O Van Weele al 80 jaar een begrip in Zuid-West-Nederland Van idee tot oplevering adverteert. planning connecting Grontmij respecting the future Uitbreiden? Verplaatsen? Bedrijfsopzet wijzigen of een neventak ontwikkelen? ZLTO Advies helpt u graag op weg. Onze specialisten ruimtelijke ordening, milieu en bouwzaken verzorgen uw plannen in het buitengebied van idee tot oplevering. Ontwerpen van stal, woning, manege of woonboerderij Aanvragen van milieu- en bouwvergunning Ontwikkelen van beeldkwaliteits- en beplantingsplan Milieuonderzoek (geluid, bodem, stof, geur) Juridische ondersteuning bij procedures www.zlto.nl Bel voor meer informatie met de ZLTO Informatielijn: 0900-235 95 86 0,05 per minuut) De Bakker Makelaardij wenst iedereen een voorspoedig De Bakker Makelaardij is een adviesbureau dat uitsluitend en alleen werkt in uw belang. Gespecialiseerd in Landelijk Vastgoed. Landgoed-ontwikkeling, aan- en verkoop van (agrarisch) vastgoed, taxatie, onteigenings- en planschadeadvies, pachtadvisering en beheer. Toine de Bakker is Register Makelaar-Taxateur en gecertificeerd Agrarisch Makelaar-Taxateur Bosdijk 3, 4493 PD Kamperland 0113-37 18 15 tXi-"^D.e.w«MaMu..du 0651 - 40 94 31 Met ingang van het nieuwe jaar versterken wij onze integrale dienstverlening door het samenvoegen van onze vestigingen in Middelburg en Terneuzen. Ons nieuwe kantooradres voor de regio Zeeland is: ™®™^®®':Segeerssingel 6 4337 LG Middelburg T: 0118 - 65 25 00 www.grontmij.nl Van Weele BV uit Wolphaartsdijk viert in 2007 het 80-jarig bestaan. Toen opa Van Weele in 1927 in Oud-Sabbinge een fietsenmakerij startte, had hij nooit kunnen bevroeden dat zijn bedrijf anno 2007 in Wolphaartsdijk uit vier florerende werkmaatschappijen zou bestaan: Van Weele Landbouw, -Tuin Park, - Testapparatuur en Autobedrijf Van Weele. Kleinzoon Hans van Weele prijst zich als directeur-eigenaar gelukkig met een ervaren en gekwalificeerd team van ruim twintig medewerkers. Het geringe verloop binnen het team komt de kennis, betrouwbaarheid en continuïteit van de onderneming ten goede.Van Weele is een betrouwbaar adres voor de aankoop van (land bouw) machines en auto's, voorziet in een scala aan onderdelen en is tevens specialist op het gebied van onder houd en reparatie. Hans nam in 1978 de fakkel over van zijn vader Bram van Weele. „Mijn vader is de grond- legger van het hele landbouwgebeu- ren binnen het bedrijf. Hij concen treerde zich sinds de jaren vijftig op landbouwtractoren. In 1967 werd als het ware een sprong in het diepe gewaagd door met het merk John Deere in zee te gaan. Hij zag vol doende potentieel om als John Deere dealer te gaan opereren op Noord en Zuid-Beveland en Walcheren. Zijn loyale klantenkring hebben we kun nen handhaven en verder uitbou wen", aldus Hans van Weele. Vertrouwen in zowel het merk John Deere als Van Weele BV deden het Zeeuwse bedrijf opstuwen in de vaart der volkeren. „Vertrouwen is heel belangrijk in onze branche. Trekkeraankopen gebeuren hoofdza kelijk bedrijfsgebonden, in wat minde re mate merkgebonden. Het overgro te deel van de bedrijfsomzet op het gebied van landbouw en tuin park wordt gegenereerd op basis van slechts één leverancier: John Deere. Dat is een heel stabiel merk. Het John Deere product is goed en een belang rijk onderdeel van ons succes. John Deere is het enige merk in de bran che dat zelfstandig opereert. Andere merken maken allemaal deel uit van een groep", legt verkoopmedewerker Hans Moerdijk uit. Het werkgebied van Van Weele BV is Zuid-West- Nederland, met dien verstande dat men met de afdeling Testapparatuur klanten in heel Europa bedient. Bij Van Weele Testapparatuur worden land bouwtractoren en andere machines getest op vermogen. Van Weele nam in 1988 haar intrek in een fraai pand aan de Stadseweg in Wolphaartsdijk. Groei maakte uit breiding noodzakelijk en die werd vijf jaar geleden gerealiseerd. „Van ouds her zijn we sterk op het gebied van akkerbouw en loonwerkerij, maar de veeteelt- en fruitteeltsector zijn ook groeiende binnen het bedrijf. Een decennium geleden vond er een ken tering plaats. Mede vanwege risico spreiding zijn we de horizon gaan verruimen naar groenvoorziening en tuin parkwerkzaamheden. Tevens werden overheden en semi-overhe- den steeds meer klant bij ons: groen voorziening, aanleg en onderhoud van voetbalvelden, golfbanen,enzo voorts. Gelukkig trekt ook de land bouw weer aan, met name door schaalvergroting", vertelt Hans van Weele. Van Weele BV staat bekend om haar vakmanschap, bijvoorbeeld op het gebied van onderhoud en reparatie van iandbouwtractoren, maaidorsers, hakselaars, etcetera. „De techniek is tegenwoordig dermate verfijnd dat onderhoud steeds moeilijker wordt. Dat wordt daarom door de klant steeds meer uitbesteed bij ons. Gelukkig blijft er door weinig verloop veel kennis binnen ons bedrijf", ver klaart Hans Moerdijk. De klant doet ook in toenemende mate een beroep op John Deere Agro Management Systemen (AMS) zoals in het kader van precisielandbouw. Het 'navigatie systeem' helpt om positief om te gaan met de variaties op de percelen. Door percelen afhankelijk van plaats- bepaalde eisen te behandelen (zoals opbrengst, grondstructuur, vocht of helling) kan efficiënter worden omge gaan met gewasbeschermingsmidde len en worden opbrengsten gemaxi maliseerd. Het verkoopgebied John Deere Tuin Park is heel Zuid-West-Nederland; het verkoopgebied John Deere Landbouw is Zuid-Beveland, Noord- Beveland, Walcheren en Schouwen- Duiveland. Stadseweg 14 Wolphaartsdijk Tel: 01 13-581751 - Fax: 01 13-581872 E-mail: info@vanweele.nl - Website: www.vanweele.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 60