PZC Terneuzen geeft valse e-mail aan Een doofpot van honderd euro Kintratuin 2 1 .s"/ Vrouw zwaargewond bij ongeval in Koewacht Ook eigenaar perceel Koegorsstraat stapt naar politie vanwege spookakte - t. Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin PZC KPN Prepaid indejaarsknallers Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 30 december 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen door Wout Bareman TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneuzen hebben bij de politie aangifte ge daan van valsheid in geschrifte. Ze willen op die manier de her komst achterhalen van een ko pie van een koopakte, onderte kend door de Belgische project ontwikkelaar van het vrijetijds centrum aan de zuidrand van Terneuzen en een grondeige naar. Ook de betrokken grondeige naar uit Terneuzen heeft aangif te gedaan. Hij ontkent ooit zijn handtekening te hebben gezet. Projectontwikkelaar Olivier Be- herman liet al eerder, via zijn ad vocaat, weten nooit een akte te hebben ondertekend. De kopie van de akte, waarin de verkoop van een lap grond tus sen de Koegorsstraat en Rijks weg N61, werd bezegeld, kwam weken geleden per e-mail bij de gemeente binnen. Toen beide partijen zich daarvan distan- liëerden, besloot het college van B en W de politie in te schake len. Burgemeester J. Lonink giste ren: ,,Ik heb vandaag inderdaad aangifte gedaan. Die is niet ge richt tegen de betrokken perso nen. We willen gewoon weten waar die e-mail vandaan komt en met welke bedoeling die is verzonden. De mail kwam bo ven water bij een bezwaar schriftprocedure, maar de be trokken partijen zeiden hele maal van niets te weten. Dat is uiterst merkwaardig." B en W willen snel duidelijk heid omdat volgens Lonink de integriteit van zowel de project ontwikkelaar als de grondeige naar in het geding is. „De be trokken ambtenaren vonden het vreemd dat de grondeigenaar be zwaar maakte tegen het project, tei*wijl hij zijn handtekening zou hebben gezet onder die koopakte. Maar de man in kwes tie reageerde zichtbaar verbijs terd." Vorige week besprak Lo nink de zaak met de grondeige naar. Toen werd afgesproken dat de gemeente zijn aangifte bi] de politie zou ondersteunen. Het college besloot later echter sowieso zelf ook aangifte te doen en dat gebeurde gisteren. Geruchten De 'valse koopakte' kwam vlak voor kerst ter sprake, toen de raadscommissie Bestuur en Mid delen zich over de plannen voor de bouw van het vrijetijds centrum aan de zuidrand van Terneuzen boog. Met name de fractievoorzitters M. van Oyen (PvdA) en C. van Burg (SGP) maakten toen melding van ge ruchten over 'onrechtmatighe- den tijdens grondtransacties'. Burgemeester Lonink vroeg hen die opmerkingen te concretise ren, waarna het verhaal over de 'valse e-mail' tevoorschijn kwam. Lonink: „Van Burg liet die avond doorschemeren dat hij nog veel meer wist eri ik heb hem na afloop uitgenodigd die informatie zo nodig persoonlijk aan mij door te spelen. Maar ik heb hem tot nu toe niet meer ge hoord." Hij verzekert dat de gemeente in de onderhandelingen met de projectontwikkelaar niet over Arnemuiden viert vandaag al feest ARNEMUIDEN - Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg handelt strikt genomen in strijd met de wet, maar voegt zich naar de praktijk van het christelijke Arnemuiden. Daar om staat hij toe dat vandaag al vuurwerk wordt afgestoken in het dorp, terwijl dat eigenlijk al leen op oudejaarsdag mag. Oudjaar valt namelijk op zon dag. Vanuit Arnemuiden zelf had hij signalen ontvangen dat men het jaar een dag eerder wil de uitluiden met knallend vuur werk, een vreugdevuur en hard rijden op brommers zonder uit laat. „Dan kunnen we onze kop wel in het zand steken en vast houden aan de landelijke regel dat dat alleen mag op oudejaars dag, maar dat zou een wereld vreemde reactie zijn. Je houdt het toch niet allemaal tegen." CDA twijfelt over visie college op Waterdunen door Raymond de Frel SLUIS - De Sluise CDA-fractie twijfelt over de visie van het nieuwe college van B en W over het natuur- en recreatieproject Waterdunen tussen Breskens en Groede. In het nieuwe bestuursakkoord van PvdA, Dorpsbelangen Toerisme en Nieuw West staat dat 'het de aanbeveling verdient om de gebiedscommissie te ver