PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Basis gelegd voor kabinet Zondagsrust verdraagt geen frietlucht Gratis waterpark en kinderclub www.gobest.nl ransman rijdt O kilometer hard op N61 Dj's volbrengen Afghanistan-missie Oosters tintje aan Indoor Zeeland CDAPvdA en CU streven naar regeerakkoord vóór 7 maart 21 W1 Receptietijd, alcoholcontroletijd -aatste ronde uitverkoop! Advertentie Elke week in de zaterdagkrant 25" I Daar moetje naar toe. ïNEUZEN - Een 37-jarige Fin' insman uit Lille is donderdag- op de N61 bij Hoek be lt terwijl hij met 190 kilome- per uur over de weg scheur- Hij reed 110 kilometer te üd. Die overtreding leverde ""meen boete van 1200 euro op. man werd achterhaald door raillerende agenten. Zowel zelf als zijn auto werd meege- men naar het bureau in Ter- uzen 3 werd contact opgenomen met jw van justitie en die be- Hsr pe vervolgens het boetebe- g. De snelheidsduivel vol- d de transactie met zijn pin- Daarna mocht hij het bu- 1*1 u weer verlaten. Ook kreeg zijn auto mee. laatste tijd krijgt de politie jjelmatig klachten over met na- Franse en Belgische bezoe- van de twee koffieshops in neuzen die het niet zo nauw nen met de verkeersregels, mom zijn regelmatig doelge- ite acties waarbij overtre- 'i meteen contant hun boete 'ten betalen of anders een Jjj'lJ 5vaarding uitgereikt krijgen. (Advertentie) GOES - In 2006 was er tijdens het bij- schillende hindernissen nam. Dit jaar Een buikdanseres trad op, terwijl een programma van paardensportevene- werd de showavond opgesierd door een ruitercombinatie een dressuurproef foto Willem Mieras ment Indoor Zeeland een koe die ver- oosters optreden: Fantasia Arabica. reed. pagina 19 Van de Plasse houdt Kuijpers van winst af door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De eigenaren van de Middelburgse snackbar Lammers voelen zich klem ge zet. Ze willen op zondag open, maar nu dreigt een deel van de klandizie af te haken. De snackbar zit aan het Ban- ckertplein, op de rand van de wijk 't Zand, een buurt waar veel mensen wonen die aangeslo ten zijn bij de gereformeerde ge meente. Toen ze aankondigden voortaan op zondag open te wil len, kregen ze briefjes in de bus. Een buurtbewoner schreef voor taan niks meer te komen halen als Lammers op zondag open- 1 (Advertentie) lel. 0800-68 777 68 (Advertentie) „Er zijn velen met mij die er net „Ik wist dat het gevoelig lag", tig vind om vrij te zijn, maar we zo over denken." Ze horen ge- zegt Patrick Lammers. „Ik wil- moeten wel." ruchten dat de kerk de snackbar de ook eigenlijk niet open op Samen met Tommie de Bont boycot. zondag, ook omdat ik het pret- nam hij afgelopen zomer de EINDHOVEN - Dj Annemieke Schollaardt wordt begroet door haar vriend op de vliegbasis Eindhoven. Schollaardt en haar collega-dj Eddy Zoëy keerden gisteren, een dag later dan ge pland, terug uit Afghanistan. Hun toestel landde gisteravond vanuit Kaboel op de Brabantse vliegbasis. De reis was opgezet om de mili tairen rond de feestdagen een hart onder de riem te steken. Dat is gelukt, verklaarden ze gis teren. Schollaardt maakte eind december meerdere uitzendin gen van haar programma Uruz- gan.FM vanaf de bases in Kan dahar en Tarin Kowt. 3FM en de Wereldomroep maken de show speciaal voor de militairen in Afghanistan. Zoëy presenteer de zijn 3FM-programma Zoëyzo rond de jaarwisseling vanuit Kamp Holland. De BNN-presen- tator roemde het optimisme van de militairen en vond dat ze zon der bier een geweldig feest wis ten te bouwen. foto Rick Nederstigt/ANP snackbar van zijn vader over. Ze moeten er, als startende on dernemers, hard aan trekken. De aardappelen zijn inmiddels twee keer zo duur geworden. De laatste tijd zijn er nieuwe afhaal- restaurants in de buurt bijgeko men die wel op zondag open zijn. Die snoepen omzet weg. „Daarom hebben we gezegd, we gaan een dag extra draaien. We hebben met opzet geen grote ad vertentie in de krant gezet, we gaan ook het terras niet buiten zetten, of de buitenverlichting aandoen. We willen het rustig houden." Lammers is bang dat de extra omzet die hij op zondag hoopte te halen verloren gaat door af hakende klanten. „En dat ter wijl we hier altijd iedereen met respect behandelen, ongeacht kleur, geloof of afkomst. We doen het echt niet om te pesten, maar om ons hoofd boven water te houden. Als hier een Chinees in was gekomen, was de zaak ge woon zonder discussie op zon dag opengegaan, die trekken zich echt niets aan van gevoe lens in de buurt." Dominee De Heer van de Ter Hoogekerk in 't Zand zegt desge vraagd dat