In of uit, dat is de vraag Veerhoek snelst in Wemeldinge prinkhuizen doet ertrouwen op n boekt eindzege Hofman favoriet op jeugdtoernooi Favorieten maken rol waar in Goes Finale vrouwendubbel ligt lang stil door discussie over één punt dinsdag 2 januari 2007 rank Clausing: ernooiwinst mindere dag ES - Frank Clausing had dag een mindere dag. Deson- jcs won de Wemeldingse ten- ierhet eerste nationaal rang- toernooi in Goes. Hij ver- ig ju de finale Roel Pluk met 6-4. papier had Clausing, als eer- geplaatst in Goes, niet zo'n jge klus. Hij stond voor aan- jr van de eindstrijd 43e op de ionale ranglijst, terwijl Pluk izelf op de 75e plaats terug- id. „Bovendien had hij niet veel ervaring in het spelen finales", wist Clausing, aar het was mijn eigen uld dat ik niet wat ruimer [hem won. Doordat mijn voe- perk niet al te best was, kon [terugkomen in de wed- jd." igebeurde bij de stand van in de eerste set. Tot dan had using alle tijd en ruimte ge- gen om Pluk volop te passe- Hij leek op z'n dooie akker- Je rally's te spelen en de pun tte pakken. Maar opeens ha- de de machine, waardoor k terug kon breken. Bij 5-4 10-30 was de Zeeuw weer net tijd op zijn qui-vive en haal- ïijdeset binnen. Ie tweede set kwam Clausing lerom door een break op bprong, maar zag hij de uit ji-Oedenrode afkomstige kook weer terugkomen. Uit- jelijk had de Wemeldinger i de langste adem, waardoor de set met 6-4 won en het mooi op zijn naam schreef, der in 2006 pakte Clausing [al de eindzege op het Open B-toernooi in Vlissingen en Jde hij de halve finale van [nationaal ranglijsttoernooi Josterhout. Door de winst in steeg hij nog enkele plaat- op de ranglijst en sloot hij aar af met een notering in ip-40. finale van het mannendub- nam Roel Pluk revanche op [k Clausing. Met Remi de Ja- psloeg hij de Zeeuw, die ge- ghap had van Arko Zoutend- ïmet 7-6 6-4. Clausing: „In nele toernooi waren we nog I enkele keer gebroken, ir uitgerekend in de tweede van de finale gebeurde dat 5 keer." Kerkhove sterkste in Groningen GOES - Lesley Kerkhove heeft in Groningen het K2-jeugdranglijsttoernooi op haar naam geschreven. De tennisster uit Zierikzee boekte deze goede prestatie door in de eindsti-ijd in drie spannende sets af te rekenen met de als eerste geplaatste Anne Luijpen. Kerkhove won met 6-2 3-6 7-6. Kerkhove was in Groningen als tweede ingeschaald, maar moest al dii-ect in de tweede ronde tegen Nanet den Eisen flink aan de bak. Kerkhove won in de derde set met 7-5 en herhaalde dat kunststukje in de halve finales tegen de als derde geplaatste Kiki Bei'tens. De finale was daai- door de derde van de vier partijen die zij in een derde set besliste. Record Edenburg in Maastricht MAASTRICHT - Op de jaarlijkse Friendship Swim Meet in Maastricht is door enkele Zeeuwse zwemmers goed ge presteerd. Simon Edenburg uit Kerkwerve verkeerde de drie dagen in een bloedvorm, hij zwom op de 100 meter schoolslag een Nedexiandse 'beste jaarprestatie'. Nog nooit was een dertienjarige zo snel als hij: 1.10,68. Ook op de 100 meter wisselslag, 100 meter vlinderslag en 50 me ter schoolslag noteerde de zwemmer van Luctor et Emei- go nieuwe Zeeuwse jaargangrecords. Het toernooi leverde ook Luctoi'-zwemmers Davy Bisslik, Bob Dalmeijer, Joeri van Wallenburg en Cynthia Potin en kele finaleplaatsen op. Bisslik di-ong door tot de A-finales op de 50 meter en 100 meter vlinderslag, waar hij respec tievelijk 26,39 en 59,66 op noteei'de. Anne Pel van De Stonnvogel leverde haar beste prestatie op de 100 meter