Niels Koole snelste in T ankloop PZC Eervolle nederlaag BC Vlissingen Van Steenbergen troeft Den Exter af RCS en Jong Ambon Beljaars sterk in Oudejaarscross aanwinsten bij soccer De winnaars waren in de minderheid in het sportjaar 200 Martje Wisse wint bij vrouwen dinsdag 2 januari 2007 swbj door. Sjaak Sinke VLISSINGEN- Na zijn overwin ning in de Kerstloop mag Niels Koole uit Zoutelande de 23 kilo meter lange Tankloop toevoe gen aan zijn lange lijst met over winningen. Hij was de sterkste van de 270 deelnemers, waarvan de helft zich beperkte tot de 10 kilometer. Martje Wisse uit Kou- dekerke was de snelste van de dertien vrouwen die deelnamen aan langste afstand. Met de sterke zuidwestenwind in de rug ging het hard richting de tank van Westkapelle. Het pe loton werd aangejaagd door Ke vin de Pagter, die zich beperkte tot de tien kilometer. Onder aan voering van Niels Koole, Wim van Sparrentak, Sjaak Brou wer, Mark Riemens, Erik Poppe en Michel Schrier liep het gezel schap dat voor de 23 kilometer Van de Ven in recordboeken BARCELONA - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft zondag voormalig wereldkampioen Pe dro Tragter uit de Spaanse re cordboeken gereden. De achttienjarige Vlissingse cou reur verbeterde bij het Open Ca talaans kampioenschap diens baanrecord uit 1993 met een dik ke seconde. Het leverde Van de Ven behalve een meter hoge be ker uiteindelijk ook de winst op in het kampioenschap met rij ders uit Barcelona en Girona. Hij won beide manches. Zijn jongere zusje Nancy eindig de een dag eerder, ondanks een val in de tweede manche, op de vijfde plaats bij de 65cc-rijders. had gekozen richting de dijk van Westkapelle, waar bij de tank het keerpunt werd geno men. Op de terugweg was het stevig knokken tegen de stormachtige wind en na verloop van tijd ble ven alleen Koole en Van Spar rentak aan de kop over, Bij het Pannenkoekhuisje bij Dishoek liet Koole zijn mede vluchter ter plaatse om in de af sluitende 3 kilometer nog ruim een halve minuut weg te lopen. Met een tijd van 1 uur 23 minu ten en 1 seconde op de meet voor eethuis De Hoge Duinen, klaarde Koole de zware klus. Van Sparrentak finishte als tweede en hield Brouwer op bijna twee minuten. Bij de vrouwen liep Martje Wis se naar een marge van meer dan vijf minuten op Elien Jobse en Suzanne Geschiere. 10 kilometer Kevin de Pagter was de sterkste op de 10 kilometer, waarbij hij Micha Janse een krappe 20 se conden achter zich hield. Jesper Francke bleef met een minuutje achterstand ook nog redelijk in het spoor van De Pagter. Bij de vrouwen boekte Marinka Bil haar tweede overwinning. Eerder was de ze sterkste in Aag- tekerke. De twee minuten voor sprong op Nederlands triatlon kampioene Anne Kwist geeft Bil het nodige perspectief voor haar aspiraties in de triatlonsport. Het zwemmen is natuurlijk geen probleem voor de ex-zwemster en wanneer ze in de komende maanden het fietsen op niveau weet te krijgen dan kan nog veel van haar verwacht worden. Anne Kwist, opgenomen in de Nederlandse selectie, gaat de ko mende week op trainingsstage in Luxemburg. Kevin de Pagter, Micha Janse en Adriaan Janisse voeren (van links naar rechts) het veld van de Tankloop aan. