O wenst. 27 G.J.J. Burger Wethouder Economische Zaken gemeente Kapelle Gemeente Kapelle Kapelle kan terugkijken op een positief ondernemersjaar. Het vernieuwde bedrijventerrein Smokkelhoek is gemoderni seerd en uitgebreid. Verschillende grote onderne mingen wisten in 2006 de weg naar Kapelle te vinden. Dankzij de constructieve samenwerking van ondernemer, bestuurders en beleidsmedewerkers was het mogelijk de zaken snel af te wikkelen en tijdig het benodig de papierwerk op orde te heb ben. En dat is wat we als gemeente willen, goede samen werking. Een van de middelen die we daarvoor inzetten is het kwartaaloverleg met de Ondernemers Vereniging Smokkelhoek (OVS). Ook heb ben verschillende ondernemers zitting genomen in de klank bordgroep die over de toekomst van de digitale dienstverlening is geraadpleegd. De uitkomsten van het onderzoek komen onder meer terug in de nieuwe websi te. Op de achtergrond is er al langer aan gewerkt, maar de digitale dienstverlening wordt dit jaar ook naar buiten toe zichtbaar. Kapelle timmert flink aan de weg. Het concentreren van de bedrijvigheid buiten de woon gebieden vordert. Dit komt het wooncomfort in de wijken ten goede en geeft ondernemers meer ruimte voor eventuele uit breiding in de toekomst. De komende 10 tot 15 jaar verrijst de nieuwbouwwijk Zuidhoek ten westen van Biezelinge. Hiermee zetten we de Zeeuwse Bloesem stevig op de kaart. Letterlijk hoogtepunt van het afgelopen jaar was voor mij de parachutesprong tijdens de her opening van De Smokkelhoek op zaterdag 20 mei. De onder nemersvereniging hield tegelij kertijd open dag en had er veel werk van gemaakt om een voor jong en oud aantrekkelijk pro gramma samen te stellen. Veel verschillende bedrijven open den dan ook de deuren voor het publiek. Van beide zijden, zowel gemeente als bedrijven, kijken we er met tevredenheid op terug. Vanwege het succes wordt eraan gedacht hier een met regelmaat terugkerende gebeurtenis van te maken. Om het bedrijventerrein Smokkelhoek extra uitstraling te geven, krijgt het groenstro ken met bomen en heesters langs het vernieuwde wegennet. Zo wordt het gehele bedrijven terrein voorzien van een nette uitstraling waardoor de bestaan de en nieuw te vestigen bedrij ven goed uitkomen. Voor de verdere uitbreiding van het ter rein is nog zo'n 20 hectare beschikbaar en ik hoop dat de positieve ontwikkelingen van 2006 zich voortzetten in het nieuwe jaar. Ik wens u, namen het college van B&W van Kapelle, voor 2007 goede zaken toe. De gemeente Goes wenst alle ondernemers in Zeeland een dynamisch 2007 We hopen dat de economische opleving die zich in 2006 voor deed, verder doorzet en dat alle Zeeuwse bedrijven daarvan pro fiteren. Goes zelf stond in 2006 op de derde plaats van de lijst econo misch sterke gemeenten van Nederland (onderzoek Elsevier). In de top 70 van kan toorsteden NVM/BOG 2006 staat Goes bij de werkgelegen- heidsfunctie op de zesde plaats. In een landelijk onderzoek naar kwaliteit van wonen scoorde Goes goed (vijftiende plaats). De Goese ondernemers doen het goed en met een ambitieus collegeprogramma werken wij aan de randvoorwaarden dat zij het goed kunnen blijven doen. De infrastructuur en de ver keersveiligheid worden de komende jaren verbeterd. Zo wordt de Nansenbaan doorge trokken en wordt de Ringbaan rond Goes verbeterd. Spoorwegovergangen willen we ongelijkvloers maken en een nieuwe aansluiting van Goes op de A 58 heeft hoge prioriteit. In alle categorieën zijn er bedrij- venkavels beschikbaar voor marktconforme prijzen. En dat alles in de wetenschap dat wij dienstverlening aan de bedrij ven hoog in het vaandel hebben staan. Namens college van burge meester en wethouders van de gemeente Goes, Sophie van '1 Westeinde, wet houder economische zaken Sophie van 't Westeinde Wethouder Economische Zaken gemeente Goes Gemeente Sluis geeft ondernemers ook in 2007 de ruimte I Henk Luijendijk Wethouder Economische Zaken gemeente Sluis In 2006 zijn belangrijke stappen voorwaarts gezet voor de uit breiding van de vier grote bedrijventerreinen in de gemeente Sluis met in totaal ruim zeventien hectare. Goed nieuws voor de gemeente én voor de vele ondernemers die belangstelling hebben om zich in onze gemeente te vestigen. Henk Luijendijk is op 7 decem ber 2006 beëdigd als wethouder en heeft o.a. Economische zaken in zijn portefeuille. Hoewel nog maar net begon nen, maakt hij graag een door kijkje naar 'ondernemend 2007'. 'De afgelopen jaren heeft de gemeente Sluis met een actief economisch beleid nieuwe bedrijvigheid aan weten te trek ken. Dit blijkt wel uit de grote behoefte aan bedrijfsgrond in onze gemeente. Zonder twijfel heeft dit een positief effect op de regionale economie gehad', vindt Henk Luijendijk. Vooruitkijkend naar het nieuwe jaar zegt hij: 'Ook in 2007 zal de gemeente, binnen haar mogelijkheden, ondernemers de ruimte bieden om te doen waar zij goed in zijn: ondernemen.' 'De gemeente is daarbij voor waardenscheppend. Dat wil zeggen dat wij ervoor zorgen dat er bijvoorbeeld voldoende bedrijfsgrond is, het onderne mersklimaat goed is en er goede contacten zijn tussen ondernemers en de gemeente.' Een voorbeeld van hoe de gemeente kan bijdragen aan het ondernemersklimaat vindt hij de functionele infrastructuur op de bedrijventerreinen. 'Ook de gratis breedbandaansluiting die alle (nieuwe) ondernemers wordt aangeboden, geeft onze bedrijventerreinen meerwaarde.' 'Niet alleen op de bedrijventer reinen maar ook op andere plaatsen en in andere sectoren zijn ondernemers bezig met ontwikkelingen die bijdragen aan de versterking van ons woon-, werk en recreatiekli maat. Denk bijvoorbeeld aan initiatieven in de recreatie, de zorg, de technologische en agrarische sector en het MKB.' 'Ik ben nu een maand bezig en zie ernaar uit om de komende tijd samen met de verschillende partijen in West Zeeuws- Vlaanderen aan de slag te gaan. Ik wens ondernemend Zeeland een succesvol 2007 toe!' Ondernemersloket Startendeondernemers kunnen voor begeleiding en advies terecht bij het Ondernemersloket Frans van den Hemel en Judith Dingemanse, tel. 0117 - 457 134/135).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 73