Van Troost leert toppers lesje PZC Eervolle nederlaag BC Vlissingen RCS en Jong Ambon Beljaars sterk in Oudejaarscross aanwinsten bij soccer De winnaars waren in de minderheid in het sportjaar 20(1 Hardloper uit Sluiskil onverwachte winnaar Eindejaarscross uitslagen zeeuws Vlaanderen dinsdag 2 januari 2007 door Wim de Vos AXEL/CADZAND - De Einde jaarscross in het Axelse Bos gaf zaterdagmiddag vervroegd vuur werk te zien. Pascal van Troost, afkomstig uit Sluiskil maar stu derend in Den Haag, kwam het trimmerspeloton een lesje leren. Met groot gemak liep hij erken de lopers als Erik Goossen en Edwin de la Ruelle op grote ach terstand. Op oudejaarsdag, in het Bos van Erasmus, leverde de Sylvesterloop een zege op voor Theo Rabout. Tijdens de wedstrijd in het Axel- se Bos waren het voornamelijk verbaasde gezichten die Pascal van Troost volgden op de 9600 meter lange loop van de scheids- rechtersvereniging Zeeuws- Vlaanderen en atletiekvereni ging Scheldesport. Van Troost bezorgde het peloton meteen een behoorlijke achterstand en zorgde ervoor dat Erik Goossen en Edwin de la Ruelle slechts om de tweede plaats moesten strijden. De pas 21-jarige Van Troost is nog maar een paar jaar serieus bezig met atletiek. Nadat hij het voetbal vaarwel had gezegd en Van de Ven in recordboeken BARCELONA - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft zondag voormalig wereldkampioen Pe dro Tragter uit de Spaanse re cordboeken gereden. De achttienjarige Vlissingse cou reur verbeterde bij het Open Ca talaans kampioenschap diens baanrecord uit 1993 met een dik ke seconde. Het leverde Van de Ven behalve een meter hoge be ker uiteindelijk ook de winst op in het kampioenschap met rij ders uit Barcelona en Girona. Hij won beide manches. Zijn jongere zusje Nancy ein digde een dag eerder, ondanks een val in de tweede manche, op de vijfde plaats bij de 65cc-rij- ders. naar Den Haag was getrokken om te gaan studeren ging Van Troost zo af en toe wat joggen en kwam zo in aanraking met at letiekvereniging Haagatletiek. Daar ging hij zich op de halve marathon toeleggen. Zijn eerste wedstrijd over die afstand liep Van Troost in Cadzand en die beëindigde hij in 1.26.53. Ook liep hij al een marathon. De ma rathon van Rotterdam liep hij in 2005 in een tijd van 3.00.18. Kortom, met Pascal van Troost kreeg de Eindejaarscross een goede naam op de erelijst. Na dat hij de aankomstlijk was ge passeerd duurde het een kleine twee minuten voordat Erik Goossen tweede werd. Edwin de la Ruelle werd derde. Monique Allefs uit Pluist was de sterkste bij de vrouwen. De overige afstanden werden al le gewonnen door Zeeuws- Vlaamse atleten. Op de 6400 me ter wonnen Tim de Feijter uit Sint-Jansteen en Sakia Dank- aert uit Axel. De korte afstand (3200 meter) kregen de Terneu- zenaren Niek den Exter en Li- selot Kaijser als winnaar. In het Bos van Erasmus, gelegen tussen Cadzand en Nieuwvliet, gaf Theo Rabout op de laatste dag van het jaar zichzelf nog een opdracht mee. In eerste in stantie wilde hij na drie jaar de Sylvesterloop weer eens op zijn naam schrijven en tijdens de wedstrijd wilde Rabout het tweede deel van de wedstrijd aanmerkelijk sneller lopen dan de eerste helft. Daarvan werd Eric Cappon het slachtoffer; Rabout won met ruim verschil. Plet was behoor lijk ploeteren zondagmiddag. Voor een groot deel van de deel nemers (er gingen zo'n 80 lopers en loopsters van start) leverde dat de nodige problemen op. Niet voor