»zc Kritiek rekenkamer op ReiK Verkeerssituatie bij Kapelse scholen veiliger Goedereede kan op visite bij zijn burgemeester wissel bevelanden reen plaats meer voor Rillandse lubs in school De Horizon u heeft nog maar dag om een Staatslot te kopen! I Openbaar Ministerie eist vrijspraak voor fabrikant speeltoestel 18 kommissie niet tevreden over samenwerking Kapelle en Reimerswaal ettingbotsing p A58 bij lost-Souburg Compleet slapen in Zeeland morgana i goes Bult Lctie: 0113-315649 uw pzc.nl Lj|:redactie@ pzc.nl Sbus31.4460 AA Goes Krlentie-expl0ltat'e- K Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs Vlaanderen: 0113-315570; Enaal: 020-4562500. &ce: 0800-0231231 insdag 9 januari 2007 Wil Besseling profgolfer na gewonnen WK editie Bevelanden-Tholen jnrWillem van Dam (VPELLE - De samenwerking de gemeenten Kapelle en op het gebied van ,Bjrlening heeft niet wn.» wat ervan werd ver acht Tot die conclusie komt I ^kamercommissie van ibetrokkcn gemeenten. öeravond presenteerde de re- fekamercommissie een rappor- ge. waarin wordt vastgesteld I de samenwerking niet heeft leid tot een professioneler ma- ér van werken. jgeveer twee jaar geleden Itten Kapelle en Reimers- jal het samenwerkingsver- ind ReiK op. Dat houdt zich pg met het verlenen en con- eren van vergunningen. Met oprichting van ReiK werd on- meer beoogt om de kwaliteit professionaliteit van dienst- iening aan de inwoners van He en Reimerswaal te ver- ReiK bestaat uit twee ingen. een afdeling Hand- ring (gehuisvest in Kapelle) [Advertentie) en een afdeling Vergunningver lening (gehuisvest in Reimers waal). Voorzitter J. Naafs van de reken kamercommissie zei gister avond tijdens de presentatie van het rapport, dat de samenwer king moeizamer verloopt dan ge wenst. Dat komt vooral door personeelsproblemen en cultuur verschillen op de afdelingen. ReiK telt bijna 19 volledige ar beidsplaatsen. De rekenkamercommissie is zelf ook het resultaat van een inter gemeentelijk samenwerkingsver band. De commissie is in het le ven geroepen door de gemeen ten Kapelle, Reimerswaal en Noord-Beveland. Gemeenten zijn verplicht er een rekenka- mer(commissie) op na te hou den. Die moet er onder meer op toezien dat ze hun geld goed be steden. Het rapport dat de rekenkamer commissie van de gemeenten Ka pelle, Reimerswaal en Noord-Be veland gisteren uitbracht, richt zich op cle doelmatigheid van in tergemeentelijke samenwer kingsverbanden. Daarbij werd in het bijzonder gekeken naar de Zeeuwse Muziekschool (een gemeenschappelijke regeling van alle dertien Zeeuwse ge meenten) en ReiK. Wat de mu ziekschool betreft bevat het rap port weinig kritische noten. Een volgend onderzoek staat al op stapel. De rekenkamercom missie wil de komende tijd de be grotingen van Kapelle, Reimers waal en Noord-Beveland tegen het licht houden. enen.nl heeft ook voor uw loomwens in 2007 een lening eetde laagste rentegarantie! ,;So£*nt' Iteney nl 8I-S0UBURG - Een 22-jari- man uit Polen heeft lennorgen op de A58 bij het keerslicht ter hoogte van it-Souburg een ketting- sing veroorzaakt. Bij de bot- 5raakten vier auto's bescha- l man, die in een bedrijfswa- i reed, zag niet dat de auto mhem stopte omdat het licht lood ging. remde te laat en botste op ivoorligger. h een dominospel botsten lier voorliggende auto's op el- r. i negentienjarige man uit Idelburg had na de ketting- iinglast van zijn rug en nek. andere bestuurders waren Spitsuur bij 't Kleine Honk aan de Van der Biltlaan in Kapelle. foto Dirk-Jan Gjeltema door Willem van Dam KAPELLE - De verkeersmaatre gelen die de gemeente Kapelle heeft getroffen bij de twee vesti gingen aan de christelijke basis school 