/Vtleet wordt weer voetbaltrainer Partners én tegenstanders PZC /an de Plasse houdt Êuijpers van zege af schouwen 19 puis de Nooijer krijgt van VCK vrije zaterdag voor Kustmarathon Ruud Martens wint K4-toernooi uitslagen zaterdag 6 januari 2007 IdELBURG - Zaterdag-der- LSScr VCK uit Koudekerke j het volgend seizoen in ieder {ral één competitiedag zonder Lcuwe trainer moeten doen. jtheb de zesde oktober vrij. p loop ik de Kustmarathon", tht Hans de Nooijer. De Mid- jburger keert na drie jaar - larin hij zich tot een verdien- tlijk langeafstandsloper ont- jjtkeldc - weer terug op de Sjbalvelden als trainer. moet toch kunnen", Hans de Nooijer half vra- d over de zaterdag in okto- dat hij niet op de bank zit VCK. „De laatste keer heb ik meegedaan aan de Kustma- m, maar ben ik wel gaan m. Het is een schitterend tent. Dat wil ik graag nog keer meemaken. Dan hoop mijn tijd te verbeteren." iddelburger liep zijn beste j 2005. Toen deed hij 3 uur inuten en 40 seconden over 42 loodzware kilometers. In jaar daarvoor verbaasde hij 'izelf al door te finishen in U6. Hij was toen amper een .-bezig. [essureleed in 2004 ben ik voor mezelf 1 lopen. Een paar maanden voor probeerde ik weer een etje te trappen in het derde pZeelandia Middelburg", her pen de oud-speler van Middel- [rg en VC Vlissingen zich. laar na een paar wedstrijdjes draaide ik mijn knie. Toen I ik gestopt, daar had ik geen meer in. Ik had al heel veel ssureleed gehad tijdens mijn rière en ben vroeg gestopt I voetballen. Na een tijdje etsdoen merkte ik dat ik wat i ging zetten. Ik had geen zin een bierbuikje en ben toen in hardlopen. Na de zomer h 2004 meldde ik me aan bij ica. In oktober liep ik de larathon. Het is niet zo met twee vingers in ijn neus heb gelopen - ook ik id kramp op de dijk tussen bmburg en Westkapelle - maar het ging goed." Sinds zijn marathondebuut liep De Nooijer nog vijf marathons: nog een keer de Kustmarathon, twee keer die van Rotterdam, de klas sieke afstand in Berlijn en de Wintermarathon in Apeldoorn. Zijn beste tijd liep hij in die laat ste: 3 uur en 10 minuten. Lang niet slecht voor iemand die pas driejaar loopt. „Dat zit in me. Als ik iets doe, wil ik het goed doen. Het is ont spanning, maar ik wil wel kij ken hoever ik kan komen." Van af de zomermaanden zal hij zijn aandacht moeten gaan verdelen tussen het lopen en het voetbal. „Ik wil het lopen naast het trai nen blijven doen, al zal het wel passen en meten worden", zegt de consulent begeleiding en de tachering bij Lété in Middel burg. „Ik heb ook nog een vrouw en twee kinderen, maar het voordeel van hardlopen is dat je het kunt doen wanneer je zin hebt." Hans de Nooijer: „Ik wil het lopen naast het trainen blijven doen, al zal het wel passen en meten worden." foto Lex de Meester door Sven Bakker GOES - Ruud Martens heeft in de TSI-hal in Goes het K4-jeugdtennistoernooi in de ca tegorie tot en met veertien jaar op zijn naam geschreven. De tennisser uit Koewacht sleepte de titel in de wacht door in de eind strijd af te rekenen met Tonny Koernap. Het werd 7-6 en 6-4. Martens, lid van tennisclub De Zilveren Klomp in De Klinge, voldeed daarmee aan de verwachtingen van de status als eerste ge- plaatste speler. Dat deed ook Dylan van den Hout een leeftijdscategorie lager, bij de jon gens tot en met twaalf jaar. De als eerste in geschaalde Van den Hout van tennisclub Animo uit Temeuzen won van Stijn Hamers met 3-6 6-1 6-3. Ook bij de meisjes tot en met twaalf en veer tien jaar gingen de nummers één van de plaatsingslijst er met de eindoverwinning