KRAS.NL Barney ondersteboven van geluk Kampioen dankzij de psyche ?ZC Karin Krappen heeft goede hoop DOMINICAANSE REPUBLIEK***** BALI iagenaar ziet ultieme droom werkelijkheid worden DOMINICAANSE REPUBLIEK**** TURKIJE***** TURKIJE***** Vrijwel iedere di. en vr. van 27/4 t/m 22/10 verblijf in het gezellige 1e klas vakantiedorp Hotel Club Blue Dreams direct gelegen aan het kiezelstrand op ca. 3 km van het centrum van Torba en 10 km van het centrum van Bodrum buffetrestaurant 2 a la carte restaurants diverse bars disco theek internetcafé winkeltjes groot spacenter 2 buiten zwembaden met waterglijbanen amfitheater zonneterras met ligbedden en parasols 2 tennisbanen minigolf tafeltennis biljart duikschool kinderdisco speeltuin Reisnummer TZ 72.177, zie www.kras.nl/72177 Informatie, voorwaarden en boekingen: KRAS J www.kras.nl zou i. ...a., ...Ion iV 073-5 999 999 m* SUS www.kras.nl www.kras.nl www.kras.nl woensdag 3 januari 2007 Vertrekdata: 19-24-26-31/1,21/2 verblijf in het prachtige 4-sterren Hotel Occidental Allegro Punta Cana gelegen aan een van de mooiste strand van de Dominicaanse Republiek buffetrestaurant 4 a la carte restau rants (Italiaans, Caribisch, visspecialiteiten en Grillrestaurant) 6 bars discotheek fitness beautysalon buitenzwembad met apart kinderbad* zonneterras met ligbedden en parasols enter tainment kinderclub 4 tennisbanen darts biljart volleybal paardrijden diverse watersporten Reisnummer SUNW 73.172, zie www.kras.nl/73172 9-/11-/12-daagse strandvakantie Vertrekdata: 19-24-26-31/1,14-21/2 verblijf in het prachtige 5-sterren-de-luxe Hotel Grand Palla dium Resort direct gelegen aan het schitterende Bavaro-strand resort is omringt door palmen en weelderige, tropische tuinen 6 buffetrestaurants 5 a la carte restaurants 12 bars internet- hoek 2 buitenzwembaden 2 aparte kinderbaden sauna fit ness -jacuzzi casino discotheek 2 amfitheaters winkeltjes kapsalon entertainment miniclub kinderspeelplaats tennis darts minigolf Reisnummer SUNW 73.173, zie www.kras.nl/73173 Vrijwel iedere wo., vr. en zo. van 19/1 t/m 28/10 verblijf in het schitterende Ayodya Resort (voorheen het Bali Hilton) prachtig gelegen aan het strand van Nusa Dua mooi aangelegde tuinen schitterende entree diverse restaurants en bars theater met dagelijks entertainment gameroom winkel tjes kapsalon fitness spacenter prachtige zwembaden zon neterras met ligbedden en parasols overdekt tennisbaan squ ash 18-holes golfbaan midgetgolfbaan diverse watersport mogelijkheden, waaronder surfen en snorkelen Reisnrs. SUNZ 73.051 en SUNZ 73.051, zie www.kras.nl/73051 10-/12-/13-/16-/23-daagse strandvakantie Van Persie ster bij terugkeer Thierry Henry DEN IIAAG - Er was een vriendelijk verzoek van zijn coach Arsène Wenger voor nodig omdat hij nog niet hélemaal fit was, maar Thierry Henry is 'back in business'. De Arsenal-aan- valler plezierde gister avond zijn coach door in de met 4-0 gewonnen wed strijd tegen tegen Charlton Athletic 1-0 te scoren via een penalty. Met dank aan Robin van Persie. De ontketende Rotterdam mer werd na een half uur door Osei Sankofa aan zijn shirt getrokken. De verde diger mocht met rood ver trekken en de Gunners wandelden vervolgens ge zellig naar een overwin ning. Daarbij bleek de status van Van Persie maar weer eens. Nadat Justin Hoyte de 2-0 aantekende werd de 'grote' Henry in de tweede helft aan zijn shirt getrokken. Deze liet de strafschop als liefdevol geschenk over aan Van Persie: 3-0. De ex-Feyenoorder, die twee de kerstdag ook de wed strijd tegen Watford beslis te (1-2), maakte er met een stiftbal vlak voor tijd 4-0 van. Sinds 29 november vorig jaar (Fulham-Arsenal, 2-1) was Thierry Henry niet meer actief. Hij speelde, hoewel dus een maand bui tenspel. in 2006 toch nog ruim 60 wedstrijden. De Fransman gold na de verlo ren Champions-Leaguefi- nale tegen Barcelona en de verloren WK-finale tegen Italië als 'kwestbaar en oververmoeid'. Maar gister avond sleurde en zwierde hij bijna als vanouds