Zeeuwse Komedie speelt voor kinderen PZC Juke Joints rocken in Porgy en Bess zeeuws Vlaanderen woensdag 3 januari 2007 De bekendste Zeeuwse blues rockformatie The Juke Joints, die zich overigens niet tot die ene muziekstroming be perkt, moet het concertjaar van de Stichting Roots komende zon dag knallend openen. Eerdere optredens in de Terneuzense jazztempel Porgy Bess toon den aan dat die taak de groep is toevertrouwd. De band bestaat intussen bijna 23 jaar, maar er is nog geen spoortje van sleet tel ontdekken. De liefde voor muziek drijft Peter Kempe en zijn mannen meer dan roem en glorie. Ze stonden op het podium van gro te festivals met sterren als Van Morrison, Walter Trout, BB King, George Thorogood, Kim Wilson, Bonnie Raitt en, on langs voor een tweede keer in Kwadendamme, Ana Popovic. De band treedt in heel Neder land en verre buitenlanden op. Dat ook buitenlanders de sound van The Juke Joints waarderen, is onder meer te horen op de cd 'Live in Ireland' uit 2001. De band staat niet alleen op podia in onder meer Ierland, Enge land, Frankrijk en Letland, maar nam ook nummers op in de befaamde Sun Studio in Memphis. Klein Ondanks die wereldwijsheid voelen The Julie Joints zich niet te groot voor kleinere podia in de eigen provincie. Porgy Bess heeft zo'n klein po dium, maar de faam van het ca fé is minstens zo groot als die van The Juke Joints. Voorman Peter Kempe weet dat en geeft het café dan ook een belangrijke plaats in de bluesroutes die hij voor Terneuzen op poten zette. Bijna drie jaar terug kwam Bar relhouse nog naar Porgy als ope ner van het festival dat Kempe met mede-organisatoren op po ten zette. Kempe kwam met zijn eigen band overigens ook al heel wat keren naar Porgy Bess. De band komt weliswaar van 'de overkant', maar speelt toch min of meer een thuiswedstrijd. Aan de Nederlandse versie van Going to my hometown van Rory Gallagher, één van de hel den van the Juke Joints, ont komt de groep ongetwijfeld niet. 'k Gae wee naer uus toe kan net zo goed worden gehoord als thuiskomlied dan als aankon diging dat de groepsleden na het optreden weer door de Wes- terscheldetunnel naar huis gaan. De Stichting Roots rekent in elk geval op een spetterende show zondagmiddag; een optreden dat de opmaat moet zijn voor een aantal memorabele concer ten in 2007. René Hoonhorst The Juke Joints treden zondag 7 ja nuari op in Porgy en BessNoord straat, Terneuzen. Vanaf 15.30 uur. Elena Jasperse speelt de rol van Dran in Bevroren toverkracht. foto Biana de Blok Regisseur Sjors Postel mans zocht naar een winters stuk voor de jonge rengroep van de Zeeuwse Komedie. Het resultaat is Bevroren Toverkracht, een kindervoorstelling die deze week wordt uitge voerd in het Vestzakthea ter in Vlissingen. Het stuk Bevroren tover kracht is een beetje een haastklus. Postelmans: „In sep tember kwamen we met het idee om in de kerstvakantie een kin dervoorstelling te programme ren. Dat betekent dus dat je niet veel tijd hebt om je voor te berei den. Normaal gesproken kan ik rollen uitproberen en wat expe rimenteren, maar daar was nu geen tijd voor." Bevroren Toverkracht gaat over de avonturen van een professor en zijn familie op vakantie. Pro fessor Valentijn Tilska is vol gens Postelmans 'een echte stan- daardprofessor', dat wil zeggen: behoorlijk warrig en verstrooid. Hij neemt zijn dochters en zijn schoonmaker met diens zoontje mee naar zijn chalet in de ber gen, maar van rustig genieten van de vakantie is uiteraard geen sprake. Iedereen ontdekt die week vreemde dingen die ei genlijk geheim moeten bhjven, maar bijna niet geheim künnen blijven. Postelmans is tevreden over Be vroren Toverkracht, maar heeft het stuk flink onder handen moeten némen. „Het eerste en tweede bedrijf vond ik prima, maar het laatste