vandoor. Kim van den Berg won de eind strijd in drie sets van de als tweede geplaats te Milou de Klerk. Van den Berg zegevierde met 6-1 4-6 6-2. Een categorie hoger was Winnie Hendrikx de gelukkige. Pas in de tie break van de derde set viel de beslissing. Na dat de eerste set met 7-5 naar Hendrikx was gegaan en het tweede bedrijf met 6-3 naar de als tweede ingeschaalde Kiki Vonck, moest de derde set de beslissing brengen. Daarin bleek Hendrikx de koelbloedigste. De Nooijer keert vanaf deze zo mer na drie jaar afwezigheid te rug als trainer. Nadat hij op zijn 28e noodgedwongen stopte met voetballen, trainde hij een paar jaar de junioren van Middel burg. Daarna maakte hij de overstap naar Veere. Bij de hui dige zaterdagderdeklasser bleef hij drie jaar en maakte toen de overstap naar RCS. „Dat vond ik geen positieve ervaring", zegt hij nu eerlijk. „In januari beslo ten we al uit elkaar te gaan. Ik wilde toen wel doorgaan, maai de spoeling was al dun. Uitein delijk ben ik nog in gesprek ge raakt met GPC. We hadden zelfs een akkoord dat we zou den afhandelen na mijn vakan tie. Toen ik terugkwam, belde de voorzitter me echter dat ze een ander (Carlos de Jonge) had den. Dat was niet zo netjes." De druppel Het bleek de druppel voor De Nooijer. „Ik had mijn buik vol van het voetbal." De Middelbur ger stortte zich iets later op het lopen. „De voetbalwedstrijden die ik de laatste jaren heb ge zien, zijn op de vingers van één hand te tellen. Ik woon op een steenworp afstand van het veld van Zeelandia Middelburg, maar ik ben er misschien twee keer geweest." Toen het een paar maanden gele den weer begon te kriebelen, vroeg hij zich dan ook af of een club zich hem nog wel zou herin neren. „Het trainerswereldje is klein. Als je er even uit bent, kom je er niet zomaar weer in." Via Henk Willemse, de huidige trainer van VCK, kwam het Kou- dekerkse bestuur uit bij De Nooijer. „Net voor de kerst werd ik gebeld, vlak erna waren we eruit. Als het goed voelt, hoef je niet lang te praten. De spelers vroegen nog wel of ze niet al te veel looptraining zou den krijgen", lacht hij. „Ik verwacht bij VCK een echte dorpsclub aan te treffen. Dat spreekt me aan. Het plezier staat voorop, maar ik wil er wel voor de volle honderd procent voor gaan. Dat verwacht ik ook van de spelers." De Muijnck naar Breskens GOES - Robbie de Muijnck wordt per ingang van volgend seizoen trainer van voetbalvereniging Breskens. Bij de zondag-vierdeklasser wordt hij de opvolger van Cor van de Velde, die aan zijn eerste jaar bezig is. De Muijnck is nu nog actief bij Aardenburg, waar hij sinds 2002 zit. Voor hij naar Aardenburg ging, was hij ook al trainer van Breskens. De Muijnck heeft daar eveneens een verleden als speler. Voetbalvereniging Yerseke heeft de contracten met trai ner trainer Cees de Smit en elftalbegeleider Jos de Koeyer verlengd. Beiden staan nu onder contract tot juni 2008. Yerseke komt uit in de vierde klasse van het zaterdagvoet bal. Verrassingen in Graanbeurstrofee ZIERIKZEE - Vanaf het begin kleuren verrassingen de negende editie van het driebandentoemooi om de Graan beurstrofee. De uitschakeling van Nico van der Graaf uit Burgh Haamstede kwam als een donderslag bij heldere he mel. Van der Graaf haalde het hoogste moyenne in zijn poule, maar zijn handicap was hem teveel. Zelfs een herkansing op basis van een van de beste derden kan hij vergeten. Hij werd vierde. Huib Kuijten uit Zierikzee profiteerde van Van der Graafs falen. Een andere favoriet, Kees Vermeulen uit Zierikzee, mag nog wel enige hoop