?zc Weer fusieplan zorgorganisaties PZC Scoren met de persoonlijke benadering doen Sommige dingen kun je beter samen ,11 f'er Weel en Zorgstroom gaan intensief samenwerken en later mogelijk fuseren weekenddiensten Ultra-lights willen weg van Midden-Zeeland vrijdag 5 januari 2007 gr Willem van Dam OES - De zorgorganisaties „rggroep Ter Weel en Zorg- roora gaan intensief samenwer- m. Hogelijk mondt die samen- erking binnen afzienbare tijd ,t in een bestuurlijke fusie, orggroep Ter Weel (Bevelan- »n) en Zorgstroom (Walcheren) >bben dat gisteren bekend ge laakt. e twee organisaties hebben imen ongeveer 3800 mede- erkers in dienst. Een groot antal van hen werkt in deel- jd. blgens voorzitter L. Phernam- ucq van de raad van bestuur an Zorgstroom leidt de samen- rerking niet tot een verminde- Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 1330 EB middelburg Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 I E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 H60 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: r internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Beide organisaties hopen via de ze weg te komen tot een - wat zij noemen - zorgketen op zowel De Bevelanden als op Walche ren. Dat komt erop neer, dat cliënten via Zorggroep Ter Weel en Zorgstroom alle mogelijke vormen van zorg kunnen krij gen. variërend van lichte huis houdelijke hulp tot verpleeg huis- en hospicezorg. In een gisteren verschenen pers bericht melden de betrokken be stuursvoorzitters dat zij samen werking prefereren boven een concurrentiestrijd. Zo zijn Ter Weel en Zorgstroom - met tal van andere instellingen - actief in de thuiszorg op De Bevelan den. Het is de bedoeling dat in de loop van dit jaar de activiteiten van de beide thuiszorgorganisa ties worden geïntegreerd. De thuiszorgactiviteiten van Zorg groep Ter Weel en die van Zorg stroom worden dan in één orga nisatie ondergebracht. Bestuursvoorzitter Phernam- bucq en zijn collega P. Hurkens van Zorggroep Ter Weel sluiten niet uit, dat per 1 januari 2008 een fusie ontstaat. Voorlopig blijven de twee organisaties on der eigen naam werken. Zorggroep Ter Weel ontstond re cent uit een fusie van Stichting Ter Weel, Zorggroep Ganzestad en Woonzorg Bevelanden. De or ganisatie levert zorg in een flink aantal verpleeg- en verzorgings centra op De Bevelanden, heeft een omzet van ongeveer 28 mil joen euro en telt rond de dui zend medewerkers. Zorgstroom (omzet 56 miljoen euro, 2800 medewerkers) is op Walcheren de grootste thuiszorg organisatie. Door fusies met di verse andere instellingen werd op Walcheren een 'volledige zorgketen' gerealiseerd. Ook het Thuiszorgcentrum Zeeland in Vlissingen en het maatschappe lijk werk vormen onderdeel van de organisatie. Zorgstroom heeft plannen om in Goes een hospice op te zetten. Dat is een huis waar terminale patiënten in een zo aangenaam mogelijke omgeving hun laatste levensdagen kunnen door brengen. In Middelburg levert Zorgstroom eveneens hospice zorg. Knuffeluur net kleinvee lIERIKZEE - Kinderboerderij )e Punt in Zierikzee begint insdag met een maandelijks muffeluur'. Kinderen vanaf teee jaar kunnen elke tweede linsdag van de maand tussen ialf tien en half elf terecht in de nuffelstal, waar ze worden om- ingd door konijnen en cavia's. )e kinderen wordt een verhaal- je voorgelezen, krijgen verder itgelegd hoe ze de dieren eten [loeten geven en het best kun- Kerkkoor uit Boston doet Duddorp aan )UDD0RP - Het Eastern Naza- ene College Choir uit Boston reedt zondag op in Ouddorp. ïet Amerikaanse koor is op toer- iee door Europa en luistert de ionddienst van de doopsgezin- legemeente op. De bijeenkomst het kerkgebouw aan de begint om half ze- Ichapen besmet net parasiet IE1NKENSZAND - Ongeveer wintig schapen van de Zeeuwse ichaapskuddc in Heinkenszand ijden aan leverbotziekte. De wosdoencr is een parasiet. ie infectieziekte kan de dieren lerk doen vermageren. De afge- open week zijn één schaap en jes lammetjes van de Zeeuwse chaapskudde gestorven. De erfgevallen houden mogelijk rband met de ziekte, iden tot paniek is er echter it, zeggen K. Pille en K. van r Kolk. Beiden zijn als herder an de Stichting Zeeuwse