Theo Rabout en Eric Cappon, die zich meteen na het startschot aan de kop nestelden. Voor de rest betekende dat er niet meer inzat dan de derde plaats. Het duo bleef bij elkaar en hep weg van de rest. „Tot hal verwege ben ik bij Cappon ge bleven, maar ik voelde dat ik sneUer kon dan dat we de eerste kilometers hadden gelopen. Daarom heb ik me zelf een op dracht gegeven om het de twee de helft sneller te zijn", vertelde Rabout. Eric Cappon was de tempoversnelling teveel en hij moest zijn maatje laten gaan. Het verschil na 9300 meter be droeg bijna twee minuten. Het duurde daarna behoorlijk lang voordat de nummer drie over de aankomstlijn kwam. Dat werd de voormalige beroepswielren ner Alain de Schacht uit het Bel gische Ruddervoorde. Bij de wouwen ging de zege naar Christianne Vermorken uit Nieuwvliet. Net als een dag eer der in Axel leverden de overige afstanden louter Zeeuws-Vlaam- se overwinningen op. Roland Volleman uit Terneuzen, Heieen de Bruijne uit Schoondijke (op de 4700 meter), Quinten Volle man en Esther Platteeuw (bei den uit Terneuzen op de 2100 meter) werden de laatste win naars van het jaar. Theo Rabout gaat op kop tijdens de Sylvestercross in het Erasmusbös. Eric Cappon zit hem op de hielen. foto Peter Nicolailai door Peter Snelders TERNEUZEN - Het was genie ten afgelopen zaterdag tijdens het soccertoemooi in sporthal Vliegende Vaart in Terneuzen. Het niveau in poule 3 en 4 over steeg dat van vorige week, toen poule één en twee aan de bak kwamen. Toen waren met name Terneu zen en Walcheren de blikvan gers. Zaterdag bleek dat RCS en Jong Ambon absolute aanwins ten. Zij tilden de amusements waarde een stuk de hoogte in. Ook Terneuzense Boys, AZW en Zaamslag maakten een meer dan degelijke indruk. Terneuzense Boys en AZW slo ten poule 4 af met uitstekende cijfers. Terneuzense Boys won alle wedstrijden en liet een doel saldo noteren van 11-3. AZW verloor slechts één duel en scoor de veertien keer en moest vijf te gentreffers incasseren. In een ge- lijkopgaande wedstrijd moest het nipt (3-2) buigen voor Ter neuzense Boys. Met nieuwkomer Kenneth Speeckaert heeft AZW vooral technisch gezien een absolute aanwinst in huis. In de ochtend uren onderschreef hij die conclu sie door op onnavolgbare wijze de bal over een tegenstander heen te wippen en met een vol ley verwoestend uit te halen. Ab soluut het doelpunt van de dag en hoogstwaarschijnlijk ook van het toernooi. Met vijf tref fers had hij een groot aandeel in de plaatsing voor de finaledag van AZW. In die poule stroom den ook Breskens en Biervliet door. Biervliet dwong kwalifica tie af door in het beslissende duel een inspiratieloos ogend Koewacht met 2-1 te verslaan door doelpunten van Edo Luci- eer en Theo de Schepper. Voor Koewacht scoorde Dominique Verlinde tegen. Topscoorder In poule 3 blonk vooral RCS, met de gebroeders Gérard en Dennis de Nooijer in de gelede ren, uit. Absolute topscoorder van deze wedstrijddag was de nauwelijks af te stoppen Josi- mar Pattinama. Hij liet maar liefst elf treffers noteren. Zijn teamgenoot Dangelo Martin was goede tweede met zes doel punten. Vooral in de slotwed strijd tegen een teleurstellend RIA W. was hij uitstekend op. dreef met vier treffers. In totaal scoorde zijn team 24 keer. Alleen in het beladen duel tegen Zaamslag, de ploeg van trainer Dennis de Nooijer, liep het ver keerd af voor RCS. Plet maakte constant het spel op de helft van Zaamslag, maar werd door een