staan voor cultuuromslag ►ZC Vol vuur en geknal nieuwe jaar in PRIJS Een gèed beg n is het halve werk! HALVE uitverkoop wissel schouwen 20 Of WWW.VERHUIS.INFO beleidsplan Eenheid in diversiteit Gimbrère Zuidwesterstorm zorgt voor schade en ongemak Compleet slapen in Zeeland kk morgana goes Vervelend 1 dactie: 0113-315649 Xtw.pzc.nl __nail:redactie@ pzc.nl stbus 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; !UWS-Vlaanderen: 0113-315570; tionaal: 020-4562500. iersservice: 0800-0231231 nsdag 2 januari 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 GEIJTENBEEK EUROMOVERS EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP editie Schouwen-Duiveland rtEREKZEE - De musea op louwen-Duiveland staan aan ;At begin van dit nieuwe jaar ■/tor een drastische cultuurom- ,ig. Doel is op professionelere 'j|jze en in hechtere samenwer- V'ng 'het verhaal' te gaan vertel- van de regionale geschiede- \'s met de gevarieerde collecties <jb daar nog van resteren. Het «eidsplan hiervoor ligt inmid- Is op tafel. 'Eenheid in diversi- ft' luidt de titel. ithouder W. Renden is er blij „Ik acht het van groot be jag dat deze nota vanuit de mu- zelf is opgesteld. Dat garan- brt een breed draagvlak en St is een eerste vereiste om die (ltuuromslag te kunnen ma- \dndt de wethouder. R plaats van louter bewaarka- irs van het verleden te zijn, Hen de musea de etalage van geschiedenis van Schou- n-Duiveland worden. Zij am- ren het cultureel erfgoed te an uitdragen opdat meer be- pners en bezoekers zowel ac- als passief daaraan kunnen lelnemen. rockers zo'n integraal museumpro ject. verhoging van kwaliteit, per dynamiek te kunnen bie- en om meer bezoekers te men genereren moet er wel at gebeuren. èt beleidsplan lanceert daar- vijf actiepunten: adequate lisvesting met de nadruk op ligheid. het bieden van toe- ikelijke en aantrekkelijke esentaties, verbetering van It imago, een professioneel be ier en behoud van de museum- fferdieren tueel geslacht NT ANNALAND - Onder toe- :ht van veterinaire en milieu- specteurs hebben islamitische igers zaterdag meer dan acht- nderd schapen ritueel ge- icht in de slagerij van de fir- a Slager in Sint-Annaland. Qslims uit West-Brabant en :eland kwamen met hun offer- aaap naar Sint-Annaland om voldoen aan de geloofsop- acht om op de tiende dag van bedevaart naar Mekka een ir te offeren en het te verdelen der gezin, familie en armen, n aan de Nederlandse milieu- voedselwetten én aan de wet- M'an de islam te voldoen, ge urt de rituele slacht in goed outilleerde slagerijen, door tij- lijk ingehuurde halalslagers. (Advertentie) LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Groot deel WINTERCOLLECTIE "•WALSTRAAT 199 VLISSINGEN (Advertentie) Om te beginnen alles* tot 50% korting! STEUTEL Rerkstr., Goes 0113-270025 M.u v: niew/ve collectie. bestellingen en partywebc collecties en het realiseren van een slagvaardige en efficiënte museumorganisatie. Betreffende die organisatievorm wordt in de nota voorgesteld het huidige platform de komende vier jaar te laten uitgroeien tot een rechtspersoon ten behoeve van de musea op Schouwen-Dui veland. Of dat inderdaad een vereniging moet worden zoals vanuit de musea zelf -wordt voor gesteld, moet nog worden be zien, vindt de wethouder. Wat hem betreft zou het ook een stichting kunnen worden. Renden onderschrijft wel de noodzaak van professionele on dersteuning naarmate de ambi ties hoger gaan reiken. Hij is het eens met voorstel te zijner tijd een kleine professionele staf aan te stellen