bedrijf heb ik herschreven. Dat was echt te flauw, enkele karakters werden in de originele opzet 'onzicht baar' door een ketting te dra gen. Daar heb ik wat anders op verzonnen." Kinderstuk Voor de jongerengroep van de Zeeuwse Komedie is een kinder voorstelling nieuw. De jongens en meiden van vijftien tot twin tig jaar zijn gewend om te spe len voor pubhek van eigen leef tijd. Het kinderstuk vormt dus een welkome afwisseling, weet Postelmans. „Dat is weer eens wat anders dan stukken die gaan over typi sche jongerenthema's als ver liefdheid en het verschil tussen populaire jongeren en buiten beentjes." Jo.eri Wisse Bevroren Toverkracht is donderdag, vrijdag en zaterdag om 15.00 uur te zien in het Vestzaktheater te Vlissin gen. Kaarten kosten 7 euro. Keshia Kluyfhout en Justin Verhoeff als Geerta de huishoudster en haar zoon Gerritje. foto Anneke Goedhart ANTWERPEN War. Cabaretvoorstelling van en door pubheksentertainer Wouter Deprez. za. Klokhuis 20.30 uur. Voorstellingen in het Fakkeltheater: Het goede lijf, theatervoorstelling over het vrouwelijk lichaam, met por tretten van vrouwen door Ann Nelis- sen, Jeanine Bisschops en Mitta Van- dermaat, wo. t/m za, 20.30 uur, za, ook 16.00 uur; 100 Legaal, cabaret waarin de racistische chchés behan deld worden op een hilarische manier door de Marokkaanse stand-up come dian Youssef El Moussaoui, vr. en za. 20.30 uur; De wasserette, theaterstuk van Marsha Norman, over eenzaam heid en verbondenheid van twee vrou wen met een geheim, die elkaar ont moeten in een wasserette, door Sarah Bernolet en Jee Reusens, vr. en za. Keldertheater 20,30 uur Voorstellingen in de Stadsschouw burg: De Komediantenrevue, revue vol gla mour en ghtter, met orkest en show ballet en met Jan van Dyke en Luc Caals, wo. vr. en za. 15 en 20 uur, do. 20 uur, zo. 15 uur; Caveman, mono loog over de verschillen tussen man nen en vrouwen; vijfjarig bestaan van de langstlopende onemanshow in Bel gië door Kurt Defrancq, ma. 20.30 Kommil Foo. Theatervoorstelling door de gebroeders Mich en Raf Wal- schaerts met hoogtepunten uit hun 15-jarig cabaretbestaan aangevuld met nieuwe fragmenten en verhalen, za. en zo. Arenbergschouwburg 20.15 uur. Weense bonbons met een knipoog. Traditioneel lunchconcert met verras sende elementen en werk van Johan Strauss (Weense walsen in een bewer king van Berg en Schönberg) en van Mauricio Kagel. wo. Kapel Elzenveld 12.30 uur. A (dieu) Mozart. Traditioneel oud- en nieuwjaarsconcert met operamuziek van Mozart door het Symfonisch Or kest van de Vlaamse Opera m.m.v. so praan Hendrickje Van Kerckhove, ba riton Lionel Lhote en bas Tijl Fave- ijts o.l.v. dirigent Ivan Törzs. Vlaam se Opera wo. en vr. 20 uur, zo. 15 uur. Samson en Gert Kerstshow. Familie voorstelling met orkest en showbaL let. wo. en za. Koningin Elisabeth- zaal 11.15,14.00 en 17.00 uur Riders on the storm. Concex't. di. Ko ningin Elisabethzaal 20.00 uur. Apassionata. Europees paardengala met de voorstellingshow Plommage, gerenommeerde ruiters en voor dit fa miliespektakel- en entertainment spe ciaal gecomponeerde muziek, za. Sportpaleis 15.00 en 20.30 uur. GENT Oresteia. Theaterbewexxking van klas sieke Griekse tragedie door Johan Simons en Paul Slangen, door Toneel groep Amsterdam, vr. première en za. NTGent Schouwburg 19.30 uur, zo. 15.00 uur. Koekoekkind. Jeugdtheatervoorstel ling over een jongen, die op zoek gaat naar zijn vader en moeder, die zijn weggelopen, wo. t/m zo. Kopergic- tery 15.00 uur. Voorstelling in de Tinnenpot: Ze kwamen uit het Westen, theater stuk van Kurt Defrancq over een tsu nami in Belgie, die alle West-Vlamin gen laat aanspoelen in Gent en de ge volgen ervan, do. vr. en za. 20.00 uur Peter Pan de musical. Familievoor stelling met sprookjesachtige tafere len. wo. Capitole 