't Honk aan de Van der Biltlaan, hebben het gewenste effect. Volgens schooldirecteur A. van Hoepen zijn de eerste er varingen positief. De basisschool beschikt aan de drukbereden Van der Biltlaan in Kapelle over twee locaties: 't Kleine Honk en 't Grote Honk. In 't Kleine Honk zijn de jongste leerlingen (groep 1 tot en met 3) ondergebracht. Het gebouw is re cent uitgebreid met twee loka len. Dat heeft geleid tot een aan zienlijke toename van het aantal leerlingen: van negentig naar honderdveertig. Mede tegen die achtergrond heeft de gemeente Kapelle bij 't Kleine Honk een paar 'hobbels' in het wegdek aangebracht om automobilisten te dwingen gas terug te nemen. Bij 't Grote Honk (ongeveer 230 leerlingen) vormt een verkeers drempel een obstakel voor al te haastige autobestuurders. Schooldirecteur Van Hoepen heeft de indruk dat de maatrege len helpen. „Er wordt in ieder ge val minder hard gereden." Onge lukken zijn er in de directe om geving van de twee schoolvesti- gingen nooit gebeurd, aldus Van Hoepen, maar soms scheelde dat slechts een haar. Zebrapad Directeur Van Hoepen had graag gezien dat bij zijn school ook een zebrapad zou worden aangelegd. Dat bleek echter uit verkeersrtechnisch oogpunt on haalbaar. Niet alleen hardrij ders vormden een gevaar voor de schoolkinderen, ook ouders zorgen met hun slordig gepar keerde auto's regelmatig voor chaotische taferelen rond de school. Vooral bij slecht weer, als veel ouders hun kinderen met de auto van school halen of naar school brengen, is de situa tie aan de Van der Biltlaan vaak onvoorzichtelijk. De verkeersop- hopeningen zorgen bovendien voor ergernis bij omwonenden die hun uitrit geblokkeerd zien. Om dat tegen te gaan heeft de schoolleiding de ouders van haar leerlingen al diverse malen op het hart gedrukt om de kinde ren zoveel mogelijk met de fiets van en en naar school te bren gen. De politie gaat in de toe komst strenger controlereen in de omgeving van scholen. Het gemeentebestuur van Kapelle heeft dat met de politie afgespro ken. (Advertentie) [Rob Paardekam LAND - Het ziet ernaar uit net koor The Revivals en tselclub De Plakvingers uit Md in de toekomst geen ge- meer kunnen maken van sschool De Horizon. twee clubs maken nu ge- ik van de voormalige brand- rkazerne. Die hoort bij de ■zon. maar het schoolbe- heeft nooit bezwaar gehad n het gebruik door anderen ie avonduren. De kazerne dt binnenkort echter ge- Pt om plaats te maken voor Wouw van de school. Het rfm de knutselclub verliezen H^e tijdelijk hun onderko maar hebben altijd ge- je hier terecht. Maar ze zullen toch naar iets anders moeten zoeken. Dat is ook in hun be lang. Ze kunnen beter ergens zit ten waar ze zeker zijn van een structurele plaats. Die kunnen wij ze niet bieden." Wethouder J. de Kunder is het daarmee eens. Hij ziet het dorps huis als de meest geëigende plek voor de clubs. „Dat is tenslotte dé plaats voor sociaal-culturele zaken", zegt hij. „De bezettings graad van het dorpshuis wordt er bovendien mee verhoogd." De clubs hebben tot nu toe aan gegeven dat het dorpshuis geen geschikte locatie is. Zo heeft het koor nogal wat spullen die opge slagen moeten worden en daar is geen ruimte voor. De knutsel club vindt de inboedel van het dorpshuis te mooi. Ze zoekt een locatie met oude tafels, zodat er lekker gekliederd kan worden. Volgens wethouder De Kunder zijn dat problemen die opgelost moeten kunnen worden. De knutselclub heeft ondertus sen al een ander (tijdelijk) onder komen op het oog, namelijk jeugdsoos De Kist aan de Crom- vlietstraat. „Daar kunnen we één keer in de twee weken te recht", zegt E. Pouwelse. „Nu knutselen we elke week, maar