ten behoeve van de mu sea. Hij erkent ook dat het reali seren van een zelfstandige mu seumorganisatie niet betekent dat de rol van de gemeente is uit gespeeld. Volgens het beleids plan zal gemeentelijke onder steuning op drie niveaus essen tieel zijn: infrastructureel (bij voorbeeld betere routing, beweg wijzering en parkeervoorzie ning), financieel en professio neel. Toetssteen In de nota wordt publieksonder zoek opgevoerd als toetssteen voor het te voeren beleid. Ook daar kan de wethouder zich in vinden. „Niet om maar klakke loos in te spelen op alles wat het grote publiek wil, maar wel om als musea met een interactief aanbod te kunnen komen. De ge meentelijke musea in Zierikzee bijvoorbeeld waren behoorlijk saai geworden. Daar prikkel je geen bezoekers mee. Dat moet in de toekomst veel beter." Ook de provincie Zeeland maakt zich sterk voor publieks onderzoek in de diverse Zeeuw se gemeenten. Zij acht het van belang dat musea in hun aan pak en collectiepresentatie de juiste snaar gaan raken bij de verschillende doelgroepen. Voor het Platform musea Schou wen-Duiveland ligt het dan ook voor de hand dat de gemeente snel financiële ondersteuning vraagt bij de provincie om op korte termijn een dergelijk pu blieksonderzoek te starten. Renden wil het museumbeleids plan in februari in de commissie Samenleving en Bestuur én in de raad aan de orde stellen. In de Vlakestraat behoort het vreugdevuur rond de jaarwisseling inmiddels tot de traditie. Kroegenparty in Brogum 'feest van ons-kent-ons' door Ali Pankow ZIERIKZEE - Met veel vuurwerk en ge knal, maar zonder grote incidenten is op Schouwen-Duiveland het nieuwe jaar in geluid. Officier van dienst L. Vermeer van het brandweerkorps spreekt van een 'opmer kelijk rustige jaarwisseling'. De blus- groep Bruinisse moest zondagmiddag uit rukken voor een brand aan het Stenen pad waar een schuur van bloemenhandel Magnolia in vlammen opging. „Vermoe delijk door weggegooid vuurwerk", zegt Vermeer. Volgens hem zat er asbest in de schuur verwerkt en dienden de brand weerlieden vooral de verspreiding daar van te voorkomen. De asbestrestanten in de directe omgeving worden vandaag op geruimd door milieupolitie en verzeke ring. In Zierikzee kwam de brandweer in actie voor fikkies in een container bij de Lidl aan de Grevelingenstraat en bij de sloop- flats aan de De Jongestraat in de wijk Malta. In de Moggestraat daarachter werd een bankstel in brand gestoken. Ook de blusgroep in Scharendijke moest kort voor middernacht uitrukken voor een brandje op het Zwarte Plein aldaar. Ruim twintig uur voor de jaarwisseling waren inwoners in een deel van de wijk Poortambacht in Zierikzee uit hun slaap gewekt met knetterend siervuurwerk. Rond vier uur in de nacht van zaterdag op zondag al schoten daar gedurende een half uur kleurrijke sterren en gouden re gens door de lucht. Vreugdevuur In dezelfde wijk in de Vlakestraat laaide op oudejaarsavond ruim voor de jaarwis seling een vreugdevuur al zeer hoog op. Overigens lagen daar de tuinslangen ge reed om in te grijpen zodra het nodig zou worden. Volgens de brandweerofficier be hoort dit buurtfeestje inmiddels tot de tradities en zijn er afspraken met de be woners dat er goede voorzorgsmaatrege len worden getroffen en de boel na af loop wordt opgeruimd. Rond vier uur doofde de brandweer op verzoek van omwonenden een al te hoog oplaaiend vreugdevuur bij De Pul in Bruinisse. De eerste editie van de nieuwjaars-kroegen party in Brogum op initiatief van de ca fés De Gekroonde