haapskudde verbonden. Vol- ms Van der Kolk en Pille is het rftecijfer 'niet alarmerend log'. Inmiddels zijn alle 330 hapen waarvan 65 lammeren gen de ziekte behandeld. De bloembinderij is de nieuwste winkel van Meliskerke. door Anita Janse MELISKERKE - Vraag het aan de on dernemers van Meliskerke en ze geven allemaal hetzelfde antwoord; „Het was druk, veel drukker dan verwacht." De feestdagen veroorzaakten veel bedrijvig heid in het dorp, maar ook de rest van het jaar kunnen de winkeliers rekenen op een trouwe klantenkring. Het is vandaag rustig in de Meliskerkse Torenstraat. Voor veel winkeliers bete kent deze week een adempauze na de drukte van de afgelopen tijd. Lang zal de stilte niet duren. „Als je hier op zatex- dag naar de bakker gaat, sta je buiten in de rij", zegt Mary Mol. Ze woont in Meliskerke en haalt praktisch al haar boodschappen op haar eigen dorp. „Je zou denken dat op een dorp niets te krij gen is, maar dat gaat hier niet op", con stateert ze. Het aantal winkels is niet op twee handen te tellen. „Wij komen voor de slager", aldus een echtpaar uit Serooskerke. „Voor zijn goeie spul, vooral z'n leverworst." Ter wijl hij de boodschappen in de auto zet, steekt zij nog even de straat over. „Ik ben even bij die winkel aan de over kant", roept ze. Zo gaat dat in Melisker ke, zegt Janis Wisse, slager en voorzit ter van de plaatselijke ondernemersvere niging. „De winkeliers versterken el kaar. Als je het samen goed doet, telt de afstand voor veel klanten helemaal niet mee." Dat de meeste winkels aan een doorgaande route naar Domburg en Aagtekerke liggen, daar hebben de on dernemers veel profijt van. Kwaliteit „Maar er komen hier ook wekelijks klanten uit Amemuiden en Vlissingen" vertelt Aart Koppejan van de bakkerij. Niet dat daar geen brood verkocht wordt, maar het succes van de Melis- kerkse ondernemers schuilt in de am bachtelijke kwaliteit en de persoonlijke benadering, denkt Koppejan. Dat laat ste kan Marieke van de gelijknamige bloembinderij beamen. „Als mensen iets cadeau kopen en het is niet goed, dan mogen ze het altijd ruilen. Zo gaat dat op een dorp." Ze heeft haar eerste kerst achter de rug en draait tot nu toe boven verwachting. „Gisteren had ik mijn eerste slechte dag sinds de opening in september, maar dat is heel normaal na de feestdagen." De bloembinderij is de nieuwste winkel van Meliskerke. De website van de Ka mer van Koophandel maakt melding van 68 ondernemers, waarvan negen zich afgelopen jaar inschreven. De on dernemersvereniging bestaat anderhalf jaar en telt inmiddels 34 leden. Niet alle ondernemers zijn winkelier, en niet alle winkeliers zijn in de dorpskern gevestigd. In de kern zit een slager, bak ker, slijter, café, supermarkt, een kle dingwinkel, doe-het-zelfzaak, cadeau winkel, bloembindeiij, smederij, snack bar, handel in tuinhout, en een kapster. foto Ruben Oreel Net buiten het dorp ligt ook nog een boekwinkel en een onlangs vernieuwde groenteboer. Ook de slagerij opende eind vorig jaar een vernieuwde winkel, met een breder assortiment. „En we zien nog steeds nieuwe gezichten bin nenkomen", aldus de slager. Parkeren Van de toeristenstroom moet het dorp het niet hebben, zeggen de onderne mers, het is vooral de regiofunctie die het klantenbestand doet groeien. „Men sen aan deze kant van Walcheren vin den het makkelijk om hier snel hun slag te slaan. Ze kunnen pal voor de deur hun auto kwijt", zegt Carlo Rotte van de handel in tuinhout. Ook hij wil uit breiden om aan de vraag te kunnen vol doen. Om een voorbeeld te noemen; hij verkocht in december 600 kerstbomen. „Vorig jaar waren dat er nog 250. Dat is een absurde stijging", aldus de onderne mer. Door de bedrijvigheid neemt de parkeerdruk in het dorp toe. Rotte: „Als we blijven groeien, ontstaat op dat punt een probleem. Daar ligt een belangi'ijke taak voor de gemeente." Zaak-Blokpoel lijkt hopeloos GOES - De kans dat de moordenaar van Goesenaar Sam Blokpoel nog wordt gevonden is nihil. Het onder-zoek is volgens de politie nog niet officieel afgesloten, maar staat op een zeer laag pitje. Blokpoel (toen 81) was op 19 augus tus 1995 een eindje aan het wandelen toen hij in een park aan de