rugslag: met 1.14,54 behaalde ze de vijfde plaats in de A-finale. Fase snel op schaatsmijl ERFURT - Anouk Fase uit Sint Annaland heeft in het Duitse Erfurt het Zeeuwse juniorenrecord op de 1500 me ter vex-beterd. Fase i-eed de schaatsmijl in een tijd van 2.19,16, ruim tweeënhalve seconde sneller dan het oude re- coi'd van Annemarie Pasveer. In Breda vei'beterde Martje Wisse uit Goes het Zeeuws record van Marianne Treur op de 3000 meter tot 4.51,48. Van de Weteringh wint toernooi 's-GRAVENPOLDER - Arie van de Weteringh heeft zater dag in 's-Gravenpolder het PWG-toemooi op zijn naam geschreven. De Dordtenaar die aan het begin van dit sei zoen de gelederen van PWG kwam versterken hield in de hoofdgroep aan vijf rapidpartijen zes punten over. Ook Theo Voorspuij uit Gorinchem kwam op dat aantal uit, maar na berekening van de weerstandspunten werd Van de Weteringh tot winnaar uitgeroepen. Anton Kosior, een sterke hoofdklasser uit Papendrecht, maakte het succes voor de Zuid-Hollandse dammers compleet door de derde plaats voor de neus van PWG'er Martijn Rentmeester weg te kapen. Bennie Provoost uit Aagtekerke kampte met de naweeën van een damnacht in het Overijsselse Westerhaar. Pro voost schreef dat toernooi op zijn naam, maar in 's-Gra- venpolder betaalde hij met twee nederlagen de tol voor zijn inspanningen. In de sloti'onde toonde de Zeeuwse kampioen nog even zijn ware kracht: hij trakteerde Van de Weteringh op zijn enige nederlaag. door Roeland van Vliet GOES - Bij de tennisbanen in de Goese TSI-hal staan wel scheidsrechterstoelen, maar er zat de afgelopen week nooit ie mand op. Van lijnrechters maak te men tijdens het nationaal ranglijsttoernooi ook geen ge bruik. Er werd dus gewoon een stevig beroep gedaan op de eer lijkheid en de sportiviteit van de deelnemers. Maar niet ieder een wist met die verantwoorde lijkheid raad, zo bleek zondag tijdens de finale van het vrou wendubbel. In de partij van Suzanne van Hartingsveldt en Sanne van den Biggelaar tegen Inge Spronk en Stephanie Kuiper ging het bij de stand van 6-6 in de tiebreak van de eei'ste set compleet mis. Van Hartingsveldt sloeg een bal toch zeker tien centimeter bin nen en meende dat zij en haar vaste dubbelpartner daarmee op setpunt waren gekomen. Maar de tegenstandsters waren een andere mening toegedaan: zij gaven de bal tot veler verba zing uit. En dus was het, omdat ze niet te vermuiwen waren, set- punt voor hen. De discussie, die zo'n tien minu ten duurde en door iedereen in de hal goed te volgen was, ging over het misschien wel mooiste punt van de partij. Kuiper sloeg een bal cross-court, waardoor die de baan leek uit te vliegen. Maar Van Hartingsveldt haalde hem nog net en sloeg de bal bui ten de netpaal om in het veld. De Goese tennisster vierde de voorsprong al met Van den Big gelaar en de opponentes leken het te accepteren. Totdat ie mand uit het publiek Kuiper er op wees dat de bal uit was. Kui per voelde zich daardoor ge- stei'kt en zei tegen de tennis sters aan de andere kant van het net: „O, ehh, die bal was uit." Aanvankelijk was er ongeloof bij Van Hartingsveldt en Van den Biggelaar over de late 'call'. „De bal was écht in, hoor. En je weet toch dat-ie ook telt als-ie langs de netpaal gaat?" Maar na dat de Spronk en Kuiper vol hardden, ontstaken ze in woede. „Soms is het heel moeilijk te zien of-ie in of uit is, maar bij deze was het overduidelijk. Dit is niet bepaald sportief", riep Van Hartingsveldt. „Ik durf te wedden dat iedereen in het pu bliek het daar