weer over het veld. Samen met Van Persie dus. Minder florissant dan Wen ger verging het gisteravond José Mourinho, coach van Chelsea. Zijn tirade, onder anderen tegen ex-Feyenoor- der Salomon Kalou, had geen resultaat. Bij het Aston Villa van ex-PSV'er Wilfred Bouma bleef het 0-0. De achterstand op de nummer één in Engeland, Manchester United, is nu zeven punten. GPD 9-/ll-/12-daagse strandvakantie Vrijwel iedere di., za.en zo. (vanaf april dag.) van 17/2 t/m 24/10 verblijf in het 5-sterren-de-luxe Hotel Orange County Resort uniek en bijzonder hotel, geheel in Amsterdamse stijl gebouwd direct aan het prachtige strand op ca. 400 m van het gezellige centrum van Kemer buffetrestaurant 3 a la carte restaurants diverse bars gameroom bowlingbaan groot buitenzwembad apart kinderbad zonneterras met ligbedden en parasols groot spacenter tafeltennis darts biljart aerobics beachvol- leybal huurfietsen animatie Reisnummer TW 72.075 en TZ 72.075, zie www.kras.nl/72075 inr Arnout Verzijl EN HAAG - Op de tonen van h. oh. Den Haag' zong Haagse ugo het 'oh, oh Raymond'. Con- tti knalde door de lucht en lortwethouder Sander Dekker ak de loftrompet over hem. De >rsverse wereldkampioen van PDC. Raymond van Barne- •ld. werd gisteren door een me- gte van vele honderden en- lousiaste fans ontvangen bij j» huis in de Haagse vinex-lo- itie Ypenburg. an Bameveld genoot zichtbaar in alle aandacht „Dit is gewel- g Ik heb zo veel positieve reac- es gekregen, het lijkt wel alsof sl Nederland heeft meegeke- ïn." og één keer liet hij zijn gedach- n teruggaan naar de zinderen- finale tegen Phil Taylor. Hij on met 7-6 na een beslissende atste leg in een van de specta- dairste dartswedstrijden ooit ■speeld. „Dit is een droom die erkelijkheid wordt. Taylor is reden van mijn overstap naar ;FDC. Hij is nog steeds de bes- darter ter wereld, ook al heb hem nu onttroond als wereld- jmpioen. De man verdient een andbeeld. Hij mist domweg sn dubbel. Dat is zo frustre- ind. Na drie sets wilde ik ge- oon dat podium af en stop- in. an Barneveld deed dat niet en vam uit geslagen positie terug, a afloop van de intense wed- njd en alle plichtplegingen, an hij de slaap amper vatten: iVe gingen om een uur of twee aar bed. Daar begon het woe- n. Alle gebeurtenissen passeer- ;nnogmaals de revue." Ichtendvlucht e voor vijf uur 's ochtends gere- irveerde taxi werd afbesteld, a ochtendvlucht geannuleerd, i plaats daarvan vloog Van Bar- aveld laat in de middag naar ahiphol. 's Ochtends werd alles am even te veel en kreeg hij !ïi, op z'n Haags gezegd, inpleu- ng. „Ik ben lekker naar mijn ad gegaan en heb nog wat uur- es geslapen." Voor de echte topper valt er winst te halen tussen de oren BALI***** 10-/12-/13-/16-/23-daagse strandvakantie 8-/1 l-/12-/15-/22-daagse strandvakantie De trofee reisde inmiddels in de kofferbak van een bevriende fo tograaf via de treintunnel naar Nederland: „Dat ding is van kristal en te groot voor de hand bagage. Inchecken vond ik een te hoog risico. De kans op be schadiging was groot." De ge meente Den Haag nam gisteren evenmin risico. Voordat beslo ten werd tot de spontane huldi ging bij Barney thuis, werden zelfs de radarbeelden van het KNMI bestudeerd. „Er was aan vankelijk hagel en storm ver wacht. Gelukkig veranderde die voorspelling tijdig in opklarin gen. Toen hebben we groen licht gegeven", aldus een woordvoer der. Ereburger Het is niet bekend of Den Haag de populaire inwoner een bijzon dere prijs of titel zal overhandi gen: „Dat wordt lastig, want Raymond heeft alles al. Hij is ereburger van de stad, heeft de stadspenning, de Haagse Sport- prijs en is al Sporter van het jaar." Televisiezender SBS6 liftte mee op het succes van de darter. Op het hoogtepunt van de wedstrijd keken er 2,3 miljoen mensen. „Dat is uitzonderlijk, omdat het middernacht was", aldus chef-sport Lex Muller. „Over de hele avond gemeten, haalden we een gemiddelde van 1,43 mil joen kijkers. Vanaf half elf, het moment waarop Barney zijn