zoeken, juist in relatie tot Water dunen, andere wegen te zoeken met betrekking tot grondverwer ving dan de tot nu toe gebruik te'. „Maar op de website van de PvdA is iets heel anders te le zen", stelt CD A-fractievoorzit ter L. Flikweert. De PvdA toonde zich voor de coalitiewisseling als oppositie partij een groot voorstander van Waterdunen, grofweg gezegd de verplaatsing van camping De Napoleonhoeve, de bouw van een groot aantal vakantiewonin gen en honderden hectares nieu we natuur met zout water. De sociaal-democraten stelden dat grondeigenaren niet zomaar kunnen bepalen of een belang rijk project wel of niet door gaat. Tegenstander In het gebiedsplan Natuurlijk Vitaal staat dat grondbezitters niet mogen worden verplicht om aan het project mee te werken. De grondbezitters in het gebied zijn fel tegenstander van Water dunen, omdat zij het project als een vorm van ontpoldering zien. Bovendien voelen zij zich onfat soenlijk behandeld door de Dienst Landelijk Gebied, die in opdracht van de gebiedscommis sie de gronden moet verwerven. Het CDA is dezelfde mening toe gedaan. In schriftelijke vragen aan het college van B en W kaat sen de christen-democraten de bal terug. „Waarom mag een lokaal be stuur of een publiekrechtelijk lichaam wel bepalen waar iets wel of niet komt?", schrijft Flik- weert. Plaar partij wil daarom weten hoe het college omgaat met de visie van de PvdA, inclu sief wethouder L. Wille, op Wa terdunen. Gedeputeerde W. van Zand- brink gaf vorige week aan zo snel mogelijk met de gemeente Sluis te willen praten over ande re manieren van grondverwer ving voor Waterdunen. door Raymond de Frel KOEWACHT - Een automobiliste is gis terochtend zwaargewond geraakt bij een ongeluk in de Hazelarenstraat in Koe wacht. De vrouw verloor rond half twaalf in een bocht de macht over het stuur. Haar auto slipte, kwam dwars op de rijbaan terecht en kon niet meer worden ontweken door de bestuurder van een vrachtwagen. De vrouw moest door de brandweer uit haar auto worden bevrijd, waarna ze zwaarge wond naar het ziekenhuis in Terneuzen is gebracht. Haar auto was volledig ver nield, de vrachtauto raakte zwaar bescha digd. Als gevolg van het ongeluk was de rijbaan lange tijd afgesloten. Het verkeer werd omgeleid door de polder. Op de kruising Tractaatweg-Langeweg in Westdorpe kwamen gistermiddag om kwart over twaalf drie auto's met elkaar in botsing. Een 35-jarige man uit Gent remde voor de verkeerslichten, evenals een bestuurder uit Brakel achter hem. De daaropvolgende automobilist uit het Duitse Neu Izenburg kon echter niet tij dig stoppen. Hij veroorzaakte een ket tingbotsing. Een veertienjarig meisje uit de gemeente Terneuzen hoopt in contact te komen met de automobilist die haar woensdag- door Frank Gijsel CADZAND - Het berustte op puur toeval. Een roodkoperen antieke doofpot uit de negentien de eeuw was het eerste voor werp dat gisteravond tijdens de oudejaarsveiling in de goedge vulde N. H. Kerk van Cadzand werd verkocht. Het fraaie potje bracht meteen al honderd euro in het laatje. (Advertentie) Pi) 9 Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-77077C of kijk op www.intratuin.nl Voorafgaand aan de inmiddels achtste editie van de veiling, wil de burgmeester J. Sala van de gemeente Sluis in zijn openings toespraak echter van een doof pot niets weten. In zijn korte te rugblik op het afgelopen jaar sprak hij over een roerig poli tiek jaar met een bestuurscrisis als grootste dieptepunt. „Een groot punt van zorg is de sfeer in onze gemeenteraad. Ik heb echter de nodige signalen opge vangen dat de wil bestaat om er aan te wei-ken. Deze crisis liegt er niet om. We hadden goede voornemens en een serieus be gin gemaakt met de sanering van onze financiën. Het nieuwe college wil op een bescheiden wijze hieraan verder werken." C. Almekinders van het bestuur van de Hervormde Gemeente Zuidwesthoek vroeg aan het be gin van de avond nogmaals om het noodzakelijke onderhoud van de in gemeentebezit zijnde kerktorentje. Een oplossing voor de slepende kwestie rondom het herstel had Sala niet meteen voorhanden. In het voorstel om de toren dan maar te verkopen zag hij niet meteen een uitkomst. Hij gaf het kerkbestuur ook weinig hoop op een snelle oplossing: „Binnen