bedrijventerrein Oosterloo gewild Een gezond 2007 Maar we hebben het wél gedaan! Oudjaar in het ziekenhuis jemeente Veere onderhandelt met Domburgse ondernemers over verhuizing Fietsen voor de cliniclowns Woningbrand Nieuw vliet Mevrouw Baart met de avond- en de nachtploeg van Oost 2: Angela den Engelsman, Jannie van de Nieuwegiessen, Frank Haverkamp, Louise Ketting en Everdina Wisse (vlnr). foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - Een gezond 2007! Wat zou je elkaar anders wensen als je sa men oudjaar in het ziekenhuis moet doorbrengen? Alleen erop proosten met een glas champagne zit er niet in. „Ik denk niet dat die wonden het op prijs stellen van binnenuit, gereinigd te wor den", grapt Natasja Koole. Jazeker, er wordt gelachen op kamer acht van de afdeling algemene chirur gie (Oost 2) van het Ziekenhuis Walche ren in Vlissingen. Koole ligt daar samen met mevrouw Baart en mevrouw Ken- gen. „Dit is de party-kamer." Koole had last van haar galblaas en werd vrijdag opgenomen. Oudjaar thuis zat er niet in en dus komen haar moeder en stiefvader naar het ziekenhuis om de jaarwisseling met haar te vieren. „Kun nen ze meteen naar de moeder van mijn stiefvader", lacht Koole. „Die ligt op de kamer hiernaast." Middernachtelijk bezoek, daar doen ze op een avond als deze niet moeilijk over in het Vlissingse ziekenhuis, vertelt nachtverpleegkundige Frank Haver kamp. Tenminste, als het niet te veel mensen zijn. „Moet je je eens verplaat sen in die patiënten. Het is al erg ge noeg dat je hier nu moet liggen", vindt nachtzuster Everdina Wisse. Haverkamp - die op oudjaar 27 is ge worden - en Wisse draaien de nacht dienst in Oost 2. Het is volle bak op de afdeling: 29 patiënten, dus zeven bed den vrij. En daar komen er in de loop van de nacht nog twee bij. Een vuur werkslachtoffer met brandwonden in het gezicht die ter observatie moet blij ven en iemand met een verwijd groot bloedvat in de buik dat op springen staat (een aneurisma). Meestal worden mensen als het ook maar enigszins kan, met oudjaar naar huis gestuurd. „Tenzij ze te ziek zijn en thuis alleen zijn en niet voor zichzelf kunnen zorgen", vertelt Frank Haver kamp. Voor de verpleegkundigen is het een bijzondere dienst, vindt Everdina Wisse. „Je bent vrolijk, maar op sommi ge kamers moet je even een ander ge zicht op zetten. Er is gisteren nog ie mand opgenomen die terminaal is. Niet dat hij nu snel doodgaat, maar opereren kan ook niet meer." De oudjaarsdienst hebben ze zelf uitge kozen. Haverkamp wilde wel vrij zijn met kerst. En Wisse vindt het altijd stik- gezellig om met hem te werken. Ze ken nen elkaar al zeker tien jaar, van het Delta College. Hebben samen de oplei ding gedaan en zijn vlak na elkaar in het ziekenhuis op dezelfde afdeling be land. Om vijf voor twaalf helpt Wisse nog even snel een patiënt op de po. En de jongen in kamer twee vraagt haar om een slaappil. „Ik zeg tegen hem: 'Nu? Zet dan lekker de tv aan.' Maar hij is vandaag geopereerd aan een acute blin- de-darm. Hij heeft genoeg aan zich zelf." Vuurpijlen In kamer acht genieten ze van een alco holvrij sapje, eikaars gezelschap en het uitzicht op de stad, waar vuurpijlen de donkere nacht kleur geven. Ze liggen dan Wel in het ziekenhuis maar op dit moment ook op de eerste rang. Zo zie je het vanuit thuis niet. Mevrouw Baart vindt het wel fijn dat haar man erbij mag zijn. Zij lag met kerst ook al in het ziekenhuis en ook toen was hij erbij. „Ja, ze doen echt hun best voor je, om de tegenslag te verzach ten", zegt mijnheer Kengen. En dat ze zonder champagne en lekkere hapjes 2007 ingaan? Da's nu helemaal niet be langrijk. „Het gaat erom wat je zegt", zeggen ze eendrachtig. Eigenlijk, bekent Natasja Koole, en daar zijn de anderen het mee eens, ei genlijk is het zo best gezellig. „Ik hoop jullie alleen niet nog een keer zo te tref fen", grijnst ze. „In de stad oké, maar niet hier." Koole's stiefvader komt binnengelopen en wijst naar de Sottegemstraat, waar zich een groep jongeren heeft verza meld. „Daar gaat zo een bankstel in de file." Dat zal toch niet? Jawel hoor, een paar minuten later brandt