in haalrace had ingezet, was een stijgende lijn zichtbaar." Reclameblok SBS6 kreeg kritiek vanwege ver traging in de registratie. Terwijl de tv-kijkers in spanning de laatste set volgden, meldde NOS Teletekst de uitslag al. Muller: „Dat heeft te maken met Sky Sports, de Engelse zendgemach tigde. Die had na iedere set een reclameblok geprogrammeerd. Daar konden wij niet in mee gaan, vanwege de Mediawet. Die bepaalt dat wij twaalf minu ten reclame per uur mogen uit zenden, verdeeld over twee blok ken. Daardoor liepen we iets achter." GPD Raymond van Barneveld toont trots de trofee die hoort bij de wereldtitel van de profbond PDC. De darter werd gisteravond in zijn woon plaats Den Haag gehuldigd. foto Frank Jansen/GPD door Roeland van Vliet GOES - De Vlissingse Karin Krappen (33) komt zondagmid dag voor de vijfde keer uit op het Lakeside World Darts Cham pionship, het wereldkampioen schap van de dartbond PDC. De regerend Nederlands kampioe ne geeft zichzelf een goede kans de tweede ronde te halen. Karin Krappen ontmoet in de eerste ronde van het prestigieu ze toernooi in Frimley Green de Engelse Apylee Jones. Zij heb ben al regelmatig de degens met elkaar gekruist. „En ik heb nog nooit van haar verloren", vertelt de Vlissingse trots. „Ze gooit goed, hoor. Maar ze heeft het zelfde euvel als ik: óf ze gooit wel al haar dubbels óf ze mist ze juist allemaal." Mocht Krappen de tweede ron de - meteen de halve finale - be reiken, dan komt ze te staan te gen de winnares van de partij tussen Francis Hoenselaar uit Nederland en Carol Forwood uit Australië. „Wie van die twee wint? Ik weet het niet", zegt de als derde geplaatste speelster. „Darts is een gek spelletje." In 2003 stond Krappen voor het eerst op het podium van de La keside Country Club. Daarna slaagde ze er nog drie keer in zich rechtstreeks te plaatsen. Dat ze de eerste ronde nog niet overleefde, deert haar niet. „Als je daar staat, ben je al een win naar", laat ze resoluut weten.In het mannentoernooi komen liefst zeven Nederlanders in ac tie: Albertino Essers, Michael van Gerwen, Jelle Klaasen, Ma rio Robbe, Niels de Ruiter, Co Stompé en Vincent van der Voort. Klaasen verdedigt de titel die hij vorig jaar meteen bij zijn de buut in Frimley Green al won. De jonge Brabander speelt zater dag in de eerste ronde tegen Stompé. Met je probleem naar een sport- psycholoog? Het was jarenlang een offer op zich. Maar nu, anno 2006, is 'mentale begeleiding' al lang geen vies woord meer. Ge lukkig maar, roepen de sportpsy- chologen in koor, want in de psy che van de topsporter valt nog genoeg te winnen. door Martijn Krullaars APELDOORN - Als Peter Paul Moormann het voor het zeggen had, werd het pas echt afzien voor Nederlandse topsporters. Offeren die zo veel op voor hun sport? De sportpsycholoog be twijfelt het. „We leven in een verwend land, er valt nog heel veel te halen. Topsporters kun nen nog veel harder voor zich zelf zijn." Zo, dat is gezegd. En niet door de minste, want Moormann is voorzitter van de VSPN, de Vere niging voor SportPsychologen in Nederland. De oud-bonds- coach van de kunstschaatsers heeft het als sportpsycholoog ra zend druk, net als zijn ambtge noten. „Er is een duidelijke groei", stelt hij. „Een aantal jaar gele den liepen sporters nog niet zo snel naar een psycholoog. Dat deed je niet, want dan was je gek. Nu is het algemeen geaccep teerd. Gelukkig maar." Want er valt nog genoeg winst te halen tussen de oren, weet Moormann. Als is het alleen maar het besef dat het vaak best wel meevalt met de offers die sporters brengen. „In de offers onderscheiden de echte toppers zich van de wannabees"klinkt het stellig. „Nederlandse topsporters wil len vaak alles: vakantie, oplei ding, een relatie, werk. Maar dat kan niet, dat moeten ze maar uitstellen. Topsporters zouden veel meer opzij moeten zetten, echt een monomaan le ven leiden. Vakantie? Prima, maar dan alleen om bij te ko men. Studie? Kan, maar dan wel aangepast aan je sport. En