14.00 uur, do. vr. en za. 14.00 en 19.30 uur, zo. 19.30 uur. Weense bonbons met een knipoog. Traditioneel lunchconcert met verras sende elementen en werk van Johan Strauss (Weense walsen in een bewer king van Berg en Schönberg) en van Mauricio Kagel. vr. Vlaamse Opera 12.30 uur. De beuk erin Nieuwjaarsconcert voor kinderen. Concert met klankto nen van hout door het Triangeltrio met 35 percussie-instrumenten, zo. Groenzaal Sint-Bavo 15.00 uur. Zeeuwse vormgevers exposeren hun werk bij het CBK Zeeland in Middel burg. Deelnemers zijn B.K.O ontwer pen, Berith Keiser, Ineke Otte, igloig lo, Wentelwereld, Selaa, Benno Vran- ken, Bentall-Bommeljé, Ben Moor man, Bosch Slabbers, Grafisch Ont werpbureau Francke, Dépöt interieu- rax'chtitectuur, Max*c de Regt, Dor- othée Sybenga, Anda van Riet Kari- na Leijnse, Raven vormgeving, Jeroen van 't Leven Life design en Hans van 't Leven. De opening is zon dagmiddag van 15-17 uur met mu ziek van het trio De Gevaarlijke Man nen uit Eindhoven. Te zien t/'m 19 ja nuari, ma t/m vrij 9.00-17.00 uur. De Sanguin Bloedbank te Middel burg is ingericht met schilderijen in acryl, van de Middelburgse kunstena res Wiet (Wieteke Hendrikxl, Te be- openingstijden: maandag t/m donder dag van 14-20 uur. ANTWERPEN Zilvermuseum Sterckshof: tot 7 ja nuari Zilver uit Antweipen. Fotomuseum: tot 7 januaiï introspec tieve van de Belgische Magnumfoto graaf Carl De Keyzer; Tunnel Vision: multimediale tentoonstelling waarin een reis door de tijd wordt gemaakt; Dansant: Populaire dans in Antwer pen in beeld tot 1960. MUHKA: tot 7 januari Collectiepre sentatie XVIII; tot 11 februari Jasper Van den Bi'ink Tunnel Vision; tot 25 februari The Projection Project. Museum Vleeshuis: tot maart Dansant: 600 jaar muziek en dans in Antwerpen. Permanent: Klank van de stad MOMU: tot. 17 iuni De Momu-collee- GENT S.M.A.K.: tot 7 januari Bar-code Jan Christensen en Ricardo Brey - in stallaties; tot 14 januari Focus Peter Downsbrough en Kunst Nu- Philip Meiten Noise of Quasar: grafitti- kunst-installaties; tot 21 januari Film-Agnes Varda - retrospectiev; tot 11 februari Tellervo Kalleinen Mi- ka Taanila met Lost Found; video kunst en documentaire. Caermersklooster: tot 7 januari Stan ley Kubrick. De Singel: tot 14 januari Wonen in Welvaart Woningbouw en wooncul- tuur in Vlaanderen 1948-1973. Zebrastraat-kunstplatform: tot 18 fe bruari Wonderland-Fluxus en het spel Stef Van Bellingen - performan ces, film, documenten, lezingen, kunstwerken en concerten. Desifm Museum fipnl- tnl Q nnril - stoffen, mode, architectuur Dark, Don't we all love the DARK - 32 ver lichtingsobjecten en Louis, Philippe en Marcel, Meesters in zilver. BRUGGE BiekorfFoyer: tot 11 januari Net alsof Mar tine Deré - foto-expositie in het kader van de reizende tentoonstelling Fotografiecircuit Vlaanderen. Hospitaalmuseum O.L.V.-ter-Potte- rie: tot 4 februari Blindekens onder vier ogen: fotografie van Charlotte Lybeer en Jan Darthet met kijk op de eeuwenoude processie van O.L.V. van Blindekens. Bruggemuseum - Gruuthuse: tot 4 fe- bxmari Geloof en Geluk: de Middel eeuwse pin/laat je (n)iets op je mouw spelden: Sieraad en devotie in Middel eeuws Vlaanderen. M<io»u>yi unnr Vnltcb-nneU. +«t OR -F« WOENSDAG Jeugdshow Jeroens jeugdshow presenteert Snappie de kleine krok Deze familievoox-stelling is bedoeld voor publiek vanai jaar. In de show is er een assistente(n)verkiezing, een S pie-kennisquiz, een spekkenkampioenschap (wie kanc meeste spekken in zijn mond houden!), een fragmenter, show, een Snappie-meezingwedstrijd en een optreden' Snappie. Den Dullaert, Hulst, 14.30 uur Poppentheater Het spel Varenka is gemaakt naar een oud-Russisch sp: je. Het vertelt het verhaal van de vrouw Vai'enka die diep bos woont en allerlei mensen opvangt die