De Bruinvis viert jubileum PZC Alles is groter en mooier op Indoor Zeeland Zwemclub in Sas van Gent bestaat 75 jaar SSV oefent tegen GBA uitslagen zaterdag 30 december 2006 z21 Activiteiten in Sas van Gent SAS VAN GENT - In het kader van het naderende 75-jarig be staan houdt De Bruinvis tal van activiteiten. Na de aftrap op 13 januari in het Sasse zwembad valt er maandelijks wel iets te beleven, vooral voor de eigen le den. Een activiteit waarbij de deelna me openstaat voor iedereen is de zwemweek, van 15 tot en met 23 juni. Daarin wordt de beken de zwemvierdaagse afgewerkt en zijn er tal van activiteiten, zo als plankhangen, bommetje, snel naar de bel en de estafette voor de jeugd. Op 16 en 17 juni is er een waterpolotoernooi. De vereniging zelf vindt zater dag 23 juni de belangrijkste dag. Dan wordt de reünie gehou den, met aansluitend feestavond voor leden en oud-leden. Omdat de club in de periode eind jaren zestig begin jai'en zeventig nog al wat gegevens kwijt is, hoopt men dat ook oud-leden uit die periode zich aan willen melden bij Margot de la Ruelle of Maar ten Hemelaar. Zaterdag 7 juli wordt van 18.00 tot midder nacht de halve nacht zwemmara- thon gehouden. Vrijdag 24 au gustus staat de zwem-, loop- en fietstocht op het programma. Deze onderdelen worden in het zwembad en op het kanaalei land gehouden. Sportief gezien is het meest aansprekende evene ment de Zeeuwse zomerkam- pioenschappen in het Sasse zwembad. Die worden in de weekeindes van 12 en 13 en 19 en 20 mei gehouden. Op dinsdag 22 en donderdag 24 mei komen de langere afstanden aan de or de. Oefenvoetbal TERNEUZEN - In de winter stop maken verschillende Zeeuws-Vlaamse voetbalclubs gebruik van de mogelijkheid om oefenwedstrijden te spelen. Programma. Zaterdag 30 decem ber. 19.30 uur: Eeklo-HW'24. Dinsdag 2 januari, 19.30 uur: RIA W-Philippine. Donderdag 4 janua ri. 19.30 uur: Axel-HW'24 en Hul- sterloo-Spui. Zaterdag 6 januari, 14.30 uur: Hoek-RBC Zondag 7 ja nuari, 14.30 uur: Domburg-Steen en RIA W-Groede. Dinsdag 9 ja nuari, 19.30 uur: Axel-Zaamslag, Hoek 2-Heinkenszand en Tem- se-HW'24. door Peter Snelders SAS VAN GENT - De verjaar dag van de bijna 75-jarige zwem- en poloclub De Bruinvis uit Sas van Gent is nog behoor lijk ver weg, maar de eerste festi viteit van het jubileumjaar staat al gepland. Op zaterdag 13 ja nuari luidt de club een actief ju bileumjaar in. „Iedere maand staat er wel iets op het programma. Veelal voor de eigen leden, maar er zijn ook activiteiten die voor iedereen openstaan", vertelt Margot de la Ruelle, die samen met Maarten Hemelaar, Gert-Jan Ramondt, Annie, Carmen en Daisy de Rid der en Tania de Smedt de jubi leumcommissie vormt. Zij zijn al een jaar met de voorbereidin gen voor deze jubileumviering bezig. „Zaterdag 13 januari wordt hier in het Sasse zwem bad het spits afgebeten. Noem het maar de openingsceremo nie." „Het programma staat nog niet helemaal vast", zegt Maarten Hemelaar. „Verschillende data moeten nog ingevuld worden. Zeker is wel dat we het groot schalig aanpakken. Dat zal op prestatief niveau zijn, maar ook op recreatieve basis. We houden onder meer een gasttraining, er is een clinic, een halve nachtma rathon en zwem-, loop- en fiets tochten. Dat laatste is niet be stemd voor de triatleten, maar meer gericht op recreatieve deel name." Notabelen Een stukje