Dromen zijn waar op Malediven Fm 99,- Can. Eilanden ALL INCLUSIVE 9QQ 'Beleef Nederland' op 36e editie van Vakantiebeurs E 31 Exclusieve aanbiedingen van uw Italië specialist voor de lezers van deze krant! Martinair vliegt in het winterseizoen twee keer per week op de Malediven. Heen via Sri Lanka, terug rechtstreeks. De Malediven is een moslimrepubliek en telt 270.000 inwoners. Beste reisperiode is van december tot april, dan is het tussen 25 en 35 graden, wel vochtig. Dollar en pond worden geaccepteerd. DTP injectie en malaria- pillen aanbevolen. Op resorteilanden is alco hol toegestaan De talrijke resorts verschillen zeer in prijs: van een paar honderd tot een paar duizend euro. De goedkoopste arrangementen beginnen vanaf 1.400 euro per week per persoon, inclu sief vlucht. De Malediven zijn vooral bekend als toplokatie voor duikers. www.martinair.nl. www.maldives.com pzc.nl redactie@pzc.nl ostbusSl, 4460 AA Goes vertentie-exploitatie: en Midden-Zeeland: 0113-315520 uws-Vlaanderen: 0113-315570 atïonaal: 020-4562500 zaterdag 6 januari 2007 Reizen International Touts ViSi fli fjR m y De 36e editie van de Vakantiebeurs wordt van woensdag 10 januari tot en met zondag 14 ja nuari in Utrecht gehouden. Met ditmaal een aparte hsl, een eigen kassa én een eigen in gang voor de inbreng van eigen bodem: 'Beleef Nederland'. Vakantie in eigen land neemt af, constateert het Nederlands Bureau voor Toerisme en Con gressen (NBTC). Vooral Zeeland, Zuid-Holland en het Delta-gebied zijn een beetje uit de gra tie, terwijl Gelderland en Overijssel daarvan lij ken te profiteren. Gelderland, Noord-Holland, Noord-Brabant, Limburg en de badplaatsen langs de kust zijn de afgelopen jaren de meest populaire bestem mingen van degenen die in eigen land blijven; de Hollands-Utrechtse meren, het Gelderse ri vierengebied, Groningen en Flevoland en de vier grote steden het minst. Voor het eerst is dit jaar voor alle (negen) hal len van de Vakantiebeurs gekozen voor zeven themaroutes: Verwennen, Wijn Gastrono mie, Golfreizen, Gezinsvakanties, Honey moon, Citybreaks en Wereldwonderen. De the maroutes lopen door alle hallen. Zo'n 150 lan den presenteren zich op de beurs. Zie elders in dit Reizenkatern: Eigen hal voor Holland op Vakantiebeurs Rampen Vakantie hoort leuk en ontspan nend te zijn. Echter door diverse jj) (politieke en natuurkundige) gebeurtenissen in de wereld is de reiziger behoorlijk wat angstiger S geworden. Welke ramp vreest u op vakantie het meëst? Stem mee in de Graadmeter. Ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Liever met de auto T5 3u Ihavandiffulu Hoord Tlladummatl ZuidTiladummti Mokunudu Noord Moloswadulu Zuid Molosmadulu Horsburgh Male Arl HALED Noord Nilandu ZuidNilandu INDISCHE OCEAAN Noord Miladummad ulu Noord Male Hulule Zuid Male I V E N Felidu Mulaku Het zoete niets doen. Foto GPD Beneden ligt de zee vol cirkels met het groen van palmen. Dit zijn de atollen van de Malediven, droom van miljoenen vakantiegangers iHnnrTHOM PUNK Hij heet Nick en vliegt me naar het paradijs. De Canadees zit blootsvoets in korte broek achter de stuurknuppel van de Twin Otter. Het raampje naast hem staat open en in het ge raas roept hij: 'Zo is het nergens op de wereld.' Beneden ligt de zee die niet kan kiezen tussen turkoois en ko ningsblauw, vol cirkels met hét groen van palmen, het lichtbeige van zand stranden en het wit van brekende golf jes. Dit zijn de atollen van de Maledi ven, elk met tientallen eilandjes. We zijn opgestegen in hoofdstad Male. Na een half uur meert het watervlieg tuig af, personeel staat klaar om de kof fers mee te nemen. Ik word in een bug gy naar een cocktail in vele tinten gere den. Een ook heftig gekleurde beo fluit en antwoordt