Suikerbiet, De Ban- jaard en discotheek Later in Zierikzee kwam langzaam op gang. De grote stroom van circa driehonderd bezoekers liep pas na één uur binnen. Veel beken den in verschillende leeftijdsgroepen trof fen elkaar hier, zodat de party uiteinde lijk toch uitgroeide tot een 'feest van ons-kent-ons'. „Laten we met Where are you now het oude jaar uitzingen", stelt zangeres Kitty van Aken van de funky rockcoverband NonSence voor. Dat gebeurt, maar dan blijken er nog twee minuten over voor dat ze kan gaan aftellen. Dan nog maar een stukje No Doubt en zo worden dan ook zonder twijfel in Brogum de laatste seconden van 2006 weggeteld om vervol gens 2007 te kunnen inluiden met - als vanouds - Happy New Year van Abba. „O, kort lontje, oppassen!", waarschuwt horecaman Fred Kramer even later bui ten de omstanders als hij met een dikke sigaar de zoveelste vuurpijl ontsteekt. van onze regioredactie VLISSINGEN - De zuidwester storm die in de nacht van zater dag op zondag delen van Zee land trof, heeft her en der voor schade en ongemak gezorgd. In de nacht van Oud en Nieuw bleef het echter ondanks de slechte voorspellingen rustig. Op het Bellamypark in Vlissin- gen dreigde een steiger zaterdag te bezwijken onder de storm. Het dikke, witte plastic rond de steiger was gescheurd, waar door de wind eronder sloeg en hard aan de constructie trok. Om de wind vrij spel te geven, heeft de brandweer het plastic zo veel mogelijk losgesneden. Dat heeft ervoor gezorgd dat de steiger is blijven staan. Een zeer grote steiger bij de Westpoortflat aan de Boulevard De Ruyter in Vlissingen is zater dag deels omgewaaid. De flat wordt gerenoveerd en de wind kreeg vat op de steiger. De bou levard is daarop afgesloten. Zo wel de brandweer als de politie en de steigerbouwer waren aan wezig om de schade te beperken en de veiligheid van de mensen te waarborgen. De Boulevard De Ruyter is zaterdag en zondag afgesloten geweest voor het ver keer. Dat gold ook voor de Kouden hoek in Vlissingen. De storm rukte dakplaten van een loods op het Scheldeterrein en die waaiden naar de Koudenhoek. De daar geparkeerde auto's raakten niet beschadigd. Uit voorzorg zijn ze wel weggehaald en mocht er tijdelijk ook nie mand komen. Zonnenschermen Op de Boulevard Bankert in Vlissingen heeft de brandweer voorkomen dat enkele zonne schermen afbraken en door rui ten van appartementen sloegen. In Middelburg is de schade be perkt gebleven tot kleine storm schade in de Singelstraat en een omgewaaide boom in de Nieuwe Oostersestraat. In Veere en op Noord-Beveland heeft de storm geen noemens waardige schade veroorzaakt. In Kapelle heeft de storm loslig gende dakplaten weggeblazen. Persoonlijke ongevallen deden zich in Zeeuws-Vlaanderen niet voor. Wel waaiden bomen om, vlogen dakpannen van wonin gen en moest buitenkerstverlich- ting het ontgelden. Ook tuinmeu bilair werd beschadigd. In Hulst waaiden bomen over de weg in de Emmalaan en op de Zeildijk en in Ossenisse over de Oostdijk. De brandweer kwam eraan te pas om de weg vrij te maken. De brandweer moest ook uitrukken om de enorme kerstboom in de Bemhardstraat in Westdorpe te verwijderen. Ook op andere plaatsen velde de storm bomen, bijvoorbeeld in de Ellestraat in Heikant. Drankrijder rijdt opvallend rond ZIERIKZEE - Een veertigjarige automobilist uit de ge meente Schouwen Duiveland is zaterdagochtend vroeg om 4.10 uur in de Werckendetstraat in Zierikzee aange houden wegens rijden onder invloed. Uit de blaastest die hij moest ondergaan bleek dat hi] bijna