pzc met ruin op herhaling We zijn ADHD-kindjes ^olleybalcoach Rozendal wacht oodzware klus Wapenaar niet blij met vertrekbericht schouwen Winst voor amazone en zesjarige Replay Arjan Jonkman start goed op Watchers Open uitslagen agenda iggv/i woensdag 3 januari 2007 19 nor Koen de Vries - Sandra van de Hoofd haar paard No Mercy hadden de eer de eerste of- schreden te mogen zetten de gloednieuwe Noordzeehal an de het Zeelandhallencom- lex. Ze opende daarmee tevens e 28e editie van het concours idoor Zeeland, dat gezien de ieuwe omgeving een fraai spek- ïkel belooft te worden. Noordzeehal werd zonder of bellen in gebruik geno- Meer was waarschijnlijk te veel van het goede ge want veel publieke be- was er nog niet op e eerste dag van Indoor Zee- ind. In hippische termen: er wa in anderhalve man en een paar- enkop. Van der Hoofd en No lercy reden gewoon hun proef, erden uiteindelijk negende in e eerste groep van de Z2-klas- en mogen later aan hun klein- vertellen dat ze ooit primeur hadden, vele thuisblijvers hadden ongelijk, want er werd gis- vanaf negen uur 's mor- tot ver in de avond dres- van behoorlijk niveau gele nd. Grote winnaars waren Em- a van den Hooven en Jessica ijpjes, die de rubrieken in de oogste klasse, de Z2, op hun aam schreven. Van den ooven won de eerste rubriek et 444 punten. Ze werd op de gevolgd door Mieke Evert- op Tyara, die 441 punten Nijpjes (21) won de twee- rubriek en zette daarmee haar opmars met Hexagons Re play onverdroten voort. De oudste van de Nijpjes-tweeling (ze is drie minuten ouder dan haar zus Chantal) startte deze zomer voor het eerst met de toen vijfjarige ruin en moest sinds dien alleen Wilma Salm felicite ren. De 16-jarige inwoonster van Yerseke scoorde in de Z2-klasse van het ZK een paar punten meer. Het duo Nijpjes-Replay won verder alles wat er te win nen was. Traditie Zo ook gisteren. De 1.61 meter kleine amazone van Stal Hexa gon zette met de ook al niet su- pergrote Replay (schofthoogte 1.66 meter) een traditie voort. Elk jaar wint ze een rubriek op Indoor Zeeland. Vorig jaar de M2 met Utah, in 2005 de Z1 met Hexagons Showbird en in 2004 de Z2 met Maquire. Al die paar den, inclusief Replay, heeft ze samen met haar tweelingzus za delmak gemaakt. Met Maquire debuteerde Jessica Nijpjes vorige week in de Grand Prix, het hoogste niveau dat in de dressuurwereld bestaat. Een droom werd daarmee werkelijk heid, maar er blijft desondanks nog meer te dromen. Want als met Maquire Grand Prix gere den kan worden dan kan dat met Replay ook, denkt Nijpjes. „Replay is een talentvol paard, hij heeft zelfs meer talent dan Maquire. Hij heeft enorm veel souplesse, heel'veel uitstraling en is de hele proef alert"" Dat liet Replay gisteren prach tig zien. Ook Nijpjes' trainers, Leimus van Lieren en Thamar Zweistra, waren tevreden na het optreden in de Noordzeehal. En dat zegt wat, want het beste is niet goed genoeg voor hen. „Re play kwam bij het inrijden wat onzeker over. Thamar zei dat ik me daarom nog zelfverzekerder moest tonen en dat was een ge weldige tip. Replay liet zich daardoor gemakkelijk rijden." Jessica Nijpjes roemde gisteren de omstandigheden op Indoor Zeeland, hoewel die niet ideaal zijn. De nieuwe bodem is een enorme vooruitgang en ook