gevlucht zijn de steeds dichterbij komende oorlog. De voorstellingen nen ook op 10 en 24 januari worden bijgewoond en zijn doeld voor publiek vanaf 4 jaar. Huiskamertheater Herengracht 66, Middelburg, 14.31 Duinart Theatergroep Duinart speelt Het land hiernaast. De productie is een bewex'king van de tovenaar van Oz, der regie van Peter Adriaanse. Doortje (Maja van Balie ijen) denkt dat niemand om haar geeft. In haar droom 1 ze in het magische land van Oz. Daar ontmoet ze een vo verschrikker (Peter Boot), een blikken man (Ruben Leb en een leeuw (Willem van der Ent). Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur DONDERDAG De Reuzenkrokodil Terra dansvoorstelling. Dynamische dansvoorstelling over ontwortelingen en vluchtelingen die een nieuwe basis zoeken, door het Romeins-Gents dansgezelschap Grigio Verde. vr. en za. Area Publeikstheater 20.00 uur. BRUGGE Mountains of Madness. Theatercon cert gebaseerd op de paranoïde fanta sie van de Amerikaanse schrijver Ho ward Philipps Loveci'aft door de Ti ger Lillies en bassist Alexander Iiacke. za. Magdalenazaal 20.00 uur. Nieuwjaarsconcert. Concert door de Koninklijke Scoutsharmoixie Sint Leo Brugge. zo. Stadsschouwburg 11.00 uur. Mahler concert. Nieuwjaarsconcert met Mahler's monumentale Tweede Symfonie Auferstehung door het Na tionaal Jeugd Oxkest en het Neder lands Concertkoor o.l.v. dirigent Maxk Wigglesworth en m.m.v. Ilse Ee- rens, sopraan en Christianne Stotijn, mezzosospraan. zo. Concertgebouw 17.00 uur. René Groothof en orkest Max Tak presenteren De Reuzi krokodil, voor het publiek van 4 jaar en ouder. René Groothof leest voor uit het boek van Roald Dahl,n na het voorlezen gaat het verhaal gewoon door. Grootho transformeert in de krokodil en wordt aangevallen door kinderen, gespeeld door de muzikanten van Max Tak. Stadsschouwburg, Middelburg, 14.00 uur Jeugdtheater De Zeeuwse Komedie brengt Bevroren Toverkracht in p mière. De jongerengroep speelt dit kinderstuk (7 geschreven door Ine Assinck, in regie van Sjors Postelmans. Een pro sor is met zijn twee dochters op vakantie in hun chalet in bex'gen. Ook zijn huishoudster en haar irritante zoontjei meegekomen. Als de professor de formule van een hoest- drankje kwijt is, is de rust ver te zoeken. Spelers: Derek Meijer, Keshia Kluyfhout, Winya Hak, Marlot Schuurin! Justin Verhoeff, Mei-el Vex-spuy, Steffen Brinkhaus, enS Jasperse. Theater Vestzak99, Vlissingen, 15.00 uur VRIJDAG Jeugdtheater De Zeeuwse Komedie brengt Bevroren Toverkracht op d( planken. Zie donderdag. Theater Vestzak99, Vlissingen, 15.00 uur Duinart Theatergroep Duinart speelt Het land hiernaast. Zie woensdag. Spiegeltheater, Middelburg, 20.00 uur Travestieshow mige eindejaarstentoonstelling over Engelen in de volkscultuur. Arentshuis: tot 25 februari Rond en om Rembrandt - kleine presentatie Hollandse prenten uit de Gouden Eeuw. Forum+ 'Zand: tot 25 maart Detlef Beer - schilderijen, sculp tux-en en te keningen. Diamantmuseum: tot 29 maart Droomdiamanten. Concertgebouw Atrium: tot 25 mei In de naam van Mozart 16 portretten van musici, met een terugblik op het Mozax-tjaar 2006, van Malou Swin- nen. KNOKKE Scharpoord: tot 7 januari High end custom bikes: Kunst op wielen; tot 26 januari Getekend: gevarieerd werk La Vie en Rose is een travestieshow. Een voorstelling vol zang, dans, humor en dubbele 1 met parodieën op bekende artiesten als Marilyn Monroe, za Minnelli, Edith Piaf, Dalida en Josephine Baker. Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur Snugly Koek De eerste vrijdag van de maand betekent alternatieve rtK muziek. Vier Snugly-veteranen runnen de avond zoals het vroege was bij Abdon en Fx-anky Willems, in de Snugly-bar. Porgy en Bess, Terneuzen, 21.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 52