Bus op polderwegen is risicovol PZC PZC Zoeken naar lichtpuntjes op recepties ■MIMH Soms ruziën werkt goed voor briljanten echtpaar Terneuzense lokale partij lanceert weer accijnsplan softdrugs ,11 Chauffeurs roepen gemeente Hulst op remise zo snel mogelijk te bouwen Gezocht: betrokken Zeeuwse thuishulpen VIaai IUCI CI I woensdag 3 januari 2007 Inor Harold de Puysseleijr IULST - De busschauffeurs ran Veolia Transport dringen er jij de gemeente Hulst op aan de jrocedures voor de bouw van •en nieuwe stalling aan de Hoge- yeg in Hulst zo snel mogelijk af e ronden. Asbest uit schuur Bruinisse wordt snel opgeruimd 8RUINISSE - De bij de brand a een schuur van bloemen handel Magnolia aan het Ste- lenpad in Bruinisse vrijgeko- nen asbest wordt nog deze week opgeruimd. De schuur ring zondagmiddag - vermoe- Jelijk als gevolg van ver- Jwaald vuurwerk - in vlammen De Schouwse brandweer rukte jondag uit en kreeg al snel te ho ren dat er asbest vrijkwam. Niet alleen op het terrein van de schuur zelf werden brokken van ie asbestdakbedekking gevon den, maar ook op de pleinen van de naburige basisscholen. Hoewel toen nog niet bekend was om welke soort asbest het aaat, werd de omgeving direct afgezet. „We gaan in dat soort gevallen meteen uit van het worst case scenario", aldus offi cier van dienst van de brand weer R. Vermeer. „Zekerheid mor alles. We nemen absoluut geen risico." De milieudienst ran de gemeente werd ingescha keld en die haalde er op haar beurt asbest-deskundigen bij. Woordvoerder van de milieu dienst J. Verheij: „Geluk bij een jngeluk was dat de scholen op 3it moment dicht zijn vanwege rakanti e en de nattigheid is ook welkom. Asbest is vooral gevaar lijk als het gaat stuiven en dat houdt de regen tegen. Maar het is natuurlijk wel zaak dat het as- aest snel opgeruimd wordt. Gaat ook gebeuren, volgens de familie Bosman, eigenaar van bloemenhandel Magnolia. Schuurfeesten ran Nachtuuln in Aardenburg \ARDENBURG - De Aarden- burgse Carnavalsstichting De Nachtuuln houdt vrijdag en za terdag de jaarlijkse schuurfees ten. Onderdeel daarvan is de ver kiezing van de nieuwe Prins. De feesten vinden plaats in de loodsen van Van Overloop aan le Paardenmarkt. De start is /rijdag vanaf 14.00 uur met een kindermiddag, onder meer met le verkiezing van de jeugdprins ïn -prinses. Na de camavalsmaaltijd is er ranaf 21.00 uur de Erdubergse Uulenavond. 'Mooi was die ajd...' is het thema van de oude- renmiddag zaterdag vanaf 14.00 Jur. De drive-inshow BNN on rour sluit de schuurfeesten af. Die begint om 21.00 uur. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzeim Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Het's-Landshuis Steenstraat 37 4561 AR hulst Tel: (0114)371379 Fax: (0114)371380 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl De chauffeurs maken zich name lijk nu al zorgen om de veilig heid van medeweggebruikers tij dens het rijden van en naar de tijdelijke remise op het terrein van Garage Kant in Heikant. Ze hebben die vrees kenbaar ge maakt in een brief aan de ge meente. Om verkeersoverlast in de stra ten van Heikant en Sint-Jan steen zoveel mogelijk te voorko men, rijden de buschauffeurs sinds half december over de smalle polderwegen van en naar de stalling. Dat is zo afgespro ken met de gemeente. De bussen rijden zoveel mogelijk via de Heidestraat en de Plaatstraat. Dit houdt echter wel in, dat er per dag minstens 120 busbewe gingen plaatsvinden over deze polderwegen, die niet berekend zijn op de grote bussen. Dat kan volgens de chauffeurs bij slecht weer of in het donker