geschiedenis leert dat enkele notabelen op 11 au gustus 1932 aan de wieg ston den van De Bruinvis. De artsen De Bas, Van Loy en de directeur van de Zuid-Chemie Neeteson konden rekenen op de medewer king van Juliénne Renique, Er na de Maesschalck, Jo Acke en Michel Remery. Laatstgenoem de bleef tot in lengte van dagen aan de club verbonden. Dat geldt ook voor Eugène de Vriend, die al bij de oprichting lid werd. De vereniging kreeg pas later een naam. Daar werd zelfs een prijsvraag voor uitge schreven. Emilie de Smit won met de welluidende naam De Bruinvis de wedstrijd. Het kan niet meer achterhaald worden wat dit haar opleverde. De club startte met trainingen en wedstrijden in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Later kreeg men daar een afgeschei den deel met nabijgelegen kleed ruimte. Het eerste zwembad in de Draaiput was een feit. De eer ste badmeester Piet de Vries, in de volksmond Piet de Bad. liet eveneens niet lang op zich wach ten. Hij is vele jaren aan de club verbonden geweest. De club werd opgericht in een periode dat het 'rijke roomse leven' nog hoogtij vierde. Dé"activiteiten in de gemeenschap werden nauw lettend gecontroleerd. Geestelijkheid De plaatselijke geestelijkheid had er moeite mee dat het een gemengde vereniging betrof. Weliswaar tramden de meisjes en jongens apart en was het zwembad ook nooit geopend voor jongens en meisjes tegelijk, maar de geestelijkheid vond het niet kuis dat de meisjes en jon gens elkaar op de wedstrijdda gen in de destijds toch behoor lijk dekkende zwemkleding za gen. Dit kon alleen maar leiden tot 'onkuise gedachten'. De vereniging kende hoogtijda gen. Zo hield het jarenlang de 'Ronde van Sas', een zwemwed strijd over twee kilometer in het kanaal. Van ver uit Nederland en België kwamen de deelne mers. Met Raymonda Verga- uwen heeft de club zelfs een Eu ropese kampioene in huis. Zij kwam samen met Johan van dei- Steen ook uit op de Olympische Spelen. Het zijn lang vervlogen tijden, die binnen de vereniging nog met regelmaat het onderwerp zijn van gesprek. Ook nu her bergt de club verschillende re gionale en landelijke zwemtop- pers. „Het is bijzonder leuk dat een aantal van onze leden op het sportieve vlak op de voorgrond treedt. Daar zijn we trots op. Maai- wij vinden het ook heel be langrijk dat onze relatief kleine club (circa 80 leden) met name gekenmerkt wordt door een on derling goede sfeer en gezellig heid", besluit Margot de la Ruel le. Een foto uit de beginjaren van De Bruinvis. Leden recreëren in het oude zwembad in het Kanaal van Gent naar Terneuzen. foto archief De Bruinvis Hans de Nooijer trainer VCK GOES - Hans de Nooijer treedt weer toe tot het trainers- gilde. De Middelburger volgt bij VCK Henk Willemse op, die naar Heinkenszand overstapt. De Nooijer was eerder trainer van onder meer de A-junioren van Middelbuurg, Veere en RCS. De laatste drie jaar had hij geen club en legde hij zich toe op hardlopen. VCK speelt in de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Eerste puntverlies Aagtekerke MIDDELBURG - Twee achttallen delen de eerste plaats in de Zeeuwse damcompetitie. In de derde ronde leed Aag tekerke voor het eerst puntverlies. In Bergen op Zoom werd het 8-8 tegen BDV. Bennie Provoost en David Bosse- laar wonnen namens Aagtekerke, Rob van Lien en Jan van Beeck scoorden