het sturen van brief jes niet door de kerk is opgezet. „Maar vanzelfsprekend ben je als kerk wel bezorgd over de zondagsrust." jgr zacht met regen, vooral vanmiddag vanavond. Matige tot krachtige zuid enwind. Maxima 10-12 graden. ,je jaargang no. 5 jterdag 6 januari 2007 Dicvs nummer 1,85 internet: www.pzc.nl (Advertentie) telefoon (postjbankrekeningnummer 8»711688»555547« «fe flaw het alfabet van Zeeland Vlissinger wint half miljoen in de Lotto Wim van Gelder is geen man voor gebeuzel /LISSINGEN - Een came raploeg aan de deur, een jrote bos bloemen en daar heteen achteraan de mede- g dat je een half mil- oen euro hebt gewonnen. Het overkwam een blij ver aste Vlissinger donderdag ochtend. ...«jSchrikken? Nee hoor, ik tfen een nuchtere Zeeuw, ik was wel verrast." Jet gezin wil niet met maam en toenaam in de int worden genoemd, lat we op televisie ko len, is al genoeg." ie hoofdprijs van de Lotto in één miljoen moet de issinger delen met een itterdammer. Beide had- n de winnende getallen jp hun lottoformulier inge- ld. „l| heb de uitslag iet in de krant gezien. Pas [oen ze kwamen aanbellen, rist ik het. Maar de buren ;ten het wel, die zaten Jer al op de bank." liStlWat voor bestemming het ilgeld krijgt is nog niet be- I Ül'kend. „Niks bijzonders, ±e dingen. Ik heb illes al. Kijk, als de televi- ,Ulsie kapot gaat, rij ik naar de stad en koop ik een nieu- jjre. Dat wordt wel makke lijker." Zijn zoon boft, hij is enig kind. „Hij is motor- acer. die kan het geld rerjj(oed gebruiken." Nuchter ils hij is, voegt hij er aan r e; oe. „Ik geloof het pas als ^;het op de rekening staat. door Wierd Puk BEETSTERZWAAG - Verte genwoordigers van CDA, PvdA en ChristenUnie heb ben een goede basis gelegd voor de vorming van een ka binet. Dat zei informateur Herman Wijffels gisteren na afloop van drie dagen beraad in het Friese Beetsterzwaag. Het overleg tus sen CDA, PvdA en ChristenUnie wordt de komende weken voort gezet op verschillende locaties. „We worden een soort reizend gezelschap", zei Wijffels giste ren. „De kop is eraf," vatte CDA-lei- der Jan Peter Balkenende giste ren de besprekingen samen. Vol gens Wijffels zijn Balkenende en diens gesprekspartners Wou ter Bos (PvdA) en André Rou- voet (CU) het in grote lijnen eens over 'een visie op wat Ne derland in de komende periode nodig heeft'. Wijffels zei tevreden te zijn over de keuze om in een besloten om geving, ver van Den Haag, te ver gaderen. „Ik ben zelf drie dagen niet buiten geweest en we heb ben in totaal zeker dertig uur met elkaar gesproken. Dat helpt wel, een context waarin je als mensen zo bij elkaar zit. Je kunt veel geconcentreerder werken en tempo maken." Meters „De komende tijd zullen we drie, vier dagen per week bijeen zijn. We willen meters maken", aldus Wijffels. De drie partijlei- ders zien het liefst dat er een re- geerakkoord ligt vóór de Staten verkiezingen van 7 maart. Balkenende, Bos en Rouvoet uit ten ook tevredenheid over het verloop van de gesprekken. „Ui teraard kan het altijd nog mis gaan", nuanceerde Bos. Moeilij ke kwesties, zoals de fiscale af trek van de hypotheekrente, de fiscalisering van de AOW en ethische vraagstukken als abor tus en euthanasie zijn allemaal aan de orde geweest. Maar informateur Wijffels heeft geen 'absolute breekpunten' ge constateerd. „Dat zal nog moeten blijken. Een garantie voor succes is er echter niet", aldus Wijffels. De drie partijen hebben nog geen motto voor het nieuwe ka binet. De prioriteiten zijn wel duide lijk: de sociale samenhang, het milieu, de vergrijzing en institu tionele vernieuwing. Bovendien moet de 'stijl van be sturen' anders dan voorheen. Wijffels: „De overheid moet een bondgenoot van de burger zijn. Het kabinet kan het niet al leen." GPD Vervallen Spaans kasteel krijgt tweede leven als hotel Dromen op de Malediven Laat je fietsen in de Voerstreek In het spoor van Sherlock Holmes Op kookles in Frankrijk Eigen hal voor Holland op Vakantiebeurs De eerste weken van janua ri zijn de tijd van de nieuw jaarsrecepties. Voor de poli tie reden voor extra alco holcontroles. Sommige be drijven huren voor hun per soneel vervoer van en naar de *8 jfT recepties in. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5 en 7; Economie: 6; Radio en Televisie: 8 en 9; Zeeland: 11, 13, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Reporta ge: 21, 22, 23, 24 en 25; Wonen: W1, W3 en W5; Trends: W9 en W11; Jong: W13; Reizen: W15, W16, W17, W20 en W21 'ELSCHER Grote Markt 11 -13 Goes Tel.: 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1