>zc Middelburg uit bouwputdebacle Lang, slank en veelbelovend Korfballen in de vakantie üleen Middelburg ;roeit op Walcheren vrijwilligers Vangnet financiële schade gedekt door grondverkoop aan woningcorporatie dactie: 0113-315649 YW.pzc.nl nail:redactie@pzc.nl stbus 31,4460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ouws-Vlaanderen: 0113-315570; fjonaal: 020-4562500. rersservice: 0800-0231231 oensdag 3 januari 2007 Bressiaander Schol doet mee aan Dakar Rally (Advertentie) de maa„d: Opgave van VGrgOGCIing voor Vergoeding Misschien moet u een opgave doen van uitbetaalde kostenvergoedingen aan vrij willigers in uw organisatie. Zo'n vergoeding staat niet in verhouding tot het tijdsbeslag. Een vrijwilliger doet het werk niet bij wijze van beroep en werkt voor een organisatie die geen vennootschapsbelasting betaalt, of voor een sportvereniging of stichting. Grenzen Een vergoeding voor gemaakte kostfn hoeft u niet op te geven. De vergoeding mag kostendekkend zijn. Een beloning voor het werk zelf mag u onbelast betalen tot een grens bedrag. Daarboven moet u dit melden bij de Belastingdienst. De vergoedingen worden dan beschouwd als loon. In 2006 lag die grens bij 150 per maand én 1.500 per jaar. Is de opgetelde vergoeding voor kosten en werk meer dan die grensbedragen? Dan adviseren wij u toch dit te melden bij de Belastingdienst. Meer weten? Uw opgave dient binnen te zijn voor 1 februari van het jaar dat volgt op het jaar van uitbetaling. De formulieren 'Opgaaf van uitbetaalde bedragen aan derde' (IB-47-kaarten) vraagt u op via de Belastingtelefoon. Wilt u meer weten? Neem contact op met uw ABAB-adviseur of met Chantal.van.Dinther@abab.nl, of bel (0412) 66 86 07 voor een afspraak. WWW ,abab-°V ABAB Metaal gestolen YERSEKE - Uit een container op een bedrijfsterrein in Yerse- ke is een onbekende hoeveelheid aluminium en roestvrijstaal weg genomen. De diefstal werd gis termorgen om zeven uur ont dekt. (Advertentie) Is lenen bij Becam goedkoper dan bij de Postbank? kijk snel op www.becam.nl www.becam.nl bel 0900 9865 BECAM MIDDELBURG - Een dag na nieuwjaar hebben zo'n zeventig kin deren uit Middelburg hun oliebollen er alweer afgetraind in sporthal Voorborch. Daar hield korfbalvereniging Swift samen met de gemeente Middelburg een schoolkorfbaltoernooi. Zestien teams van zes scholen deden mee: de Herman Faukeliusschool, de Leeuwenburch, de Vossenburch, de Wilgenhof, de ABS en de Cypressenhof. Van die laatste werd het onderbouwteam winnaar. Van de bovenbouw won het team van de Herman Faukelius school. De winnaars kregen een beker. Bovendien mogen zij in juni gaan strijden op het Zeeuws Provinciaal Schoolkorfbalkam- pioenschap in Vlissingen, om zo de beste schoolkorfballers van Zeeland te worden. foto Ruben Oreel Samenwerking in watertechnologie VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland en het waterbed rijf Evides gaan samenwerken in de watertechnologie. Ze gaan een expertgroep oprichten die de taak heeft een op leiding op het gebied van drinkwater, industriewater en afvalwaterbehandeling op te zetten. Ook doen ze mee aan een op te richten Kenniscentrum water voor Zuidwest-Ne derland, waarin overheid, industrie en onderwijs de krachten bundelen. De samenwerking tussen de Hogeschool en Evides is inge geven vanuit de gedachte dat watertechnologie een be langrijke rol speelt in de Nederlandse economie en dat het belangrijk is deze positie door innovatie en ontwikke ling te vergroten. Beide partijen tekenen volgende week een samenwerkingsovereenkomst. Nijntje gaat verder als Koozie MIDDELBURG - Kinderdagverblijf Nijntje aan de Burg gang in Middelburg heet vanaf 1 januari kinderopvang Koozie. Koozie is een afgeleide van het Engelse cosy, dat gezellig, omhullen of omarmen betekent. De verf op de muren in de lokalen van de kinderopvang is aangepast aan de kleuren van de huisstijl: paars en beige. Komend voorjaar krijgt ook het speelpleintje een opknapbeurt. Or ganisatorisch verandert er niets. Reden voor deze naamswijziging is het konijntje van Dick Bruna dat ook bekend is als Nijntje. Om die naam te mo gen gebruiken betaalt het kinderdagverblijf sinds de op richting in 1993 jaarlijks 85 euro aan Mercis, de stichting die de belangen van Dick Bruna beheert. Daarnaast is de kinderopvang gebonden aan een bepaald lettertype en controleert Mercis regelmatig de website van de kinderop vang. De directie van Nijntje was het zat en koos een andere naam. Het poppetje in het logo verandert niet, maar past er nu wel beter bij. zeeuwse almanak Eén op de drie 55-plnssers is eenzaam, meldde deze krant onlangs. De 45-jarige Vlissingse nam het bericht zonder enige emo tie voor kennisgeving aan. Zij maakte zich geen zorgen, ver trouwde ze een vriendin toe. „Ik heb gezorgd voor een vangnet aan exen." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie) grMauritsSep DDELBURG - Het miljoenen- iort dat resteerde na het uwputdrama voor het Middel- rgse theater, is weggewerkt. gemeente heeft het gat van s miljoen euro vooral gedekt or de verkoop van grond aan Qongoed Middelburg. grondverkoop levert de ge ënte 4,5 miljoen euro op. Uit t budget dat beschikbaar is or een nieuw theater, is ander if miljoen euro genomen om tvolledige verlies te dekken, ethouder A. de Vries heeft dit sieren bekendgemaakt. De ereenkomst met Woongoed is ld vorig jaar gesloten, i woningcorporatie koopt ond die zij nu al in erfpacht eft van de gemeente en waar huurhuizen staan. Het is or Woongoed financieel aan- ikkelijker om de grond te be ten dan er alleen voor te beta- l. Bovendien kan de corpora- er later ook andere dingen ;e doen als dat moment aan- eekt. ruk i gemeente onderhandelde lgens De Vries al langer met jongoed. Er kwam echter :er druk op de gesprekken om- t Middelburg vorig jaar beslo- heeft definitief geen theater bouwen aan de Zuidsingel en ar ook geen parkeergarage te iken. Afzien van de parkeerga- »e leidde ertoe dat de gemeen- in één keer zes miljoen euro rlies leed. Dat geld moest nog 2006 in de boekhouding wor- n opgevangen. ïdanks deze druk heeft de ge- ientetoch een goede prijs ont vangen voor de grond, stelt De Vries. De 4,5 miljoen euro die de ver koop oplevert, is toegevoegd aan het theaterbudget. Daar is dus ook anderhalf miljoen euro uit gehaald. Per saldo zit er nu 22 miljoen euro in. „Dat is vol doende voor een nieuw theater", verklaart de wethouder. Nu het verlies van zes miljoen euro is gedekt, is het bouwputde bacle financieel opgelost, zegt De Vries. Over twee van de drie schadeclaims die bij de gemeen te hadden ingediend na het af blazen van zowel de parkeerkel der als het theater, is al een schikking getroffen. Dat betreft de claims van de architecten van het theater (Claus en Kaan) en van de beoogde bouwer er van (Sprangers). Claim Over de derde claim van een on deraannemer, Burgers Ergon, wordt nog gesproken. „Dat is een kleiner bedrag en we heb ben al een reële inschatting ge maakt wat ons dat kan kosten. Dat bedrag hebben we ook al op zij gezet." De gemeente heeft zelf nog 'een hele forse claim' van 'miljoenen euro's' ingediend bij de bouwer van de bouwput, TBI Voormo len. „Het liefst lossen