pzc Vragen over woning wethouder 50% Buurt komt met contra-rapport over bezinkbassin wissel zeeuws Vlaanderen ïppositie Sluis twijfelt aan integriteit Bolijn Gaslek bij Dow zorgt voor onrust Jonge prins is in zijn nopjes Steeds meer knelpunten voor grensarbeiders ZONDAG OPEN Brugman 'w oen de Jonge Hoek van Dijke uit modern living easy living lactie: 0113-315649 (.pzc,nl jil:rcaawic«=K"-" «[bus 314460 AA Goes jverteniie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; Cs-Vlaanderen: 0113-315570; ■bnaal: 020-4562500. sservice: 0800-0231231 iterdag 6 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen inrftenévan Stee LUIS - De oppositiepartijen DA, WD en Gemeentebelan- m in de gemeenteraad van luis zetten vraagtekens bij de jegriteit vau wethouder C. Bo- jn van Dorpsbelangen Toe- sme (D&T). jj schrijven het college van ggemeester en wethouders it Bolijn zich niet houdt aan gelgeving ten aanzien van luwen in het buitengebied en S illegale situatie in stand iudt. De partijen zouden daar- i zijn gewezen door burgers in Sluis. jjlgens CDA, WD en Gemeen- langen is nieuwbouw van een irgerwoning in het buitenge- ed toegestaan op bestaande ndamenten. In zwaarwegende rallen is ontheffing mogelijk, e oude woning moet dan wor- n gesloopt. Die werkzaamhe- n moeten uiterlijk zes maan- jana het gereedkomen van het euwehuis beginnen en binnen n jaar zijn afgerond, edrie partijen vinden het op- Jlend dat de oude woning van &ijn (portefeuillehoudster bou rn en wonen) aan de Bruggen- jk in Nieuwvliet niet is ge- jopt, terwijl zij al jaren in iar nieuwe, ernaast gebouwde lis woont. Net zoals in sommi- andere gevallen duidt dit vol- ns hen op een voorkeursbehan- ïing- hndat het hier een bestuurder ndegemeente Sluis betreft, is lt duidelijk dat er zorgvuldig ent te worden opgetreden, dfs de schijn van een zoge- lamde voorkeursbehandeling loet worden vermeden", aldus Je wilt meer dan KNEX of MAGNETIC? CSW, gewoon lomschool! «ww.cswalcheren.nl de wintercollectie zondag geopend, dinsdag gesloten (Advertentie) ■PRUIMINE 5re dag een ander ^percentage. kijk voor de uimingskorting van vandaag op w.interieur-paau we.nl sgigglgpl 0111401318 CDA, WD en Gemeentebelan gen in hun brief. Zij willen van B en W weten of de regels wor den gehandhaafd en welke maat regelen er mogelijk zijn als bij de verkoop van een perceel met alle opstallen de verplichting tot sloop van een oude woning niet is meeverkocht.Volgens bur gemeester Sala is er geen enkele reden om te twijfelen aan de in tegriteit van wethouder Bolijn. Niettemin trad hij gisteren toch namens haar als woordvoerder op. De burgemeester vindt het uitermate vervelend dat vanuit de raad vragen met een sugges tieve ondertoon worden gesteld. „Desondanks gebeurt de beant woording van dergelijke vragen met de meest mogelijke omzich tigheid en zorgvuldigheid", al dus Sala. Hij wilde gisteren be vestigen noch ontkennen of de actie van de drie oppositiepar tijen is ingegeven door frustra tie of rancune over het spaak lo pen van de vorige coalitie waar- TERNEUZEN - Een lekkende tankwagon bij chemiegi- gant Dow Benelux in Temeuzen heeft korte tijd voor on rust gezorgd. Het lek in de wagon met een lading buta- dieen werd gisteren rond één uur op het opslagterrein van Dow ontdekt. Om 14.30 was de situatie onder con trole. Met waterschermen heeft de bedrijfsbrandweer verdere verspreiding van het gas, waarmee producten als rubber worden gemaakt, voorkomen. Ondertussen werd de tankwagon leeggepompt, waardoor het lekken stopte. Dow heeft weliswaar enkele klachten van geuroverlast binnengekregen, maar volgens een woordvoerder vorm- Prins Sam Ringoot (links) en prinses Joyce De Haan lopen na afloop van de verkiezing mee in de polo naise. foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel AARDENBURG - Voor Sam Ringoot van basisschool Op Dreef uit Aardenburg ging gis termiddag een droom in vervul ling. Samen met Joyce de Haan van de Sint Jozefschool in Eede werd hij in de loodsen van Van Overloop aan de Paardenmarkt verkozen tct respectievelijk jeugdprins en jeugdprinses 2007 van het Uulehat. „Ik ga tijdens het komende car naval heel veel plezier maken en iedereen blij maken." verklaar de de jonge prins. Tijdens de kindermiddag was het een dolle boel.Voordat Joyce en Sam door spreekstalmeester Erik de Rijcke aan het eind van de middag werden uitgeroepen tot jeugdprins en jeugdprinses, moesten ze een aantal netelige proeven doen; spijkerbroekhan gen, zaklopen, beschuit eten en een rits vragen beantwoorden. De twee kwamen als beste kan didaten uit de testen. 