>zc Rustige jaarwisseling in Zeeuws-Vlaanderen Brand legt woning Nieuw vliet in de as Storm veroorzaakt overlast Een gfeed beam is het halve werk! Gimbrère uitverkoop! 2ÖÖJ WWW.VERHUIS.INFO Hulst ruimt als enige gemeente vuurwerkresten direct op steütel Compleet slapen in Zeeland 3 morgana i goes 1 gdactie: 0113-315649 1 vww.pzc.nl ^nail:redactie@ pzc.nl iflsibus 31,4460 AA Goes Wvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; lationaal: 020-4562500. ezersservice: 0800-0231231 linsdag 2 januari 2007 wissel zeeuws Vlaanderen GEIJTENBEEK EUROMOVERS EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP editie Zeeuws-Vlaanderen Moor Eugène Verstraeten 5RNEUZEN - De jaarwisse- pngis in Zeeuws-Vlaanderen re delijk rustig verlopen. Er deden Mch geen grote incidenten voor. lan de Absdaalseweg in Hulst I liep een man zwaar letsel op aan Aijn oog toen een vuurpijl bij het lansteken direct ontplofte. Hij is per ambulance overgebracht 1 naar het ziekenhuis in Gent. jln de Dorpsstraat in Breskens [brandde een auto uit. De eige- laarwas naar zijn voertuig gelo en had de kofferruimte open. Op dat moment waaide waarschijnlijk een vonk van vuurwerk naar binnen, waar door de brand ontstond. De brandweer heeft het vuur ge blust. Als gevolg van de harde wind ontstonden er bij het vuurwerk afsteken soms wel hachelijke si tuaties, omdat flessen met vuur pijlen en siervuurwerkverpak- kingen omwaaiden. Dat leidde echter niet tot ongevallen of gro te schade. Met het aantal vernielingen viel het in Zeeuws-Vlaanderen mee. Er kwam een melding uit Vogel waarde, waar door vuurwerk de ruit van een bushokje en een autoruit sneuvelden. In de aanloop naar de jaarwisse ling ergerden veel inwoners zich aan het vroegtijdig afsteken van vuurwerk. Vooral eigenaren van bange huisdieren werden daar door getroffen. Klachten De politie heeft afgelopen week einde 23 personen doorverwe zen naar bureau Halt voor te vroeg afsteken van vuurwerk. Vooral uit Zeeuws-Vlaanderen kwamen veel klachten en daar om heeft de politie daar zater dag extra gecontroleerd. Al het vuurwerk is door de politie in beslag genomen. Zoals gebruikelijk gingen mede werkers van de gemeente Hulst gisteren al vroeg op pad om zo veel mogelijk vuurwerkresten op te ruimen. Dat gebeurt om te voorkomen dat jongeren tussen de resten op zoek gaan naar niet ontploft vuurwerk, met alle risi co's van dien. Hulst is de enige gemeente in Zeeuws-Vlaande ren die dat doet. „Je kunt in een paar uurtjes na tuurlijk nooit overal zijn", zegt Met een enorme knal ontploft bij het Chinees restaurant in Bres kens een vuurwerkbom. foto Peter Nicolai uitvoerder Jos Boon. „We heb ben ons geconcentreerd op plaat sen waar het meeste vuurwerk werd afgestoken." Behalve in de Hulster binnenstad werd ook vuurwerk opgeruimd in Kloos- terzande, Clinge en Sint-Jan- steen. „Wat opviel was dat er veel zwaar vuurwerk bij was", zegt Boon. „En ook veel vuurwerk dat niet was afgegaan en waai de lont nog aan zat. Dat bete kent dat we niet voor niets vroeg uit ons bed zijn gekomen en dat we veel hebben kunnen opruimen voordat het in handen kwam van kinderen." door Euqène Verstraeten NIEUWVLIET - Een felle uit slaande brand heeft op oudejaarsavond een woning aan de Nieuwvlietseweg tussen Groede en Nieuvvvliet geheel in de as gelegd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Op het moment van de