lusland houdt olie oor Westen tegen Burenruzie leidt tot brandstichting PZC Vroeg voorjaar xport naar delen Europa komt in gevaar V' rSiÖHk 4 outen bouw aken woning uk duurder Etenstijd Laatste ronde uitverkoop DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 24 19 Alleen ferm optreden kan klimaatdrama afwenden ochtend jpeem zacht met maxima tot 14 of 15 «den Bewolkten meest droog. «hnge tot harde zuidwestenwind. „jaargang r isdag 9 januari 2007 nummer 1,30 r Margriet en t'*,. Ay Pieter veertig jaar getrouwd Droezjba-oNepijpleiding Door de Droezjba-pijpleiding stroomt olie uit Rusland naar Europa. In Wit- Rusland splitst de pijpleiding zich. De noordelijke tak bevoorraadt Duitsland J en Polen, de zuidelijke tak Tsjechië, Slowakije en Hongarije. EST RUSLAND Moskou OSKOU - Rusland heeft eren de olietoevoer naar via de Droezj- .pijpleiding in Wit-Rus- afgesloten. Volgens de sische pijpleidingbeheer- Transneft tapte het prland illegaal olie af en daarom de oliekraan chtgedraaid. Daardoor is export naar Europa komen te liggen, en en Duitsland meldden eer- op de dag dat de aanvoer jolievia de Droezjba-pijplei- u was gestaakt. Aanvanke- was met duidelijk wie daar- irverantwoordelijk was. Rus- len Wit-Rusland wezen el- r aan als de hoofdschuldige, twee landen, tot voor kort iwebondgenoten, zijn al we- verwikkeld in een felle ru- over brandstofprijzen. Vorig speelde al een vrijwel iden conflict tussen Rusland en -Rusland besloot vorige ek eenzijdig een hoge belas te heffen op olie die over grondgebied van Rusland Europa stroomt. Volgens isneft tapt het land sinds [STERDAM - Er worden zo I fouten in de bouw gemaakt woningen, kantoren en we- i gemiddeld 10,3 procent mder uitvallen. De schade he ugt 5 tot 6 miljard euro per r. Dat blijkt uit een onder- k van adviesbureau USP rketing Consultancy dat de- week wordt gepubliceerd in vakblad Bouw IQ. grootste schade door falend zicht wordt veroorzaakt door sbedrijven en af bouwers, n faalkosten lopen op tot 12 cent van hun jaaromzet, al- ÜSP. Wie uiteindelijk de re- ing betaalt is onduidelijk, onderzoek brengt aan het jt datbouwfouten de laatste jaar alleen maar zijn toege- len. gaat bij faalkosten overi- s niet alleen om blunders, ir vooral ook om vergissin- Die ontstaan' door onder- tse controle op de uitvoe- jvan bouwprojecten. GPD tina 4 'aantal fouten loopt de spuigaten uit inderen blijven •hanging van iddam naspelen - Een groep Algerijn- heeft bij het van de executie van dam Hoessein een twaalfjari- jhsgcnoot opgehangen. Dat hen Algerijnse media giste- gemeld. Het is het zoveelste "toffer in een serie naboot- 'en van de executie. ex-dictator werd op opgehangen. Illega len van de executie gin- p hele wereld over. doedi-Arabië zou een twaalf- jongen, beïnvloed door de zich hebben opgehan- zo werd gisteren bekend. 61 kwamen er berichten j vergelijkbare zaken uit de 'tugde Staten en Pakistan. Smg in die gevallen om een en een nèspniaricro jongen, het weekeinde olie af om beta ling van die heffing veilig te stel len. Moskou had het buurland eerder gedwongen meer dan het dubbele te betalen voor Rus sisch aardgas. Duitsland en Polen hebben be zorgd gereageerd op het stopzet ten van de invoer van Russische olie, hoewel beide landen ook zeiden voorlopig over voldoende oliereserves te beschikken. Ber lijn riep de twee kemphanen op hun verantwoordelijkheid te ne men als leverancier en doorvoer der van olie. Ook Hongarije meldde gisteren problemen met de aanvoer van Russische olie. Het hoofd van