de omstandigheden m de inrijhal zijn volgens haar goed. Terwijl die verre van optimaal zijn. Naast de inrijhal ligt een ijs baan, waar veel drukte en ka baal vandaan komt. „De jonge paarden die ik rij zijn dat niet gewend. Maar ze doen daardoor wel enorm veel ervaring op. Ze zullen in de toekomst minder snel van slag zijn." Prooi Anneke Phernambucq schreef gistermorgen de eerste rubriek van de dressuur in de Z1-klasse op haar naam. Ze scoorde met Toscane 429 punten. De tweede rubriek in deze klasse was een prooi voor Nienke Otjens met Twister (Jessica Nijpjes werd met IJtah tweede) en de derde 'rubriek was voor Linda Hernich met Orlene Reina. De klasse Z2 pony's werd ge wonnen door Anne Rien de Reu op Morwin Collin en de klasse Z1 pony's door Rosalie'Mol op Hamahr du Bois. De laatste win naar was Patricia Snoek met Ur- mano in de L2-klasse. Jesscia Nijpjes met Replay in actie tijdens de eerste dag van Indoor Zeeland. Zoals elk jaar wist Nijpjes een rubriek te winnen in Goes; dit keer de Z2-klasse. foto Willem Mieras lorSven Bakker LISSINGEN - Arjan Jonkman jeft zijn eerste partij bij het 'alchers Open winnend afgeslo- m. In de vierde categorie van ;t mannenenkelspel had de spe- Ier van tennisclub MLTC uit Middelburg geen enkele moeite met zijn dubbelpartner Pim Fe- lius: 8-2. Na drie kwartier stond de einduitslag van 8-2 op het steeds in de fout ging. Vandaag van het vrouwenenkelspel be- scorebord. Jonkman kon het neemt Jonkman het op tegen de gon de als tweede ingeschaalde zich permitteren de rally aan te als tweede geplaatste Dennis Eva Hartog sterk. Haar eerste gaan, waarna zijn tegenstander Helleman. In de vijfde categorie poulewedstrijd won ze met 10-3 van Michelle l'Annee de Betran- court. In de sterkste categorie bij het mannenenkelspel, categorie 3, wordt er gespeeld in een poule met drie spelers. Brian Dijkstra is als eerste geplaatst. Gebroeders Donze succesvol HULST - In het Jeugdkersttennistoernooi in Den Dul- laert te Hulst waren de gebroeders Bram en Gijs Donze succesvol. Bram won de finale tot en met 13 jaar met 8-3 van Dennis de Bruyn. Bij de jongens tot en met 11 jaar werd de opmars van Gijs Donze in de finale gestuit door Julien Burez uit De Klinge: 7-4. De Belg Nick Maes was zoals venvacht oppermachtig in de leeftijdsklasse tot en met 15 jaar. Bij cle oudste meisjes besliste Joelle Stofferis uit Sas van Gent het sleutelduel tegen de Oostburgse Suraya Maenhout met 5-3 in haar voordeel. Bij de meisjes tot en met 13 jaar moest de Hul- sterse Kim van den Berg in de finale met 7-4 voorrang ver lenen aan de Vlaamse Leonie Witters. In de klasse tot en met 11 jaar versloeg Marije Hollestelle uit Hulst in de fi nale zonder pardon de Belgische Valerie Brems: 9-1. Pau line de Rijcke uit België won bij cle jongste meisjes alle vier haar partijen. Koppel Tolhoek/Verstraeten wint TERNEUZEN - Dankzij goed service-volleyspel pakten Guido Tolhoek en Jeroen Verstraeten de titel in cle 3-cate- gorie van het Steenenbeertennistoernooi in Terneuzen. De twee maakten op overtuigende wijze hun favorieten- rol waar. Nancy Baecke en Rogier van Housselt van TC Sou burg werden winnaar van de mixed-3-poule. Ine Agten pak te samen met Miranda van der Schelling de eerste plaats in het