brand waren de bewo-- ners niet thuis. Ze zijn op va kantie. Hetvuur werd om streeks 20.00 uur ontdekt door de buren. Die hoorden een knal en zagen dat er rook uit het woonhuis kwam. De brand weer rukte meteen met een "blusvoertuig uit. „Aangekomen zagen we dat het om een uitslaande brand ging, zodat we ook een tweede blus voertuig moesten oproepen", al dus commandant van dienst Fred Moens. Voor de brand weerlieden was er echter geen redden meer aan. De vlammen werden aangewakkerd door de sterke wind, waardoor het blus sen aanzienlijk bemoeilijkt werd. Er kon dan ook niet worden voorkomen dat de woning ge heel uitbrandde. Alleen de bui tenmuren staan nog overeind. De brandweer wist wel de gara ge te sparen, waarin een auto stond. Later op de avond kwam ook de hoogwerker van de brand weer uit Terneuzen nog naar de plaats des onheils om te helpen nablussen. Over de oorzaak van de brand tast de brandweer nog in het duister. De technische recher che van de politie voert een on derzoek uit. Een huis aan de Nieuwvlietseweg is onbewoonbaar geworden na een felle brand. foto's Peter Nicolai Advertentie Om te beginnen alles* tot 50% korting! van onze regioredactie TERNEUZEN - De storm die za terdagavond over het land raas de, heeft in Zeeuws-Vlaanderen voor de nodige overlast gezorgd. Persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Wel waaiden bo men om, vlogen dakpannen van woningen en moest buitenkerst verlichting het ontgelden. Ook tuinmeubilair werd beschadigd. In Hulst waaiden bomen over de weg in de Emmalaan en op de Zeildijk en in Ossenisse over de Oostdijk. De brandweer kwam er aan te pas om de weg vrij te maken. De brandweer moest ook uitruk ken om de enorme kerstboom in de Bernhardstraat in Westdorpe SLUITING PUBLIEKSBALIES Op 2 januari zijn de publieksbalies in Axel. Sas van Gent en Terneuzen gesloten. Vanaf 3 januari zijn de balies weer geopend volgens de normale openingstijden. e^e /Herne^ te Verwijderen. Ook op andere plaatsen velde de storm bomen, maar moest de brandweer er niet aan te pas komen. Bijvoor beeld in de Ellestraat in Hei kant. Op het Bellamypark in Vlissin- gen dreigde een steiger zaterdag te bezwijken onder de storm. Het dikke, witte plastic rond de steiger was gescheurd, waar door de wind eronder kwam en hard aan de constructie trok. Om de wind vrij spel te geven, heeft de brandweer het plastic zo veel mogelijk losgesneden. Dat heeft ervoor gezorgd dat de steiger is blijven staan. Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Groot deel WINTERCOLLECTIE Een zeer grote steiger bij de Westpoortflat aan de Boulevard De Ruyter in Vlissingen waaide gedeeltelijk om. De flat wordt gerenoveerd en de wind kreeg vat op de steiger. De boulevard is daarna afgesloten. Zowel de brandweer als de politie en de steigerbouwer waren aanwezig om de schade te beperken en de ■WALSTRAAT 199 VLISS (Advertentie) ARNEMUIDEN - Arnemuiden heeft dankzij speciale maatrege len van de gemeente met oudjaar een rustige zondag be leefd. Maar in de oudejaars- Geld voor loopbrug Saeftinge TERNEUZEN - De Stichting Het Zeeuwse Landschap krijgt 2.500 euro voor het opknappen van de loopbrug in het natuurgebied Saeftinge. Het gaat om de opbrengt van de cabaretvoorstelling de 'Java Comedy Night'afgelopen vrijdag in het Terneuzense Scheldetheater. Het optreden was georganiseerd door Rotar-act Zeeuws-Vlaanderen. Dat