PZC Inwonertal in regio blijft dalen Lang, slank en veelbelovend Gewoon in het mandje leggen Winst nieuwe Hulstenaren teniet gedaan door afname bevolking Terneuzen en Sluis Samenwerking in watertechnologie ransman ireekt voet lij botsing abab üPyan de idactie: 0113-315649 ww.pzc.nl fnail:redactie@ pzc.nl istbus 31,4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: jord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; leuws-Vlaanderen: 0113-315570; ,tionaal: 020-4562500. zersservice: 0800-0231231 roensdag 3 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen Bressiaander Schol doet mee aan Dakar Rally mrRené Hoonhorst ERNEUZEN - De terugloop in het Zeeuws-Vlaamse bevol- ngscijfer is ook in 2006 nog et gestopt. De regio telt sinds ;gin dit jaar 37 inwoners min- ;rdan aan het begin van 2006, ijkt uil de voorlopige cijfers m de afdelingen Bevolking op drie gemeentehuizen. e gemeente Hulst boekte welis- aar ook vorig jaar weer winst, aar de 123 nieuwe Hulsten- •en konden het verlies van Ter- ;uzen (113 inwoners in de min) i de gemeente Sluis (47 inwo- ;rs minder) niet helemaal goed- aken. Terneuzen presenteerde mg jaar nog met enige trots m lichte groei. Maar twaalf aanden later is het migratiesal- i alweer negatief. In 2005 ves- gdenzich nog 1908 nieuwe in- oners in Terneuzen, terwijl er lechts' 1786 vertrokken, i 2006 waren de rollen omge- ;aaid. Er kwamen 1802 nieuwe iwoners naar de grootste ge- eente van Zeeland, maar er irtrokken er 1878. In Terneu- in gingen vorig jaar - net als in voorgaande jaren - meer men- n dood dan er werden gebo- m. et aantal geboorten bleef met 17 ook achter bij 2005, toen er 12 nieuwe Terneuzenaartjes erden geboren. Het sterfteeij- r daalde iets: in 2006 stierven 16 inwoners tegen 576 het jaar voor. e gemeente Sluis slaagde erin ït verlies te beperken in verge- iking met vorig jaar. In 2005 itreurde West-Zeeuws-Vlaan- ?ren een terugloop van 250 in- oners, vorig jaar bleef het ver- ;s op 47 steken. Het vertrek XEL - Een 22-jarige man uit ft Franse Halluin is gisteroch- nd rond half tien lichtgewond iraakt bij een botsing op de uising Tractaatweg - Sassing Axel. De man zat in de auto j een 25-jarige plaatsgenoot, e door een 83-jarige Axelaar erd aangereden. e Axelse automobilist reed 'er de Tractaatweg komende t de richting van Terneuzen. j de kruising reed de man >or het rode licht en kwam larbij in botsing met de pers- fnauto, die werd bestuurd >or de 25-jarige man uit Hal- in. De 22-jarige man brak bij aanrijding zijn voet. Beide au- 's raakten beschadigd. Is lenen bij Becam goedkoper dan bij de Postbank? kijk snel op www.becam.nl www.becam.nl BEL 0900 9865 BECAM (Advertentie) Om te beginnen alles* tot 50% korting! STERTEL van ruim honderd asielzoekers vertekende het beeld enigszins, maar toch lijkt Sluis de weg om hoog te vinden. De Sluise ambtenaren, moeten de cijfers nog analyseren.; Maar de tendens dat mensen van klei nere plaatsen naar Breskens, Oostburg en Sluis trekken, zet door. De drie grotere plaatsen herbergen de meeste woonvor men voor ouderen en hebben ook de meeste voorzieningen in huis, verklaarde een gemeente woordvoerster vorig jaar al. Breskens telt veertig inwoners meer dan een jaar geleden, Oost- burg 31 en Sluis 22. Ook Aarden burg en Waterlandkerkje (beide twee inwoners meer) bleven in de plus, terwijl het Sluise deel van Biervliet precies 210 inwo ners blijft tellen. Alle andere dorpen deden een stap achter uit, waarbij opvalt dat juist de grotere onder de kleintjes de meeste inwoners inleverden. IJ- zendijke raakte met een dertig tal de meeste inwoners kwijt, terwijl ook Groede met 28 inwo ners minder de dorpsbevolking fors zag afnemen. De gemeente Hulst maakt met 123 in wonei's meer het verlies van de andere twee Zeeuws-Vlaamse gemeenten