vrouwendubbel-6. In het mannendubbel-6 pakte even eens een TC Animo-combinatie goud: Martin Jongsma en Eric Neve zegevierden. Bij de mixed-6 won het Vogelvlucht/Animo-koppel Nicole Burggrave en Jos Sa- man. Parma gaat in de verkoop ROME - Om een einde te maken aan de financiële proble men heeft het bestuur van Parma besloten de Italiaanse club te verkopen. Parma heeft een schuld van 27,5 mil joen euro. „Verschillende mensen hebben al belangstel ling getoond voor Pal-ma", aldus directeur Roberto Cap- pelli. „We hopen de veiling zo snel mogelijk af te ronden, zodat de nieuwe eigenaar nog zaken kan doen op de trans fermarkt. De beginvraagprijs ligt lager dan ons schuldbe drag." De problemen bij Parma begonnen drie jaar gele den toen hoofdsponsor Parmalat failliet ging. ANP/RTR Juventus aast op Grygera PRAAG - Juventus wil Zdenelc Grygera (26) nog deze maand van Ajax overnemen. Grygera liet eerder weten in de zomer weg te gaan bij Ajax. Dan loopt zijn contract af. Als de Tsjechische verdediger nu vertrekt levert dat Ajax nog geld op dat de Amsterdamse eredivisionist kan ge bruiken om nieuwe spelers aan te trekken. Ajax-trainer Ten Cate heeft daarom gevraagd. GPD PSV-Arsenal niet verzet EINDHOVEN - De Europese voetbalbond UEFA is niet van plan het duel van PSV tegen Arsenal in cle achtste finale van de Champions League een dag" te verplaatsen. De gemeente Eindhoven had daarom gevraagd omdat de wedstrijd staat gepland op de laatste dag van carnaval en burgemeester Sak kers vreesde voor problemen met de openbare orcle. ANP Karei Pleunis - De in Sint-Jansteen volleybaltrainer Rozendal staat komend met zijn Belgische ouweneredivisicteam VDK ;nt voor een zware kracht eigen hal moet de Belgische kerfinalist kwalificatie zien te dwingen voor de zestiende ïales van de CEV-cup. Een opgave met Sant'Or- Asytel Novara, de nummer ee van Italië, Jedintskvo Mo- de nummer drie van Bosnië- en Brcko Branik de nummer drie van als tegenstanders. Al- de winnaar plaatst zich or de volgende ronde. 'zendal spreekt aan de voora nd van het toernooi van een >eilijke, haast onmogelijke is. „We zullen een klein won dje nodig hebben om ons te latsen. Met Novara komt een topploeg naar Gent. is immers ook voor de het Mekka van het vol- Dat land kent van alle ropese landen de sterkste Novara komt in principe i deelnemer aan het Europa- ?-2 toernooi naar Gent. „Het m heeft reeds een kwalifica- toemooi in de benen, maar rd uitgeschakeld door een dugese tegenstander. Van- ar dat het nu CEV-cup speelt, met het UE- -toemooi bij het voetbal." ewel het Italiaanse team supe- lijkt aan de rest van de en zich zou moeten atsen, wil Rozendal zich ui- aard niet bij voorbaat neer gen bij uitschakeling. „Nie- nd verwachtte ons in de Bel- che bekerfinale. Dat kunstje >ben we ook geflikt. Thuis nnen we nipt met 3-2 van maar uit met 3-0." serieus de Nederlandse trai- het toernooi benadert, blijkt de wijze waarop hij clublei- g en Belgische bond onder heeft gezet om tenminste één volwaardige spel ver- te 'kunnen beschikken. geleden namelijk onaangenaam verrast door een mededeling van zijn eerste spel verdeelster Liesbet van Breedam, die te ken nen gaf dat ze zich volledig gaat toeleggen op het beachvolley- bal. Met onmiddellijke ingang