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT-JOOSLAND - Sophie van Steenbergen kan met Noorderglas No ble Girl op een mooi einde van 2006 terug kijken. Een week geleden zag de zeventien jarige amazone haar debuut in de klasse L bekroond met een overwinning in de Kerst- jumping in Heikant. In Nieuw- en Sint-Joos- land sloot de combinatie uit 's-Heer Arends- kerke zaterdag het jaar af met de overwin ning in de Oudejaarsjumping van Stal de Kroo. Van Steenbergen lijkt geen eendagsvlieg. Want om als jonkie de veteraan Simon den Exter met een in bloedvorm verkerende Veersedam U2 naar de tweede stek te verwij zen, moet je toch over enige klasse beschik ken. Zeker als de. in de springsport gepokt en gemazelde Den Exter de kans krijgt om zijn concurrenten onder druk te zetten. En dat deed de ruiter uit Kortgene, Hij stuurde als eerste starter in de belsissende ronde de Lux-afstammeling als een raket in 35,52 foutloos over de bouwsels van parcoursbou- wer Bram Wattel. Op die tijd beten de eerste zes combinaties zich stuk. Het venijn zat voor Den Exter ech ter in de staart. Als laatste starter was Van Steenbergen met de bruine merrie Noble Girl een dikke tel sneller dan Den Exter. Ondanks haar twee overwinningen op rij blijft Sophie van Steenbergen de nuchter heid zelve. Rustig een frietje etend zwaaide ze haar paard alle lof toe: „Als je Noble Girl door Peter Snelders TERNEUZEN - Het was genie ten afgelopen zaterdag tijdens het soccertoernooi in sporthal Vliegende Vaart in Terneuzen. Het niveau in poule 3 en 4 over steeg dat van vorige week, toen poule één en twee aan de bak kwamen. Toen waren met name Terneu zen en Walcheren de blikvan gers. Zaterdag bleek dat RCS en Jong Ambon absolute aanwins ten. Zij tilden de amusements waarde een stuk de hoogte in. Ook Terneuzense Boys, AZW en Zaamslag maakten een meer dan degelijke indruk. Terneuzense Boys en AZW slo- - ten poule 4 af met uitstekende cijfers. Terneuzense Boys won 'y alle wedstrijden en liet een doel- saldo noteren van 11-3. AZW verloor slechts één duel en scoor- de veertien keer en moest vijf te gentreffers incasseren. In een ge- lij kopgaande wedstrijd moest het nipt (3-2) buigen voor Ter neuzense Boys. In poule 3 blonk vooral RCS uit. Absolute topscoorder van deze wedstrijddag was de nauwelijks af te stoppen Alleen in het bela den duel tegen Zaamslag, de ploeg van trainer Dennis de Mevo'80 maakt het seizoen af ZIERIKZEE - De basketballers van Mevo'80 hebben besloten het seizoen af te maken. De Schouwse club heeft een vaste kern van vier spelers en denkt voldoende spelers op de achter hand te hebben om het jaar zon der afzeggingen te voltooien. „We willen in iedergeval het risi co nemen. We zijn bang dat nu stoppen wel eens definitief stop pen zou kunnen beteken", meent speler Jan-Kees Jonge- jan. Enkele weken geleden luid de de club de noodklok. Door het chronische spelersgebrek vreesde Mevo'80 zich tijdens de winterstop te moeten terugtrek ken. De Schouwse ploeg, nog al tijd puntloos, hervat nu vrijdag avond niettemin de competitie in de tweede klasse met een thuiswedstrijd tegen het tweede team van Volharding. Het duel begint om 20.45 uur in sportcen trum Westerschouwen. Nooijer, liep het verkeerd af voor RCS. Het maakte constant het spel op de helft van Zaam slag, maar werd door een stug ge, felle en scherp counterende tegenstander met 4-1 verslagen. Zaamslag eindigde net als RCS en Jong Ambon met twaalf pun ten. De enige verliespartij (3-1) leed Zaamslag tegen Jong Am- bon. Jong Ambon op zijn beurt moest met 2-0 de meerdere erkennen in RCS. Het Jong Ambon van Paul Telussa kan op de finale dag voor enig stuntwerk zorgen.