o Herder BV uitgegroeid tot internationaal marktleider herder mbdbmro adverteert... Open Dagen bij 60-jarige Middelburgse onderneming Herder BV uit Middelburg staat in 2007 in het teken van het 60-jarig jubileum. In het kader van deze mijlpaal is er tijdens de Open Dagen van woensdag 24 tot en met vrijdag 26 januari gelegenheid om het productieproces en de diverse producten te bekijken. Tijdens deze Open Dagen bij de machinefabriek op Industrieterrein Arnestein I, kan men tevens afscheid nemen van commercieel directeur Ko den Herder. De 54-jarige ondernemer is per I januari na bijna dertig jaar trouwe dienst afgezwaaid bij het Middelburgse bedrijf. Ko is met een gerust hart teruggetreden. „Ik ben blij dat Herder BV door de eveneens Nederlandse onderne- zo'n sterke partij gewaarborgd", aldus Ko den Herder. Ondanks zijn terugtreden als directeur blijft hij voor Herder BV op projectbasis in het buitenland werken, met name in Brazilië. De door Ko den Herder opgebouwde kennis en ervaring gaat derhalve niet verlo ren, maar hij zal deze aanwenden ten bate van (nieuwe) buitenland se projecten cq uitdagingen. Herder en Votex zijn onderdeel van de Ecology Group, een inves teringsmaatschappij van Frits Kroymans, die op haar beurt deel uitmaakt van Citadel. Deze groep bezit inmiddels eveneens over John Deere importeur Louis Nagel en Liebherr importeur Wijnmalen en Hausmann. De HERDER BV MACHINEFABRIEK Herder B.V. Herculesweg 6 Middelburg.Tel: 0118-679500 Fax: 0118-638730 E-mail: info@herder.nl Website: v worden gebundeld bij Herder BV, de verkoopactiviteiten vinden zowel bij Herder BV als Votex BV plaats. Er is een algemeen direc teur en tevens een exportmanager voor beide bedrijven aangesteld. Zij hebben hun eigen visie, maar een frisse kijk van buitenaf lijkt me juist goed voor Herder BV", zegt Ko den Herder. sterken met hun expertise. Wil Herder BV blijven groeien, dan moet het zich richten op de export. In breder verband kan dat veel beter en efficiënter. Citechma heeft een distributeur aangesteld die Nederland gaat behappen. Daardoor kan Herder BV zich concentreren op de export. Uitzondering is het Waterschap De Zeeuwse Eilanden dat we blijven technisch directeur. „Ab en ik heb ben al die jaren op een zeer ple zierige manier samengewerkt. We laten elkaar vrij: ik bemoei me niet met de fabricage en hij bemoeit zich niet met de verkoop", stelt Ko. Herder BV maakte 'De grote sprong voorwaarts' in 1964 toen er een transformatie plaatsvond van loonwerkersbedrijf tot machi nefabriek. „Bij Herder BV worden unieke producten ontworpen en gemaakt. Alles wordt in eigen huis ontwikkeld. Door de diversiteit aan kennis kan er snel worden ingespeeld op de vraag uit de praktijk. In Europa leveren we uitsluitend hoogwaar dige producten. In landen als Afrika moet je je aanpassen aan de omstandigheden zodat men zaken zelf kan repareren; geen hightech dus.Daar zijn geen bermen zoals bij ons, maar irrigatiekanalen. Deze moeten schoongemaakt en onder houden worden zodat het water zo snel mogelijk landinwaarts de grond kan bevloeien. Tevens wor den door stromend water ziektes voorkomen. Bovendien groeit daar alles (zoals de waterhyacint) door het subtropische klimaat veel snel ler. Een heel contrast met Nederland, waar het overtollige water zo snel mogelijk naar de waterpompen moet worden gesluisd." ming Citadel Enterprises is over genomen. De werkgelegenheid van negentig mensen blijft gewaar borgd en Herder BV kan blijven groeien. Veel familiebedrijven wachten te lang. Mijn neef Ab den bedrijven Herder BV uit Middelburg en Votex BV uit Heteren vertegenwoordigen in de Ecology Group hetzelfde segment. „Herder en Votex zijn comple mentair aan elkaar en hebben Herder en ik hebben beiden geen opvolger in het bedrijf. Twee jaar geleden diende zich een geschikte koper aan. Je kunt wel aanblijven tot je 65e, maar wellicht is er dan geen goede overnemende partij. Met Citadel is die er wel. De con tinuïteit van Herder BV blijft door dezelfde soort klanten. De opzet is om deze twee bedrijven samen te voegen, met behoud van beide locaties. Daardoor wordt er synergie bereikt. Voor beide bedrijven betekent het een plus, met waarborging van de werkgele genheid. Alle productieactiviteiten Export Bij Herder BV worden zeer spe cialistische hydraulisch aangedre ven machines ontworpen en geproduceerd. Dit geschiedt in een uitstekend geoutilleerde bedrijfsruimte van 10.000 vierkan te meter. De vakbekwame medewerkers vervaardigen zowel standaardpro ducten als alle maatwerkconstruc ties naar de specifieke wens van de klant. Herder BV is uitgegroeid tot 's werelds grootste producent op het gebied van specifieke machines voor het schoonmaken en onder houden van open irrigatie en drai nagekanalen, sloten en waterlo pen. De Middelburgse onderneming is in deze branche dan ook interna tionaal marktleider. „De Citechma Group bestaat ondertussen uit achttien bedrijven die elkaar ver bevoorraden. Daar kunnen we nieuwe technologieën in de prak tijk beproeven." Ko en zijn neef Ab den Herder namen het familiebe drijf in 1988 over van de gebroe ders Jo en Piet den Herder. Ko was evenals zijn vader Jo de commer ciële man binnen het bedrijf, de over twee jaar terugtredende Ab is net als vroeger zijn vader Piet, Ko den Herder is per 1 januari afgezwaaid als directeur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66