als we terugfluiten. We zijn in Rangaü, paradijs onder de para dijzen. Onderdeel van de Zuid-Ari Atol en een van de 1190 eilandjes, die de Ma lediven rijk is. Het ruim 800 kilometer lange parelsnoer telt 200 eilandjes met bewoning en 80 met een resort. Die bie den alles wat veel toeristen zich ooit hebben gewenst. De schoonheid van de Malediven is niet oppervlakkig. Natuurlijk luieren, eten en ontspannen heeft op veel plek ken in dit eilandenrijk ten zuidwesten van Sri Lanka een beangstigende graad van perfectie bereikt. Maar omdat de ware schoonheid onder water verbor gen ligt, zijn de Malediven er vooral ook voor duikers en snorkelaars. Watervilla Ik ben ondergebracht in een watervil la, die op palen in de oceaan staat. Op een waranda boven zee wacht een hot- watertub: waar ligt de grens? Die wordt s avonds dicht benaderd als ik afdaal tot onder de waterspiegel. De mana ger maakt een breed gebaar: 'Eet smakelijk' en dan plof ik verbijsterd op een van de veertien stoelen. Bo ven, naast en achter zwemmen vis sen in allerlei kleuren en koralen staan als' orgels. 'Ithaa', parel in de lokale taal, is het eerste onderwaterrestaurant ter wereld, volledig in zee, om der acrylglas van 13 centimeter. 'Het kostte vijf miljoen, maar ré clame heeft het illang diend', legt de sömmelier van het Hil ton-restaurant uit. Als het voorafje voorbijkomt, wappert een manta schaduwen over de koepel van negen bij vijf meter. 'Elke avond en middag volgeboekt', vertelt de ma nager, 'maar sommigen kunnen er niet tegen de alsmaar bewegende vissen. Ze worden een beetje duizelig.' Dat wordt iedereen hier de eerste da gen, waar net getrouwde Japanse stel len, maar ook sterren als Paul McCart ney en Jon Bon Jovi net voor mijn komst rust vonden. Alleen zijn is moei lijk want deze toplocatie is maar 800 Ik heb met één been in Eden gestaan De uitslag: Autovakantie 47% All-indusive boeken 29% (D Rondreis maken 8% QP Buiten Europa boeken 8% Luieren op het strand 4% (§5 Meer actie op vakantie 4% (3} Wellness-vakantie 0% flls beloofd, de lucht wordt langzaam rood. bij 400 meter, geheel omringd door strand van het fijnste zand. Duiken, snorkelen en, helaas, waterscooteren vullen naast niets doen en eten dé kost bare dagen. In het hart, achter een om heining van palmhout verblijft het per soneel. 'Ik kan om de paar maanden naar huis, dat is goed geregeld', vertelt een ober, 'Maar huis is wel zevenhon derd kilometer naar het noorden, een lange tocht vanaf Male.' De volgende dag word ik gewekt door het lichte gekabbel van water onder mijn villa met deels doorzichtige vloer. In de verre blauwgroene verte zijn man nen bezig met het onderhouden en bij bouwen van het rif. De tsunami heeft deze 1200 platte eilandschoteltjes, cen timeters boven de zee, natuurlijk over stroomd. Maar vergeleken bij andere landen zijn de Malediven er genadig vanaf gekomen. Loom Na een Japanse teppanyaki-lunch is het tijd om te wandelen, eerst het ene ei land rond en dan via de verbindings steiger het andere, 's Avonds besluit ik in een restaurant halverwege 'mijn' pier de zon te volgen tot hij in rood- oranje sterft achter de horizon. Alles klopt óp dit eiland. Lampjes branden nu overal en tussen de gasten, loom van alle wellness, hangt een bijna ver zadigde tevredenheid. De laatste dag van het korte verblijf slenter ik nog eens rond tussen de palmen en kijk naar een Japans stel dat van elke mi nuut een uur wil maken. Als Nick me met zijn watervliegtuig af zet in Male ben ik niet bedroefd. Ik heb niet gedoken, niet in de glazenbodem- boot gevaren, me niet laten masseren, ben niet onderwater getrouwd en heb maar drie van de zeven restaurants be zocht. Ik heb met één been in Eden ge staan en zo was het goed. Male