- Met de snelle en technisch vaar dige spelers als Levi en Martin Waisapy in de gelederen is het een team dat voor verrassingen kan zorgen. Naast RCS, Zaamslag. Jong Ambon plaatste Hoek, dat met het tweede team in actie kwam, zich voor de finaledag. Zege Van Driel en Schipper in Sjoemeltoernooi KAPELLE - Pascal van Driel en Harold Schipper hebben in de tennishal in Kapelle het Cees Kole Sjoemeltennistoernooi ge wonnen. Van Driel en Schipper waren in de 3-categorie van het mannendubbelspel te sterk voor Joost Oranje en Jan Oranje. Het werd 10-2. Eerder in het toernooi, dat meer dan 500 inschrijvingen had, ble ken Pascal van Driel en Harold Schipper nog te sterk voor Ma rio van Gastel/Richard de Witte en Boudewijn Ruisaard/Jos Ver- schuure. Er werden in Kapelle alleen maar dubbelspelen afgewerkt en het toernooi staat bekend als een gezelligheidstoernooi. Het vrouwendubbelspel in de derde categorie werd gewonnen door Ingrid Weegels en Corine David- se. Het gemengddubbelspel ging naar Audrey Atoon en Ruurt van der Wel, die in de finale Chantal Versteeg en Sander van Buren met 6-3 versloegen. Het gemengddubbelspel in de 7-categorie was met een afval- schema van 64 koppels de druk st bezette categorie. De win naars werden Irma Kleppe en Piet Remijn, die in de eindstrijd met 8-5 Anita Wondergem en. Rob de Ruiter de baas waren. door Sjaak Sinke NIEUWDORP - Franky Bel jaars uit Vlissingen heeft de Oudejaarscross in Nieuwdorp op zijn naam geschreven. In de eerste van drie ronden sleurde Remy Vasseur uit Vlis singen het veld uit elkaar. Al leen Beljaars kon het hoge tem po van de Vlissingse badmeester volgen. Na een kleine twee kilo meter werd Vasseur bedankt voor bewezen diensten en koos Beljaars het hazenpad. Vasseur probeerde nog aan te klampen maar was in een klap kansloos doordat hij even ver keerd liep. Vasseur werd meteen bij de kladden gegrepen door Re ne Vader, Wilko de Vos en Rinus Witte. Beljaars bouwde gestaag zijn voorsprong uit en Wilko de Vos ontdeed zich van zijn metge zellen. ,Op de meet had Beljaars na 30 minuten en 39 seconden een voorsprong van ruim ander halve minuut op De Vos. Bij de vrouwen was Leonie Ton uit Colijnsplaat het snelst. Mas ter Sjaan Maartense gaf op de tweede plaats een half minuutje toe op Ton. Suzanne Geschiere maakte na 40 minuten en 30 se conden het erepodium vol. door Roeland van Vliet GOES - Er waren in 2006 mis schien wel iets meer verliezers dan winnaars in de Zeeuwse sportwereld. In 2005 was dat juist andersom. Winnaars Anthony van Assche. De turner uit Sas van Gent deed in okto ber mee aan zijn tweede WK bij de senioren. Oranje verraste en schaarde zich hij zich bij de bes te 24 landen van de wereld. Daardoor plaatste de ploeg zich voor het WK van 2007. Eerder al werd Van Assche (17) voor de tiende keer op rij Nederlands all roundkampioen in zijn leeftijds categorie en deed hij in Grieken land mee aan het junioren-EK. Laurens van Lieren. De dres suurruiter uit Schore had de no dige pech in 2006, maar kan des ondanks met Ollxight terugkij ken op een geslaagd jaar. Hoog tepunt daarin was de tweede plaats met de landenploeg op de Wereldruiterspelen in Aken. Hoewel een steward hem dwars zat tijdens de voorbereiding op zijn kür, kon hij toch goed bij dragen aan de totaalscore. de. ploegen hebben na hui motie nog niet veel punt pakt en staan laatste. Terneuzense Boys zette t Danny van der Velde al a kant. De club kwam bovi in een negatief' daglic staan, nadat men het ni nauw had genomen met h vullen van een wedstrijd! lier. foto Lex de Meester in haar waarde laat, is ze in de barrage moei lijk te kloppen. Ze kan geweldig kort wen den, kijkt zelf goed mee, taxeert en is snel tussen de hindernissen. Een fantastisch leer- paard voor mij. Bovendien stond er ook een fijn parcours. Zwaar en technisch, maar eer lijk gebouwd. Op het lijf van Noble Girl ge schreven. Ik zie deze wedstrijd dan