Waterdunen levert banen op HOERA MEISJE Nieuw riool Clinge op schema Dorpsraad Heika vreest drukte doe maatregel Absdai €100.000,-! V/5 150 nieuwe arbeidsplaatsen voor westelijk Zeeuws-Vlaanderen Broers krijgen 120 uur werkstraf voor gijzeling Film verte en bingo voor oude bij ons won iemand BBH Probiotica: het superverzorgingsmiddel voor je darmer /t voor 14,95 wissel zeeuws Vlaanderen dinsdag 9 januari 2007 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Uitvoering van het plan Waterdunen zorgt voor bijna 150 nieuwe, blijven de arbeidsplaatsen in westelijk Zeeuws-Vlaanderen. Die komen met name in de sectoren recrea tie en toelevering. Het plan le vert per jaar circa 283.000 extra verblijfsrecreanten op. Dit blijkt uit het milieu-effect- onderzoek voor Waterdunen. Be doeling is dat het dagelijks pro vinciebestuur dit vandaag vast stelt. Er zijn vier uitvoeringen van het plan uitgewerkt, met daarbij nog eens een aantal va rianten. Waterdunen is voorzien in het gebied tussen Breskens. Groede en Nieuwvliet-Bad, hoofdzake lijk in de Oud-Breskenspolder en beslaat ongeveer 300 hectare, nu nog hoofdzakelijk landbouw grond. Het gaat om een combina tie van kustversterking, vernieu wing recreatie, aanleg getijden- natuur en mogelijkheden bieden voor aquacultuur en landgoede ren. De kosten voor de gemeenschap liggen tussen 33 en 102 miljoen euro, afhankelijk van het te kie zen plan. Daar komen de uitga ven van particulieren (onder an deren eigenaar Molecaten van camping Napoleon Hoeve) nog bij. Het minst vergaande plan is Vei lig zonder Waterdunen gedoopt (circa 33 miljoen euro). Dat houdt alleen kustversterking (dijken en duinen) in, verder niets. Gevarieerd Waterdunen (92 miljoen euro, waarvan 45 miljoen kustverdediging) omvat kustversterking en ontwikke ling nieuwe recreatie en natuur. In Aangepast Waterdunen (89 miljoen euro) krijgen recreatie en landschap wat minder accen ten. Natuurlijk Waterdunen (102 miljoen euro) gaat uit van een maximale natuurontwikke ling en is het meest milieuvrien delijke alternatief. Camping Napoleonhoeve (1920 slaapplaatsen) verdwijnt. Daar voor komen in de plaats een nieuwe duincamping met 1200 slaapplaatsen, luxe recreatiever blijven met 2000 slaapplaatsen en een hotel met 160 bedden. Op basis van plussen en minnen scoort het plan Gevarieerd Wa terdunen het beste (voorkeursal- tematief). Het betreft dan veilig heid, kwaliteitsverbetering re creatie en natuur, versterking landschapen toerisme. door Aector Dooms MIDDELBURG - Een 36-jarige inwoner van Sint-Jansteen en zijn 43-jarige broer uit Clinge zijn gisteren in Middelburg ver oordeeld voor gijzeling van twee marechaussees, eind 2005. Bij een grenscontrole bleek de vrouw van de jongste verdachte, een Filippijnse, geen verblijfs status meer te hebben. De vrouw in de penitentiaire inrich ting Torentijd in Middelburg, in gesloten. Toen de marechaussee bij haar man aan de deur kwam om hem op de hoogte te stellen, Tegenover de uitgaven staan ba ten. Die liggen tussen 58 mil joen (Veilig) en 83 miljoen (Na tuurlijk) euro. De voordelen lig gen in de sfeer van veiligheid (mensenlevens), economie (werk gelegenheid), kwaliteit leefomge ving (woongenot) en nieuwe na tuur (ook grotere verscheiden heid aan planten en dieren). In de plannen zijn maatregelen voorzien die de verzilting van omringende landbouwgronden voorkomen. Ook zijn ze zodanig opgesteld dat bestaande wonin gen in het gebied niet gesloopt hoeven te worden. Pagina 24 Topgebied kan toch oppepper gebruiken ontstond er al snel een gespan nen sfeer. Volgens de 36-jarige waren de wachtmeesters niet be reid zich te verdiepen in de pa