voor een groot deel goed. Ook in Oost-Zeeuws-Vlaanderen trek ken veel mensen naar de groot ste plaatsen. Verdrukking Hulst (met Absdale) telt 104 in woners meer dan op 1 januari 2006:10.742 tegen 10.638. Kloos- terzande heeft er met 3292 inwo ners 24 meer dan een jaar eer der. Het bijna even grote Sint-Jansteen raakte echter veertien inwoners kwijt. Het dorp telt 3196 inwoners, waar er vorig jaar nog 3210 woonden. Vogelwaarde mocht er daa weer 22 inwoners bijschrijven: 1973 tegen 1951. Sommige kleinere dorpen als Nieuw-Namen (plus zestien), Ossenisse (plus tien), Terhole (plus zes) en Kapelle- brug (plus vier) groeiden tegen de verdrukking in, ook al omdat er nog enkele huizen konden worden gebouwd. Hulst laat overigens ook zien waarom op de eerste werkdag van het jaar het bevolkingscijfer nog voorlopig is. De gemeente meldde op 2 januari vorig jaar dat ze 27.905 inwoners telde. Het gecorrigeerde cijfer (sterf- tes net voor de j aarwisseling en geboorten in bijvoorbeeld zie kenhuizen buiten Hulst) blijkt nu 27.894 te zijn, waardoor Hulst voorlopig een winst van 123 in plaats van 112 kan boe ken. Volgens de voorlopige tellingen heeft Zeeuws-Vlaanderen nu 37 bewoners minder dan het er offi cieel vorig jaar januari had. door Elian van't Westeinde MIDDELBURG - „Een vriendin van me sms'te: 'Je staat op de voorpagina van de AvantGar- de!' Zelf wist ik niet eens dat ik op de cover zou komen", zegt de Middelburgse Anneke Woud stra. „Het was pas mijn tweede foloshoot." Ze is blij dat ze voorop het glos sy tijdschrift staat en vindt alles heel leuk. „Zelfs als ze twee uur aan mijn haar zitten te frunni ken of urenlang over de ma- ke-up doen," vertelt de zestien jarige Anneke Woudstra. Ze ver telt hoe ze in het tijschrift te recht is gekomen. Betrouwbaar „In de herfstvakantie was ik met school naar Berlijn. Ik liep op straat met een paar vriendin nen, toen een man op ons af kwam en vroeg of ik er wel eens aan dacht om modellenwerk te doen. Hij gaf me zijn kaartje. Toen ik thuiskwam heb ik met mijn ouders eerst op internet ge- 1 Anneke Woudstra wist niet dat ze op de cover van AvantGarde te recht zou komen. keken of het een betrouwbaar persoon is." Peter en Margreet Woudstra, knikken. De trotse ouders van het kersverse model 'kijken foto Lex de Meester graag even mee' als het gaat om de avonturen van hun jongste dochter. Achteraf bleek dat Anneke op het juiste moment op de juiste plek was geweest. De Duitser was écht een internationale mo- dellenmanager en tipte topmo- dellenbureau Wilma Wakker in Amsterdam. „Wilma zelf nam contact met me op. Daarna volg de een fotoshoot en vlak erna weer een, voor de reportage in de AvantGarde. Maar dat ik op dp cover zou komen, dat wist ik echt niet." Ervaring met modellenwerk heeft Anneke niet. In totaal is ze vier keer naar Amsterdam ge gaan. Voor het grootste deel wor den de foto's gebruikt om een portfolio op te bouwen. Wasknijpers Volgens Anneke heeft ze ge woon geluk dat ze er mooi uit ziet en lang en slank is. Niet té dun, maar wel te slank voor het gele jurkje van de beroemde ont werper Valentino. Voor de cover foto moest de glanzende stof met wasknijpers op haar rug worden strakgetrokken. La chend wijst Anneke naar halver wege haar buik. „Dat jurkje hing tot hier." VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland en het waterbe drijf Evides gaan samenwerken in de watertechnologie. Ze richten een expertgroep op die de taak heeft een oplei ding op het gebied van drinkwater, industriewater en af valwaterbehandeling op te zetten. Ook doen ze mee aan een op te richten Kenniscentrum Water voor Zuidwest-Nederland, waarin overheid, indus trie en onderwijs de krachten bundelen. De samenwer king tussen de Hogeschool en Evides is ingegeven vanuit de gedachte dat