>zc Meer mensen moeten aan de slag Appartementen Victoria worden verloot Goedereede kan op visite bij burgemeester De Pul heeft genoeg van beschuldigingen wissel schouwen a 'emeente gaat discussie over arbeidsparticipatie aan Compleet slapen in Zeeland jifredaclieSP!»-"1 rtbus 31,4460 AA Goes KSidtfzeeiand: 0113-315520; Vlaanderen: 0113-315570; tinnaal' 020-4562500. ™i„M:0800-0231231 nsdag 9 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland nrEsme Soesman ERIKZEE - Koffie schenken een verzorgingshuis of klus- klaren op straat en in dorps- izen. Moet een uitkeringsge- clitigdc die niet kan werken I tegenprestatie leveren aan gemeenschap? Het Schou- n-Duivelandse gemeentebe- uur gaat de discussie aan over beidsparticipatie. tdoor de gemeente gevoerde integratiebeleid stemt tevre- i,maar dat betekent niet dat 'namenbestand inmiddels is ledroogcl. kaartenbak op Schou- ■Duiveland telt ongeveer iuitkeringsgerechtigden die zoek zijn naar een baan. maast zijn er rond de 195 in- even, die om diverse rede leven) vrij zijn gesteld van arbeidsverplichting. Naar srachting telt die laatste peen heleboel personen die et kader van participerende leid wél iets kunnen doen. het denkbaar dat mensen, als tegenprestatie voor de uitke ring die zij ontvangen, iets doen voor de gemeenschap (zoge naamde participatiebanen). El ders in het land zijn bijvoor beeld projecten opgezet rond het schoonmaken van buurten en stranden, toezicht houden, as sisteren in de gezondheidszorg of in musea en een klussen- dienst voor en door minima. Met de beleidsnotitie Arbeids participatie 'Alle hens aan dek?!' wordt de discussie aange zwengeld over de vraag wat er op Schouwen-Duiveland moet gebeuren. Willen we zoveel mo gelijk mensen aan de slag heb ben en hoe denken we dat te be reiken? Gezien de (verwachte) ontwikkelingen die in de nota worden geschetst, lijkt optimale arbeidsparticipatie wenselijk te zijn. Zo wordt onder meer gewezen op de vergrijzing en het niet op elkaar afgestemd zijn van vraag en aanbod op de arbeidsmarkt. Schouwen-Duiveland liet bij voorbeeld over de eerste tien maanden van 2006 een stijging van 32,4 procent in het aantal vacatures zien. Gekwalificeerd Die beschikbare banen zijn ech ter niet zonder meer af te stre pen tegenover het aantal werk zoekenden in deze regio, omdat zij ofwel niet voldoende zijn ge kwalificeerd of het werk de werkzoekende niet bevalt. Nog een belangrijk punt is de modernisering (begin 2008) van de Wet Sociale Werkvoorzie ning (WSW). Hiermee wordt on der meer geprobeerd meer WSW' ers aan een reguliere baan te hel pen, mensen die niet in de socia le werkvoorziening thuishoren erbuiten te houden en de wacht lijsten voor de sociale werkvoor- (Advertentie) 'Wijntje :eft geen reëel ternatief gehad irAli Pankow HARENDIJKE - Eigenaar Ie Grave van liet omstreden jrend restaurant 't Dolfijntje Scharendijke ontkent een I alternatief te hebben gekre- van het Grevelingenschap ir het vertrek van zijn huidi- tablissement. •Grevelingenschap wil het jvend restaurant weg hebben bet haventje Repart aan de iomvse kant van de Brou- sdam en voert daar al enkele jurisdische strijd over. Die d voert inmiddels tot aan de eRaad. Bte uitspraken van S. Lou is van het Grevelingenschap bet alternatief dat de uitba- van 't Dolfijntje zou hebben 'Ken, zijn De Grave in het Voor de 27 huurappartementen van het Zierikzeese nieuwbouwcomplex Victoria is veel belangstelling. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De belangstelling voor de 27 huurappartementen van het Zierikzeese nieuwbouwcomplex Victo ria is groot. Tot nu toe hebben 119 men sen belangstelling getoond. Vandaag worden verschillende appartementen verloot. Het gaat om de appartementen die be stemd zijn voor 55-plussers. Van de 27 woningen gaan er negentien naar die doelgroep. Zeeuwland kiest voor loting vanwege de overweldigende belangstel ling. Tot nu toe hebben 99 55-plussers en 20 starters laten weten interesse in de woningen te hebben. Om ouderen ge lijke kansen te bieden, is gekozen voor een loting. Die loterij is in eerste instantie bedoeld voor mensen uit cle wijk Malta, omdat de bouw van Victoria onderdeel uit maakt van grootscheepse vernieuwing van die Zierikzeese wijk. Aansluitend komen mensen uit de rest van Zierikzee aan bod. De appartementen die daarna overschieten, worden verloot onder in woners van Schouwen-Duiveland en tot slot onder alle andere belangstellen den. Maar zover komt het - gezien de belangstelling - hoogstwaarschijnlijk niet. Dat de interesse zo groot is, is volgens directeur A. de Ceuster verklaarbaar. De laatste paar jaar is er nauwelijks voor deze doelgroep gebouwd. Of de wo ningcorporatie vaker loting gaat inzet ten als middel om woningen toe te wij zen, hangt af van de ervaring die nu wordt opgedaan. Feit is dat het huidige toewijzingssysteem als moeilijk te door gronden wordt beschouwd. Zeeuwland zoekt al langer naar wegen om de wo ningverdeling simpeler en overzichtelij ker te maken. Restant Het restant van de appartementen van complex Victoria op de hoek Schuurbe- que Boeijestraat en Grachtweg is be stemd voor starters tussen de 18 en 31 jaar. Bij de verdeling van die apparte menten wordt ingezet op het oplossen van de meest schrijnende gevallen, zegt De Ceuster. Die toezegging is vorig jaar, tijdens het eerste Zeeuwlandcafé, aan (toekomstige) huurders van de wo ningcorporatie gedaan. Tijdens de aan starters gewijde bijeenkomst werd het probleem aangekaart van mensen die in de wirwar van toewijzingsregels pre cies tussen wal en schip vallen. Daar door komt het voor dat starters jaren lang op de wachtlijst staan. De loting wordt vandaag gehouden in het mfc in Zierikzee en begint om 15.00 uur. aanbod betreft veertig vier- te meter aan de wal voor de !van een nieuwe accommo- Wat moet ik daarmee? r kun je nauwelijks twee fri- fagens op zetten, terwijl ik honderdnegentig vierkante Hot mijn beschikking heb. eite is er dus helemaal geen D Gan Gen a^ternat''e^"' door het Grevelingenschap mheus behandeld. „Ze wil- P dëplaats van mijn bedrijf extra openbare ligplaatsen 'eggen. Dat levert veel min- P dan de bijna drieduizend "die ik jaarlijks als liggeld td Grevelingenschap moet 'en verzucht De Grave. iei televisieprogramma 'De 0van Honderd' op Neder- z wordt volgende week uit- em aandacht besteed aan ndische strijd over het drij- testaurant. door Marcel Modde DREISCHOR - Burgemeester G. van de Velde-de Wilde van Goedereede is verhuisd van Dreischor naar Ouddorp. Daar mee voldoet ze aan de eis dat ze voor mei 2007 in haar werkge bied zou komen wonen. Van de Velde is sinds februari 2005 burgemeester van de ge meente Goedereede. Pas eind vo rige maand betrok ze met haar gezin (zoon Johan is achtergeble ven op de ouderlijke boerderij in Dreischor) een woning in Ouddorp. Gebruikelijk is dat een nieuwe burgemeester direct in haar werkgebied komt wo nen. Van de Velde had van de ge meenteraad echter tot mei 2007 respijt gekregen voor een verhui zing. „Toen ik hier solliciteerde, speel de net de mogelijke invoering van het gekozen burgemeester schap. Omdat het allemaal nog onzeker was, gold de regeling de verhuisplicht uit te stellen. Ik heb dat januari vorig jaar voor