we kunnen daarmee leven, om dat het beter is dat stoppen." Het Koor kan wellicht terecht in een bijruimte van het gebouw van de samen-op-weggemeente in Rilland. ivmuuwing weer ge- Wnnen maken van de 10], vies mteur E Reekers van de Ho- n zegt echter dat hij de uw, mede op advies van 'PITPOnt^ Advertentie op termijn niet beschikbaar wil stellen clubs. „Natuurlijk zet- JIe ze niet zomaar op •lbenadrukt hij. „Als ze l^uuwmg nog geen an- berkomen hebben gevon den ze best nog een tijd- Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 door Marcel Modde DREISCHOR - Burgemeester G. van de Velde-de Wilde van Goedereede is verhuisd van Dreischor naar Ouddorp. Daar mee voldoet ze aan de eis dat ze voor mei 2007 in haar werkge bied zou komen wonen. Van de Velde is sinds februari 2005 burgemeester van de ge meente Goedereede. Pas eind vo rige maand betrok ze met haar gezin (zoon Johan is achtergeble ven op de ouderlijke boerderij in Dreischor) een woning in Ouddorp. Gebruikelijk is dat een nieuwe burgemeester direct in haar werkgebied komt wonen. Van de Velde had van de gemeente raad echter tot mei 2007 respijt gekregen voor een verhuizing. „Toen ik hier solliciteerde, speel de net de mogelijke invoering van het gekozen burgemeester schap. Omdat het allemaal nog onzeker was, gold de regeling de verhuisplicht uit te stellen. Ik heb dat januari vorig jaar voor gelegd aan de raad en die stond daar unaniem achter. Daar naast was onze boerderij een fac tor waar sterk rekening mee moest worden gehouden. Johan ziet het wel zitten zijn vader op te volgen, maar zo'n landbouw bedrijf doe je niet van de één op de andere dag over. Dat is iets waar je moet ingroeien en de tijd voor moet nemen. En onze dochter moest net dat jaar eind examen doen voor de havo, dan stap je ook niet even over naar een andere school." Van de Vel- Aanleg fietspad Drieweg vertraagd NISSE - De aanleg van een fietspad langs de Drieweg tus sen het dorp Nisse en de kruising met de doorgaande weg 's-Gravenpolder/Ovezande is vertraagd. Een medewerker van de provincie gaat er vanuit dat het fietspad er dit jaar nog niet komt. Twee belanghebbenden, een landbouwer en een fruitteler, hebben bezwaar gemaakt tegen de situe ring van het fietspad aan de westkant van de Drieweg. Zij hebben daar grond en willen het pad liever aan de andere kant van de weg. De provincie en de gemeente Borsele voelen daar niets voor. Tussen Heinkenszand en Nisse ligt sinds 2003/2004 al een fietspad langs de Drieweg en wel aan de westkant. Het laatste stuk kan daar bij Nisse mooi op aansluiten, an ders zouden fietsers de Drieweg moeten oversteken. Aan de oostkant bij Nisse is bovendien de uitgang van een groot vrachtwagenbedrijf. De afwikkeling van de bezwaren en de aankoop van gron den voor het fietspad gaan zo goed als zeker nog een jaar duren. Tot aanleg van een fietspad is in 2003 besloten na een ongeval op de Drieweg waarbij een fietser om het le ven kwam. Dit jaar besluit Zuidhoek-tunnel KAPELLE - In de tweede helft van dit jaar valt het be sluit of de Kapelse nieuwbouwwijk Zuidhoek een tunnel onder de spoorlijn krijgt. Wethouder J. Herselman gaat er van uit dat die tunnel er komt. Het streven is om hem be gin januari 2009 in gebruik te nemen. De gemeente Kapelle heeft haar ideeën over de tunnel vo rige week aan ProRail voorgelegd. Volgens Herselman was de reactie van de spoorwegbeheerder positief. Pro- Rail komt in september of oktober met een definitief voor stel, inclusief kostenraming. De kosten worden nu nog globaal geschat op ruim twee miljoen euro. De gemeente neemt een deel van de kosten voor haar rekening. Het Rijk stelt ook geld