pieren van de vrouw, die de man hen wilde laten inzien om een oplossing te vinden. De Clinge- naar was ook in de woning van zijn broer. Samen wisten ze de wachtmeesters een kwartier bin nen te houden. Nadat een van de marechaussees kans had ge zien om assistentie te vragen, kwam een arrestatieteam hen be vrijden. De broers kregen 120 uur werkstraf, waarvan de helft voorwaardelijk. De Clingenaar wil in hoger beroep. CLINGE - De Kennedylaan in Clinge ligt volledig overhoop als gevolg van de riole- ringswerkzaamhcden die al sedert begin no vember aan de gang zijn in dit gedeelte van het dorp. De aanpassingen aan de riolering zijn nodig om te voorkomen dat er bij hevi ge neerslag wateroverlast ontstaat. De werkzaamheden aan de riolering zijn na een rustperiode tijdens de feestdagen sinds gisteren weer hervat. In het gedeelte van de Frans Halsstraat, ge legen tussen de Papaverweg en de Beukelz- straat, wordt de laatste hand gelegd aan het rioleren van de sloot. De Beukelzstraat is on dertussen gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Daar worden drie nieuwe riolen Deze maand wordt ook gestart met de aan leg van het bergbezinkbassin ter hoogte van de kleine vijver die naast de woning Frans Halsstraat 26 ligt. Het streven is om het ge hele project in mei dit jaar volledig af te ron den. Uiteraard spelen daarbij de weersom standigheden een rol, aldus de gemeente. Op verzoek van inwoners van Clinge is door het gemeentebestuur besloten om af te zien van de aanleg van de zogenaamde wadi's om de wateroverlast afdoende te bestrijden. Een wadi (Arabisch voor 'dal') is eigenlijk een droge rivierbedding in een woestijn. Ai- leen bij hevige regenbuien vult de rivierbed ding zich met water. Meestal staat de wadi dus droog, alleen na een regenbui staat er water in. In verband met de weerstand onder de buurtbewoners tegen de aanleg van deze ïio- leringsvoorzieningen is er door de gemeente uiteindelijk gekozen voor een alternatief. Dat bestaat uit de rechtstreekse afvoer van het hemelwater via zogenaamde infiltratie riolen. Deze riolen bestaan uit rioolbuizen met gaatjes in. Bij een normale regenbui kan het hemelwater via deze buizen in de bodem infiltreren. Bij extreem hevige regen val wordt het water rechtstreeks afgevoerd naar het oppervlaktewater. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel HEIKANT - De dorpsraad van Heikant vreest dat een inrijver- bod op de Tolweg in Absdale grote gevolgen heeft voor de ver keersstroom in de Julianastraat in Heikant. De gemeente Pluist wil het ver bod instellen om Absdale te ver lossen van sluipverkeer.'De over last in de buurtschap wordt on der andere veroorzaakt door au tomobilisten die naar Heikant of omgeving rijden, stelt het da gelijks bestuur. Voorzitter Hans Haulez van de dorpsraad in Heikant heeft be grip voor de klachten uit Absda le, maar hij vreest dat het inrij- verbod flinke gevolgen heeft voor de drukte op de Julia nastraat in Heikant. Haulez heeft zich daarom tot de gemeen te gewend.' „De Julianastraat is nu al een drukke weg, waarvan veel schoolgaande jeugd ge bruikmaakt. Door het inrijver- bod op de Tolweg wordt het er waarschijnlijk alleen maar druk ker. Vorig jaar zijn hier al vier auto's (waaronder een ambulan ce) uit de bocht gevlogen. Als de drukte toeneemt is het natuur lijk aftellen tot het volgende in cident plaatsvindt", zegt Hau lez. De gemeente Pluist bekijkt naar aanleiding van de reeks ongeval len of er verkeersmaatregelen nodig zijn in de Julianastraat. Haulez richt zijn bezwaar ook deels op het bus verkeer van Veo- lia. De buschauffeurs maken zich zorgen over de veiligheid van medeweggebruikers (met na me fietsende scholieren) tijdens het rijden van en naar de tijdelij ke remise op het terrein van Ga rage Kant in Heikant. O.m verkeersoverlast in de stra ten van Heikant en Sint-Jan steen zoveel mogelijk te voorko men, rijden de buschauffeurs sinds vorige maand over de smalle polderwegen van en naar de stalling. Dit houdt echter wel in dat per dag minstens honderd twintig busbewegingen plaats vinden op wegen die niet zijn be rekend op grote b donker of bij slee dat volgens de chau vaarlijke situaties vragen de gemeenti om zo snel mogelijk res voor de bouw we stalling aan de Hulst af te ronden. Haulez ziet de bui al hangen. „Wij vin optie om de buss Julianastraat te lati rijroute is nu via de en dat gaat volgen; De buschauffeurs zi bermen van de pol behoorlijk zijn besc de bussen, maar de gens ons niet. En de situatie is ook niet voorstellen. Schoolg gaat namelijk hel door de Heidestraat" lez. CLINGE - De Sticht voor Ouderen (SWO zorgt samen met oi den een ouderensoo en in Sint-Jansteen. De Stichting Welzijn ren Hulst heeft voor i programma samenge in rekening is gehoud schillende smaken. In Clinge wordt don film gedraaid voor t uit de kernen Nieuw-Namen. De gratis. Filmliefhebbe voor deze activiteit v uur terecht in dor Malpertuus. In Sint-Jansteen gaa rensoos gaat de nieuw tiviteiten donderdag met een bingo. Deze vindt plaats in gem< huis De Warande. Der gint om 14.30 uur en de toegang gratis. Bruna Szydlowskiplein 20-22 4571 EW Axel Tel. 0115-533332 alles kan Staatsloterij y Hoe kan een 'zomerzegel' mijn oma helpen?? NATIONAAL FONDS Ouderenhulpl En sleun het gevecht tegen eenzaamheid en armoede onder ouderen! O.a. te koop bij postkantoor en op www.ouderenhulp.nl www.wereldkinderen.nl KLEIN, MAAR ZO DAPPER! Al een jaar lang zorgt zij voor haar kleinere broertje en zusje. Hoe? Niemand die het begrijpt. Maar aan haar houding kun je zien dat ze het nog lang niet opgeeft... Nelson Mandela Kinderfonds Word donateur; bel 09001146664 (Advertentie) -REBUS- OPLOSSING: - Neem geen kind op schoot als u hete thee drinkt! - Gebruik geen tafelkleed waar een kind aan kan trekken! - Zet uw theekopje weg van de rand van de tafel! - Zet de theepot buiten bereik van kinderen! Thee is oorzaak m in brandwonden bij baby's en peuters y Het behoud van goed werkende darmen is belangrijk. Wanneer zij goed hun werk doen, zitje lekker in je vel. Wanneer je darmen in topconditie zijn, gaat het niet alleen goed met je stofwisseling en stoelgang. Ook op je weerstand heeft dit een gunstige invloed. Dit heeft te maken met de beschermende functie die je darmen hebben. Dit orgaan bepaalt immers welke stoffen er wel én niet door je bloed worden opgenomen. In je darmen wor den al deze belangrijke taken uitgevoerd door miljarden goede darmbacteriën. Het is dan ook belangrijk om deze actieve populatie op peil te houden. Dat kan nu heel eenvoudig met het superverzorgingsmiddel voor je darmen: Probiotica. Dit is een natuurlijk product dat de drie belangrijke darmbacteriën de Lactobacillus helve- ticus, de Lactobacillus acidophilus en de Estherichia coli bevat. Probiotica bevordert een natuurlijke stoelgang, activeert het afweersysteem, stimuleert de stofwisseling én levert een krachtige bijdrage aan je algemene gezondheid. Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 Regelmatig gebruik van Probiotica helpt je lichaam om weerstand te bieden tegen bacteriën en schimmels. Probiotica f 1 ondersteunt de stoelgang 2 bevordert de spijsvertering 3 voor een goede darmflora SUPERAANBIEDING! 1 verpakking Probiotica (60 capsules) van 17,95 ■i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38