•zc och onrustig oudjaar Arnemuiden Brandjes domineren jaarwisseling Storm zorgt voor overlast Een gwed begin is het halve werk! SS Gimbrère uitverkoop! I HOOf Compleet slapen in Zeeland morgana goes Vervelend aauue- ui /w.pzc.nl nail:'redactie@ pzc.nl 1 ;tbu.s 314460 AA Goes vertentie-exploitatie: ord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; suws-Vlaanderen: 0113-315570; tionaal: 020-4562500. lersservice: 0800-0231231 nsdag 2 januari 2007 GEIJTENBEEK EUROMOVERS EUROPEAN MOVER PARTNERSHIP WWW.VERHUIS.INFO rsinnvnnn ianhoudingen tijdens jaarwisseling, na kalme zondag dankzij vuurwerkmaatregel Sms van Michiel de Ruyter or Maurits Sep NEMUIDEN - Arnemuiden ;ft dankzij speciale maatrege- 'van de gemeente met dj aar een rustige zondag be- Ifd. Maar in de oudejaars- chtzelf ging het toch weer s.' Twaalf jongeren zijn opge- ct voor bedreiging van agen- nx, vandalisme en baldadig- K. Schouwenaar ■n' Middelburg heeft gemengde oelens ovèrgehouden aan de arwisseling in Arnemuiden. lAndag is 'het rustig gebleven lidat jongeren al op zaterdag jwferk mochten afsteken. De igdjieëft zich vervolgens vrij- "ig aan de zondagsrust gehou- i, stelde Schouwenaar met ei- ogen vast. Hij is zaterdag re- natig en zondag overdag en nachts in Arnemuiden ge lest. „Ze hebben zondag bijna Uien vuurwerk afgestoken, aar gewacht tot de nacht gouwenaar vraagt zich in alle rlijkheid wel af wat de jonge- *n -hebben gerespecteerd: het sluit van de gemeente of de ndagsrust van hun doxpsgeno- rp. „Ik denk toch het laatste." jiformeel verbod Lbmmige jongeren negeerden lit jnformele verbod op vuur- erk op zondag. Al op zaterdag ijoispelde een enkeling dat er 'vuurwerk afgestoken zou „Ze kunnen ons dat pttelijk niet verbieden", ver aarde hij. „Dus nu kunnen we y^ee dagen." Beide dagen verza melden zij zich op de kop van de pngstraat, voor interieurzaak looi versierd SSSE - Bewoner Marcel rberk uit de Lindelaan 11 in nesse is winnaar geworden in wedstrijd 'Mooist versierde is in Renesse en omstreken' r in dë'plaatselijke ondememers- /reniging. "e winnaar kreeg zaterdaga- >nd tijdens de oudejaarsbingo het dorpshuis de prijs over- mdigd: een dinerbon voor zee personen. Vorig jaar werd wedstrijd voor het eerst, ge- .pudeïi. Er waren toen maar •■ie'deelnemers, nu al acht. Advertentie LANGE DELFT 16 MIDDELBURG Groot deel WINTERCOLLECTIE Wij wensej^u een fantastisch Om te begÊmnein alles* tot 50% korting! STEÜTEL f4-tils L kerfestr.. Goes 0113-270025 M.u.?nieuwe collectie, bestellingen en parcysyesi Positief is de burgemeester over de inzet van politie en brand weer. „Sommige jongeren von den het weliswaar niet leuk dat er zo veel agenten waren, maar ik vind dat iedereen verantwoor delijk is voor zijn eigen gedrag. Die agenten doen niks als jij niks doet", stelt Schouwenaar. En tot zijn teleurstelling moest de politie wel iets doen. In het begin van de oudejaarsnacht zocht een groep van dertig jonge ren ruzie met de politie. Zij heb ben eieren en bierflesjes ge gooid. Nadat een paar jongens waren aangehouden, keerde de rust weer. In de vroege ochtend ging het echter opnieuw fout. Ongeveer vijftig jongeren zochten op nieuw de confrontatie met de po litie. Wederom zijn enkelingen aangehouden. In de loop van de nacht zijn ook enkele brandjes ontstaan die door de brandweer zijn geblust. Schouwenaar schaart ze niet on der de vreugdevuren die her en der zijn gesticht. „Er stonden geen jongeren meer bij dus het was toch vernielzucht." Schouwenaar is tevreden over het werk van de politie, maar stelt anderzijds vast dat Arne muiden de jaarwisseling kenne lijk nog steeds niet zonder poli tiebegeleiding rustig kan door komen. Wat dat voor de eerstvol gende keer betekent, kan hij nog niet zeggen. „We moeten de ze jaarwisseling nog evalueren." Waarom het in de oudejaar snacht opnieuw is fout gegaan, weet Schouwenaar niet. In ieder geval was er drank in het spel, zegt hij. „Maar verklaringen zoe ken heeft verder geen zin. Je kunt overal een verhaal bij be denken, Ik kan het gedrag en de verschijnselen constateren, maar velbanden leggen is heel moeilijk." Bekogeld Na twee vrij rustige jaren ging het ook weer mis in Nieuw- en Sint Joosland, vooral rond de veelbesproken leefkuil. Daar zijn dingen vernield en is brand gesticht. Ook zijn brandweer en politie daar met