hield ze het zaalvolleybalbal daarom voor gezien. Geen ramp indien zijn tweede spelverdeel- ster, de pas zestienjarige Jas- mien Biebauw, aanwezig zou zijn geweest. Die vertoeft met de Belgische selectie onder 18 jaar echter in het buitenland. VDK Gent zou daardoor zonder een echte spelverdeelster aan het toernooi moeten beginnen. Rozendal eiste, met het oog op het kwalificatietoernooi, daar om van de Belgische volleybal- bond de vrijgave van Biebauw. Die zou dus terug moeten keren uit een trainingskamp. Daaraan gaf de Belgische bond geen me dewerking. Wel bleek die bereid om de vertrokken spelverdeel ster Van Breedam onder druk te zetten met de mededeling dat ze niet op medewerking van de vol- leybalbond hoefde te rekenen bij het inschrijven voor interna tionale toernooien. Van Bree dam haalde bakzeil en speelt nu in elk geval wel het toernooi voor ze de club definitief vaar wel zegt. „Dat lost ons probleem op, maar de voorgeschiedenis is na tuurlijk weinig verheffend", zegt Rozendal. „Als ze haar be slissing om voor het beachvolley- bal te kiezen pas na het toernooi bekend had gemaakt, was er geen vuiltje aan de lucht ge weest. Ik verwacht echter dat ze zich voluit geeft." Als voorbereiding op het toer nooi trainde het team gister avond en gaat het morgenmid dag 'in afzondering' op hotel in Gent. Daar worden de tactische besprekingen gehouden aan de hand van videobeelden van de tegenstanders. „Het lijkt me de beste manier om de groep als eenheid klaar te stomen voor dit toernooi." Gezien het wedsti'ijdschema zou de apotheose op de laatste speel dag, op zondag, moeten liggen. Dan staan om 18.00 uur in sport hal Bourgoyen in Mariakerke de teams van VDK Gent en het Ita liaanse Sant'Orosola Novara te- Anne Schol staat zaterdag in Lissabon aan de start van de Dakar Rally. De Bressiaander werd a mijn rtjfde reed ik al op een door mijn broer gemaakte brommer." Anne Schol uit Breskens rijdt Dakar Rally met onderdelentruck door Tom van Gurp OOSTBURG - Bijna negendui zend kilometer door de woestijn ploegen met hitte, kou en wei nig slaap. De meeste mensen moeten er niet aan denken. Maar rallycoureur Anne Schol houdt wel van een uitdaging. Za terdag begint hij in Lissabon voor de eerste keer aan de Da kar Rally. Het grootste en zwaar ste avontuur van zijn raceleven. De 42-jarige Schol rijdt voor een Belgisch team met Werner Zoetaert als coureur. Zelf zal Schol als bestuurder plaatsne men in de assisterende truck. Een truck die tot de nok toe ge vuld zal zijn met onder meer re servebanden, lampen, aggrega ten, gereedschap, een tent, een matras en een douche. „Kom, we gaan even naar de werkplaats, de wagens bekij ken", zegt hij plotseling, Met 120 oer uur riidt Schol, bellend provinciale weg naar het Bel gische Maldegem. „Nou rijd ik nog rustig." In de werkplaats trekt een knal gele buggy meteen de aandacht. Dat is de wagen die het moet gaan doen voor het negen man tellende team. „Daar zit zo'n vierduizend uur werk in. We be gonnen met vier wielen en heb ben hem zelf helemaal in elkaar gezet. En dan komt nog het tes ten en afstellen." Schol werd geboren in Ensche de. Zijn vader was daar vlieg tuigmonteur op vliegbasis Twen te. „Ik groeide op met vliegtuig- herrie en straalradiatoren", ver