's Avonds konden - na een geza menlijke stevige maaltijd - de feestvierders genieten van een optreden van The Old Brown Shoes en de plaatselijke boeren- kapel De Blaosuuln. Om elf over elf werd bekendge maakt wie straks over het Uule hat de scepter mag zwaaien. Voor de twee keer werd Prinsje Pietje I (Peter de Vrieze) uitge roepen tot voorganger tijdens het komende leutefeest. De prins toonde zich meteen zeer gedreven om er een knal lend feest van te maken. „Onder het motto: Op één been kun je niet staan, zullen we weer alles uit de kast halen om iedereen een prachtig en leutig carnaval voor het schotelen. We gaan straks gewoon verder waar we vorig jaar aan het eind op dins dag gestopt zijn. Ik heb er heel veel zin in." Vandaag kunnen ouderen genie ten van de muziekmiddag met slagers. Om 21 .00 uur begint jongeren omroep BNN met de dri- ve-in-show. door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Een aan tal bezwaarmakers tegen de aan leg van een bergbezinkbassin blijft bij het standpunt dat zo'n bassin niet mag worden aange legd in de groenstrook tussen de huizen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyterstraat ir. Kloosterzande. Dat zegt woord voerder D. Oppeneer namens de bezwaarmakers in de wijk. Het dagelijks gemeentebestuur van Hulst heeft de protesteren de bewoners in de gelegenheid gesteld het technische dossier over het bergbezinkbassin zelf te beoordelen. Dat dossier is in opdracht van de gemeente ge maakt door het ingenieursbu reau Arcadis. „We hebben eind november met Arcadis om de tafel gezeten en hebben het dossier vervolgens in ons bezit gekregen. Daarna hebben we daar zelf naar geke ken en er ook enkele deskundi gen voor in de arm genomen", al dus Oppeneer. „Onze bevindin gen staan nu voor 99 procent wel vast." Oppeneer wil echter nog niets kwijt over de inhoud door Romain van Damme BREDA - Een nieuw belasting verdrag tussen België en Neder land en een grondig herziene ge zondheidszorg hebben ervoor ge zorgd dat veel grensarbeiders be paald niet zonder zorgen zijn. De Stichting Grensarbeid die de belangen van de grensarbeiders behartigt, zegt regelmatig gecon fronteerd te worden met schrij nende gevallen. „We hebben voor komend jaar al 39 knelpun ten die we willen aankaarten bij de betrokken instanties en over heden", zegt secretaris I. Cools van de Stichting Grensarbeid. „Vorig jaar hebben we vijftien knelpunten behandeld. Het wordt er dus niet beter op." De Stichting pleit voor het in stellen van een permanente com missie die de grensarbeiders met raad en daad terzijde staat. Als voorbeeld dient de Neder landse Commissie Grensarbeid, die onder leiding van oud-staats secretaris R. Linschoten in 2001 een rapport over de positie van de grensarbeider samenstelde. Het rapport bevatte dertig aan bevelingen, waarvan er een aan tal door de Nederlandse rege ring werd overgenomen. Cools; „In een dergelijke commissie moeten onder andere werkge vers en werknemers zitten. De positie van de grensarbeider ver andert vaak door nieuwe wetge ving in Nederland, België én Eu- in -naast Nieuw West- het CDA, de WD en Gemeentebelangen zitting hadden. Die drie laatste partijen zijn ingeruild voor de PvdA en D&T. Bolijn was gisteren niet voor commentaar bereikbaar. Bommenonderzoek voor 3,5 ton SLUIS - De gemeente Sluis laat voor zo'n 350.000 euro een aantal locaties in de gemeente onderzoeken op de aan wezigheid van bommen. Op diverse plaatsen, waaronder het uitbreidingsgebied voor het Oostburgse bedrijventer rein Stampershoek, onderzoekt een gespecialiseerd be drijf of er nog gevaarlijk, niet geëxplodeerd wapentuig in de grond zit. Het Sluise gemeentebestuur weet nu al dat in een later stadium ook het veerplein in Breskens bomvrij moet wor den gemaakt, omdat dat plein in de Tweede Wereldoorlog hevig onder vuur is genomen. De opdracht voor het ver wijderen van de explosieven uit de bodem van het veer plein wordt echter pas verstrekt als plannen voor een nieuwe woonwijk bij de voormalige veerhaven vastere vorm krijgen, meldt burgemeester J. Sala. Van de ongeveer 3,5 ton die nodig is voor het opsporen van gevaarlijk wapentuig op diverse plaatsen krijgt Sluis het grootste deel weer terug van het Rijk. De gemeente moet