koesteren. Hij kwam verrassend niet verder dan de derde plaats in zijn poule, neemt plaats in de wachtkamer. Voor Hans Coomans uit Burgh Haamste de ziet het er somber uit. Zijn derde plaats in de poule geeft gezien de rapportcijfers weinig hoop op terugkeer in dit toernooi. Honderdprocentscores haalden Leo Koop man uit Nieuwerkerk, Gilles Sturm uit Serooskerke (W), de 82-jarige Jan de Jonge uit 's Heerenhoek en Wim Zwang uit Oosterland. Laatstgenoemde moet vrezen dat zijn handicap wordt aangescherpt als gevolg van zijn knappe prestatie in de eerste ronde. Hij kwam tot 0.725 gemiddeld na drie par tijen, het hoogste tot nu toe. Mol blijf trainer Stormvogels GOES - Korfbalvereniging Stormvogels heeft het con tract met trainer Bert Mol uit Yerseke met een jaar ver lengd. Mol gaat dan zijn tweede jaar in bi] de club uit Westkapelle. Stormvogels komt uit in de derde klasse. Annemarie Dees, trainster van Stormvogels 2, heeft te kennen gegeven aan het eind van het seizoen te stoppen. Hoewel ze het erg naar haar zin heeft bij Stormvogels heeft ze te kennen gegeven hogerop te willen. Wisman terug in de hoofdklasse SASSENHEIM - Voetbaltrainer Henk Wisman- (48) heeft een contract getekend bij amateurhoofdklasser Ter Lee- de. De verbintenis geldt tot het einde van dit seizoen. Wis man, oud-bondscoach van Armenië, liep stage bij AZ. De Sassenheimse club maakt een teleurstellend seizoen door. Wisman krijgt in de Bollenstreek vooral de taak de discipline aan te halen. De Amsterdammer heeft een clau sule in zijn contract laten opnemen waardoor hij tussen tijds bij een profclub aan de slag kan. Wisman kent de hoofdklasse. Hij was eerder trainer van Rijnsburgse Boys en Quick Boys. GPD jrLucien Roelandt )ES - Carolein van de Plasse jieef de laatste springrubriek i deze week van Indoor Zee- |d voor paarden op haar im. De amazone uit Yerseke urde Delta Mossel's Utah Be- tin het jachtparcours klasse naar de hoogste eer. De jd-Bevelandse combinatie tf de gedoodverfde favoriet in Kuijpers met Lochten- S'sUilt een fractie voor. ijpers leek zich in Goes te in verzekeren van zijn derde winning. De stylist uit Bre- stuurde de Lux-afstamme- jLochtenburg's Uilt in 52,97 r het parcours. Met die snel- i)d moest de rest het doen. t Van de Plasse vormde met ta Mossel's Upgreder geen file bedreiging voor de Bra ise combinatie. Met haar van van 59,84 kwam ze met laertbreakear-zoon niet ver- dan de achtste stek. Maar r later bleek, had de twintig- ge amazone met Utah Beach fien verrassing in petto, t wendend en geen centime- teveel rijdend stuurde ze de [fihge viervoeter als een ra- 11152,33 naar het oranje ere- overwinning was ook nog 1 voor een ticket voor de fi- 1 om de Gouden Mossel, idoor heeft het talent uit seke volgende week tijden walein de klasse M twee ij- in het vuur. Want ook met {reader verzekerde zich van startbewijs in de eindstrijd iet gouden kleinood. Wilma Stouten verzekerde met Stouten's Ursela van startbewijs voor de finale, at de vijftienjarige amazone serooskerke met de merrie fit klassiek parcours al als Ie was geëindigd, stuurde ze octro-dochter in het jacht- oui's naar een verdienstelij- toe had ik in Zeeland alles ge wonnen. De derde plaats bij de ze sterke bezetting is ook niet slecht, denk ik. Ik ben dan ook dik tevreden." Pony's Met een wedstrijd van de natio nale competitie om de Hartog Lucern Trophy - voor pony's in de lichte tour - had Indoor Zee land gisteren een hoofdnummer op het programma. Winnaar werd Kirsten Rikkert. De amazo ne uit Enter toonde zich met Randel duidelijk de