het zelfde geldt voor een baan. Ik verwijs daar ook zeker naar in gesprekken. En dan blijkt vaak dat er genoeg te halen valt." Lars van der Eerden weet het uit eigen ervaring. Hij is niet al leen afgestudeerd sportpsycho loog, maar ook top-triatleet. „Ik ben er zelf heel bewust van dat Volgens sportpsycholoog Peter Paul Moormann offeren Nederlandse topsporters helemaal niet zo veel op. „Ze willen vaak alles: vakantie, opleiding, een relatie, werk. Maar dat kan niet, dat moeten ze maar uitstellen." foto Kees Zorn/GPD ik er als sporter niet alles aan ge daan heb", bekent de Limbur ger. „Je kan nog zo fanatiek zijn, het is altijd een kwestie van keuzes maken. En voor de één houdt het eerder op dan voor de ander." Voor Van der Eerden is het een kwestie van bewustmaking. „Ik kan een sporter opleggen wat ik wil, maar hij moet het toch echt zelf inzien. Met mentale trai ning kan je wel aanleren ook fy siek dieper te gaan, maar het is vooral een kwestie van motiva tie. Met je sport naar bed gaan en er mee opstaan. Alles afwe gen op een weegschaal, letter lijk en figuurlijk." Open deur Bewustmaking, motivatie, toe wijding. Klinkt allemaal vrij lo gisch en algemeen. Het heeft zelfs wel iets weg van open deu ren intrappen. Kan best zo zijn, maar de psyche in de sport wordt nog te veel onderschat. Vindt althans Charles van Com- menée. „Het mentale aspect is héél belangrijk", stelt de tech nisch directeur van NOCNSF. „De marges tussen winnen en verliezen zijn zo klein, dat het verschil vaak juist gemaakt wordt door dat mentale aspect. En aangezien niet elke coach even vaardig is op dat gebied, is het logisch om expertise in te hu ren." Rico Schuijers schiet graag te hulp. De Beuninger heeft de voorbije zestien jaar al talloze topsporters begeleid en weet als geen ander hoe ze in elkaar ste ken. „Een sporter gaat niet naar een psycholoog omdat hij ziek is, maar als hulpmiddel", meent Schuijers. „Wat dat betreft heb ben we hard moeten werken om ons imago te veranderen. Onafhankelijkheid Tegenwoordig is het niet meer de vraag óf een sporter naar een psycholoog loopt, alleen nog naar wie. En meestal is het na een uur of tien, twaalf ook wel afgelopen, want in die sessies streven we wel naar een bepaal de onafhankelijkheid. Sporters vragen soms: 'Kan ik je ook 's nachts bellen?'. Maar dat moet niet nodig zijn. Op een gegeven moment moeten ze zelf al weten wat ik zou zeggen. Dan heeft bel len dus geen zin meer." Als het om offers gaat, deelt Schuijers de Nederlandse top sporters in twee categorieën in: „Ik vergelijk het met kinderen die een snoepje krijgen: je kan er nu één krijgen of twee over vijf minuten. Zo werkt het ook in de sport. Een paar jaar langer investeren met allerlei ontberin gen leidt vaak tot groter succes. De sporters die meteen voor dat ene snoepje gaan, blijken vaak eendagsvliegen. Investeren zon der directe beloning, daar gaat het om." Jammer alleen dat veel sporters ongewild nog een offer maken. „Het menselijke gevoel wordt vaak opgeofferd, topsporters hebben vaak de neiging bot en arrogant te worden", weet Schuijers uit ervaring. „De we reld draait opeens alleen nog om hen en dan scoren ze hoger op egocentrisme. Maar goed, ook dat kan helpen. Als je echt de beste wilt zijn, mag je je na tuurlijk niet al te sociaal opstel len." GPD l.s.m. TOPairline! Vrijwel iedere wo., vr. en zo. van 19/1 t/m 28/10 verblijf in het gezellige 3-sterren Hotel Wina op ca. 100 m van het prachtige strand op loopsafstand van het gezellige centrum van Kuta in het centrum van kuta treft u meerdere leuke win keltjes, restaurants en bars receptie winkeltjes coffeeshop restaurant bar gameroom 2 zwembaden met apart kinderge deelte zonneterras met ligbedden en parasols biljart bad minton tafeltennis op het strand zijn er meerdere mogelijkhe den voor watersporten Reisnrs. SUNW 73.053 en SUNZ 73.053, zie www.kras.nl/73053 8-/11-/12-/15-/22-daagse strandvakantie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17