leiden tot gevaarlijke situaties voor mede weggebruikers. De polderwegen worden namelijk veel gebruikt door fietsende scholieren en wandelaars die hun hond uitla ten. „Nu we enkele weken gebruik maken van de polderwegen zijn die en de bermen bovendien al behoorlijk beschadigd wat tot meer gevaarlijke situaties kan leiden", zo schrijven de bijna vijftig Veolia-chauffeurs in de brief aan het gemeentebestuur van Hulst. Nieuwe locatie Garage Kant verhuist vermoede lijk pas over ruim een jaar naar de nieuwe locatie op het bedrij venterrein Hogeweg bij Hulst. Wethouder Clen de Kraker (Ver keer) zegt dat de gemeente er al les aan wil doen om de procedu re zo vlot mogelijk te laten verlo pen. „Wij hadden het liever ook an ders gezien. Dat de bussen door de polder moeten rijden is een noodoplossing. Ik wil niet dat al het verkeer door de dorpen rijdt. De buschauffeurs zullen hun rijgedrag in de polder dus zolang aan moeten passen." Burgemeester Sala (rechts) van Sluis wil er een traditie van maken om tijdens de nieuwjaarsreceptie het Zeeuws-Vlaams volkslied te zingen. foto Peter Nicolai door René Hoonhorst TERNEUZEN - Nieuwjaarsrecepties. Een betere gelegenheid voor het begra ven van strijdbijlen en het nemen van goede voornemens is nauwelijks te vin den. Zeker ook voor gemeentebestuur ders. Vooral in Temeuzen en Sluis moes ten de klokken nodig weer eens gelijk worden gezet in de regio. De Terneuzense burgemeester Jan Lo- nink kreeg van zijn eigen afdeling voor lichting en adviseurs van buiten te ho ren dat hij zijn traditionele toespraak beter een jaartje kon overslaan. Organi satorisch bleek een speech de afgelopen jaren moeilijk inpasbaar. Of bezoekers moesten te lang wachten tot de inlei ding was afgelopen, óf ze waren al weg toen Lonink het woord tot hen richtte. Burgemeester Jaap Sala van Sluis doet dat anders. Die breekt de staande recep tie klokslag acht uur gewoon even af om bestuurders, vertegenwoordigers van bedrijven en burgers enige stichte lijke woorden mee te geven. Na het politieke krakeel van de afgelo pen maanden en het aantreden van een volledig nieuw wethouderskorps kon enig massagewerk van de eerste burger geen kwaad. De wonden zullen moeilijk te helen zijn, maar Sala was blij dat alle raadsleden beloofden mee te werken aan verbeteringen. Op die manier moet het mogelijk zijn om Sluis 'professio neel en zakelijk te besturen zonder de menselijke maat uit het oog te verlie zen'. Collega Lonink had zijn raad en zijn burgers graag een gelijkaardige bood schap meegegeven. Hij vindt het hoog nodig dat mensen, lokale en provinciale politici in het bijzonder, weer vertrou wen in elkaar krijgen. Hij stoorde zich onlangs hevig aan een aantal uitspra ken van PvdA-partijgenoot en voorma lig gedeputeerde Daan Bruinooge, die de bestuurlijke inbreng van benoemde bestuurders als commissarissen van de koningin en burgemeesters relativeer de. Lonink had daarom juist toekom stig commissaris Karla Peijs willen ver welkomen. Als voormalig minister moet zij straks veel voor elkaar kunnen krij gen in Den Haag, verwacht Lonink. Dat is volgens de eerste burger van Ter- neuzen ook hard nodig, omdat Zeeland te weinig profiteert van de economische groei. Terwijl havens in ons omringen de landen sterk groeien, bleef het resul taat van de Zeeuwse havens achter. „We moeten dus snel op pad om de ach terstand in te halen." Lonink mocht zijn overpeinzingen gisteren echter niet uitspreken. In Hulst heerst al jaren de traditie dat de burgemeester zijn burgers niet ver moeid met goede voornemens. „We drin ken er