maximaal zestien mille bijdragen aan de onder zoekskosten. Nieuwe melodieën in Middelburg MIDDELBURG - Vanaf de Lange Jan in Middelburg zijn de komende tijd andere melodieën te horen als tijdsaan duiding. Elke kwartier klinkt een kort fragment van een Menuet uit het IV-de Diverstissement van Willem Loot- ens. Op het hele uur is het hele menuetstuk te horen. Loot- ens, die leefde van 1736 tot 1813, was in de achttiende eeuw organist van de Nieuwe Kerk en beiaardier van de Lange Jan in Middelburg. Man knijpt keel vriendin dicht OUDDORP - Een 43-jarige man uit Ouddorp is in de nacht van donderdag op vrijdag aangehouden voor huise lijk geweld. Hij wordt ervan verdacht de keel van zijn vriendin te hebben dichtgeknepen. Ook zou de man het slachtoffer hebben geslagen. De verdachte werd in de wo ning aangehouden. Akkoord met investering Delta ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland stemt (als een van de aandeelhouders) in met het voorstel van Delta NV om maximaal 600 miljoen te investeren in de bouw van de Sloecentrale. Oorspronkelijk zou Delta maar 60 miljoen inbrengen, maar omdat Delta inmiddels in gesprek is met een nieuwe partner is ook de financiering in een ander daglicht ko men te staan. Het gemeentebestuur geeft ook groen licht voor het verhogen van het minimumdividend van 30 naar 40 miljoen euro. (Advertentie) van 11.00 tot 17.00 uur den de kleine hoeveelheden gas geen gevaar voor de om geving. De gemeentelijke brandweer was ook met enkele wa gens uitgerukt, maar kon al snel onverrichterzake huis waarts keren. Naar de oorzaak van het lek is een onder zoek ingesteld. foto Camile Schelstraete ACCESSOIRES T.W.V. 700,- CADEAU BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE BADKAMER- KEUKENS BADKAMERS APPARATUUR T.W.V. 1.500,-CADEAU BIJ AANKOOP VAN EEN COMPLETE KEUKEN* Breda, Kruisvoort 32, Telefoon 076-5202058 Goes, Marconistraat 34, Telefoon 0113-246080 Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Roosendaal, ALLES KAN MET BRUGMAN Oostplein 13, Telefoon 0165-569852 van het contra-rapport dat de bewoners naar aanleiding van hun eigen onderzoek hebben op gesteld. „Volgende week bezor gen wij ons rapport bij de ge meente. Daarom doen wij daar nu nog geen mededelingen over." De gemeente stelt zich op het standpunt, dat de aanleg van het bassin in de groenstrook tus sen de woningen in de genoem de straten niet alleen goedkoper is, maar ook technisch de beste oplossing. De bezwaarmakers hebben daar altijd aan getwij feld. Ze vrezen voor schade aan hun tuinen en woningen door eventuele verzakkingen. Ook zijn ze bang voor geuroverlast. Paardenwei De bewoners hebben eerder al gepleit voor een bergbezinkbas sin onder een gedeelte van de paardenwei aan de Groenen dijk, maar daar wil het college niet aan. Woordvoerster M. van Bunder van de gemeente legt uit, dat het rapport van de bewo ners ambtelijk zal worden bestu deerd. Daarna kijkt Arcadis er naar, die het college vervolgens opnieuw adviseert. Voor meer informatie bel gratis 0800-0234560 of kijk op www.brugman.nl Advertentie Welk model geniet uw voorkeur? Nu 20% t/m 40% korting op onze topmodellen. vraag naar de voorwaarden U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl ropa. Voor leken is dat absoluut niet te volgen. Nu loopt het zo slecht, dat veel grensarbeiders fi nancieel in de problemen raken. Zelfs boekhoudkantoren kun nen er soms geen touw aan vast knopen." De meeste knelpunten doen zich voor in de gezond heidszorg en de belastingsector. Cools: „Op papier ziet het er best goed uit, maar de praktijk is veel weerbarstiger." pagina 16 hartinfarct in België duur zeeuwse almanak Krant Donny helpt omadie al vele jaren de kranten bezorgt in Breskens, op zaterdag en in de vakanties mee. Dat gaat meestal zonder pro blemen, en als zich eens iets voordoet, lost hij het zelf op. Zo had Donny op het eind van zijn ronde een PZC te wei nig voor een trouwe abonnee. Maar de bezorgers in Bres kens brengen meerdere dag bladen rond, en Donny had nog een exemplaar over van BN/De Stem. Opgelost, dacht hij, en reed naar huis. Enkele uren later belde de trouwe klant naar oma, of er misschien iets aan de hand ivas met de PZC. Want zij had vanmorgen de verkeerde krant in de bus ge vonden. Wél voorzien van een keurig opschrift: „Sorry, maar de PZC's waren op, groeten de bezorger. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71