mee eens is." Onder de toeschouwers - er za ten zo'n vijftien mensen op een bankje aan de kant van Spronk en Kuiper - liepen de meningen echter ook uiteen. De meesten hadden de bal binnen de lijn zien vallen. Maar er was ook een lezing dat de bal illegaal dooi de kleine ruimte tussen de net paal en het net was gegaan. En dan maakte het niet uit of-ie in of uit was. Om aan alle commotie een einde te maken, stelden Van Hartings veldt en Van den Biggelaar voor om het hele punt over te spelen. Maar ook daar waren Spronk en Kuiper niet voor in. Zij hielden het op 7-6 in hun voordeel. En omdat zij het laatste woord had den, was het setpunt voor hen. Gefrustreerd kozen de tegen standsters eieren voor hun geld. Zij hervatten het spel en verlo ren de tiebreak met 8-6. Maar hun wraak was zoet. In de tweede en derde set walsten Van Hai-tingsveldt en Van den Biggelaar over het andere duo heen: 6-3 6-0. Van het ene op het andere moment hadden Spronk en Kuiper niets meer in te brengen. Met name Spronk wei'd slordig. Verwonderlijk was dat niet. Kort voor de dubbelfinale had ze ook de enkelfinale gespeeld. De tennisster uit Etten-Leur vei- loor daarin van de Belgische Sil via Civoli met 6-4 6-2. Suzanne van Hartingsveldt en Sanne van den Biggelaar (op de achtergrond) verloren op curieuze wijze de eerste set van de finale, maar sloegen daarna terug. foto Dirk-Jan Gjeltema Tom van Gurp SS - Stijn Sprinkhuizen uit ie beleefde op de laatste dag 2006 zijn mooiste sportmo- t van dat jaar. De achttienja- middelbare scholier won lag het mannenenkelspel 4 het Zuid West lease tennis- nooi in Goes. Hij versloeg in inale Björn Bosnians uit Et- Leur met 8-2. een vanaf het begin liep Skhuizen uit op zijn tegen- jfler. Hij behield in de ope- Igame zijn service en brak 6en daarna de sei-vice van I tegenstander. Bosmans 1 nog even iets terug door ?en Sprinkhuizen terug te ten, maar die liep daarna jersnel weer uit naar 5-1. In resterende tijd - in totaal oudt overtuigt ik in derde miewedstrijd ÏS - Het was een Zeeuws on- Insje bij vrouwenenkel 4. x' van de vier tennissters in finalepoule van het Zuid t lease Kersttoernooi waren pvse: Kimberley Goudt, Bi- Zwanenburg en Linda tjp. Zij bezetten in de eind- d de eerste drie plaatsen. at had voor oudjaarsdag eerste twee parijen al ge ilen tegen Zwanenburg en ije Wanneer ze zondag, op latste dag van het toernooi, haar derde poulewedstrijd i May-Britt Aalbers won, ze niet afhankelijk van de ag bij Zwanenburg-Oranje, ei's behield nog wel haar P servicegame, maar daar- °eg Goudt hax'd toe. Ze pak- bt games op ï-ij en had daar- al een onoverbrugbaar gat 'gen, Uiteindelijk won de wse de partij met 10-2. vrouwenenkel 3 wei-d door 'Is derde geplaatste Na- 'a Kennis gewonnen. In de I versloeg zij Ellen de Jong '-3. De Jong had in de hal- öale de als eerste geplaatste 'He de Jong vei-slagen. In de -f kwam ze echter tekort om tennis moeilijk te maken. werd er 45 minuten gespeeld - kwam hij niet meer in gevaar. „Ik ben tevreden met hoe ik ge speeld heb in de finale", zei Sprinkhuizen. „Ik was in de ral ly sterker en sloeg goede bal len." Dit tot frustx-atie van de te genstander, die vrijwel vanaf het begin mopperend op de baan stond. Sprinkhuizen bleef er x-ustig onder en pakte relatief eenvoudig de winst. „Ik had vooraf zeker niet gedaclit dat ik het toernooi zou kunnen win nen. In het begin was het zelfver trouwen weg door een paar slechte trainingen in de week voor het toernooi. Maar ik speel de de eerste wedstrijd 4-4 gelijk