eieren beko geld. Ontevreden is Schouwenaar ook In Arnemuiden was zaterdag veel politie aanwezig. over Nieuw-Middelburg. Daar zijn mensen aangehouden van wege brandjes en vuurwerkover- last. Bovendien is een einde ge maakt aan een mini-housepar ty. Een van de aanwezigen had een grote hoeveelheid drugs bij zich en is gearresteerd. Het feest foto Lex de Meester was daarna snel voorbij, aldus Schouwenaar- In de rest van Middelburg is het rustig geble ven. Op het Bellamypark in Vlissingen dreigde zaterdag een steiger te bezwijken door de harde wind. van onze regioredactie VLISSINGEN - De zuidwesterstorm die in de nacht van zaterdag op zondag de len van Zeeland trof, heeft her en der voor schade en ongemak gezorgd. In de nacht van oud en nieuw bleef het echter ondanks de slechte voorspellingen rus tig- Op het Bellamypark in Vlissingen dreig de een steiger zaterdag te bezwijken on der de storm. Het dikke, witte plastic rond de steiger was gescheurd, waardoor de wind eronder sloeg en hard aan de constructie trok. Om de wind vrij spel te geven, heeft de brandweer het plastic zo veel mogelijk losgesneden. Dat heeft er voor gezorgd dat de steiger is blijven staan. Een zeer grote steiger bij de Westpoort- flat aan de Boulevard De Ruyter in Vlis singen is zaterdag deels omgewaaid. De flat wordt gerenoveerd en de wind kreeg vat op de steiger. De boulevard is daarop afgesloten. Zowel de brandweer als de politie en de steigerbouwer waren aanwe zig om de schade te beperken en de veilig heid van de mensen te waarborgen. De Boulevard De Ruyter is zaterdag en zon dag afgesloten geweest voor het verkeer. Dakplaten Dat gold ook voor de Koudenhoek in Vlis singen. De storm rukte dakplaten van een loods op het Scheldeterrein en die waaiden naar de Koudenhoek. De daar geparkeerde auto's raakten niet bescha digd. Uit voorzorg zijn ze wel wegge haald en mocht er tijdelijk ook niemand komen. Op de Boulevard Bankert in Vlissingen heeft de brandweer voorkomen dat enke le zonneschermen afbraken en door rui ten van appartementen sloegen. In Middelburg is de schade beperkt geble ven tot kleine stormschade in de Singel straat en een omgewaaide boom in de Nieuwe Oostersestraat. In Veere en op Noord-Beveland heeft de storm geen noemenswaardige schade ver oorzaakt. In Kapelle heeft de storm los liggende dakplaten weggeblazen. Persoonlijke ongevallen deden zich in door Maurits Sep MIDDELBURG - Pakweg hon derd brandjes door vuurwerk en vreugdevuren en een paar vuur- werkgewonden. Walcheren heeft vrij rustig afscheid geno men van 2006. De meeste tijd is nodig geweest om brandjes te blussen. De (Advertentie) brandweer van het stadsgewest Vlissingen/Middelburg heeft het dit jaar iets drukker gehad dan bij de vorige jaarwisseling. Toch vond officier van dienst A. van Oosten het 'vrij rustig'. Hij noemt met name een schoor steenbrand in de Badhuisstraat in Vlissingen en een brand in de Koningin Emmastraat in Mid delburg waar een aantal houten schuurtjes in vlammen is opge gaan. In het vuur kwamen ook tientallen duiven om die in één van de bergingen leefden. In de Vlissingse Van Dis- hoeckstraat zijn enkele bouwke ten uitgebrand. Op nieuwjaars dag is daar nog een keet door brand verwoest. Op de Gilcle- weg heeft een brand enkele kle- dingcontainers van het Leger des Heils vernield. De brand weer is wel het hele weekeinde in touw geweest om kleine brandjes te blussen. Het waren vooral containers die in brand waren geraakt door vuurwerk en afval dat in brand was gesto ken om vreugdevuren te maken. Bij een autobrand in de Hercu les Segherslaan in Vlissingen heeft de politie zondag vijf men sen aangehouden: drie uit Vlis singen en twee uit Middelburg. De brandweer van Veere/ Noord-Beveland heeft tijdens de jaarwisseling enkele tiental len brandjes móéten blussen. Ze hoefden daarvoor alleen op Wal cheren te blijven. Op Noord-Be veland heeft de jeugd zich vol gens de brandweer 'zeer netjes' Strandpaviljoen De meest opvallende brand was op oudejaarsavond bij strandpa viljoen Westkaap op de Zeedijk van Westkapelle. Daar was een vuurpijl in de dakgoot beland. Door de brand zijn het dak en de dakgoot flink beschadigd. Gasten en personeel konden het paviljoen op tijd verlaten. Een vuurpijl veroorzaakte ook een beginnende dakbrand in Seroos- VLISSINGEN - In Vlissingen