stugge, felle en scherp counter ende tegenstander met 4-1 ver slagen. Joris Rademakers open de de score voor Zaamslag, Josi- mar Pattinama liet 1-1 noteren. Daarna stoomde Zaamslag door naar 4-1 door treffers van Ran dy Lauret, Joris Rademakers en Ugur Kahveci. „Dat'was een apart duel", aldus Gérard de Nooijer. „We begon nen na de drie voorgaande winstpartijen te gemakkelijk aan die wedstrijd. Dat werd af gestraft. Toch denk ik dat we als team een goede indruk ach ter gelaten hebben. Men zal tij dens de finaledag rekening met ons moeten houden." Zaamslag eindigde net als RCS en Jong Ambon met twaalf punten. De enige verliespartij (3-1) leed Zaamslag tegen Jong Ambon. Stuntwerk Jong Ambon op zijn beurt moest met 2-0 de meerdere erkennen in RCS. Plet Jong Ambon van Paul Telussa kan op de finale dag voor enig stuntwerk zorgen. Met de snelle en technisch vaar dige spelers als Levi en Martin Waisapy in de gelederen is het een team dat voor verrassingen kan zorgen. Opvallend was de ef fectiviteit van dat team. Trainer Paul Telussa had daar een verklaring voor: „Al onze jongens hebben een behoorlijke technische bagage. Jarenlang was dat niet functioneel. Men speelde te veel vanuit het hart en opereerde daardoor te veel als individu. Nu kiest men min der voor de persoonlijke actie en laat de bal het werk doen. Dat is succesvoller. Op het veld doen we het ook aardig." Jong Ambon voert in de vijfde klasse B riant de ranglijst aan. Naast RCS, Zaamslag. Jong Ambon plaatste Ploek, dat met het tweede team in actie kwam, zich voor de finaledag. Tegen vallend in deze poule waren de prestaties van RIA W. Met nog de wedstrijden tegen Jong Ambon en RCS voor de boeg zag trainer Mare de Kun- der, zelf vroeger een smaakma ker tijdens het soccer, het niet meer zitten. door Sjaak Sinke NIEUWDORP - Franky Bel jaars uit Vlissingen heeft de Oudejaarscross in Nieuwdorp op zijn naam geschreven. In de eerste van drie ronden sleurde Remy Vasseur uit Vlis singen het veld uit elkaar. Al leen Beljaars kon het hoge tem po van de Vlissingse badmeester volgen. Na een kleine twee kilo meter werd Vasseur bedankt voor bewezen diensten en koos Beljaars het hazenpad. Vasseur probeerde nog aan te klampen maar was in een klap kansloos doordat hij even ver keerd liep. Vasseur werd meteen bij de kladden gegrepen door Re ne Vader, Wilko de Vos en Rinus Witte. Beljaars bouwde gestaag zijn voorsprong uit en Wilko de Vos ontdeed zich van zijn metge zellen. Op de meet had Beljaars na 30 minuten en 39 seconden een voorsprong van ruim ander halve minuut op De Vos. Bij de vrouwen was Leonie Ton uit Colijnsplaat het snelst. Mas ter Sjaan Maartense gaf op de tweede plaats een half minuutje toe op Ton. Suzanne Geschiere maakte na 40 minuten en 30 se conden het erepodium vol. Het Cegelecteam dat in mei deel neemt aan de langste loopesta fette ter wereld, de Roparun, kreeg een deel van de opbrengst van de oudejaarscross ter waarde van 200 euro overhan digd. Dit bedrag wordt gestort op re kening van de Roparun en aan gewend om het leven van kan kerpatiënten zo dragelijk moge- ijk te maken, VLISSINGEN - Het basketbalteam van BC Vlissingen met spe lers tot 20 jaar heeft in de eredivisie een eervolle nederlaag gele den tegen koploper Den Helder. In sporthal Baskensburg werd het 67-87. De thuisploeg speelde een geweldige derde periode. Die werd afgesloten met 22-5 in Vlissings voordeel. Den Helder blijft zonder puntenverlies aan de leiding. BC Vlissingen is mid denmoter. Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 24 punten, Michel Bosters 18, Dennis de Paauw 8, Benjamin Steenbeek 8, Wytse de Jong 7 en Emilio Jangbahadoer 2. foto Lex de Meester door Roeland van Vliet GOES - Er waren in 2006 mis schien wel iets meer verliezers dan winnaars in de Zeeuwse sportwereld. In 2005 was dat juist andersom. Winnaars Anthony van Assche. De turner uit Sas van Gent deed in okto ber mee aan zijn tweede WK bij de senioren. Oranje verraste en schaarde zich hij zich bij de bes te 24 landen van de wereld. Daardoor plaatste de ploeg zich voor het WK van 2007. Eerder al werd Van Assche (17) voor de tiende keer op rij Nederlands all roundkampioen in zijn leeftijds categorie en deed hij in Grieken land mee aan het junioren-EK. Laurens van Lieren. De dres suurruiter uit Schore had de no dige pech in 2006, maar kan des ondanks met OlLright terugkij ken op een geslaagd jaar. Hoog tepunt daarin was de tweede plaats met de landenploeg op de Wereldruiterspelen in Aken. Hoewel een steward hem dwars zat tijdens de voorbereiding op zijn ktir, kon hij toch goed bij dragen aan de totaalscore. S Sandra Temmerman Sandra Temmerman. De uit Slijkplaat afkomstige zwemster pakte op het WK zwemmend redden in Melbourne twee gou den plakken. In Drachten pro longeerde ze haar Nederlandse titel op de 200 meter vlinderslag tijdens het NK kortebaan. Niels Westmaas. De korfballer uit Goes werd met Nederland onder 21 in Portugal Europees kampioen. Na de eindstrijd werd de PKC-speler door bonds coach Jan Sjouke van den Bos geroemd om zijn goede spel. Lindsay Wyatt. De Goese jiu-jitsuka prolongeerde in no vember in Rotterdam haar we reldtitel in de klasse -70 kilo gram. In het voorjaar werd ze ook al Nederlands kampioen. Danny Roelofs. De Middelbur ger greep eind oktober in Rotter dam de nationale titel in het zwaargewicht, in de hoogste klasse van amateurboksen. Verliezers SSV'65 en Terneuzense Boys. Natuurlijk werden het Goese SSV'65 (eerste klasse zaterdag) en Terneuzense Boys (tweede klasse zaterdag) voor de zomer knap kampioen, maar daarna bracht 2006 niet veel goeds. Bei de ploegen hebben na hun pro motie nog niet veel punten ge pakt en staan laatste. Terneuzense Boys zette trainer Danny van der Velde al aan de kant. De club kwam bovendien in een negatief daglicht te staan, nadat men het niet zo nauw had genomen met het in vullen van een wedstrijdformu lier. Danny Blind Adrie Koster en Danny De uit Zierikzee afko voetbaltrainer Adrie Kost aanvankelijk de wind mi RKC, maar na de zomer de Waaiwijlcse club te sul Hij werd eind novemh straat gezet. Collega Blind, Souburger van o kreeg in mei al zijn coi Ajax. Een maand gelede oorzaakte hij een auto-oi waarbij een vrouw gewom te. Johnny Hoogerland. De renner uit Yerseke slaaf Jartazi niet als prof en daarom terug naar de am Hij won dit jaar nog w mooie wedstrijd (GP Schotte), maar liet toch r noeg zien om contract ging af te dwingen bij zi gische ploeg. Jean Marie Toubiam EMM-handballer velde o' vember de dienstdoende s rechter met een kopstoot hij rood had gekregen. Di ner van 's-Gravenpolde eerder zo agressief, wer een door de handbalbo royeerd. Yvonne Wisse Yvonne Wisse en Danie Wisse, afkomstig uit Vlii en Ward, die Pluist als t sis heeft, kwamen niet ui Europees kampioenscha tiek in Göteborg. Meerki Wisse haalde de limiet n wijl sprinter Ward zich seerd moest afmelden. I strijden in