tegen de één van de plaatsings lijst (Sven Vermeulen) en dat gaf me weer vertrouwen." Dat bleek wel uit de vier opeen volgende overwinningen die Sprinkhuizen na de openings wedstrijd boekte. Slechts een maal werd het benauwd voor hem. In de halve finale kwam te genstander Sander van Zundert terug van 5-1 tot 5-5. Spiinkhui- zen: „Dat waren de zenuwen. Ik ben heel voorzichtig gaan spe len, maar mijn spel is juist om uit te delen, om harde slagen te spelen. Ik ben een echt rally- dier." Uiteindelijk tx-ok hij toch met 6-5 aan het langste eind. Door de toernooiwinst in Goes kan Spiinkhuizen met een goed gevoel aan het nieuwe jaar be ginnen. Voor 2007 heeft hij zich zelf duidelijke doelen gesteld: goed zijn op de zomertoex-nooien en één niveau hoger gaan spe len. Daarvóór wil hij wel nog wat schaven aan zijn spel. „Mijn eerste service moet wat constanter worden. En ik sta nu nog te defensief te spelen." Zo groot als het verschil was in de finale bij de speelsterkte 4, zo klein was het verschil in de eindstrijd van het mannenenkel 3. Remi de Jager speelde daax-in tegen Dave de Graaf. De wed strijd ging gelijk op. Bij de stand van 4-4 klonk na drie kwartier het eindsignaal. Dat be tekende dat de negende game be slissend zou worden. In die ga me werd de stand van deuce be reikt. Omdat de zoemer al had geklonken, hoefde er niet met twee punten verschil te worden gewonnen, maar met slechts één punt. De Jager bleef het rustigst en pakte dat laatste punt. door Roeland van Vliet SLUISKIL - Driebander Glen Hofman lijkt favoriet te zijn op het eerste jeugdtoernooi in Sluis kil, dat wordt gehouden op 21 ja nuari. Dit eendaagse toernooi, een nieuwigheidje, gaat vooraf aan de Worldcup. Op de deelnemerslijst staan twaalf jeugddriebanders uit acht verschillende landen. Ne derland wordt vertegenwoor digd door Dennis Hoogakker, Glenn Hofman en Jens van Dam. De laatste is afkomstig uit Sas van Gent. De jeugdspelers komen naar Sluiskil om internationale en/a- ring op te doen. „Voor hen is het toernooi één grote les", zei orga nisator Meerten Dallinga, nadat de lijst met namen bekendgewor- den was. „Een enkeling heeft al wel eens aan grotere toernooien meegedaan, maar de meesten niet." Hofman is volgens Dallinga een grote kanshebber op de hoofd prijs. De pas zestienjarige Hage naar overleefde vorig jaar alle vooiTondes van de Worldcup en deed één dag mee in het hoofd toernooi. Dit jaar heeft hij zich wederom ingeschreven voor de Worldcup. „En nog zo'n zeven andere jeugdbilj aiders ook", wist Dallinga. „Nóg een kans om te leren." Deelnemers jeugdtoernooi: Jens van Dam, Dennis Hoogakker, Glen Hofman (allen Nederland), Jan Antos, Pavel Bohm (beide Tje- chië), Mathieu Vlericks (Belgie), Nick Christoforides Griekenland Antonio Ortiz, Adrian Legazpi (beide Spanje), Joao Pedro Ferreir (Portugal), Sumeh Sidham (Egyp te), Bryan Tempelers (Luxem burg). doorSven Bakker GOES - De favorieten voldeden aan de verwachtingen tijdens het Aannemingsbedrijf Van Sab- ben Kerstjeugdtennistoernooi, dat zaterdag afliep. Bij de jongens tot en met zeven tien jaar maakte Daan van See- tei's uit Leiden zijn favorieten- rol waar. Hij versloeg Hans van Putte in de finale met 6-5. Het jongensenkelspel tot en met veertien jaar werd gewonnen door de als eerste geplaatste Paul van Hoeve, die Rick Kole met 7-4 klopte. Koen de Bruijn legde beslag op de eindoverwin ning in de categorie tot en met twaalf jaar. De als tweede inge schaalde De Bruijn van tennis vereniging Zierikzee rekende