden. „Het besluit over het aantal kampeereenheden bij de cam- pingboeren moet tenslotte ook binnenkort worden genomen." (Advertentie) WINTERKOOPJESMARKT MORGEN!! DONDERDAG 11 JANUARI OP DE GROTE MARKT MET SUPER KÓÓÓPJES VAN IN GOES GEVESTIGDS WINKELS1 IN GOES Binnen nu en vijf jaar zou het gebied rond 't Sas een geheel ander aanzien moeten krijgen. foto Marijke Folkerstsma ven en het creëren van meer ruimte voor de zeil- en mossel- vloot. Volgens wethouder R. van dei- Wekken wordt er wel gestreefd naar afstemming tussen beide ontwikkelingsgebieden. Hij ziet echter niets in samenbundeling, omdat dit tot vertraging voor 't Sas zou kunnen leiden en vol gens hem verdraagt dit gebied geen uitstel meer. Advertentie (Advertentie) wil zeggen dat wij vereengekomen onder be te zijner 'genaar te worden van dit jj- We hebben daarvoor al plannen voor woning- laat woord- Jongerius van Delta partners weten. e plannen zullen niet op worden uitge- Jongerius heeft Wij geven u de helft cadeau! 0— Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Ze hadden er, in het Wol- phaartsdijkse gezin, geheel onverwacht een huisgenoot bij. Plots stak hij vanachter de radiator brutaal de neus de huiskamer in: een muis. De aanvankelijke paniek die Muismans veroorzaakte, maakte na enige dagen plaats voor gevoelens van lichte ver tedering; 'Kijk toch eens hoe schattig.' Maar muizen huldigen het principe: één muis is geen muis, met twee muizen wordt het een beetje gezellig en met nóg meer wordt het pas echt leuk. Om zo'n geboortegolf voor te zijn, besloot het ge zinshoofd tot maatregelen. Hij schafte zich een diervrien delijke muizenval aan. Muis mans zag er de humor wel van in. Avond aan avond dook hij op vanachter de ra diator, besnuffelde de val, trippelde er triomfantelijk overheen en roetsjte de kamer in. Derhalve werd gegrepen naar moordende middelen. Sindsdien wordt te Wol- phaartsdijk een tikje treurig in de richting van de radiator gekeken. Ze missen hem nu al, Muis mans. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29