de Verenigde waar hij studeert, hadc tol geëist: een week voor constateerde sportarts Vergouwen liefst zes h bij de Zeeuws-Vlaming. Karin Krappen. De VI dartster werd zowel tijc Lakeside World Chamf in het Engelse Frimlej als het Europees kaï schap in het Schotse Em de eerste ronde uitgesc Een schrale troost was d Loosclrecht voor de eeri Nederlands kampioen w Axel. Eindejaarscross, 9600 meter. Mannen: 1. Pascal van troost (Sluiskil) 32.15, 2. Erik Goossen (Terneuzen) 34.02, 3. Edwin de la Ruelle (Koewacht) 34.41, 4. Stijn Verreth (B) 35.27, 5. Geert Waelput (B) 35.36, 6. Edwin de Jaeger (Axel) 36.33, 7. Marco Ottjes (Ossenis- se) 36.50, 8. Patrick van Remortel (Hulst) 37.14, 9. Mare Bosman (B) 37.40, 10. Jan-Willem Bakker (Axel) 37.43. Vrouwen: 1. Monique Allefs (Hulst) 43,34, 2. An van Laere (B) 45.513. Sofie Mortier (B) 46.01- 6400 meter, man nen: 1Tim de Feijter (Heikant) 24.08, 2. Ardjan Deurwaarder (Axel) 24.52, 3. Ed dy Schwegler (Hulst) 25.12, 4. Benjamin Gerrits (Axel) 25.15, 5. Niek Wieland (Axel) 26.08. Vrouwen: 1. Saskia Dan- kaert (Axel) 31.57, 2. Monique Wauters (B) 33.11, 3. Jante Scheele (Terneuzen) 36.16, 3200 meter, mannen: 1. Niek den Exter (Terneuzen) 10.41, 2. Marco Vlieks (Rijsbergen) 10.59, 3. Nitin Klap wijk (Axel) 11.53, 4. Job de Brouwer (Hulst) 12.00, 5, Walther Murre (Zaam slag) 13.20. Vrouwen: 1. Liselot Kaijser (Terneuzen) 14,15, 2. Brenda Ottjes (Os- senisse) 14.16, 3. Sara IJsebaert (Hulst) 14.27. Jeugd, 500 meter: 1. Dion Mur re (Zaamslag). Cadzand. Sylvesterloop, 9300 me ter. Mannen: 1. Theo Rabout (Aarden burg) 35.33, 2. Eric Cappon (Zuidzande) 37.17, 3. Alain de Schacht (B) 39.46, 4. Frank Boerebach (Hoek) 40.01, 5. Mi chel de Ruysscher (Breskens) 40.48, 6. Niek Wieland (Axel) 40.51, 7. Eric van Nevel (B) 41.55,8. Jan van Hoeve (Oost burg) 44.01, 9. Johan Huigh (Schoondij ke) 44.12, 10. Noél Verbrugge (Axel) 44.51Vrouwen: 1Christianne Vermor ken (Nieuwvliet) 48.11, 2. Maycke van Summeren (Retranchement) 48.45, 3. Astrid Steijaert (Oostburg) 51,16. 4700 meter, mannen: 1. Roland Volleman (Terneuzen) 19.35, 2. Angelo van Nevel (B) 20.52, 3. Albert Platteeuw (Terneu zen) 21.03, 4. Lennard Nicoli 21.56, 5. Piet Hubrechtse (N 23.02. Vrouwen: 1. Heieen c (Schoondijke) 24.24, 2. Veror seur (Oostburg) 25.18, 3. Emrr rt (Retranchement) 25.21. 21C mannen 1. Quinten Vollema zen) 9-47, 2. Marco Graffi (D) trickTemmerman (B) 10.44,4. gelaar (IJzendijke) 10.50, 5, (Terneuzen) 11.02. Vrouwen: Platteeuw (Terneuzen) 10.16, Kaijser (Terneuzen) 11.12, 3. leman (Terneuzen) 11.18, Jeu meter. Jongens: 1Sebastia. se (Terneuzen) 6.58. Meisjes: Volleman (Terneuzen) 7.31. ter, jongens: 1. Maxim Trie Meisjes: 1. Marenne Huigh 3.39. Terneuzen. 21e Werk en schap toernooi. Poule 3: RCS-Groede 6-1, bon-Zaamslag 3-1, Ria W-I Hoek-RCS 0-5, Jong Ambi 6-3, Ria W-Zaamslag 2-3, bon-RCS 0-2, Zaamslag-Hoe W-Groede 1-0, RCS-Zaam Hoek-Groede 4-1, Jong Ami 2-1, Zaamslag-Groede 4-1, F 0-10, Hoek-Jong Ambon 2-3. Eindstand: 1. RCS 5-12 (24-5 slag 5-12 (14-8), 3, Jong Ar (14-9), 4. Hoek 5-6 (10-11), 5, (4-18), .6,1 Groede 6-0(6-21). Poule 4: Terneuzense Boy: 2-1, Koewacht-AZVV 1-5, Bil neuzense Boys 0-4, AZVV-Br( Koewacht-Terneuzense Boys vliet-Breskens 4-4, AZVV-Te Boys 2-3, Breskens-Koewach vliet-AZVV 0-4, Koewacht-Bii Eindstand: 1. Terneuzense (11-3), 2. AZW 4-9 (14-5), 3 4-4(11-10), 4. Biervliet 4-4 (6-' wacht 4-0 (3-14),

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44