Oostwal zo ernstig werd mishandeld dat hij een paar dagen later aan zijn venvondingen overleed. Er werd een aantal verdachten aangehouden, maar deze moesten worden vrijgelaten wegens gebrek aan bewijs. Eind 2004 werd het onderzoek plots heropend, omdat er nieuwe aanwijzingen binnen waren gekomen. Het televi sieprogramma Opsporing Verzocht besteedde opnieuw aandacht aan de zaak en er werd een klein DNA-onder- zoek gehouden. Zowel verdachten van destijds als andere mensen werd verzocht DNA-materiaal af te staan. Eén van die anderen werd eind 2005 aangehouden en een paar weken vastgezet op verdenking van betrokkenheid, maar ook dat kon niet worden hardgemaakt. Een jaar later staat het onderzoek op een laag pitje. Volgens een woord voerster van de politie is het nog niet officieel afgesloten, maar zit er geen team meer op de zaak. Schaap komt om bij ongeval THOLEN - Bij een ongeval op de Broekseweg in Tholen is woensdagavond een schaap omgekomen. Een 29-jarige vrouw uit Hellevoetsluit raakte lichtgewond. Een 43-jari- ge automobilist uit de gemeente Tholen reed over de weg toen hij plots een kudde schapen zag opdoemen. Hij rem de zo hard als mogelijk, maar kon één schaap niet meer ontwijken. De 29-jarige vrouw ï-eed achter hem en klapte met haar auto op haar vooi-ganger. Ze werd met nekklach- ten naar het ziekenhuis gebracht. Protest windmolens Koegorspolder DEN HAAG - Houdt Woonomgeving Koegorspolder Leef baar dringt momenteel bij de Raad van State aan op ver nietiging van een uitspraak van de Middelburgse i-echt- bank over de bouw van een windmolenpark in de Koe gorspolder. De Middelburgse bestuursrechter verklaarde in april vorig jaar de beroepen ongegrond die Koegorspol der Leefbaar en omwonenden instelden tegen de aanleg- vergunning en bouwvergunning voor 22 windmolens van WinWind B.V. in Temeuzen/Sluiskil-Oost. Gisteren dien de de zaak in hoger beroep bij de Raad van State in Den Haag. Koegoi'spolder Leefbaar verzet zich tegen de bouw van de 80 meter hoge tui'bines in het voormalige land bouwgebied. De belangenvereniging vindt dat de gemeen te Terneuzen met het toestaan van de turbines in het van origine agrarische gebied een ontoelaatbare inbi-euk heeft veroorzaakt op het geldende planologische regiem. Boven dien wordt geluidsoverlast vei-wacht van de windmolens. Uitspraak van de Raad van State volgt binnen zes weken. Boete voor vernieling winkelwagen MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van woens dag op dondex-dag in de Koepoortlaan in Middelburg vier mannen aangehouden voor vernieling van een winkelwa gen. Drie van de vier mannen wax-en Middelburgers. De vierde kwam uit New Yoi-k. De Amerikaan moest direct 180 euro betalen, 130 euro boete en vijftig euro voor vex- goeding van de schade. De andere drie ki-ijgen nog te ho ren welke straf ze krijgen. zaterdag 6 en zondag 7 januari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiènten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: G. C. M. RullensDorpsstraat 2, Oostka- pelle, tel. (0118) 581276. Tandartsen Walcheren M. H. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Mid delburg, tel. (0118) 635688. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge. tel. (0118) 616761. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: A.J, Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. (0118) 410910. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelletel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Avond- en weekenddienst voor spoedei sende recepten: Apotheek Dauwendaele, Roozenbur- glaan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen. tel. 0118-684000. iets wat er nu niet meer van komt, omdat commandant toch vooral een bureaufunctie is. Ove rigens rukt hij in zijn functie van hoofdofficier van dienst nog wel uit, maar dan is zijn rol vooral leidinggevend. „Ik mis het blussen niet, hoor. Voor al les is een tijd in het leven." Samenwerking Behalve het waarborgen van vol doende inzetbare mensen in de daguren, zal Willemstein de ko mende tijd ook zijn uiterste best doen om zijn nieuwe korps zo goed mogelijk door het proces van verregaande samenwerking binnen Zeeland te leiden. Van die