beste van de acht combinaties die zich voor de barrage wisten te plaat sen. Rikkert stuurde de zestienjarige bruine ruin in de beslissende ronde in 25,64 foutloos rond en toonde zich daarmee ruim twee tellen sneller dan Shinice Rooze- boom met C'Est la Vie uit Balk brug. Thiery Vermunt zorgde voor Zeeuws succes in de klasse M/Z ponys kleine maat. De ruiter uit Koewacht, die enkele weken ge leden nog de competitie om de West Brabant cup op zijn naam schreef, stuurde Winning Star naar een overtuigende overwin ning. Manouk Remijn was succesvol in de klasse L ponys grote maat. Nadat de amazone uit Ovezande in het klassiek parcours Candy naar een fraaie tweede plaats had gestuurd, toonde ze zich met de Casper-dochter de beste in het twee fasen parcours. In de klasse ZZ progressief eindigde Marieke de Bart met Kroonju weel op een fraaie derde plaats, achter Dennis Meijer uit Veen- dam met Mustang. Met El Ninja eiste de amazone uit 's-Heer Abtskereke in deze rubriek ook nog de vijfde plaats voor zich op. fien derde plaats voor Sop- 'an Steenbergen met Noord is Noble Girl, de vierde stek Huige met Ukelele en i e de Bart met Chabüs als e eisten de Zeeuwse jonkies fit twee fasen parcours van tasse L een hoofrol op. De ttrijd werd gewonnen door a van der Pluijm uit Made, Udine. "e van Steenbergen: „Ik Pas in deze klasse en tot nu Operatie Neuville MONCHENGLADBACH - De Duitse international Oliver Neu ville zal de komende weken uit de roulatie zijn. De voetballer van Borussia Mönchengladbach moest gis teren een operatie aan een bo- venbeenspier ondergaan, waar door hij in elk geval de eerste competitiewedstrijd na de win terstop (op 27 januari tegen Energie Cottbus) zal missen. ANP Jacco van 't Westende (achterop) en Simone van Hoepen vormen in het dagelijks leven een stel. Vandaag zijn de twee menners tegenstan ders van elkaar op Indoor Zeeland. foto Willem Mieras Van 't Westende en Van Hoepen treffen elkaar op mendag van Indoor Zeeland door Tom van Gurp OVEZANDE - Een vriend en vriendin die aan dezelfde wed strijd meedoen. Dat gebeurt niet zo vaak. En al zeker niet als eik aars tegenstander. Voor men ners Jacco van 't Westende (29) en Simone van Hoepen (26) is dit wel het geval. Vriendschap pelijke rivaliteit? „Nou, laat dat vriendschappelijke maar weg", lacht Van 't Westende. Vandaag tijdens Indoor-Zee- land in Goes staan beide inwo ners van Ovezandse tegenover el kaar bij de tweespanwedstrijd voor pony's. Daarin starten twaalf deelnemers en die heb ben volgens Van 't Westende al lemaal kans op winst. Over het onderlinge resultaat zijn de me ningen verdeeld. „We hebben al lebei evenveel kans", zegt de mannelijke helft van het twee tal. Daar is zijn vriendin het niet helemaal mee eens. „Ik denk dat jij toch iets meer kans maakt, Jacco." De passie voor paarden heeft de beide menners bij elkaar ge bracht. Van Hoepen legt uit hoe het contact met Jacco begon: „Hij kwam langs met zijn toen malige baas om mijn pony te be slaan. Ik zag Jacco en dacht met een: dat is hem. We hadden de zelfde interesses en dan merk je al snel dat het klikt." Karakter De interesse voor paarden mag dan bij allebei aanwezig zijn, de voorkeur voor het soort paard is zeer verschillend. Waar Van Hoepen graag met de makkelijk trainbare Welsh-pony's werkt, daar ziet Van 't Westende juist een uitdaging om de pony's met een moeilijker karakter, zoals de Hackney, te beteugelen. „Die hebben wat meer pit. Daar hou ik wel van." Is dat beteugelen eenmaal gelukt, dan is de spanning er voor Van 't Westende een beetje af. Zijn