watertechnologie een belangrijke rol speelt in de Nederlandse economie en dat het belangrijk is deze positie door innovatie en ontwikkeling te vergro ten. Beide partijen tekenen volgende week een samenwer kingsovereenkomst. Dronken bestuurder ramt borden 's-HEER ARENDSKERKE - De politie heeft maandag avond om half tien een 49-jarige automobilist uit de gemeente Borsele aangehouden, die eerder die avond op de Postweg in 's-Heer Arendskerke van de weg was geraakt en daarbij tegen een aantal borden was gereden. De man verkeerde onder invloed van alcohol. Na het onge val ging de man ervandoor. Hij werd later in een woning in de omgeving aangehouden. Uit een afgenomen blaas- test bleek dat hij ruim drie maal de toegestane hoeveel heid alcohol had gedronken. Zijn rijbewijs is ingevor derd. Souburgse jongeren opgepakt OOST-SOUBURG - De politie heeft maandagavond in Oost-Souburg drie jongeren in de leeftijd van veertien en vijftien jaar opgepakt. Zij kwamen uit Oost-Souburg en Middelburg. De jongeren renden rond elf uur bij het spoor vandaan, waar even tevoren vernielingen waren aangericht. De politie was daar na een melding naartoe gegaan. Na een korte achtervolging werden de jongens aangehouden. Alledrie zijn ze overgebracht naar het poli tiebureau, waar twee een boete kregen omdat zij geen identiteitsbewijs konden laten zien. Tegen de derde, die een valse naam opgaf en vervolgens een agente beledigde, is proces-verbaal opgemaakt. Eneco benadert verkeersregelaars KOEWACHT - Het Wielercomité Terneuzen heeft giste ren voor de begeleiding van de Eneco Tour een beroep ge daan op de verkeersregelaars van Koewachtenaar Gino Schuerman. „Dit is een een mooie opsteker", juicht Schuerman. Gisteren stond hij in de krant met zijn initia tief om een regionale poule voor verkeersregelaars op te richten, inzetbaar bij cle organisatie van (sport)evenemen- ten. Nauwelijks in de krant of hij krijgt Ap den Doelder van het Wielercomité Terneuzen in Koewacht aan de lijn. Of de verkeersregelaars van dienst kunnen zijn als de Ene co Tour eind augustus Zeeuws-Vlaanderen aandoet. Schuerman is blij met het verzoek, meldt hij met enige trots. Want het nieuwe jaar is voor zijn poule uitstekend begonnen: de publicatie leidde direct al tot een aantal nieuwe aanmeldingen. De teller staat nu op 24 verkeersre gelaars en Schuerman verwacht de komende dagen nog meer telefoontjes. „Dit ziet er veelbelovend uit", aldus Schuerman. Hij stuurt aan op 180 regelaars. maand: Opgave van VGTgOGcling voor vrijwilligers Vergoeding Misschien moer u een opgave doen van uitbetaalde kostenvergoedingen aan vrij willigers in uw organisatie. Zo'n vergoeding staat niet in verhouding tot het tijdsbeslag Een vrijwilliger doet het werk niet bij wijze van beroep en werkt voor een organisatie die geen vennootschapsbelasting betaalt, of voor een sportvereniging of stichting. Toch zijn niet alle mooie meisjes fotogeniek. Ze moeten wel een bepaalde uitstraling hebben, denkt de Zeeuwse schone. „Wat dat is? Wilma Wakker van het modellenbureau vindt dat het aan de bottenstructuur in je ge zicht ligt. En een fotograaf zei tegen me dat ik veel soorten licht kan hebben om goed op de foto te staan." Complimenten Alles gaat eigenlijk vanzelf, zegt Anneke. „De fotograaf geeft aan wijzingen, die volg ik precies op. Het was fijn dat ik nadien complimenten van hem kreeg. Ik dacht eerst dat ik misschien wel verlegen zou worden, met al die mensen eromheen, maar je concentreert je en dan ga je voor die foto's." Modellenwerk is niet haar grote droom. Ze is er zelfs nog nooit serieus mee beziggeweest. Ze is van plan volgend jaar haar vwo-diploma te halen en daarna een studie te volgen. Wat ze pre cies gaat studeren, dat weet ze nog niet. J Een vergoeding voor gemaakte kosten hoeft u niet op