is gisteren het Michiel de Ruyterjaar ludiek begonnen: een tekstbericht via de mo biele telefoon, verstuurd door Michiel de Ruyter. Alias Michiel Adriaansens uit Vlissingen. Hij figureert dit jaar ter nagedachtenis aan de vierhonderdste geboortedag van De Ruyter op een speciale postzegel. Namens de oude zeeheld verzond hij een sms-bericht met een nieuwjaarswens naar alle leden van diverse werkgroe pen en commissies die de festiviteiten voor het De Ruy- ter-jaar voorbereiden. PvZ: Zeeuws-Vlaming betaalt veel TERNEUZEN - De Partij voor Zeeland (PvZ) is tegen het voorstel om mensen in gebieden met een hoger overstro mingsgevaar, méér voor de waterkeringen te laten beta len. Daarbij heeft de PvZ vooral het oog op de Zeeuws-Vlamingen. Het gaat om een zogeheten 'omslag naar risico'. In een brief aan het dagelijks provinciebe stuur vraagt Statenlid J. Hageman of de provincie bereid is protesten tegen het rapport Tussenprint 2015 (waarin cle andere bekostiging van de strijd tegen het water wordt aanbevolen), te ondersteunen. Als de omslag naar risico doorgaat, vreest Hageman dat cle Tweede Kamer straks niets meer te zeggen heeft over de bekostiging van de eerste zeeweringen. Hij stelt dat een democratische controle op de lasten wegvalt als de waterschappen het volledig voor het zeggen krijgen. Het Statenlid vindt dat na de aankondigde invoering van een Belgische wegenvignet, Zeeuws-Vlaanderen opnieuw geconfronteerd wordt met een maatregel die van het ge bied steeds meer een 'duurte-eiland' maakt. Het gaat om naar verhouding weinig inwoners die steeds meer extra lasten moeten dragen, aldus Hageman. Hij wijst er ook nog op dat Zeeuws-Vlamingen wel moeten meebetalen aan wegen, tunnels en bruggen elders in het land, 'terwijl ze zelf kunnen opdraaien voor de enige verbinding die ze met Nederland hebben.' Geld voor loopbrug Saeftinge TERNEUZEN - De Stichting Het Zeeuwse Landschap krijgt 2500 euro voor het opknappen van de loopbrug in het natuurgebied Saeftinge. Het gaat om de opbrengt van de, cabaretvooi'stelling cle 'Java Comedy Night', afgelopen vrijdag in het Terneuzense Scheldetheater. Het optreden was georganiseerd door Rotar-act Zeeuws-Vlaandex'en. Dat is een vereniging van jonge.men sen die zich inzet voor sociaal en maatschappelijk onder nemen. Met de bijdrage heeft Het Zeeuwse Landschap dx'ie kwart van het benodigde geld binnen. Plet opknap pen van de houten loopbrug kost namelijk 7500 euro. WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 230181 foto Lex de Meester Zeeuws-Vlaanderen niet voor. Wel waai den bomen om, vlogen dakpannen van woningen en moest buitenkerstverlich ting het ontgelden. Ook tuinmeubilair werd beschadigd. Bomen In Hulst waaiden bomen over de weg in de Emmalaan en op de Zeildijk en in Os- sexxisse over de Oostdijk. De brandweer kwam ei'aan te pas om de weg vrij te ma ken. De brandweer moest ook uitnikken om de enorme kex-stboom in de Bernhardst- raat in Westdoxpe te verwijderen. Ook op andere plaatsen velde de storm bo men, bijvoorbeeld in de Ellestraat in Hei kant. kerke, maar die kon worden ge blust door de bewoners. In diverse dorpen zijn tijdens de jaarwisseling vreugdevuren aan gestoken. Soms moesten die wor den uitgemaakt door de brand weer. Bij het afsteken van vuurwerk zijn voor zover bekend drie men sen gewond geraakt. Een Vlissin- ger liep brandwonden in zijn ge zicht op toen hij een vuiupot wil de aansteken. Die ontplofte met een. Een Middelburger x-aakte gewond aan zijn handen. Een Vlissingse jongen kreeg een ver waaide vuuxpijl in de capuchon van zijn jas en moest zich voor brandwonden laten behandelen. Doe mee op www.gezondvoornemen.nl zeeuwse almanak Als peuter moet je van alles: bordje leegeten, ook al lust je het niet, slapen, ook al zeg je niet moe te zijn, haren ivas- sen, ook al vind je de douche het engste ding wat je ooit hebt gezien. Ook Emma van drie onder gaat haar lot meestal met veel gejammer. Maar als ze denkt invloed te kunnen uitoefenen, zal ze dat ook niet nalaten. Zo ook laatst bij het nagels knippen, dat tevens hoog scoort op het lijstje vervelen de dingen. „Pappa", klonk het bijna smekend, „niet kaal hè?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes DELSCHER Grote Markt 11-13 Goes Tel.: 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13