samenwerking is hij overi gens een groot voorstander, om dat je sommige zaken volgens hem beter samen kunt doen dan alleen. Met het samen laten wer ken van korpsen die allemaal hun eigen regeltjes en gewoon ten hebben, is Willemstein wel vertrouwd. Toen hij tien jaar geleden in Veere aan de slag ging, was die gemeente net ont staan door samenvoeging van vijf kleinere gemeenten. „Er was dus ook sprake van vijf korpsen die tot één nieuw korps moesten worden samenge voegd", zegt hij. „Ik heb die uit daging aangenomen en het is goed gegaan." door Inge Heuff OUDE-TONGE - De plannen van ULV Oude-Tonge om in een polder tussen Oude-Tonge en Middelharnis een vliegveldje aan te leggen, wordt niet door ie dereen gewaardeerd. De ultra- lichte vliegtuigen maken weinig lawaai, maar omwonenden zijn bezorgd. Begin 2006 heeft de Stichting ULV Oude-Tonge een verzoek bij de gemeente Oostflakkee in gediend voor de aanleg van een vliegveldje. De groep vloog ooit vanaf de Maasvlakte, maar moest wijken voor de aanleg van de Euromax Terminal. Sindsdien vliegt zij vanaf Vlieg veld Midden-Zeeland, maar het liefst gaat ze terug naar Zuid-Holland. Een eerdere po ging om een landingsstrip aan te leggen bij Bernisse (Voor- ne-Putten), lukte niet. Volgens voorzitter W. Leegwater omdat er te weinig ï'uimte was, volgens tegenstanders omdat niemand ze er wilde hebben. Bij Oude-Tonge is wel genoeg ruimte voor een landingsbaan van 350 meter en een loods. Een landbouwer wil zijn land verhu ren aan de groep en het college reageerde positief. Een ulti'alicht vliegtuigje (ulv) komt qua geluidsnoi-m niet bo ven de 60 decibel uit, vergelijk baar met het geluid van een naaimachine of een normale con versatie. Ze passen dan ook pri ma op Vliegveld Midden-Zee land. T. Volkei'i, bestuurslid van de Aero Club, heeft de ulv-vere- niging van de Maasvlakte ver welkomd. Zijn ervaring is wel dat veel ulv-vliegers een voor keur hebben om wat rond te vlie gen en vaak te landen en weer te stijgen ('touch go'). „Dat kan voor omwonenden iiritant zijn en was waai-schijnlijk een van de redenen dat bij Brouwersha ven een tijdelijke vergunning voor een landingsbaan voor ulv's uiteindelijk niet veidengd werd." Behalve Van der Veeken is ook een aantal inwoners van Goe- ree-Overflakkee tegen de komst van de ulv's, Zij hebben zich ver enigd in het PlatfoiTn Turbulen tie. Tien jaar geleden wist een werkgroep de aanleg van een de pendance van Zestienhoven te gen te houden. „Goeree- Overflakkee zet in op rust, ruim te en natuur, daar past geen vliegveld in, ook niet voor ulv's", meent woordvoerster M. Westdoi-p. „Wij zijn niet het afvoerputje van Rotterdam." door Rob Paardekam GOES - André Willemstein is er heel eerlijk over: overdag wordt de uitruktijd van vier minuten zelden gehaald. „We zullen alle zeilen moeten bijzetten om de brandweerzorg tijdens kantoor uren op peil te houden", zegt de nieuwe commandant van Goes. „Ik zie dat als één van mijn be langrijkste taken." Met het probleem van de dagbe zetting hebben veel koi-psen te 'maken. Op zich zijn er genoeg vrijwilligers, maar die bevinden zich - vooral door werk - tijdens kantooruren niet altijd in de na bije omgeving van de bx-and- weerkazerne. In Goes zijn in die kazerne altijd twee beroepsmen- sen beschikbaar voor uitrukken, maar dan nog dienen er vier van buitenaf te komen. De maxima le uitruktijd van vier minuten wordt om die reden vaak niet ge haald. „De keren dat het lukt mag je best uitzonderingen noe- men", aldus Willemstein. Commandant De geboren Gorkummer - overi gens wel opgegroeid in Zeeland - heeft zijn bureau bij de ge meente Veere na de jaai'wisse- ling ingeruild voor een werk plek in de Goese kazerne. In Brandweercommandant André Willemstein verruilde begin dit jaar zijn Veerse werkplek voor een com- mandantspost in Goes. foto Willem Mieras Veere begon hij tien jaar gele- ken op het gebied van veiligheid williger bij de brandweerkorp- den als commandant, maar in en müieu bij. Vóór zijn pei'iode sen van Vlissingen en Marieker- de loop der jaren kreeg hij er ta- in Veere was Willemstein vrij- ke. Toen bluste hij nog branden,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11