tegen. Middelburg profiteerde van het puntverlies van Aagtekerke door GZC met 10-6 te ver slaan. Daaf Kasse, Jan Grim en Jan Moens zorgden voor de overwinningen bij Middelburg, terwijl voor GZC al leen Kees Rijk kon winnen. PWG 's-Gravenpolder 3 wacht nog op betere tijden. Met zeven man speelde de kampioen van vorig jaar met 8-8 ge lijk tegen Lammerenburg. Naast de reglementaire over winning van Jan Boone liet ook Leen van Schagen een tweetje aantekenen voor de Vlissingers. Jaap Veerhoek en Jan de Jonge wonnen namens PWG 3. In de lagere regionen won Tholen/DSVF met 9-7 van hek kensluiter Souburg. Twee winstpartijen van Henk Gunter en Han van de Velde waren genoeg voor de teamoverwin ning. Pim Filius was verantwoordelijk voor de enige Sou- burgse zege. De Ridder en Bezemer geselecteerd ARNEMUIDEN - Petra de Ridder en Corné Bezemer van korfbalvereniging TOP uit Arnemuiden zijn tijdens de ta- lentenchallenge in Rotterdam gekozen in selecties van na tionale korfbalteams. De Ridder maakt deel uit van de selectie tot 19 jaar, Beze mer van de selectie tot 16 jaar. Voor beiden staan volgen de maand trainingen en een oefenwedstrijd te wachten op het KNVB sportcentrum in Zeist. In het weekend van 3 fe bruari spelen de selecties een zaalinterland tegen België en in juni treffen beide landen elkaar op het veld. Skeelercomité Axel houdt ermee op AXEL - Het comité dat jaarlijks skeelerwedstrijden in Axel organiseerde houdt ermee op. Tien jaar geleden be gon het comité met regionale wedstrijden. Vanaf het vijf de jaar werden wedstrijden voor de Univé-topcompetitie georganiseerd. Skeeleraars uit het hele land kwamen daarvoor naar Axel. Doel was de populariteit van de sport in de regio te vergroten bij publiek en sporters. De organisatie constateert dat dat niet gelukt is. Omdat er geen reden is te verwachten dat het in de toekomst wel lukt, houdt het comité het voor gezien. Tahapary langer bij Kruiningen KRUININGEN - John Tahapary heeft zijn verbintenis als trainer van voetbalclub Kruiningen verlengd. De Goese- naar is aan zijn eerste jaar bezig bij de zaterdag-vierdek lasser. Kruiningen staat op de zevende plaats. Van Aerde nieuwe trainer van RCS OOST-SOUBURG - Romeo van Aerde wordt met ingang van vol gend voetbalseizoen trainer van RCS. De 39-jarige oefenmeester is bij de zondag-tweedeklasser een verbintenis voor een jaar aangegaan. Van Aerde wordt bij RCS de opvolger van Alexander van Keulen. Van Aerde begon zijn trainers carrière bij Tholense Boys (twee seizoenen). Daarna verkaste hij naar Zierikzee, waar hij één sei zoen bleef. De oefenmeester is op dit moment bezig aan zijn tweede seizoen bij zondag-der deklasser Goes. Van Aerde speelde in het verle den betaald voetbal bij VC Vlis- singen, RKC, VCV Zeeland en Dordrecht'90. De trainer die hij opvolgt in Oost-Souburg, Van Keulen, staat volgend seizoen aan het roer bij zaterdag-derdeklasser Serooskerke. GOES - Voetbalclub SSV'65 speelt volgende week zaterdag een oefenwedstrijd tegen het Belgische Germinal Beerschot Antwerpen (GBA). Deze Antwerpse club belegt vol gende week een trainingskamp in Cadzand en zocht voor zater dag 6 januari nog een tegenstan der. Hoofdklasser SSV'65 werd bereid gevonden als sparring partner te fungeren. Het duel be gint om 14.00 uur op Sportpark Het Schenge in Goes. GBA staat momenteel op de achtste plaats in de hoogste Bel gische klasse. De bekendste spelers van de club zijn de Colombiaan Daniel Cruz, die tussen 1999 en 2002 bij Ajax speelde, en de Belg Jür- gen Cavens, die één seizoen voor FC Twente uitkwam. De club heeft vijf Argentijnen onder con tract staan. Cross afgelast in Wemeldinge WEMELDINGE - De eindejaars- motorcross die vandaag in We meldinge zou worden verreden, is afgelast. De oorzaak is de re genval van de afgelopen dagen, die de baan onberijdbaar heeft gèhiaakt. 