klaart Schol zijn passie voor snelheid en techniek. Al vlug had het racevirus hem te pak ken: „Op mijn vijfde reed ik al op een door mijn broer gemaak te brommer." Daar bleef het niet bij. De inwo ner van Breskens kroop als tie ner achter het stuur van rally- crosswaeens. racete met karts overwinningen. Maar de tech niek van gemotoriseerde voertui gen vond Schol ook fascinerend. Twintig jaar geleden begon hij zijn eigen schadeherstelbedrijf- je. Dat werd behoorlijke succes vol, want inmiddels is het uitge groeid tot een goeddraaiende on derneming met dertien man per soneel. Volgens Schol moet je ook on dernemend aangelegd zijn om überhaupt aan de Dakar Rally te beginnen. „Je moet over een ondernemers- en overlevingsmentaliteit be schikken, anders red je het niet. De deelnemers zijn bijna alle maal mensen met een eigen be drijf. Je moet een workaholic zijn." Concentratie Dat blijkt ook wel uit de zwaar te van de Europees-Afrikaanse race, die tot 21 januari duurt. Een werkdag voor de coureurs en begeleiders bestaat, uit tien. door Egbert van der Weerd ARNHEM - Doelman Harald Wapenaar is onaangenaam ver rast door de berichtgeving over zijn ophanden zijnde vertrek bij Vitesse. „Dit getuigt niet van respect", zei de 36-jarige doel man in een reactie op de bericht geving in verschillende media. Wapenaar kreeg zondagmiddag na de wedstrijd tegen Heracles (2-2) te horen dat Vitesse bezig is met een andere keeper. Latei- las hij in verschillende media dat hij 'te blessuregevoelig' was. „Dat ze een andere keeper wil len aantrekken, vind ik geen pro bleem", zei de doelman gister middag. „Concurrentie is altijd goed, daar loop ik niet voor weg. Maar ik begrijp die teksten over blessuregevoelig niet. Het klopt niet en het getuigt van wei nig respect." Wapenaar miste de laatste wed strijd van het jaar door een pols- en pinkblessure, maar stond verder elke minuut onder de lat. De doelman zoekt een an dere club, maar sluit niet uit dat hij het seizoen gewoon afmaakt in Arnhem. „Ik heb een doorlo pend contract. Als er een nieu we keeper komt, ga ik de concur rentie aan. Als ik blijf, praat ik volgende week wel eerst met de trainer en de club." Inmiddels zoemt de naam van Dragoslav Jevric rond als moge lijke opvolger van Wapenaar. De doelman (32) verruilde Vites se twee jaar geleden voor het Turkse Ankaraspor. Dat con tract is inmiddels ontbonden. vroeg gegrepen door het racevirus. „Op foto Peter Nicolai per dag racen. En er wordt voortdurend concentratie geëist onder zeer zware omstandighe den. „In de assisterende truck zit air co, maar de temperatuur in de cabine van de buggy kan op lopen tot zo'n zestig graden. En dan heb je je racepak nog aan. Er zit geen koeling in, want dat kost toch al gauw zo'n tien pk en dat scheelt snelheid. We wil len toch zo goed mogelijk preste ren, want we hebben er niet voor niets zo veel geld en tijd in gestopt." Als de deelnemers eenmaal het bivak hebben bereikt - 'als je dat al haalt' - dan zijn ze nog niet klaar. Want onderhoud aan de wagens is er altijd. En anders kan de route van de volgende dag vast doorgenomen worden. En slapen? Een uur of vijf, zes als het meezit. Maar soms moeten de coureurs drie dagen achter elkaar door. „Hoe we dat vnlhmiHpn? Wo