gelegd aan de raad en die stond daar unaniem achter. Daar naast was onze boerderij een fac tor waar sterk rekening mee moest worden gehouden. Johan ziet het wel zitten zijn vader op te volgen, maar zo'n landbouw bedrijf doe je niet van de één op de andere dag over. Dat is iets waar je moet ingroeien en de tijd voor moet nemen. En onze dochter moest net dat jaar eind examen doen voor de havo, dan stap je ook niet even over naar een andere school." Van de Vel de zegt de afgelopen (bijna) twee jaar nooit in de problemen te zijn gekomen door haar woon plaats op afstand. „Als ik werd opgepiept voor calamiteiten, een dodelijk ongeluk bijvoor beeld, was ik vanuit Dreischor binnen een half uur ter plekke. Dat scheelt niet zo veel. Het is puur het principe dat je als bur gemeester in je eigen gebied hoort te wonen. Dat vind ik ook." Van de Velde is steevast van Staatsloterij OTK Kopen of huren? MIDDELBURG - Wie straks via de Middelburgse woningcorpo ratie Woongoed een huis krijgt, mag kiezen: het huis huren, of het huis kopen. Wie het huis koopt, kan het gegarandeerd weer terug verkopen. Woongoed wil het nieuwe sys teem in 2008 langzaam invoe ren, zegt directeur E. de Ceus ter. „We willen de klanten de keuze laten tussen huren of ko pen. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 ziening in te korten. Op Schou wen-Duiveland werken bij de Zuidhoek 253 mensen in een WSW-dienstverband. Er staan 32 personen op de wachtlijst. De gemiddelde duur voor plaat sing is 2,5 jaar. De nota komt ter sprake op 15 januari, tijdens een bijeenkomst voor de gemeenteraad die gewijd is aan vernieuwing van de Wet Sociale Werkvoorzie ning. Wil Besseling profgolfer na gewonnen WK Garnalenkotter in de problemen NOORDLAND - De garnalenkotter Lia-Jan (HD 64) uit Nieuwediep is gisterochtend in de problemen gekomen bij het Brouwershavense Gat, op de Noordzee bij de Brou- wersdam. De bemanning van de kotter was aan het vissen toen een van de netten in de schroef terechtkwam. De kot ter werd daarop stuurloos en dreef richting strand. Red dingboot Koopmansdank heeft het schip op sleeptouw ge nomen en naar de buitenhaven van cle Roompotsluis ge bracht. Daar zijn de resten van het net uit de schroef ge haald door een duikteam en de kotter kon daarna weer uitvaren om verder te vissen. Sloop flats vertraagd door asbest ZIERIKZEE - De sloop van de flats aan de De Jonge- straat in Zierikzee is vertraagd. Doordat er asbest is aan getroffen in de etagewoningen, vergt het neerhalen van de gebouwen meer tijd dan gepland. Het was de bedoeling dat de flats nog voor de jaarwisse ling tegen de vlakte zouden gaan, om het risico op brand stichting uit te sluiten. Hoewel dat niet is gehaald, heb ben zich tijdens de oudejaarsnacht geen incidenten voor gedaan. Ook komt het vervolg van de nieuwbouwplannen niet in gevaar. Deze week wordt het nieuwbouwproject van woningcorporatie Zeeuwland, appartementencom plex Valetta, aanbesteed. Op z'n vroegst dit voorjaar zal met de bouw worden begonnen. Op de plaats waar nu nog enkele flats staan, verrijzen 56 appartementen, verdeeld over drie gebouwen. Kettingbotsing op A58 bij Souburg OOST-SOUBURG - Een 22-jarige man uit Polen heeft gis termorgen op de A58 bij het verkeerslicht ter hoogte van Oost-Souburg een kettingbotsing veroorzaakt. Bij de bot sing raakten vier auto's beschadigd. De man die in een be drijfswagen reed, zag niet dat de auto voor hem stopte om dat het licht op rood ging. Hij remde te laat en botste op zijn voorligger. Als in een dominospel botsten de vier voorliggende auto's op elkaar. Een 19-jarige man uit Mid delburg