4 door Koen de Vries GOES - Mensen die de afgelo pen jaren kind aan huis waren op Indoor Zeeland zullen de ko mende twee weken niet weten wat ze zien. De 28e editie van het paardensportspektakel wordt weliswaar op dezelfde plaats gehouden, de locatie ziet er totaal anders uit. Alles is gro ter, alles is mooier. Met dank aan Libéma, het Brabantse be drijf dat de Zeelandhallen een facelift gaf. Indoor Zeeland wordt tussen 2 en 13 januari gehouden in drie hallen. De Noordzeehal is de gloednieuwe hal die de komen de dagen door de paarden wordt ingewijd. De tweede ring was tot vorig jaar de eerste. Deze be vindt zich in de ruimte die nu de Oosterscheldehal genoemd wordt. De Oosterscheldehal wordt niet het hele concours ge bruikt. De ijsbaan is hier ook ge vestigd en slokt een deel van de ruimte op. De wijd en zijd be kende inrijhal heeft de naam Westerscheldehal meegekregen. Vorig jaar moest de organisatie een flink aantal deelnemers nee verkopen omdat het programma was ingekrompen. Extra ruimte Wie per se aan Indoor Zeeland wilde meedoen, diende zich te kwalificeren via een of meerde re wedstrijden in Zeeland of om geving. Die wijziging werd niet met gejuich ontvangen. Dankzij de extra ruimte zijn de voorwed strijden weer verdwenen. Boven dien werd het programma in ver gelijking met vorig jaar met twee dagen uitgebreid, van ze ven naar negen dagen. De animo voor de dressuur in de klasse L en M bleek desondanks zo groot dat vanaf begin decem ber een wachtlijst moest worden aangelegd. De eerste twee dagen van Indoor Zeeland staan in het teken van de dressuur. Ook op de showavond, vrijdag, speelt dressuur de hoofdrol. De show avond vervangt de clinicavond. „We merkten een teruggang in de belangstelling en ook onze sponsors vonden het mooi ge weest", geeft voorzitter van het organisatiecomité Piet Huige aan. „Het was ook moeilijk om origineel te blijven." Publiekstrekker Donderdag staat het springen in de klassen L en M gepland, wij- dag het springen voor de pony's. Voor de wedstrijden aangespan nen rijden, oftewel mennen, komt zaterdag een groot deel van de Nederlandse top naar Goes. Publiekstrekker is natuur lijk tweevoudig wereldkampi oen in de vierspannen IJsbrand Chardon. Andere menners van naam zijn Geert de Brouwer, Wim de Wandel (België), Carol Daily (Canada), Aart van de Kamp, Harry Verstappen en Ge rard Leyten (allen Nederland). Bij de een- en tweespannen zijn nagenoeg alle Zeeuwse toppers van de partij. Zondag is de dag voor de min der validen, waarna op woens dag de gebruikelijke hengsten- competitie wordt gehouden. De echte topspringers zijn op don derdag 13, vrijdag 14 en zater dag 15 januari te bewonderen. De rubrieken in de internationa le klassen (CSI) zijn drukker be zet dan ooit. Dit jaar komen 165 paarden met hun berijders aan de start, tegen over 130 vorig jaar. De groei heeft