hier liever één extra met elkaar", meldde Jan-Frans Mulder vorig jaar al. Desondanks had ook Mulder een veran dering in petto. De receptiegangers hoefden niet in de rij te gaan staan om de keurig in het gelid staande collegele den en aanhang de hand te schudden. De dagelijkse bestuurders stonden ge woon verspreid in de ontvangsthal en konden door iedereen ongedwongen van beste wensen worden voorzien. Het werkte de eerste keer nog niet hele maal, omdat de meeste bezoekers uit on wennigheid toch achter elkaar gingen staan om bestuurders de hand te druk ken. Ook het Terneuzense college had een wat strategischer positie ingenomen dan voorgaande jaren. Ze stonden niet meer bij de ingang van het Scheldethea- ter, maar een eind achter de bar, zodat iedereen makkelijker kon binnenko men. Of het nu door de drukte van voor gaande jaren kwam, het stormachtige weer of een tot het middaguur verkeer de aankondiging op de gemeentelijke website - die receptiebezoekers naar De Vliegende Vaart stuurde - werd niet helmaal duidelijk, maar de Terneuzense receptie trok minder mensen dan de af gelopen jaren. Die van Hulst en Sluis waren ouderwets druk. In Sluis en Terneuzen kunnen politici wel wat van het door Lonink verbeide vertrouwen gebruiken. De Sluise CD A-fractievoorzitter Lia Flikweert gaf toe dat ze zal moeten wennen aan haar rol als opposante. Maar ze wil pro beren pragmatisch te reageren en con structief mee te werken aan wenselijke ontwikkelingen. De Terneuzense PvdA-fractievoorzitter Marnix van Oyen vroeg zich af of CDA' er Bram van Hoeve - hoewel deeluitma kend van de coalitie - die houding ook kan opbrengen. Van Hoeve was getooid in een t-shirt met de boodschap Ontpol- deren nee. Van Oyens vertrouwen in sa menwerking met de christen-democra ten werd er niet door aangewakkerd, want hij constateerde droog „De beste wensen Bram, maar ik zie dat jij voor stander bent van een ontpoldermodel." door Joeri Wisse SAS VAN GENT - Lucien de Buck weet wel waarom hij al 65 jaar gelukkig getrouwd is met Alma de Buck-Goossens. La chend: „Laatst las ik in de krant dat ruzie een stevig fundament vormt voor een goed huwelijk." Niet dat het briljanten echtpaar uit Sas van Gent vaak ruzie heeft, maar ongenoegen en me ningsverschillen worden ge woon uitgesproken. Zo houdt Lucien (85) eigenlijk helemaal niet van feestjes en spreekt Al ma (87) haar man al 65 jaar te gen wanneer dat nodig is. Het paar trouwde net voordat Lucien naar Duitsland ging om te daar werken. Het kersverse echtpaar beleefde de witte broodsweken gescheiden van el kaar. Lucien vertrok naar Düs- seldorf, om te werken bij de Opelfabriek. Alma wilde de grens niet over, dus bracht Lu cien haar naar familie in het Limburgse Heerlen, tot ze een tijdje later toch ook maar naar het Roergebied ging. Lucien bewaart goede herinne- Lucien en Alma de Buck-Goossens trouwden 65 jaar geleden op 2 januari, net voordat Lucien de Buck in Duitsland moest beginnen bij de Opelfabriek. foto Peter Nicolai Middelburg sluit bouwputsoap af MIDDELBURG - Het miljoenentekort dat resteerde na het bouwputdrama voor het Middelburgse theater, is weg gewerkt. De gemeente heeft het gat van zes miljoen euro vooral gedekt door de verkoop van grond aan Woongoed Middelburg. De grondverkoop levert de gemeente 4,5 mil joen euro op. Uit het budget dat beschikbaar is voor een nieuw theater, is anderhalf miljoen euro genomen om het volledige verlies te dekken. Wethouder A. de Vries heeft dit gisteren bekendgemaakt. De overeenkomst met Woongoed is eind vorig jaar geslo ten. Nu het verlies