nllomnnl Goes. Indoor Zeeland. Dressuur Z2, eerste groep: 1. Emma van den Hooven, Bonaparte, 444 punten, 2. Mie ke Evertse, Tyara 441, 3.Emma de Looff, Lucky Lloyd, 428, 4. Chantal Nijp jes, Hexagons Unchained, 424, 5. Hans van Bedaf, Ugrant, 422. Tweede groep: 1. Jessica Nijpjes, Hexagons Re play, 441, 2. Kimberley de Jongh, Land zicht, 433, 3. Iris Verhaagen, Westveers Heidi, 430, 4. Jessica de Leijser, Ro- mek-W, 429, 5, Marloes Maan, Sando- kan, 426. Z1, eerste groep: 1. Anneke Phernambucq, Toscane, 429, 2. Silvia Vervoort, Pirelli, 423, 3. Kevin de Bruin, DDL Santo, 416, 4. Monique van Sluys, S'Amoer, 411, 5. Raz Nitzani, Hexagons Truman, 408. Tweede groep: Nienke Otjens, Twister 462, 2. Jessica Nijpjes, Utah, 452, 3. Anneleen van Guyt, Simson, 448, 4. Charles van Belle, Sul tan, 428,5. Sandra van de Hoofd, Pretty Woman, 428. Derde groep: 1. Linda Hernich, Orlene Reina, 432, 2. Lenneke Wils, Ruby's Twilight, 408, 3. Arianne Francke, Silvano, 406, 4. Inger Kloos, Mercedes, 403, 5. Dian Pijnen-de Jong, Makepeace, 396. L2: 1. Patricia Snoek, Urmano, 207, 2. Wilma Salm, Ugonda, 197, 3. Maartje Eibers, Venture, 196, 4. Evelien de Kesel, Voulez-vous, 195, 5. Loes van der Sluijs, Toledo 195. Pony's Z2:1. Anne Rien de Dreu, Morwin Col lin, 524. Z1: Rosalie Mol, Hamahr du Bois 449. Vlissingen. Watchers Open. Man nenenkelspel. HE4: S. Bakker-W. van den Buuse 7-2, A. Jonkman-P. Felius 8-2, C. Smolders-J.J. Erentreich 6-4. HE5: W. van den Buuse-W. Smit 6-4, R. Broerse-R. Blank 6-2, A. Lourens-T. Pet ri 13-1, K. van den Buuse-A. de Jong 5-4, R. Broerse-J.J, Erentreich opg. HE6: S. van Thienen-R. de Vroe 9-5, R. Meer- man-W. de Jong 6-4, J. Albregtse-W. Smit 5-4, R. Jakobsen-V. van der Linden 10-3, J. de Lange-S. van Thienen 9-2, A. de Jong-P. Schipper 8-4, R. Blonk-W. Meulmeester 5-4, E. Erentreich-L. Par- Steketee/E. van den Hoff 9-3. Vrouwen enkelspel. DE5: E. Hartog-M. l'Annee de Betrancourt 10-3. X. van Benten-E. Reinders 11-2. DE6: D. Wentzel-H. Hil- gers 5-4. Gemengddubbelspel. GD6: C. van der Linden/T. Out-S. Siegers/R. Flipse 6-6. Goes. K4-jeugdtoernooi. Jongensen kelspel, t/m 12 jaar. C. Room-R. Sew- nath 4-6 6-2 6-2, L. de Boer-C. Room 6-2 6-1, L. de Boer-R. Sewnath 6-2 6-1, K. de Bruijn-L. van der Kroft 7-5 7-6, S. Ha mers-K. de Bruijn 6-3 6-3, S. Hamers-L. van der Kroft 6-3 6-1, A.A. Tahmesa- bi-W. Geus 6-0 6-0, A.A. Tahmasebi-J. de Jong 6-4 6-0, E. van Dongen-J. Sprong 7-6 6-7 6-1. T/m 14 jaar: V. Vis- ser-T. Hamelink 6-1 6-0, C. van der Plas-D. van Schilt 6-3 3-6 7-6, S. Braaks- ma-T. Mosies 3-6 6-4 6-1, T. Koernap-C. van der Plas 6-1 6-0, T. van Ooster- hout-V. Visser 7-6 7-5, F van den Ber- gen-D. van Gent 6-2 6-3. Meisjesenkel spel, t/m 12 jaar: K. Herselman-A. de Keijzer 6-2 6-1, K. van den Berg-A. de Keijzer 6-0 6-0, K. van den Berg-K. Her- selman 6-1 6-0, M. Hollestelle-S. Kom- mers 6-4 6-4, L. Pasman-S. Kommers 6-1 6-1, L. Pasman-M. Hollestelle 6-4 7-5. woensdag Driebanden. Graanbeurstrofee. Lo catie: Clubhuis De Graanbeurs, Zierik- zee. Aanvang: 19.00. Tennis- Walchers Open. Locatie: Racketcen trum te Vlissingen. Aanvang: 14.00. K4-jeugdtoernooi. Locatie; TSI-hal te Goes. Aanvang: 9.00. Jeugdeilandtoernoci Schou-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41