is een vei'eniging van jonge men sen die zich inzet voor sociaal en maatschappelijk onder nemen. Met de bijdrage heeft Het Zeeuwse Landschap driekwart van het benodigde geld binnen. Het opknappen van de houten loopbrug kost namelijk 7500 euro. PvZ: Zeeuws-Vlaming betaalt veel TERNEUZEN - De Partij voor Zeeland (PvZ) is tegen het voorstel om mensen die in gebieden wonen met een hoger overstromingsgevaar, méér voor de waterkeringen te la ten betalen. Daarbij heeft de PvZ vooral het oog op de Zeeuws-Vlamingen. Het gaat om een zogeheten 'omslag naar risico'. In een brief aan het dagelijks provinciebestuur vraagt Statenlid J. Hageman of de provincie bereid is protesten tegen het rapport Tussenprint 2015 (waarin onder meer bekosti ging van de strijd tegen het water wordt aanbevolen), te ondersteunen. 2Üs de omslag naar risico doorgaat, vreest Hageman dat de Tweede Kamer straks niets meer te zeg gen heeft over de bekostiging van de eerste zeeweringen. Hij stelt dat een democratische controle op de lasten weg valt als de waterschappen het volledig voor het zeggen krijgen. Het Statenlid vindt dat na de aangekondigde in voering van een Belgische autovignet, Zeeuws-Vlaande- ren opnieuw geconfronteerd wordt met een maatregel die van het gebied steeds meer een 'duuite-eiland' maakt. Het gaat om naar verhouding weinig inwoners die steeds meer extx-a lasten moeten dragen, aldus Hageman. Hij wijst er ook nog op dat Zeeuws-Vlamingen wel moeten meebetalen aan wegen, tunnels en bruggen elders in het land, 'terwijl ze zelf kunnen opdraaien voor de enige ver binding die ze met Nederland hebben.' Sms van Michiel de Ruyter VLISSINGEN - In Vlissingen is gisteren het Michiel de Ruyterjaar ludiek begonnen: een tekstbericht via de mo biele telefoon, verstuurd door Michiel de Ruyter. Alias Michiel Adriaansens uit Vlissingen. Hij figureert dit jaar ter nagedachtenis aan de vierhonderdste geboortedag van De Ruyter op een speciale postzegel. Namens de oude zee held verzond hij een sms-bericht met een nieuwjaarswens naar alle leden van diverse werkgroepen en commissies die de festiviteiten voor het De Ruyterjaar voorbereiden. (Advertentie) MEER DAN SLAPEN WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 DE SCHIPPER I 0113 - 230181 (Advertentie) veiligheid van de mensen te waarborgen. De Boulevard De Ruyter is zaterdag en zondag af gesloten geweest voor het ver keer. Doe mee op www.gezondvoornemen.nl zeeuwse almanak Vervelend Op het Bellamypark in Vlissingen dreigde zaterdag een steiger te bezwijken door de harde wind. foto Lex de Meester Toch onrustig oudjaar Arnemuiden nacht zelf ging het toch weer mis. Twaalf jongeren zijn opge pakt voor bedreiging van agen ten, vandalisme en baldadig heid. Als peuter moet je van alles: bordje leegeten, ook al lust je het niet, slapen, ook al zeg je niet moe te zijn, haren was sen, ook al vind je de douche het engste ding wat je ooit hebt gezien. Ook Emma van drie onder gaat haar lot meestal met veel gejammer. Maar als ze denkt invloed te kunnen uitoefenen, zal ze dat ook niet nalaten. Zo ook laatst bij het nagels knippen, dat tevens hoog scoort op het lijstje vervelen de dingen. „Pappa", klonk het bijna smekend, „niet kaal hè?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes DELSCHER Grote Markt 11 -13 Goes Tel.: 01 13 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39