Transneft, S. Vainsjtok, verzekerde gisteren dat zijn bedrijf alles in het werk stelt om de export naar Europa via andere routes op peil te bren gen. Wit-Rusland heeft met spoed een delegatie naar Mos kou gestuurd, aldus het ministe rie van Buitenlandse Zaken in Minsk. De Europese Commissie heeft beide landen dringend om een verklaring gevraagd. Dat heeft een woordvoerder van EU-com- AMSTELVEEN - De Amstelveense Jerney Milou ruikt samen met haar hondje Pepita vol verbazing aan bloesem die al in volle glorie geurt en fleurt. Het warme winterweer heeft er voor gezorgd dat de struiken in het Amstelveense Middenho- venpark nu al beginnen uit te lopen. Vandaag wordt er een recordtemperatuur van 16 graden Celsius verwacht. foto Marcel Antonisse/ANP Së naspeelden, r. zou een vijftienjarig ach hebben verhangen zi] door de televisiebeel- depressief was ge- ANP/AFP/RTR DADAAB - Een Somalisch meisje likt haar eten op in het Ifo-vluch- telingenkamp bij Dadaab in het noordoosten van Kenia. Hulporga nisaties hebben in het grensgebied met Somalië drie grote kampen opgezet voor 160.000 mensen die voor de oorlog in het buurland zijn gevlucht. foto Radu Sigheti/RTR door Rob Paardekam THOLEN - De politie verdenkt een 39-jarige bewoner van de Hoogstraat in Tholen van brand stichting in het appartementen gebouw waar hij woont. Een bo venbuurman bestempelt de man als 'knettergek'. Hij wordt ver dacht van poging tot doodslag. Het gaat om een appartementen gebouw met vier woonlagen in het centrum van Tholen. De ver dachte woont op de benedenver dieping en zou in de nacht van zóndag op maandag brand heb ben gesticht in het trappenhuis. Omdat de brandmelder van één. van de bovenburen afging, vie len er geen gewonden. De brand weer evacueerde vier mensen. Eén van hen had wat rook ingea demd en werd behandeld door het ambulancepersoneel. De schade is beperkt gebleven. Volgens de directe bovenbuur man, die in bed lag toen de brand werd aangestoken, leven hij en de andere bewoners al lang in onmin met de verdachte, omdat hij voor veel geluidsover last zou zorgen. „Zo neemt hij regelmatig vrienden mee uit het café hier tegenover. Ze maken dan een hoop kabaal." De buur man zegt dat de verdachte veel drinkt en ook drugs gebruikt. Hij zou de afgelopen tijd regel matig hebben geroepen dat hij de boel in brand ging steken. Voor de ramen van het huis van de verdachte hangen vijf met de hand beschreven A4-vellen met teksten die lijken te bevestigen dat de man niet goed in zijn vel zat en niet door één deur kon met zijn bovenburen. Op last van de bovenbuurvrouw is visite hier ten strengste vërboden, staat op één van de vellen te le zen. Op een ander stuk papier staat: Misschien hoort rechtvaar digheid niet rrteer in onze taal en moeten we het uit de Dikke van Dale halen. Beklag Een andere tekst (Ook is het vol ledig terecht dat mijn dochtertje hier niet mag logeren) kan vol- (Advertentie) Ambitieus plan voor verbetering kust bij Breskens missaris Piebalgs (Energie) ge- de unie desondanks de nodige zegd. Volgens Piebalgs loopt de voorzorgsmaatregelen treffen, olievoorraad van de EU-lidsta- Europa is zwaar afhankelijk ten geen direct gevaar, maar zal van Russische olie. ANP Laurens Aaij wint Zilveren Camera De winnende plaat voor de Zilveren Camera toont de kudde paarden in het Frie se Marrum. De dieren ont snapten nipt aan de ver drinkingsdood. Laurens Aaij 'knipte' de foto vanuit een boot met brandweerlie den. De kracht van de foto zit hem in het witte paard in het midden. Zeeuwse