we dit op met een schikking, maar wel licht is het zakelijk beter-om het juridisch uit te vechten";, merkt De Vries op. Uit voorzorg houdt de gemeente er in de begroting rekening mee dat zij dat geld niet terugkrijgt. Financieel is dat risico dus afgedekt, aldus de wethouder. Nu alle verliezen zijn gedekt, lopen andere projecten geen gevaar meer, stelt De Vries orMaurits Sep DDELBURG - Middelburg is enige Walcherse gemeente i blijft groeien. Vlissingen en ere zijn vorig jaar opnieuw liner geworden. ilcheren telt sinds 1 januari 1.308 inwoners. De meesten a hen - 47.320 - wonen in Mid- Iburg, dat er vorig jaar 355 insen bijkreeg. Vlissingen ikte 36 mensen kwijt en heeft 45.044 inwoners. In Veere wo- nnu 21.944 mensen, één min- rdan een jaar geleden, ddelburg groeit vooral dank- de komst van 2453 nieuwe in- mers, 302 meer dan uit de ge- lente vertrokken. Ook werden 53 mensen meer geboren dan stierven. ïthouder A. de Vries zoekt de rklaring in de bouw van veel kwalitatief aansprekende wo lgen. Ook de Roosevelt Aca- my draagt bij aan de groei or elk jaar opnieuw pakweg D studenten naar de stad te ha- i. Volgend jaar zal dat effect i stuk kleiner zijn, omdat dan or het eerst ook studenten af- ideren en de stad dus verla- i. „Maar er is ruimte voor iximaal 600 studenten en we ten pas op 400", nuanceert i Vries. „Bovendien vinden er orzichtig gesprekken plaats er master-studies, dus ook t kan een plus opleveren." ssingen kent een kleine terug- ng: min 36 mensen. Er wonen nog 45.044 mensen. Burge- •ester A. van Dok schrikt er 't van. „Belangrijk is het dat j bezig zijn met de voorberei- ig van de Grote Slag. Er ko- M enkele grote bouwprojec- i aan. Volgend jaar geht's kondigt zij aan. Cijferma- is de daling van Vlissingen g niet te onderbouwen. De %se van het vestigings- en ooortencijfer, moet nog wor- n gemaakt. ïdanks de kleinst mogelijke te lgang - één inwoner minder - wethouder J. Bostelaar van ere tevreden. Hij beschouwt teruggang als 'mogelijk het gin van een ombuiging'. „We Ten dalende, nu op min één. t is stabilisering." ere heeft in het beleidspro- imma van het college opgeno- 'n dat de gemeente mag leien naar 22.500 inwoners, arvoor zijn er nog 556 nodig, men de gemeente groeien tevreden vast. „Alle dossiers zijn nu onbelast. En het is niet meer nodig om de komende ja ren elk jaar een derde van het overschot opzij te zetten voor het nieuwe theater." De bouw put aan de Zuidsingel staat in tussen nog vol water. Bouwbedrijf WBU mag de put dempen en er huizen op bou wen. De gemeente Middelburg heeft het bedrijf begin decem ber daarvoor de opdracht gege ven. Het technisch adviesbureau Geo- Delft zal op korte termijn advi seren hoe de put dichtgemaakt moet worden. Wanneer de put dicht zal zijn, durft De Vries niet te zeggen. Veere (+62), Koudekerke (+50), Meliskerke (+16), Gapinge (+9), Aagtekerke (+7) en Vrouwenpol der (+4). Kleiner zijn geworden Serooskerke (-51), Zoutelande (-27), Grijpskerke (-24), Westka- pelle (-20), Oostkapelle (-16), Domburg (-8), Biggekerke (-3). De groei van de kern Veere heeft te maken met de bouw van aanleunwoningen bij verzor gingshuis Nieuw-Sandenburg. Dat zijn Bostelaars eigen West- kapelle kleiner is geworden, komt volgens hem door het ver trek van jongeren. „Wij vergrij zen relatief sneller dan Vlissin gen en Middelburg." door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - „Een vriendin van me sms'te: 'Je staat op de voorpagina van de AvantGar- de!' Zelf wist ik niet eens dat ik op de cover zou komen", zegt de Middelburgse Anneke Woud stra. „Het was pas mijn tweede