twee huidige Hackney- pony's Mill's en Ferro heeft hij aardig onder controle gekregen. „Ik heb bij die twee al een beet je het gevoel dat als er morgen iemand komt, dan zet ik ze zo bij die ander in de vrachtwa gen." Dat is iets waar Van Hoepen dan weer niet aan moet denken. Haar huidige twee pony's Gerrit en Floortje wil ze zeker niet zo maar van de hand doen. Ze heeft die Welsh-pony's gekre gen in een periode waarin ze de paardensport even voor gezien wilde houden. Van Hoepen: „Zo'n zeven jaar geleden had ik een paar ongelukjes achter el kaar. Ik probeerde het steeds weer, maar het wilde niet luk ken. Op een gegeven moment had ik het gehad met de paar densport. Ik dacht ik ben er ge woon niet voor in de wieg ge legd." Toen kreeg Van Hoepen twee Welsh-pony's en die kon ze wel goed berijden. „Ik heb nu zó'n band met die beestjes. Ik heb die pony's alles geleerd." In de woonkamer van het twee tal trekt een oude foto al snel de aandacht. Twee kleine kinderen zitten, in Zeeuwse klederdracht, op een tweespan. „Dat zijn mijn zus en ik", legt Van 't Westende uit. „Samen op de Goese markt. Ik was toen al fanatiek." Waar dat fanatisme vandaan komt, is hem wel duidelijk: „Zonder meer van mijn vader." Van Hoepen begon wat later met het beoefenen van de paar densport. „Ik was negen jaar toen ik mijn eerste paardrijles kreeg." In tegenstelling tot haar vriend zit de passie voor paar den bij Van Hoepen niet be paald in de familie. „Mijn vader is er eerder bang van." New York. NBA. Detroit Pistons-New Orleans Hornets/ Oklahoma City 92-68, Dallas Mave ricks-Indiana Pacers 100-91, LA La kers-Sacramento Kings 132-128 (na ver lenging). Goes. Springen Indoor Zeeland. Paarden M jacht: 1. Carolein van de Plasse, Delta Mossel's Utach Beach (Yerseke) 52.33; 2. Leon Kuijpers, Loch- tenburg's Uilt (Breda) 52.97; 3. Olivier van der Vaart, Lindehoeve's Winja (Wa genberg) 53.85; 4. Anoek van der Pluijm, Argus (Made) 55.58; 5. Koen Lee- mans, Dopharma's Ukele (Oost-West Middelbeers) 56.98. L twee fasen: 1. Bram van der Pluijm, Odine (Made) 0/0/22.93; 2. Janny van Helmond, Calqi- ta Z (Wagenberg) 0/0/24.68; 3. Sophie van Steenbergen, Noorderglas Noble Girl ('s Heer Arendskerke) 0/0/25.18; 4. Kim Huige, Ukelele (Nisse) 0/0/26.76; 5. Marieke de Bart, Chablis ('s Heer Abts- kerke) 0/0/27.89. Pony's. Nationale competitie Har tog Lucern Trophy. Klasse Z cat. D: 1. Kirsten Rikkert, Randel (Enter) 0/0/25.64; 2 Chanice Roozenboom, C'est la Vie (Balkbrug] 0/0/28.22; 3. Mar co Jaspers, Melissa (Swalmen) 0/0/31.13; 4, Dennis Meijer, Mustang (Veendam) /4/25.45; 5. Jody van Ger- wen, Smirnof (Limbricht) 0/4/28.22. Z klassiek cat. DE: 1. Shanice Roozen boom, Samboline,0/0/33.97; 2. Leonie Verberne, Lolliepop (Heusden Asten) 0/4/31.64; 3. Marieke de Bart, Kroonju weel BB ('s-Heer Abtskerke) 0/4/38.29; 4, Anita Kortleve, Sam Sam (Bleiswijk) 4/55.71; 5. Sidney Eras, Dalton (Helvoi- trt) 4/66.71Z/ZZ progressief cat. DE: 1. Dennis Meijer, Mustang, 36/34.44; 2. MartijnVerbove, Monarg van de Klave ((Rotterdam) 36,36/38.32; 3. Marieke de Bart, Kroonjuweel BB, 36/40.58; 4. Ank van Dongen, Markzicht Dolf (Prinsen beek) 36/41.24; 5. Marieke de Bart, El Ninja 3/1.34. M/Z cat C: 1. Thiery Ver munt, Winning Star (Koewacht) 0/0/29.31; 2. Lieza de Kleijne, Raquina (Aarle Rixel) 0/0/30.48; 3. Niels Zorgdra ger, Moerputten Metj (Lopik) 0/4/28.80; 4. Jesper Romp, Mr Ewald Riel) 0/eli; 5. Christa Stork, Mays Delight ('s Graven- hage) 8/56.15. M/Z jacht cat C: 1. Liza de Kleine, Raquina, 45.64; 2. Carolien Herbers, Marinka (Halsteren) 