van zes miljoen euro is gedekt, is het bouwputdebacle financieel opgelost, zegt De Vries. De bouwput aan de Zuidsingel staat intussen nog wel vol wa ter. Bouwbedrijf WBU mag de put dempen en er huizen op bouwen. De gemeente heeft het bedrijf begin decem ber daartoe de opdracht gegeven. Het technisch adviesbu- reau GeoDelft zal op korte termijn adviseren hoe de put dichtgemaakt moet worden. Wanneer de put gedempt zal zijn, durft De Vries niet te zeggen. Dronken bestuurder ramt borden 's-HEER ARENDSKERKE - De politie heeft maandaga vond om half tien een 49-jarige automobilist uit de ge meente Borsele aangehouden, die eerder die avond op de Postweg in 's-Heer Arendskerke van de weg was geraakt en.daarbij tegen een aantal borden was gereden. De man verkeerde onder invloed van alcohol. Na het ongeval ging de man ervandoor. Hij werd later in een woning in de om geving aangehouden. Uit een blaastest bleek dat hij ruim drie maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedron ken. Zijn rijbewijs is ingenomen. Helikopter om tv-toren te toppen GOES - De gemeente Goes stelt eigenaar Novec voor een helikopter in te zetten om de televisietoren elf meter in te laten te korten. Novec wil dat karwei klaren met een kraan die tot 160 a 170 meter reikt, zo'n twintig meter meer dan de toren meet. Dat gevaarte moet inclusief een stellage worden opgebouwd op het terrein van de gemeen telijke dienst stadsbeheer, dat zich naast de televisietoren bevindt. Dat betekent de nodige overlast voor stadsbe heer. Het terrein moet helemaal worden ontruimd en is minimaal een week ontoegankelijk voor gemeenteperso- neel. Die hinder is te gortig, vindt de gemeente. Burgemeester Van der Zaag heeft dan ook eigenaar en aannemer van de televisietoren geadviseerd de toren af te toppen met behulp van een helikopter. „In Zwitserland bestaat daar ruime ervaring mee. Dat idee doen we Novec aan de hand." Bij Novec was gisteren geen woordvoerder beschikbaar voor een reactie. Het bedrijf laat de rood-wit- te spriet van de televisietoren inkorten omdat de nieuwe, digitale antennes minder ruimte vergen. De oude analoge antennes verdwijnen. De markante toren meet straks nog maar 137 meter, tegen 148 meter nu. Vijf bestuurders boven de limiet KRUININGEN - Bij alcoholcontroles op Zuid-Beveland heeft de politie op nieuwjaarsdag vijf automobilisten be keurd. In totaal zeshonderd bestuurders moesten een blaastest afleggen. De controles vonden plaats in Rilland, Tholen, Sint Philipsland, Kapelle, Yerseke en Kruinin- gen. ringen aan zijn tijd in Duits land. „Ik had er tenminste werk, ik repareerde oorlogswa gens. Mijn vrouw werkte in het magazijn, waar ze vakken vul de. We hadden ook een goede plaats om te wonen, een mooie kamer met een eenpersoons bed." Alma: „Krap, maar we la gen lekker dicht tegen elkaar." Zes maanden verbleven ze in Duitsland. Eenmaal terug in Ne derland kreeg Lucien spijt dat hij niet meer in het buurland werkte. „We verdienden goed en werden netjes behandeld. Ande ren die in Duitsland moesten werken, hadden dat geluk niet." Thuis, in Sas van Gent, was er geen huis voor het echtpaar. „We zijn bij de moeder van mijn vrouw ingetrokken, een jaar la ter konden we een huis in De Stuiver huren." Van dat buurtschap is vandaag de dag niets meer te zien. Bij de verbreding van het kanaal werd het van de kaart geveegd. Het was volgens Lucien een bijzon dere plek, omdat het zich tussen de Nederlandse en Belgische douaneposten bevond. In De Stuiver werd bijvoorbeeld de bo tersmokkel van dichtbij meege maakt. Dochter Jeannine: „Wij zaten in Zelzate op school, bij de nonnen. Die vroegen regelma tig of wij een paar pakjes boter mee konden nemen." Lucien vervolgde in Sas zijn werk als monteur. Hij trad in dienst bij de suikerfabriek*, waar hij tot zijn pensioen bleef werken aan het wagenpark. Sinds anderhalf jaar woont het paar in zorgcentrum De Redou te. Toeval of niet, de afdeling waar ze wonen heet De Stuiver. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De Terneuzense burgemeester J. Lonink heeft eind vorig jaar nog wel even lan delijk de publiciteit gehaald met het - al eerder door plaatse lijke politici afgeschoten - idee om een koffieshopvestiging te veilen. Maar in plaats van derge lijke onmogelijke suggesties op nieuw te lanceren, kan hij beter antwoord geven op eerder gestel de vragen, vindt fractievoorzit ter G. van Boom van TOP Ge meentebelangen. Namens zijn fractie vraagt Van Boom wederom aandacht voor het idee om accijns te heffen op softdrugs. Op die manier slaat de overheid twee vliegen in één klap, stelt de fractie. De schat kist wordt gespekt en een hoop Fransen en Belgen zullen vanwe ge de hogere aanschafprijs van softdrugs afhaken, verwacht Van Boom. Door invoering van accijns kan ook makkelijker worden geconstateerd dat drugs legaal zijn gekocht. TOP Gemeentebelangen beseft dat de wet moet worden veran derd om accijns in te kunnen voeren. Het landelijke gedoogbe leid heeft Temeuzen als grens stad echter in een moeilijk par ket gebracht, dus dient het Rijk ook voor oplossingen te zorgen, stelde de fractie eerder. Het ac cijnsplan is al enkele keren aan de orde gesteld door TOP Ge meentebelangen en ook door an dere partijen op andere plaatsen als proefballon opgelaten. Het college zweeg tot nu toe ech ter in alle talen en daarom dringt de fractie nog maar eens aan op een antwoord. De ChristenUnie had liever ge zien dat burgemeester Lonink vorige week had gezwegen. Ge meentebestuurders moeten het onderzoek van het bureau Intra- val afwachten alvorens proefbal lonnetjes op te laten, laat fractie voorzitter D. Oggel weten, zoals C. Freeke (LCF) vorige week al deed. De resultaten van het on derzoek worden nu onnodig be last met 'vooronderstellingen en suggesties', betoogt Oggel. De raad geeft beleidskaders aan, waarna het college een ac tieplan moet maken. Oggel wil wel graag per omgaande horen of het college serieus met een veilingplan op de proppen komt en kondigt nu alvast aan dat zijn partij een krachtig 'tegen' zal uitspreken. agenda STREEKACTIVITEITEN HULST - De Lieve, 14.30 uur. Nieuw jaarsreceptie; Den Dullaert, 14.30 uur: Jeroens jeugdshow met Snappie de kro kodil; NIEUW-NAMEN - Café St. Cecilia, 19.30 uur: Bingo; SINT-JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Biljartles; TERNEUZEN - De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; De Wielingen, 16.30 uur: Yoga Palazzolihuis; Sporthal de Vliegen de Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.30 - 22.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Kin derclub 4 tot en met 7 jaar; Door de Invoering van de Wmo op 1 Januari 2007 kunnen mensen in heel Zeeland kiezen voor de thuiszorg van Curadomi. Als christelijke thuiszorg organisatie Is Curadomi stevig In Zeeland verankerd. Omdat wij verder groeien zijn we In Zeeuws- Vlaanderen op zoek naar thuishulpen die graag bij mensen thuis werken. Ook zoeken we in heel Zeeland betrokken alfahulpen. Nieuwsgierig? Bel 0113 - 33 30 30 of kijk op www.curadomi.nl. Je haalt niet zomaar iemand in huis. Curadomi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45