met 7-4 af met Lennaxi van Wal lenburg, de nummer drie van de plaatsingslijst. Bij de meisjes tot en met twaalf jaar bleek Carolien Volleman de beste. Volleman, als vierde inge schaald, won met 5-2 van Sharon Goedegebure. Bij de meisjes tot en met veertien ging een ongeplaatste speelster er met de zege vandoor ging: Kim Meei'tens versloeg Elvera de Haas, de favoriete voor de eind zege, met 5-3. Xira van Benten won in de oudste leeftijdscatego rie, die tot en met zeventien, met 5-4 van Linsey Griep Vandaag begint in de TSI-hal in Goes een nieuw jeugdtoernooi, het Schelde International K4- jeugdtennistoernooi. Dat telt mee voor de Nederlandse jeugd- ranglijst. In aantal inschrijvingen staat op zeventig. Er wordt in de cate gorieën tot en met 10, 12 en 14 jaar getennist. Er wordt doorde weeks gespeeld van 9 uur 's och tends tot ongeveer 3 uur in de middag. De finales staan voor vrijdag op het programma. Eeklo geeft HVV klop: 8-1 EEKLO - Zondag-tweedeklas ser HW'24 heeft een vriend schappelijk duel nxet het Bel gische Eeklo met 8-1 verloren. Tot aan de rust kon HW'24, dat door Evert van den Berg op 0-1 kwam, de tegenstander aardig bijbenen. Daarna gaf de ploeg van trainer Angelo Nijskens, de koploper in de eerste klasse van het provinciale voetbal, vol gas. De deelnemers van de ATB-wedstrijd in Wemeldinge moesten ook enkele kunstmatige hindernissen nemen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wim de Vos WEMELDINGE - Armen in de lucht en een brede lach op het gezicht. Mooier kon Jarno Veerhoek zijn wielerjaar niet afslui ten. De wielrenner uit Ritthem schreef za terdag op fraaie wijze de Herdenkings- prijs Wim van Stel, een ATB-wedstrijd in Wemeldinge, op zijn naam. Hij bleef de nummer twee, Dennis Raadtgever, ruim voor. Het experiment van het wielercomité We meldinge om de wedstrijd geheel door de straten en steegjes van het dorp te laten verrijden, bleek bij de renners in de smaak te vallen. Door de motregen was het par koers op enkele plaatsen wel glad, wat tot verschillende valpartijen leidde. Slachtof- fers waren onder andere Dick van den Berg (al in de eerste ronde), Johnny van der Klooster (met een hoofdwond als resul taat) en Arjen Blaas. De vroege valpartij van Van den Berg had gevolgen voor het verloop van de wed strijd. „Daardoor werden veel renners voorzichtig. Ook vooraan was dat het ge val", vertelde Jarno Veerhoek na de wed strijd. Met name Edzard van Ewijk (vorige week gehuldigd als winnaar van de Zeeuw se ATB Cup) deed het rustiger aan, nadat hij na een flitsende start Jarno Veerhoek, Dennis Raadtgever en Dick van den Berg in zijn wiel mee kreeg. Plaatselijke favoriet Daardoor kon Veerhoek in zijn eentje aan de leiding komen met Raadtgever als twee de. Van Ewijk reed nog wel enige tijd op de derde plaats, maar die moest hij nog af staan aan de plaatselijke favoriet Marco Minnaard. De onderlinge verschillen werden steeds groter, waardoor de eerste plaats van Veer hoek nooit in gevaar kwam. „In de laatste paar ronden heb ik het wat rustiger ge daan, omdat ik wist dat ik voldoende voor sprong had", aldus Veex-hoek. Raadtgever behield zijn tweede stek en Minnaard werd derde. Veteranen Bij de veteranen leek de Brabander Adri Jongenelen op een eenvoudige overwin ning af te stevenen. Daan Verhulst uit Waarde rukte echter vanaf de vijfde plaats steeds verder op en verschalkte uit eindelijk ook nog Jongenelen. Christel Janssen was de snelste bij de vrou wen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43