vooral te maken met de wens van de ruiters uit de Z- of ZZ-klasse om in een hogere klas se uit te komen. Velen van hen laten de wedstrijden op hun ei gen niveau schieten om in Goes eens tussen de grote jongens te kunnen rijden. Dat kan, want er komen tal van springruiters van naam: Wout Jan van der Schans en zijn zoon Patrick, Eric van der Vleuten met zijn zoon Mi chael, Yves Houtackers (dins dag winnaar van de wereldbe kerrubriek in Mechelen), Peter Geerink. Leopold van Asten, Ke vin Olstmeijer en ook Jur Vrie- ling, de winnaar van de belang rijkste rubriek van vorig jaar. De deelnemers komen uit alle windstreken: Jordanië, Egypte, België, Finland, Duitsland, Frankrijk, Zweden, Noorwegen en Engeland. Jur Vrieling won tijdens de vorige editie van Indoor Zeeland de hoofdrubriek van het springen, 1.40 meter klassiek. foto Willem Mieras GOES - Het programma van In- door Zeeland ziet er als volgt uit: Dinsdag 2 januari: dressuur paarden en pony's klassen L en Z. Woensdag 3 januari: dressuur paarden en pony's klassen L en Programma Indoor Zeeland M. Showcompetitie. Donderdag 4 januari: springen paarden L en M. Vrijdag 5 januari: springen po ny's, kindermiddag, show avond. Zaterdag 6 januari: mennen. Zondag 7 januari: dag voor minder validen. Woensdag 10 januari: hengsten- competitie. Donderdag 11 januari: sprin gen Z, ZZ, 1.30, 1,35 en 1.40 meter. Vrijdag 12 januari: springen Z, 1.30,1.35 en 1.40 meter, finales springen L en M. Zaterdag 13 januari: finaledag springen. Haarlem. Basketbalweek. Halve fi nales: Israël - Soles de Mexïcali (Mex) 104-89 (57-42), EiffelTowers Den Bosch (Ned) - Amsterdam Astronauts (Ned) 93-69 (56-37). New York. NBA. Dallas Mavericks - Phoenix Suns 101-99, San Antonio Spurs - Utah Jazz 106-83, Denver Nug gets - Seattle Supersonics 112-98. PZDB-competitie: hoofdklasse, der de ronde: BDV-Aagtekerke 8-8, Tholen/DSVF-Souburg 9-7, GZC-Middel- burg 6-10, Lammerenburg-PWG s-Gra venpolder 3 8-8. Stand: 1. Aagtekerke en Middelburg 5; 3. BDV en GZC 4; 5. PWG 's-Gravenpolder 3 en Tholen/DSVF 3; 7. Lammerenburg 1; 8. Souburg 0. Tweede klasse: tweede ronde: Ga- pinge-Lammerenburg 2 5-3, Aagtekerke 2-PWG 's-Gravenpolder 4 4-4, Oostka- pelle-Souburg 2 5-3. Derde ronde: Sou burg 2-Aagtekerke 2 6-2, Lammeren- burg 2-PWG 's-Gravenpolder 5 5t3, PWG 's-Gravenpolder 4-Oostkapelle 4-4. Stand: 1. Gapinge 2-4; 2. Lamme renburg 2 en PWG 's-Gravenpolder 4 3-4; 4. Oostkapelle 2-3; 5. Souburg 2 3-2; 6. Aagtekerke 2 3-1; 7. PWG 's-Gra- venpolder 2 2-0. Oost-Souburg. Oliebollentoernooï. Eindstand na zeven ronden: 1 R. Bosters 6,0; 2. C.Boelhouwer 5,5 (33,0 wp); 3. P. Kalisvaart 5,5 (31,5 wp); 4. Mark Naalden 5,5 (29,5 wp); 5. D. van Vliet 5,5 (29,0 wp); 6. H. Porte, R. Steijn, M. Boelhouwer, R. Alders, R. van Loon, E. van Loon, R. van de Braak, M. Rade makers 5,0. Bormio. Wereldbeker afdaling. Man nen: 1. Walchhofer (Oos) 1.51,82, 2. Fill (Ita) 1.52,04, 3. Scheiber (Oos) 1.52,09, 4. Miller (VSt) 1.52,21, 5. Cuche (Zwi) 1.52,32, 6. Lund Svindal (Noo) 1.52,36. WB-stand afdaling: 1. Cuche 330 pun ten, 2. Walchhofer 286, 3. Biichel (Lie) 248. WB-stand algemeen: 1. Lund Svindal 579, 2. Miller 540, 3. Cuche 535. Semmering. Wereldbeker slalom. Vrouwen: 1. Borssen (Zwe) 1.55,15, 2. Zettel (Oos) 1.55,40, 3. Schild (Oos) 1.55,57, 4. Jelusic (Kro) 1.55,98, 5. Cos- tazza (Ita) 1.56,73, 