fotoshoot." Ze is blij dat ze voorop het glos sy tijdschrift staat en vindt alles heel leuk. Zelfs als ze twee uur aan mijn haar zitten te frunni ken of urenlang over de ma- ke-up doen. Elk dingetje is leuk," vertelt de zestienjarige Anneke Woudstra. Thuis op de bank slaat ze haar lange benen over elkaar en vertelt een ver haal dat lijkt op een jongemeis- jesdroom. „In de herfstvakantie was ik met school naar Berlijn. Ik hep op straat met een paar vriendin nen met nog een beetje een slape rig kopje toen een man op ons af kwam en vroeg of ik er wel eens aan dacht om modellenwerk te gaan doen. Hij gaf me zijn kaart je. Toen ik thuiskwam heb ik met mijn ouders eerst op inter net gezocht om te kijken of het een betrouwbaar persoon is." Peter en Margreet Woudstra knikken. De trotse ouders van het kersverse model 'kijken graag even mee' als het gaat om de avonturen van hun jongste dochter. Ook wanneer zich een vriendje zou aankondigen, kan die niet om vader heen. „Die moet zich eerst bij mij melden. Voor een intakegesprek," grapt dat is? Wilma Wakker van het modellenbureau vindt dat het aan de bottenstructuur in je ge zicht ligt. En een fotograaf zei tegen me dat ik veel soorten licht kan hebben om goed op de foto te staan." Bij haar gaat al les vanzelf, zegt Anneke: „De fo tograaf geeft aanwijzingen, die volg ik precies op. Het was fijn dat ik nadien complimenten van hem kreeg. Ik dacht eerst dat ik misschien wel verlegen zou wor den, al die mensen eromheen, maar je concentreert je en dan ga je voor die foto's." Modellenwerk is niet haar grote droom. Ze is er zelfs nog nooit serieus mee beziggeweest. Haar plan is volgend jaar haar vwo-diploma te halen en daarna een studie te volgen. Wat ze pre cies wil studeren, dat weet ze nog niet. Volleyballen Lijnen vindt ze voorlopig niet nodig, ze heeft nooit op haar ge wicht hoeven letten. „Gewoon gezond eten en ik blijf volleybal len. Wel belangrijk is dat je moet weten wat je wil en dat je jezelf blijft. Verder moet je flexi bel zijn en niet zeuren om kleine dingetjes. Dus niet piepen als de kapper een beetje aan je haar trekt." Het modellenbureau hanteert geen strenge regels, denkt Anne ke. „Maar, als ik plotseling met een kort koppie verschijn, of een enorme tattoo, dat zullen ze misschien niet zo leuk vinden. Ik blijf er voorlopig hetzelfde uitzien." vader Woudstra. Achteraf bleek dat Anneke op het juiste mo ment op de juiste plek was ge weest. De Duitser was écht een internationale modellenmana- ger en tipte topmodellenbureau Wilma Wakker in Amsterdam. „Wilma zelf nam contact met me op. Daarna volgde een fotos hoot en vlak erna weer een, voor de reportage in de AvantGarde. Maar dat ik op de cover zou ko men, dat wist ik echt niet. Dat is ook heel speciaal, omdat ieder een het meteen ziet." Ervaring met modellenwerk heeft Anneke niet. In totaal is ze vier keer naar Amsterdam ge gaan. De fotos worden voorna melijk gebruikt om een portfo lio op te bouwen. Gele jurkje Volgens Anneke heeft ze ge woon geluk dat ze er mooi uit ziet en lang en slank is. Niet té dun, maar wel te slank voor het gele jurkje van de beroemde ont werper Valentino. Voor de cover foto moest de glanzende stof met wasknijpers op haar rug worden strakgetrokken. La chend wijst Anneke naar halver wege haar buik. „Dat jurkje hing tot hier." Toch zijn niet alle mooie meisjes fotogeniek. Ze moeten wel een bepaalde uitstraling hebben, denkt de Zeeuwse schone. „Wat Anneke Woudstra wist niet dat ze op de cover van AvantGarde terecht zou komen, foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9