er een groot vuur. ,,'t Is toch zonde." Tegen één uur pakt mijnheer Baart zijn jas. Hij gaat maar eens op huis aan. Te vroeg naar de zin van zijn vrouw. „Ja maar dan kan ik thuis nog een borreltje nemen en naar bed." En morgen is hij er ook weer. Ja, kamer acht staat een drukke nieuwjaarsdag te wachten. Er zal heel wat familie op bezoek komen. Daar kan de dagploeg voor zorgen. Everdina Wisse en Frank Haverkamp liggen dan thuis te slapen. Dat komt er in een nachtdienst natuurlijk niet van. Om kwart voor acht 's ochtends worden ze afgelost. Vlak daarvoor sturen ze nog een mailtje naar de krant: rustige nacht geweest, ondanks de twee extra opna mes, maar 'nu zijn we moe en gaan we slapen'. Vanavond om kwart voor twaalf worden ze weer verwacht. >or Elian van't Westeinde ÏERE - Veel bedrijven aan de ijverheidsweg in Domburg wil- ls*h verhuizen naar het nieuwe '"(drijventerrein Oosterloo aan Roosjesweg. Door hun ver- ek kan de Nijverheidsweg een iknapbeurt krijgen. gemeente Veere is in gesprek et eigenaren van bedrijven in de Nijverheidsweg. Veere il de grond van de ondeme- ers aankopen en biedt ze tege- kertijd de gelegenheid in een euw stuk bedrijventerrein aan de Roosjesweg te investeren. „Er is veel belangstelling voor de verplaatsing naar Ooster loo", zegt wethouder J. Bostel aar. „Veel loodsen zijn geda teerd en aan vernieuwing toe." Bostelaar verwacht er met de on dernemers aan de Nijverheids weg uit te komen. Op de huidige locatie aan de Nij verheidsweg is nu een opslagbe- drijf in strandhuisjes gevestigd en bevinden zich er nog drie op slagloodsen, een bouwbedrijf, een autohandel, een gemeente- loods, vijf garageboxen en een tweede woning. „Als je er rondloopt, kan je zelf constateren dat het terrein aan de Nijverheidsweg niet meer van deze tijd is", meent Bo stelaar. „Het oude terrein ligt bijna midden in het dorp. De achterkant van de loodsen grenst aan woningen. En dat is niet gewenst. Niet dat er klach ten uit de buurt zijn, maar we willen de boel daar een facelift geven." Weerstand De Nijverheidsweg maakt deel uit van het Singelproject in Domburg. De bedrijven in de omgeving van de Singel maken plaats voor onder andere wonin gen. Een andere optie is een doorsteek tussen de Traverse en de Schelpweg die de dorpskern van verkeer moet ontlasten. Het laatste idee stuit volgens Bostelaar op enige weerstand van een enkeling. Daarom is de gemeente er nog niet uit. Moch ten er aan de Nijverheidsweg woningen komen, dan zal dat volgens hem een beperkt aantal zijn. Bedrijventerrein Oosterloo grenst aan het sportveldencom plex en het bestaande bedrijven- terreintje. Het nieuwe terrein is op maat gemaakt, dat wil zeg gen dat er voldoende ruimte is voor de verhuizende bedrijven en de twee ondernemingen die al op die locatie zijn gevestigd. Het is niet de bedoeling dat on dernemers van buitenaf er een stuk grond aankopen. Eindelijk Al in 1986 werd een bestem mingsplan gemaakt voor bedrij venterrein Oosterloo. De provin cie vond de ontwikkelingen ja renlang ongewenst, maar wil nu wel medewerking verlenen. Bostelaar: „Eindelijk komt er een invulling voor Oosterloo. Bo vendien is het positief dat we de Nijverheidsweg een facelift kun nen geven." De totale kosten voor de ex ploitatie bedragen 560.000 euro. Bostelaar verwacht die te kunnen dekken uit de opbrengst van de bouwgrond van het terrein Oosterloo De gemeente Veere neemt in de raadsverga dering van 1 februari 2007 een besluit over het bestemmings plan. Daarna gaat het ter goed keuring naar Gedeputeerde Sta ten. fransman rijdt «a op medewerker aarechaussec ^EKNEUZEN - In Terneuzen is -jejn Franse automobilist zater- igmorgen rond kwart over vijf gereden op een marechaussee UIi;e hem een stopteken gaf. De ïstuurder probeerde aan de •Sntrole te ontkomen door het is flink in te trappen en liet een spoor van vernieling [i, voor de auto over de kop béoeg. _e automobilist voelde niet veel jor de controle en reed op de .arechaussee in. Die kwam met schrik vrij, maar het voertuig aarin hij zijn dienst draaide erd wel geraakt door de Fran- auto. De bestuurder trapte ;t gas in en reed