6. Pietilae-Holmner (Zwe) 1.57,31. WB-stand slalom: 1. Schild 360, 2. Borssen 252,3. Zettel 235. WB-stand algemeen: 1. Schild 597, 2. Hosp (Oos), Zettel 540. Goes. Nationaal ranglijsttoernooi Mannenenkelspel, kwartfina les: F. Koning-M. Helmonds 6-2 7-6, F. Clausing-T. de Rooij 6-1 6-4. Vrouwen dubbelspel, kwartfinales: N. Kennis/S. Cevoli-M. Wolfert/K. Agten 6-2 6-1, S. Pauwels/L. Mennen-C. Schuitema/L. Oranje 6-2 6-7 6-3, I. Spronk/S. Kuiper-L. de Jong/E. de Jong Birgit Lavrijsen tiende op NK ALKMAAR - Wielrenster Birgit Lavrijsen is gisteren in Alkmaar tiende geworden bij het NK baan voor nieuweling-meisjes. De renster uit Kapelle werd dat op het onderdeel Omnium: 500 meter tijdrit, sprint, punten- koers en 2km-achtervolging. La vrijsen werd derde in de punten- koers, maar op de andere onder delen kon ze niet met de voors- 6-1 6-2, S. van den Biggelaar/S. van Har- tingsveldt-M, Ganseman/S. Oranje 6-3 6-3. Goes. Zuid-West Lease Kersttoer nooi. Mannenenkelspel. HE3: E. Pluk-M. Pluk 6-4, R. de Jager-R. Linden- bergh 4-2, P. van Aken-R. Pluk 7-6. HE5: P. Boot-R. Anbeek 8-4. Vrouwenenkel spel. DE5: E. Ie Clercq-H. Hilgers 9-2, K. Houmes-D. Wentzel 7-3. Mannendubbelspel. HD5: L. Bendele/M. Goeseije-R. Alders/B. Mul der 9-2. Vrouwendubbelspel. DD3: S. Cevoli/N. Kennis-E. de Jong/L. de Jong 5-5, K. Agten/M. Wolfert-C. Schuitema/K. Dijkstra 7-3. Goes. Aannemingsbedrijf Van Sab- ben Kerstjeugdtoernooi. Jongens- enkelspel, t/m 12 jaar: L. Wallen burg-N. van Herk 5-4, K. de Bruijn-S. In- ja 8-3. T/m 14 jaar: P. van Hoeve-A. Co- nijn 9-2, R. Kole-S. Geers 16-2 T/m 17 jaar: D. van Seeters-R. Westdorp 9-2, H. van Putte-D. Westland 5-4. Meisjes enkelspel, t/m 12 jaar: C. Volleman-E. Vleugel 5-3, S. Goedegebure-T Govers 6-4. T/m 14 jaar: K. Meertens-E. Hoon- dert 9-2 T/m 17 jaar: L. Griep-S. van Sabben 6-4, X. van Benten-K. Meertens 7-3. Excelsior - Feyenoord 1-3 (0-2). 31. Buijs 0-1, 34. Hofs 0-2, 49. Huysegems 0-3, 80. Voskamp 1-3, Scheidsrechter: Haverkort. Aantal toeschouwers: 3500. Excelsior: Zwarthoed; Jansen, Van Nieuwstadt, Bandjar en Zijm; Bruins, Van Dieren en Drost (85. Simr); Steur (65. Grot), Dijkhuizen (80. Voskamp) en Piqué. Feyenoord: Timmer; Buijs, Vlaar, Ba- hia en Drenthe; Lucius, Hofs en De Guz man (80. Schreuder); Kolkka (65. Vin- cken), Charisteas en Huysegems. Stand Ajax AZ Feyenoord FC Twente Heerenveen FC Groningen NAC Breda Vitesse FC Utrecht NEC RodaJC Sparta Heracles Willem II Excelsior ADO Den Haag RKC Waalwijk 19 16 19 13 19 12 20 12 19 11 19 10 1 50 51- 7 4 41 45- 19 3 40 52- 19 5 39 41- 36 3 38 43- 20 7 32 34- 25 8 27 28- 36 7 26 22- 29 10 25 34- 32 8 25 26- 30 8 25 19- 23 8 25 21- 26 12 19 21- 39 11 16 15- 35 13 16 20- 46 12 16 27- 41 12 13 21- 35 10 13 16- 38 Robin Bosters wint Oliebollentoernooi OOST-SOUBURG - Sou- burg-schaker Robin Bosters heeft gisteren in Oost-Souburg verrassend het Oliebollentoer nooi op zijn naam geschreven. Met zes punten uit zeven duels bleef hij de concurrentie een half puntje voor. Collin Boelhouwer moest tevre den zijn met de tweede plaats. Laudau-speler Peter Kalisvaart werd derde. In totaal deden 63 schakers mee. Het één-minutenschaak, dat na afloop van het Oliebollentoer nooi gehouden werd, werd een prooi voor René Tiggelman. Boelhouwer was in de finale een

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 77