ook als een goede test voor Indoor Zeeland." In de klasse M werd Ilona Markusse met Lancio de verrassende winnaar. Met 23 strafpunten en een tijd van 56,75 in de bar rage leek er voor concurrent en barragespe cialist Rilana Ruissen en Magic Symphonic geen vuiltje aan de lucht. Maar het pakte an ders uit. De menie weigerde in de beslissen de ronde dienst, met een voortijdig einde als gevolg. Het Cegelecteam dat in mei deel neemt aan de langste loopesta fette ter wereld, de Roparun, kreeg een deel van de opbrengst van de oudejaarscross ter waarde van 200 euro overhan- digd. Dit bedrag wordt gestort op re kening van de Roparun en aan gewend om het leven van kan kerpatiënten zo dragelijk moge lijk te maken. a*s3 Sandra Temmerman Sandra Temmerman. De uit Slijkplaat afkomstige zwemster pakte op het WK zwemmend redden in Melbourne twee gou den plakken. In Drachten pro longeerde ze haar Nederlandse titel op de 200 meter vlinderslag tijdens het NKkortebaan. Niels Westmaas. De korfballer uit Goes werd met Nederland onder 21 in Portugal Europees kampioen. Na de eindstrijd werd de PKC-speler door bonds coach Jan Sjouke van den Bos geroemd om zijn goede spel. Lindsay Wyatt. De Goese jiu-jitsuka prolongeerde in no vember in Rotterdam haar we reldtitel in de klasse -70 kilo gram. In het voorjaar werd ze ook al Nederlands kampioen. Danny Roelofs. De Middelbur ger greep eind oktober in Rotter dam de nationale titel in het zwaargewicht, in de hoogste klasse van amateurboksen. Verliezers SSV'65 en Terneuzense Boys. Natuurlijk werden het Goese SSV'65 (eerste klasse zaterdag) en Terneuzense Boys (tweede klasse zaterdag) voor de zomer knap kampioen, maar daarna bracht 2006 niet veel goeds. Bei- Danny Blind Adrie Koster en Danny i De uit Zierikzee afkoi voetbaltrainer Adrie Kostj aanvankelijk de wind me RKC, maar na de zomer de Waalwijkse club te suk Hij werd eind novemhi straat gezet. Collega 1 Blind, Souburger van oi kreeg in mei al zijn con Ajax, Een maand gelede oorzaakte hij een auto-onj waarbij een wouw gewond te. Johnny Hoogerland. De: renner uit Yerseke slaagi Jartazi niet als prof en- daarom terug naar de ama Hij won dit jaar nog wi mooie wedstrijd (GP Schotte), maar liet toch ni noeg zien om contractu ging af te dwingen bij ziji gische ploeg. Jean Marie Toubiana; EMM-handballer velde op vember de dienstdoende se rechter met een kopstoot,; hij rood had gekregen. De ner van 's-Gravenpoldei eerder zo agressief, were een door de handbalbor royeerd. Yvonne Wisse en Daniel Wisse, afkomstig uit Vliss en Ward, die Hulst als th sis heeft, kwamen niet uit Europees kampioenschap tiek in Göteborg. Meerkai Wisse haalde de limiet nie wijl sprinter Ward zich g seerd moest afmelden. De strijden in de Verenigde waar hij studeert, hadde tol geëist: een week voor 1 constateerde sportarts Vergouwen liefst zes ble bij de Zeeuws-Vlaming. Karin Krappen. De Vlis dartster werd zowel tijde Lakeside World Champi in het Engelse Frimley als het Europees kam schap in het Schotse Enni de eerste ronde uitgescli Een schrale troost was da Loosdrecht voor de eerst Nederlands kampioen wei uitslagen VLISSINGEN - Hel basketbalteam van BC Vlissingen met spe lers tot 20 jaar heeft in de eredivisie een eervolle nederlaag gele den tegen koploper Den Helder. In sporthal Baskensburg werd het 67-87. De thuisploeg speelde een geweldige derde periode. Die werd afgesloten met 22-5 in Vlissings voordeel. Den Helder blijft zonder puntenverlies aan de leiding. BC Vlissingen is mid- Scores BC Vlissingen: Dorde Karadzic 24 punten, Michel Bosters 18, Dennis de Paauw 8, Benjamin Steenbeek 8, Wytse de Jong 7 en Emilio Jangbahadoer 2. foto Lex de Meester Vlissingen. Tankloop 23 km. Man nen: 1. Niels Koole (Zoutelande) 1.23.01, 2. Wim van Sparrentak (Middel burg) 1.23.37, 3. Sjaak Brouwer (Middel burg) 1.25.15. Vrouwen: 1. Martje Wis se (Koudekerke) 1.45.00, 2. Elien Jobse (Vlissingen) 1.50.22, 3. Suzanne Ge schiere (Sint Laurens) 1.50.49. 