kinderen zijn vrijer Zeeuwse ouders laten hun kinderen vrijer om te gaan en te staan waar ze willen dan ouders elders in Nederland. Zeeland wordt namelijk als minder onveilig ervaren. Dat blijkt uit cijfers die het Centraal Bureau voor de Sta tistiek gisteren bekend heeft gemaakt. Ouders zeggen hier minder reden te hebben zich zorgen te maken. Darter Fordham naar ziekenhuis Darter Andy Fordham is kort voor zijn openingswed strijd op de Lakeside tegen de Australiër Simon Whit- lock naar het ziekenhuis vervoerd. De zwaarlijvige Engelsman kampte met ademhalingsmoeilijkheden. Over de ernst van de situa tie was gister avond n.og niets bekend. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 15 en 17; Sport: 18 en 19; Buitengebied: 21, 22, 23 en 24 door Hetty van Rooij BRUSSEL - De Verenigde Sta ten moeten samen met de Euro pese Unie de strijd aanbinden te gen de klimaatverandering en de uitstoot van broeikasgassen. Alleen als Amerika en Europa intensief samenwerken, is het mogelijk om het energiever bruik terug te dringen en min der afhankelijk te worden van de invoer van olie en gas. Dat is de boodschap die voorzit ter Barroso van de Europese Commissie gisteren op het Witte Huis heeft gedeponeerd bij de Amerikaanse president Bush. De Europese Commissie publi ceert morgen haar langverwach te energiestrategie, met daarin het voorstel dat de wereldwijde uitstoot van broeikasgassen in 2050 niet hoger mag zijn dan het nivci.u van 1990. De Europe se landen moeten hun energiebe drijven aan banden leggen en veel zwaarder leunen op 'scho ne' energie. Die voorstellen kun nen rekenen op zwaar verzet uit Duitsland en Frankrijk. Tegelijkertijd vrezen veel Euro peanen dat de noodzaak van kli maatbeheersing nog niet is door gedrongen tot Bush. De Ameri kaanse president verklaarde ooit 'geen maatregelen te zullen nemen die schadelijk zijn voor het Amerikaanse bedrijfsleven'. De VS hebben het Kyoto-proto col voor de vermindering van de koolstofdioxide-uitstoot nooit geratificeerd. Barroso hoopt dat de nieuwe democratische meer derheid in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zorgt voor een nieuwe koers. GPD (Advertentie) gens de bovenbuurman wijzen op het feit dat de verdachte zijn dochter niet meer mag zien. De man zegt zijn benedenbuurman uit angst nooit echt te hebben aangesproken op zijn gedrag. Hij en de andere buren hebben wel hun beklag gedaan .bij wo ningcorporatie Castria Wonen, de eigenaar van het gebouw. Woordvoerder P. Bakx zegt dat de corporatie al langer bekend is met de situatie. Afgelopen vrijdag heeft onder leiding van een medewerker van Castria zelfs een gesprek plaatsgevon den tussen de man en zijn boven buren. „Hij heeft toen beter schap beloofd", zegt Bakx. „Daarom heeft deze daad ons zo verrast." De politie heeft de man kort na de brandstichting aangehouden. Hij is overgebracht naar het Huis van Bewaring in Middel burg. telefoon' Ipostlbankrekeningnummer t bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste res maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste 10 weken ontvang ik de krant voor €15,- Daarne wil ik betalen: CU per maand mot automatische incasso 21,501*. CU per kwartaal met automatische incasso (€61,50)'. CD per jaar mat automatische incasso |C 23B.-I* mei grens PZC-paraplu Kijk op mvw.pec.nl/abonnercn, bel gratis 0300-0231231 of stuur deze bon naar P2C, afdefmg lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes surmssussssso het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1