vier keer zoveel had gedronken als toegestaan. Het rijbewijs van de man is ingevorderd. Hij had nog geprobeerd om de surveillerende agent 'kwijt te rijden' door met gedoofde lichten door Zierikzee te rij den. Mooist versierde huis RENESSE - Bewoner Marcel Verberk van de Lindelaan 11 in Renesse is winnaar geworden in de wedstrijd 'Mooist versierde huis in Renesse en omstreken' van de plaatselijke ondernemersvereniging. De winnaar kreeg zaterdagavond tijdens cle oudejaarsbin- go in het dorpshuis de prijs overhandigd: een dinerbon voor twee personen. „Vorig jaar hebben we deze wedstrijd voor het eerst ge houden. Toen waren er maar drie deelnemers, nu hadden zich al acht mensen aangemeld. We gaan dus gewoon door. Over enkele jaren zijn alle woningen en tuinen in en rond Renesse mooi versierd tijdens de feestdagen", zegt Marieke Braber van de Ondernemersvei'eniging. Het wintel-feestprogramma in Renesse wordt vrijdaga vond 5 januari afgesloten met de traditionele kerstboom verbranding bij het Transferium. Drankrijder goed in de fout TERNEUZEN - De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in Terneuzen een drankrijder aangehouden die al sinds 2003 geen autoverzekering meer had en reed in een auto die al sinds 2000 geen APK meer had gehad. De 44-jarige drankrijder uit gemeente Terneuzen werd rond 2.37 uur gesnapt op de Buitenhaven in Terneuzen. Hij had meer clan drie maal zoveel gedronken als toege staan. De politie heeft zijn voertuig laten ophalen door een takel- bedrijf in de omgeving, waar het voorlopig ook blijft staan. De man moest zijn rijbewijs inleveren en krijgt een pro- ces-verbaal. (Advertentie) DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607 foto Dirk-Jan Gjeltema WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 230181 Verder jaagt hij een forse hoeveelheid fer me knallen de lucht in, terwijl rondspat tende confetti in de champagneglazen dwarrelt. Binnen toosten de leden van NonSense op het nieuwe jaar. „Helemaal niet erg om te werken met de jaarwisseling. Voor al leuk dat het in Brogum is. Hier is mijn vader ook ooit begonnen met muziekma- ken", lacht zangeres Kitty. Haar kom paan binnen de band Isabel lacht mee, ondanks haar gebroken arm. „Opgelopen bij het snowboarden, maar het heeft geen invloed op mijn stem." De meiden worden begeleid door Rinus (gitaar), Renaldo (slagwerk) en Almer als vervan ger voor de vaste bassist Mark, die net zijn aan hand is geopereerd. Op de vlon der in het midden van de zaal laten dan sers en luchtgitaarspelers zich gelden. Rondom wordt gezoend, geknuffeld en geklonken. Ook cle drie uitbaters die het initiatief na men tot deze nieuwjaarsparty zijn tevre den. „Zeker voor herhaling vatbaar", zegt Robbert Roggeband van café De Ge kroonde Suikerbiet. Doe mee op www.gezondvoornemen.nl zeeuwse almanak Als peuter moet je van alles: bordje leegeten, ook al lust je het niet, slapen, ook al zeg je niet moe te zijnharen ivas- sen, ook al vind je de douche het engste ding wat je ooit hebt gezien. Ook Emma van drie onder gaat haar lot meestal met veel gejammer. Maar als ze denkt invloed te kunnen uitoefenen, zal ze dat ook niet nalaten. Zo ook laatst bij het nagels knippen, dat tevens hoog scoort op het lijstje vervelen de dingen. „Pappa", klonk het bijna smekend, „niet kaal hè?" Op het Bellamypark in Vlissingen dreigde zaterdag een steiger te be zwijken door de harde wind. foto Lex de Meester Bijdragen voor deze rubriek: redactie® pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35