heeft geen bier, veel (80.000) in- •woners op een paar vierkante kilome ter, één boulevard, die walmt van de brommer- en autogassen en winke- Naast de gebruikelijke goede voornemens als afvallen en meer sporten maken we ook voornemens voor de vakantie. Bijna de helft van onze stemmers wil het liefst in 2007 met de auto op reis gaan. Wij vroegen u: 'Wat zijn uw voornemens voor de vakantie in het nieuwe jaar?' liers, die veel voor weinig geld beloven. Ik spring snel weer op een bootje terug naar het vliegveld. Bij het hotelzwem bad klinken vele talen door elkaar en wordt gelachen. Ook buiten het para dijs kan het goed toeven zijn. Deze reportage kwam tot stand met mede werking van Martinair. Onder water liggen de echte Malediven. ADVERTENTIE 5 dagen Bella Roma i n 50<l I' l e,oo zoveel Je zien dar u zich geen moment zult vervelen E' even een aantal dagen necrlijk fussenvill Dog 1 vlucht Eindhoven - Rome Dog uitgebieide stadswandeling Dog 3 vrije dag Dag 4 Ostia Antica (facultatief) Dog 5 terugvlucht Rome- Eindhoven INBcGRC'PEN: vlucht y.v. - vervoer ter plaatse met chauffeur/- miiloide; - 4 ovemuchtingen In 4* hotel - 3 x ontbijt - 2 x 0"vn stadswandeling Rome mei Nederlandstalige gids - 12, ;6. 20, 24 en 28 me en 17 juni. 5, 9. 13. 17. 29 seat.. 3. 7, II. 15. .19, 8 dagen Italië, uit het hart gegrepen Een reis vol passie met bezoek aan vele hoogtepunten als Rome, Florence, Assisi, Sienna en Pisa Een reis die u niet mag missen. Dag 1 vlucht Eindhoven - Pisa Dag 2 Arezzo Florence Dag 3 Umbrië Dag 4 bezoek Rome Dag 5 Chianciano Terme Dag 6 Sienna en omstreken Dag 7 Assisi Dag 8 vlucht Pisa - Eindhoven INBEGREPEN vlucht v.v. - vervoer ter plaatse met chauffeur/reisleider - 7 overnachtingen in 3* hotel op basis von half pension. Diverse excursies, stadswandeling Florence, Rome, Sienna en Perugio o.l.v. Nederlandstalige gids. Vertrekdata: 12, 19 en 26 mei, 2, 9 en 16 juni, 18 en 25 aug. 18 en 15 sept. 12 dagen Klassiek Italië Reizen door Italië >s pure hertstocht. Al is het maar. één keer in uw leven, u moe! dit alles gezien hebben. Dag 1 overnachting Zuid-Duitslönd Dag 2 vijf landentocht Dag 3 Lucca Pisa Dag 4 bezoek aan Rome Dag 5 Pompeï (facultatief) Dog 6 Vaticaanstad Dag 7 bezoek Florence Dag 8 Ghiönti en Sienna Dag 9 Verona, naar Venetië Dog 10 bezoek Venetië Dag 11 overnachting Zuid-Duitsland Dag 12 terug in Nederland INBEGREPEN: vervoe ding door uw chauffer basis van half pension in Rome, Florence en J pet luxe Comfort Class touringcar met begel reisleider - 11 overnachtingen in 3* hotels ienho o.l v. Nedeilandstolige gids. Vertrekdata: 1 8 en 25 Opril, 9, 16 en 23 mei. 6 juni, 4 en 1 juli. 115 en 29 aug 12, 19 en 26 sept, 3 okt. Profiteer van onze lezersactie! Als lezer van deze kran» krijgt u extra korting. 1 maal het aantal maanden dat u voor vertrek boekt. Uw korting kan oplopen tot wel 10%l Boek dus snel, des Ie hoger is uw korting. Comfortabel en snel naar de opstapplaats! Maak gebruik van onze unieke taxiservice. Zo begint uw reis al aan uw voordeur. Voor informatie en boekingen Tel: 0168-329633 of kijk op www.pelikaanreizen.nl 4/5/8 DAGEN GOUDEN STAD PRAAG BIJ DE PRUS INBEGREPEN 3/4/7 overnachtingen op basis van logies en ontbijtbuffet in 2-pers. kamer met faciliteiten Dagelijks 3-gangen diner bij 5 en 8 dagen Alle omschreven excursies met de bus (entreegelden met inbegrepen) Stadswandeling o.l.v. gids Luxe touringcar met chauffeur/reisleider Nederlandstalige gids in Praag Inclusief toeristenbelasting Goed verzorgd afscheidsbuffet (bij 5 en 8 dagen) Kijk voor nog meer scherpe aanbiedingen op: WWWoiboil -j 1 of bel: -y I Industrielaan 8 3903 AB VEENENDAAL Telefoon 0318-580958

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41