10 km. Mannen: 1. Kevin de Pagter (Westkapel le) 39.55, 2. Micha Janse (Zoutelande) 40.15, 3. Jesper Francke (Koudekerke) 40.50. Vrouwen: 1. Marinka Bil (Arne- muiden) 46.00, 2. Anne Kwist (Tholen) 48.19, 3. Tisha Abuys (Kamperland) 48.27. Nieuwdorp. Oudejaarscross. 8850 m. Mannen: 1. Franky Beljaars (Vlissin gen) 30.56, 2. Wilko de Vos (Kattendijke) 32.30, 3. Rinus Witte (Sint Laurens) 32.54. Vrouwen: 1. Leonie Ton (Colijns plaat) 36.39, 2. Sjaan Maartense ('s-Hee- renhoek) 36.58, 3. Suzanne Geschiere (Sint Laurens) 40.30. PlA/G-toernooi 's-Gravenpolder. Groep 1: A. van de Weteringh 6; 2. T. Voorspuij 6; 3. A. Kosior 5; 4. M. Rent meester 5; 5. B. Provoost 4; 6. A. Kouse maker 4. Groep 2: 1. C. Rijk 7; 2. A. van den Berge 6; 3. M. Verkaik 5; 4. R. van Eijk 4; 5. J. van de Weteringh 4; 6. P. Alla- art3. Nieuw- en Sint-Joosland. Springen Stal de Kroo. Paarden klasse Z: 1, Martin de Kroo, Holanda K (Walcheren) 0/62.87. M: 1. Ilona Markusse, Lanciano (Walcheren) 0/0/23.56; 2. Rilana Ruis sen, Magie Symphonie (Paardebloem) 0/56.90; 3. Miranda Ruijten, Odessa V (Scheldestad) 4/50.97. L: 1.. Sophie van Steenbergen, Noorderglas Noble Girl (Weelr.) 0/0/35.52; 2. Simon den Exter, Veersedam U2 (Kortgene) 0/0/37.27; 3. Marcelle de Kam, Solid Touch (Oranje zon) 0/0/38.53. Pony's klasse Z cat. D: 1. Marieke de Bart, Blue Special (Weelr.) 0/0/45.35. M cat. DE: 1Marinda Suijker- buijk, Soko (Pr. Auvergne) 0/0/35.35. M cat. C: 1. Carolien Flerbers, Marinka (Pr. Auvergne) 0/0/34.12. L cat. D: 1. Niels Knape, Palais d'Amour (Schouwse R.) 0/0/28.06. L cat. BC: 1. Marcia Minder- houd, Lady (Gouwe Reyers) 0/0/31.24. HD6: B, Aschman/F. van den de Marcp/H. van Sabben 6-5. E Weegels/C. Davidse-A. Verse Verschuure 8-4. DD5: M. meester/C. Bruijnzeel-D. de Jo de Jonge 9-4. DD6: A. Eek Schrijver-I. van Gulik/C. Kleine; GD3/4: A. Atoon/R. van der Versteeg/S. van Buren 6-3. GD! Haze/M. Wisse-A. Verschuure/N 8-1. GD6: M. Braam/M. Rombout/J. Dagevos 6-5. Terneuzen. 21e Werk en V schap toernooi. Poule 3: RCS 6-1, Jong Ambon-Zaamslag W-Hoek 0-3, Hoek-RCS 0-5, Jc bon-Groede 6-3, Ria W-Zaamt Jong Ambon-RCS 0-2, Zaamsl 2-1, Ria W-G roede 1-0, RCS-Z 1-4, Hoek-Groede 4-1, Jong An W 2-1, Zaamslag-Groede t- W-RCS 0-10, Hoek-Jong Amt Eindstand: 1. RCS 5-12 (24-5), slag 5-12 (14-8), 3. Jong Amt (14-9), 4. Hoek 5-6 (10-11), 5. R (4-18), 6. Groede 6-0 (6-21). P Terneuzense Boys-Breskens 2 wacht-AZVV 1-5, Biervliet-Terr Boys 0-4, AZVV-Breskens 3- wacht-Terneuzense Boys 0-; vliet-Breskens 4-4, AZVV-Tern Boys 2-3, Breskens-Koewacht E vliet-AZVV 0-4, Koewacht-Bien Eindstand: 1. Terneuzense Bi (11-3), 2. AZW 4-9 (14-5), 3. f 4-4(11-10), 4. Biervliet 4-4 (6-13' wacht 4-0 (3-14). agenda dinsdag Biljarten Graanbeurstrofee. Drieband nooi. Organisatie BV De Gra (Clubhuis De Graanbeurs, Z Aanvang: 19.00 uur. Tennis Kapelle. Sjoemeltoernooi. Finales. HD3/4: P. van Driel/H. Schipper-J. Oranje/J. Oranje 10-2. HD5: D. Breure/ B. Ruisaard-J, Pijpelink/ M. Wisse 7-4. Walchers Open. Locatie: Ra trum te Vlissingen. Aanvang: T K4-jeugdtoernooi. Locatie: T Goes. Aanvang: 9.00 uur. Jeugdeilandtoernooi wen-Duiveland. Locatie: t Burgh-Haamstede. Aanvang: T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28