50.18; 3. Niels Zorgdrader, Moerputten Metj, 51.45; 4. Jesper Romp, Mr Ewald, 51.50; 5. Tessa van der Pluijm, Pronto (Made) 65.54. M klassiek cat. DE: 1.Leonie Verberne, Vitalis (Heusden Asten) 0/0/27.68; 2. Anne Fritsen, Indorado (Aarle Rixel) 0/0/2.79; 3. Leonie Verber ne, Claassic Touch, 0/0/28.04; 4. Shirley Kastelein, Miss Milka (Rotterdam) 0/0/28.68; 5. Miranda Suijkerbuijk, Soko (Halsteren) 0/0/30.14. L klassiek cat. Yannick Noah adviseur bij PSG PARIJS - Paris St. Germain heeft oud-tennisspeler Yannick Noah aangesteld als adviseur. De winnaar van de Open Franse kampioenschappen in 1983 moet ervoor zorgen dat de top club weer in de hoogste regio nen van de Franse competitie komt. Paris St. Germain staat momenteel zestiende. „Hij is een grote persoonlijk heid. Hij heeft een duidelijke vi sie", sprak coach Guy Lacombe. Noah was eerder adviseur van de nationale voetbalploeg van Kameroen. ANP DE: 1. Kevin Jochems, Icecream (Acht maal) 0/0/25.92; 2. Manouk Remijn, Can dy (Ovezande) 0/0/26.12; 3. 4. Dennis Meijer, Never Mind (Veendam) 0/0/28.14; 5. Lisa Krachmer, Lovely Su- prise Cs-Gravenhage) 0/0/26.41. L twee fasen, cat. DE: 1 Manouk Remijn, Cn- dy. 0/0/16.89; 2. Tessa van der Pluijm, Undercover, 0/0/17.71; 3. Laura Corne lls, Blackstreet Boy, 0/0/17.87; 4 Niels Knape, Palais D'Amour (Ouddorp) 0/18.25; 5. Bart Lips, Gerco (Made) 0/0/18.38 L klassiek cat. ABC: 1. Bart Lips, Jimmy (Biest Houtakker) 0/0/25.82; 2. Sjoerd Kommers, Crockett Beauty (Lepelstraat) 0/0/27.91; 3. Kelly Jochems, Yester (Achtmaal) 0/0/28.90; 4. Beau van Broekhoven, Doerak (Rucp- hen) 0/0/30.48; 5. Fleur Timmerman, Beauty (Kwadendamme) 0/0/33,26. Perth. Hopman Cup. Finale. Rusland-Spanje 2-0. Vrou wen, enkelspel: Petrova-Medina 6-0 6-4, mannen, enkelspel: Toersoenov-Robre- do 6-4 7-5. Chennai. Mannen. Kwartfinales: Nadal (Spa/1 )-Sangui- netti (Ita) 6-3 6-2, Malisse (Bel/3)-San- toro (F ra/6) 6-4 4-6 6-0, Koubek (Oos)-Benneteau (Fra/4) 6-1 6-2, Moya (Spa/5)-Karlovic (Kro) 6-4 7-6 (6). Doha. Mannen. Halve finales: Ljubicic (Kro/2)-Sóder- ling (Zwe/6) 3-6 6-4 7-6 (5), Murray (GBr/4)-Davidenko (Rus/1) 7-5 6-2. Adelaide. Mannen. Kwartfinale: Guccione (Aus)-Gasquet (Fra/2) 1-6 6-3 7-6 (4), Djokovic (Ser/2)-Goldstein (VSt) 6-4 7-5. Gold Coast. Vrouwen. Halve finales: Hingis (Zwi/1)-Garbin (Ita) 3-4, opgave Garbin. Safina (Rus/2)-Peer (lsr/5) 4-6 7-6(1) 6-1 Auckland. Vrouwen. Halve finales: Zvonareva (Rus/5)-Cray- bas (VSt) 6-3 7-5, Jankovic (Ser/1Pin (Fra) 3-0, opgave Pin. Goes. K4-jeugdtoernooi. Finales. Jongensenkelspel, tlm 12 jaar: D. van den Hout-S. Hamers 3-6 6-1 6-3. T/m 14 jaar: R. Martens-T. Koernap 7-6 6-4. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: M. de Klerk-K. van den Berg 6-1 4-6 6-2. T/m 14 jaar: W. Hendrikx-K. Vonck 7-5 3-6 7-6. Record zwemmer Van der Weijden EINDHOVEN - Zwemmer Maar ten van der Weijden heeft giste ren in Eindhoven met een Neder lands record een startbewijs op geëist op de vijf kilometer voor de wereldkampioenschappen open water in maart in Melbour ne. Van der Weijden realiseerde bij de timetrail een tijd van 54 mi nuten en elf seconden. Het sinds vorig jaar erkende nationale re cord stond met 54.34 al op zijn naam. Van der Weijden bleef ook ruim onder de vereiste limiet van 54.30. Dit lukte ook Alex Schel vis, die een tijd van 54.16 reali seerde. Van der Weijden had zich al geplaatst op de 10 en 25 kilometer. Evelien Sohl en Sebastiaan Reij- nen plaatsten zich eerder al op de 25 kilometer voor de WK. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69