te geven. De vergoeding mag kostendekkend zijn. Een beloning voor het werk zelf mag u onbelast betalen tot een grens bedrag Daarboven moet u dit melden bij de Belastingdienst. De vergoedingen worden dan beschouwd als loon. In 2006 lag die grens bij 150 per maand én 1.500 per jaar. Is de opgetelde vergoeding voor kosten en werk meer dan die grensbedragen? Dan adviseren wij u toch dit te melden bij de Belastingdienst. Meer weten? Uw opgave dient binnen te zijn voor 1 februari van het jaar dat volgt op het jaar van uitbetaling. De formulieren 'Opgaaf van uitbetaalde bedragen aan derde' (IB-47-kaarten) vraagt u op via de Belastingtelefoon. Wilt u meer weten? Neem contact op met uw ABAB-adviseur of met Chantal.van.Dinther@abab.nl, of bel (0412) 66 86 07 voor een afspraak. www. •abab;^ ABAB zeeuwse almanak Vangnet Eén op de drie 55-plussers is eenzaam, meldde deze krant onlangs. De 45-jarige Vlissingse nam het bericht zonder enige emo tie voor kennisgeving aan. Zij maakte zich geen zorgen, ver trouwde ze een vriendin toe. „Ik heb gezorgd voor een vangnet aan exen." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Het team van basisschool Oude Vaart (wit shirt) speelt tegen de Zuidlandschool tijdens het schoolkorfbaltoernooi in Terneuzen. foto Peter Nicolai door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Korfballen oubollig? Wie gisteren in Ter neuzen bij het korfbaltoernooi voor basisschoolleerlingen van de groepen zeven en acht was, denkt daar wel anders over. Korfballen leeft, ook bij de jeugd. Want wie wil er nu niet die beker en de eeuwige roem verdienen? Maar dan moet die bal eerst wel in het mandje. En dat is makkelijker gezegd dan gedaan. „Bewegen, bewegen. Loop toch eens vrij", klinkt het fel vanaf de tribunes in sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen. Daar speelden 41 teams tegen elkaar. „Hier, hier. Ik gooi hem wel even in het mandje", zegt een van de spelers van de Zuid landschool. Ja, eerst zien en dan geloven. „Net niet, op het randje", roept hij uit, terwijl hij er een beetje beteuterd bij kijkt. Maar dat mag de pret niet drukken bij de supporters. „We winnen toch wel. Ik weet het zeker", roept een van hen uit. En hij wist het zeker. De Zuid landschool mag naar de finale. Tegen De Hille. De supporter die de vorige wedstrijd zo goed voorspelde, is nu ook vol goede moed. „We moeten winnen. Dat wil ik gewoon." Maar de beste stuurlui blijken ook giste ren weer aan wal te staan. „Hup jongens, maak ze in. Zet 'm op. Gewoon in het mandje leggen", weerklinkt het van de tribunes. Maar er wordt hele maal niets in het mandje ge legd. Nul nul is het na vijftien minuten spelen. Dus wordt er verlengd, want er zal toch een winnaar moeten komen. Maar ook na zes minuten verlengen ligt er nog steeds niets in het mandje. Dus moeten strafwor- pen uitkomst bieden. En die weet De Hille beter te benutten dan de Zuidlandschool. Op de derde plaats eindigt de prins Willem van Oranjeschool en vierde wordt de Oude Vaart. Secretaris Piet Geene van de Terneuzense korfbalvereniging Luctor kan na de finale terug kijken op een geslaagd toer nooi. „We hebben lessen gege ven op een aantal basisscholen en dat heeft blijkbaar resultaat gehad. We hebben hier van daag 41 teams aan het werk ge zien." En dat is volgens Geene niet alleen promotie voor het korfbal, maar voor sport in het algemeen. „Want het is natuur lijk leuk als kinderen zich bij ons aanmelden, maar het is nog beter als ze gaan sporten. Want ik zie kinderen steeds minder bewegen. Je ziet het niveau van de sport dalen." En na het uitreiken van de prij zen zijn de supporters van de Zuidlandschool hun teleurstel ling al snel vergeten. „Een tweede prijs is ook mooi", merkt een van hen op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43