bij de rotonde in plaats van met de mee. De auto ramde een iterkeersheuvel, een lantaarn en een verkeersbord alvo- injns over de kop te slaan. Het jertuig kwam op een rotonde $t stilstand. De bestuurder en is;n inzittende raakten gewond. ;v*e inzittenden, twee Fransen an 38 en 24 jaar oud uit Lille, Dnden op eigen kracht het voer- lig verlaten en zijn door de eeuwse politie aangehouden, e bestuurder, de 38-jarige an; kon niet meer op zijn be an staan en is overgebracht aar het ziekenhuis. nzameling van kerstbomen voor 'reugdevuur n Koudekerke IOUDEKERKE - De Onder- emersvereniging van Koude- erke zamelt zaterdag kerstbo- ïen in. Dat gebeurt tussen 0.00 en 14.00 uur op het Karre- eld. )e bomen worden om 19.30 uur avonds verbrand om een reugdevuur te maken. !en half uur eerder vertrekt om 9.00 uur vanaf het Dorpsplein en lampionoptocht naar Karre- eld. ian het inleveren van kerstbo- len is een loterij verbonden. Lo an kosten 1,50 euro. De hoofd- irijs is.een waardebon van vijf- ig euro. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- durende de openingstijden; er zaterdags tot 12.00 uur d REDACTIE 0f WALCHEREN ^St Buitenruststraat 18 Postbus 8070 - 4330 EB MIDDELBURG df Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder hb Miriam van den Broek Selma Osman 'de Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 i Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Maurits Sep VLISSINGEN - Het water is 7,6 graden koud, het zonnetje schijnt lekker, de branding is niet te gevaarlijk, het is net hoogwater geweest. Prima om standigheden voor een verkwik kende duik in de Westerschelde bij Vlissingen. Althans, zo denken enkele tien tallen durfallen erover. „Ze zijn hartstikke gek", mompelt een dame in een dikke winterjas hoofdschuddend. Zij blijft vei lig op het Vlissingse Badstrand staan. Zoals de meeste mensen vooral toekijken, of met een handdoek klaar staan om zwem mers op te vangen. Om half twee op nieuwjaarsdag begint de nieuwjaarsduik - in zwembroek of bikini - van zwemvereniging Luctor et Emer- go. Een half uur later volgt die van de duikploeg Zeeland - ver kleed en wel. Sommigen kunnen er geen genoeg van krijgen en gaan twee, drie keer terug, ande ren komen rillend en met natte ogen - zwemwater of traan- vocht? - terug gerend. „Maar we hebben het wél ge daan hé", roept een Amsterdam mer tegen zijn zoontje, die blauwbekkend met hem terug loopt, Het hele gezin - op be zoek bij vrienden in Vlissingen - heeft de sprong gewaagd. En de vrienden ook. Veel tijd om te praten hebben ze niet. „Als je het niet erg vindt, gaan we snel naar binnen." Het is wel eens slechter weer ge weest, herinnert de strandwacht zich. Het meest verraderlijke is de wind, waarschuwt hij. „Het water dat gaat nog wel. Maar als ze eruit komen, dan krijgen ze de klap." Maar het gaat goed. Iedereen is snel weer droog en aangekleed en in de reddingspost staat war me chocolademelk klaar. foto Lex de Meester dinsdag 2 januari 2007 w Fietser mishandeld in Middelburg MIDDELBURG - Een achttienjarige man uit Eindhoven is zondagmiddag rond kwart over vijf aan de Kleverskerk- seweg in Middelburg door een onbekende automobilist mishandeld. De Eindhovenaar fietste, samen met vijf anderen, over het fietspad aan de Kleverskerseweg in de richting van Arnemuiden. Ter hoogte van de spoorwegovergang kreeg de achttienjarige een vuistslag in het gezicht van een on bekende automobilist. Een onenigheid over een verkeers situatie was hieraan voorafgegaan. Na de vuistslag reed de automobilist weg in de richting van de Nieuwlandse- weg. De fietser hield aan het vooi-val een pijnlijk en dik oog over. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Ruim 800 schapen ritueel geslacht SINT-ANNALAND - Onder toezicht van veterinaire en milieuinspecteurs hebben islamitische slagers zaterdag meer dan achthonderd schapen ritueel geslacht in de sla gerij van de firma Slager in Sint-Annaland. Moslims uit West-Brabant en Zeeland kwamen met hun offerschaap naar Sint-Annaland om te voldoen aan de geloofsop- dracht om op de tiende dag van de bedevaart naar Mekka een dier te offeren en het te verdelen onder gezin, familie en armen. Volgens de voorschriften moet het dier worden geslacht op de manier die Abraham hanteerde toen God hem, in plaats van zijn zoon Ismaël, een schaap deed offeren: snel le doorsnijding van de keel, zodat het beest binnen een halve minuut doodbloedt. Om aan de Nederlandse mi lieu- en voedselwetten én aan de wetten van de islam te voldoen, gebeurt de rituele slacht in goed geoutilleerde slagerijen, door tijdelijk ingehuurde halalslagers. Computer gestolen uit winkel MIDDELBURG - Twee etalageruiten van een computer zaak in Middelburg zijn gisterochtend tussen 7.25 en 7.35 uur vernield. Vanuit de etalage zijn onder meer een beeld scherm en een computerkast met een totale waarde van honderden euro's weggenomen. Door het vernielen van de ruit raakte ook een piano, die in het pand stond, bescha digd. Het totale schadebedrag is onbekend. Man breekt in om dutje te doen GOES - Een 23-jarige man uit Heinkenszand is gisteroch tend rond negen uur in een woning aan de Frederik Hen drikstraat in Goes aangehouden. Een getuige meldde om 8.40 uur dat een man - niet cle bewoner van het pand - de woning was binnengegaan door een ruit te vernielen. Toen agenten in de woning gingen kijken troffen ze de 23-jarige man, slapend in een bed op de bovenverdieping van de woning, aan. Tegen hem is proces-verbaal opge maakt. Diefstal drank uit slijterij Tholen THOLEN - Uit een slijterij in Tholen zijn tussen zondaga vond 22.00 uur en gisterochtend 8.20 uur flessen drank ge stolen. Daarbij zijn de ruiten van de winkel vernield. Van uit de etalage zijn flessen met een totale waarde van enke le honderden euro's weggenomen. Ook werd er vuurwerk naar binnen gegooid. Het schadebedrag is onbekend. MIDDELBURG - Burgemeester Koos Schouwenaar van Middel burg fietste het eerste kwartier mee; anderen trapten vier uur lang de pedalen rond. De actie Fietsen voor Cliniclowns lever de zaterdag 3467 euro op. Bij De Gezonde Zaak in Middel burg beklommen 75 mannen en vrouwen de fietsen en lieten zich sponsoren voor het goede doel. Eén deelnemer trapte in zijn eentje zeshonderd euro bij elkaar. Hij fietste vier uur lang en had zich laten sponsoren voor 125 euro per uur. „Met het begin van een nieuw jaar heeft iedereen goede voorne mens. Wij wilden al voor het nieuwe jaar laten zien dat we goed willen doen. Daarom heb ben we deze actie bedacht", ver klaarde Marco Schroevers van De Gezonde zaak. Het goede doel was snel gevonden: één van de leden van De Gezonde Zaak is een cliniclown. De deelne mers aan de actie moesten flink hun best doen. Spinning, zoals het fietsen op de stilstaande toe stellen heet, is zwaar, merkte Schroevers op. „Je fietst name lijk met een zware weerstand. Soms trek je een sprint, soms fiets je alsof je een berg beklimt. Soms zitje, soms sta je op de pe dalen. En in drie kwartier ga je helemaal stuk." foto Lex de Meester NIEUWVLIET - Een felle uit slaande brand heeft op oudejaarsavond een woning aan de Nieuwvlietseweg tussen Groede en Nieuwvliet geheel in de as gelegd. Niemand raakte ge wond. heel uitbrandde. Alleen de bui tenmuren staan nog overeind. De brandweer wist wel de gara ge te sparen, waarin een auto stond. De oorzaak van de brand is niet bekend. Op het moment van de brand Advertentie waren de bewoners niet thuis. Ze zijn op vakantie. Het vuur werd omstreeks acht uur ont dekt door de buren. Die hoor den een knal en zagen dat er rook uit het woonhuis kwam. De brandweer rukte meteen met een blusvoertuig uit. „Aangekomen zagen we dat het om een uitslaande brand ging, zodat we ook een tweede blus voertuig moesten oproepen", al dus commandant van dienst F. Moens. Voor de brandweerlie den was er echter geen redden meer aan. De vlammen werden aangewakkerd door de sterke wind, waardoor het blussen aan zienlijk bemoeilijkt werd. Er kon dan ook niet worden voorkomen dat de woning ge- ZEEUWS VEILINGHUIS GEVRAAGD KUNST ANTIEK 18c ecuws zilver 1 Streeksieraden Schilderijen 1 Porselein Tegels 1 Oude boeken Tel. 0118-650 680 www.zeeuwsveilinghuis.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15