beschikbaar. Op het gemeentehuis wordt gehoopt dat de provincie dat eveneens doet. Garnalenkotter in de problemen NOORDLAND - De garnalenkotter Lia-Jan (HD 64) uit Nieuwediep is gisterochtend in de problemen gekomen bij het Brouwershavense Gat, Op de Noordzee bij de Brou- wersdam. De bemanning van de kotter was aan het vissen toen een van de netten in de schroef terechtkwam. De kotter werd daarop stuurloos en dreef richting strand. Reddingboot Koopmansdank heeft het schip op sleeptouw genomen en naar de buitenhaven van de Roompotsluis gebracht. Daar zijn de resten van het net uit de schroef gehaald door een duikteam en de kotter kon daarna weer uitvaren om ver der te vissen. door Jan Jaap Broekhuijsen DEN HAAG - De 52-jarige meu belmaker en speelgoedfabrikant uit Amsterdam die vorig jaar door de Middelburgse recht bank was veroordeeld wegens schuld aan de dood van peuter Janice Slosse (2) uit Goes, gaat in hoger beroep mogelijk alsnog vrijuit. Niet alleen de verdedi ging vroeg om vrijspraak, maar ook het Openbaar Ministerie (OM) eiste gisteren dat het Haag se gerechtshof de verdachte vrij spreekt. De peuter verloor op 30 maart 2004 het leven op een glijbaan van peuterspeelzaal De Polder rakkertjes in Goes. Ze bleef met het touw van een zogenoemde loopklos achter een onderdeel van de glijbaan hangen en stik te. Zowel de tieheerder van de peuterspeelzaal (stichting Kin deropvang de Bevelanden) als de fabrikant moest zich vorig jaar bij de Middelburgse recht bank verantwoorden voor het ongeval. De stichting ging toen vrijuit, maar de Amsterdammer kreeg 200 uur werkstraf opge legd omdat hij nagelaten had een kier te dichten in het toe stel. De Amsterdammer - die in middels geen nieuwe toestellen meer op de markt brengt - ging in beroep omdat hij zich on schuldig voelt. Hij zegt dat het ongeval niet was te voorzien. Hofaanklaagster A. Rijsdorp he kelde verdachtes nalatigheid ten aanzien van het niet dichten van de kier, maar nam de conclu sie van een deskundige over dat het ongeluk ook gebeurd zou kunnen zijn als de kier wel was gedicht. „Het causaal verband tussen de dood van de peuter - hoe ernstig ook - en de nalatig heid van de verdachte is onvol doende komen vast te staan". Ook verdachtes advocate L. Mannheims bepleitte vrij spraak. Uitspraak 22 januari. (Advertentie) MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 de zegt de afgelopen (bijna) twee jaar nooit in de problemen te zijn gekomen door haar woon plaats op afstand. „Als ik werd opgepiept voor calamiteiten, een dodelijk ongeluk bijvoor beeld, was ik vanuit Dreischor binnen een half uur ter plekke. Dat scheelt niet zo veel. Het is puur het principe dat je als bur gemeester in je eigen gebied hoort te wonen. Dat vind ik ook." Ambtstermijn Van de Velde is steevast van plan haar ambtstermijn voor Goedereede af te maken. Ambi ties om partijgenoot (WD) J. As- selbergs op te volgen en begin 2009 terug te keren op Schouw- se bodem, heeft ze 'absoluut niet'. zeeuwse almanak Driekoningen vond die opa uit Goes een uitgelezen mo ment om met zijn kleinkinde ren af te reizen naar de kerst stal in de kinderboerderij bij de Hollandsche Hoeve. Een kerststal op ware groot te, dat was iets bijzonders voor het stel. Nog spannender dan de héél dichtbij grazende schapen was de aanwezigheid van een heuse kameel. Dat maakte de leerkracht wakker in de onderwijzer in ruste en trotse grootvader. „Hoeveel bulten heeft een kameel?", on dervroeg hij driejarige klein dochter Rebecca. Diehad haar verklaring klaar: „Twee, maar hij heeft zich niet gestoten. Dat hoort bij kamelen!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25