had na de kettingbotsing last van zijn rug en nek. Veerenaar belandt met auto in tuin MIDDELBURG - Een twintigjarige automobilist uit de gemeente Veere belandde gisterochtend met zijn auto in de voortuin van een woning in Middelburg. De Veerenaar reed met een snelheid van tien kilometer per uur over een vluchtheuvel in het midden van de straat. Hoe hij daarop terechtkwam, is niet bekend. Bovenop de vluchtheuvel gaf de man per ongeluk plankgas. Hij verloor de macht over het stuur. Zijn auto kwam in een spin terecht, tolde rond zijn as en eindigde in de voortuin van een woning. door Melita Lantinq BRUINISSE - Het jongerenbe stuur van jeugdsoos De Pul is het zat telkens de schuld te krij gen van overlast, vernieling of onrust in het dorp. „Als er iets gebeurt in het dorp, worden wij als bestuur en vrijwilligers daar op aangesproken en dat is niet terecht", zegt voorzitter Kees Verspoor. Directe aanleiding voor de roep om begrip is een brandje, in de nacht van oud en nieuw. Toen zijn op een parkeerterrein bij de jeugdsoos een keet en wat auto banden in vlammen opgegaan. „Daarvan werd gelijk gezegd dat 'De Pul' dat weer gedaan had. Alsof wij autobanden in de soos klaar hebben liggen en als of wij een keet op zolder hadden om in de brand te steken. Wij hadden daar niets mee te ma ken." Volgens Verspoor staat dit niet op zichzelf. „Als er iets om twee uur 's nachts in het doip ge beurt, krijgen wij de schuld ter wijl wij om één uur sluiten. Wij doen er veel aan om de overlast te beperken. We lopen bijvoor beeld mee naar de bushalte, om dat er klachten waren van ver nielingen in de Grevelingen- straat. We hebben ook een paal man gepakt die dat deden, maar we kunnen niet alles voorko men." Verspoor geeft aan dat er na tuurlijk wel jongeren zijn die rottigheid uithalen en ook bezoe ker zijn van De Pul, maar hij wil dat de schuld niet bij de vrij willigers en het bestuur wordt neergelegd. Niet iedereen in het dorp heeft overigens die hou ding. „Nee, de laatste jaren is er veel verbeterd, maar er zijn nog steeds mensen die denken dat dit een huis vol rottigheid is. Als je als vrijwilliger op een verjaar dag zit en ze zeggen tegen jou 'wat hebben jullie nu weer ge daan' is dat niet leuk. Mensen beseffen helemaal niet wat wij allemaal doen voor het dorp." Hij doelt op het aandeel wat de jeugdsoos heeft in de organisa tie van de Visserijdagen en het sinterklaasfeest en alle moeite die het bestuur doet om overlast te beperken. plan haar ambtstermijn voor Goedereede af te maken. Ambi ties om partijgenoot (VVD) J. As- selbergs op te volgen en begin 2009 terüg te keren op Schouw- se bodem, heeft ze 'absoluut niet'. Tweede termijn Of de burgemeester een tweede termijn in Goedereede am bieert, daar laat ze zich nu nog niet over uit. „Ik zit hier net twee jaar, dat zien we tegen die tijd wel weer." ^morgana MEER DAN SLAPEN I GOES DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 I I zeeuwse almanak Bult Driekoningen vond die opa uit Goes een uitgelezen mo ment om met zijn kleinkinde ren af te reizen naar de kerst stal in de kinderboerderij bij de Hollandsche Hoeve. Een kerststal op ware groot te, dat was iels bijzonders voor het stel. Nog spannender dan de héél dichtbij grazende schapen was de aanwezigheid van een heuse kameel. Dat maakte de leerkracht wakker in de onderwijzer in ruste en trotse grootvader. Hoeveel bulten heeft een kameel?", on dervroeg hij zijn driejarige kleindochter Rebecca. Die had haar verklaring klaar: „Twee, maar hij heeft zich niet gestoten. Dat hoort bij kamelen!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29