de gemeente hebben Veilingmeester A. Verhage (1) veilde gisteravond onder toeziend oog van notaris J. Mertens (r) meer dan tweehonderd stukken. foto Peter Nicolai we nooit over verkoop gespro ken. Onze prioriteiten liggen el ders en het geld voor restauratie is schaars." Samen met de aanwezigen gaf de burgemeester de veiling een regionaal romantisch tintje door het zingen van het Zeeuws-Vlaams volkslied. Daar na kon veilingmeester A. Verha ge samen met notaris mr. J. Mer tens het 'eenmaal, andermaal' la ten weerklinken. De ruim tweehonderd inge brachte stukken gingen in een vlot tempo van de hand. Echte topstukken werden er niet ver kocht. Tien procent van de hamerprijs gaat naar de organiserende Stichting Behoud Dorpskerk Cadzand. Voor de restauratie van het kerkgebouw. Voor het herstel van de toren blijft het nog even wachten op een goede ODlossine. één nacht ijs is gegaan. „We heb ben al die geruchten laten onder zoeken, maar tot nu toe is er geen enkele reden te twijfelen aan de integriteit van de betrok ken partijen." Wijst het onder zoek van de politie anders uit, dan heeft Terneuzen een pro bleem, geeft hij toe- De grondeigenaar, die anoniem wil blijven, bevestigde gisteren dat hij aangifte heeft gedaan. De strook grond tussen de Koe gorsstraat en de Rijksweg is niet direct van belang voor de verwe zenlijking van het vrijetijdscen trum. Over de verkoop is wel on derhandeld, maar dat leidde niet tot resultaat. Illegale wapens België vernietigd ZELZATE - Onder het toeziend oog van federaal minis ter van Justitie Laurette Onkelinx en gouverneur André Denys van Oost-Vlaanderen zijn vrijdagochtend in de ovens van staalreus Arcelor in Zelzate ruim 20.000 illega le wapens vernietigd. Dat is de helft van het totaal aantal wapens, dat de afgelopen maanden in het kader van de nieuwe Belgische wapenwet werd afgeleverd bij de poli tiebureaus in het hele land. Voor 50.000 andere wapens die door de eigenaren werden aangemeld, is een vergun ning verstrekt. Ook bij de Arcelor-vestiging in Luik ver dwijnen duizenden wapens in de ovens. Volgens Onkelinx zijn in heel Belgë in totaal 800.000 wapens in omloop. De inzamelingsactie loopt nog tot eind juni 2007. Daarna wordt iedereen, die betrapt wordt met een illegaal wapen, vervolgd. De nieuwe wapenwet werd van kracht na ver schillende racistische moorden in Antwerpen. Geen enkel vuurwapen is daardoor nog vrij in de handel te krijgen, zelfs geen jachtgeweer. Hulst Cultureel gaat eigen weg HULST - Wethouder F. van Driessche van de gemeente Hulst is verbaasd over het besluit van de Stichting Hulst Cultureel om een aanbod van Scheldetheater-directeur Frans Lievens van de hand te wijzen. Lievens bood aan de programmering van de culturele voorstellingen in Hulst op zich te nemen. Het leek Lie vens immers een prima plan de programmering van alle voorstellingen in Zeeuws-Vlaanderen centraal te regelen. Stichting Hulst Cultureel heeft echter vooruitlopend op gesprekken over deze optie al besloten de band met ge meenschapscentrum Den Dullaert te herstellen. Wethouder Van Driessche zei eind november nog dat het goed zou zijn als de drie theaters de programmering goed op elkaar zouden afstemmen. Dat Stichting Hulst Cultu reel het aanbod van Lievens van de hand wijst, hoeft vol gens Van Driessche overigens nog niets te zeggen over de intenties om de culturele activiteiten in Zeeuws-Vlaande ren beter op elkaar af te stemmen. „Daar streven we nog steeds naar. Ik vind het besluit van Stichting Hulst Cultu reel echter wel jammer. Meer zeg ik er niet over." Goese tv-toren wordt afgetopt GOES - De televisietoren in Goes wordt een stukje kor ter. Begin januari vervangt eigenaar Novec de analoge an tennes door digitale. Daarvoor moet de zendmast worden afgetopt. Elf meter gaat van de rood-witte spriet af, waar door de toren straks nog maar 137 meter meet. De nieuwe antennes maken het mogelijk signalen door te geven voor digitale televisie. Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve v serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 middag om drie uur aanreed op de krui sing Havenstraat-Kasteelstraat in Philip pine. Het meisje liep letsel aan haar hand en neus op. De man stapte na het ongeval uit, hielp het meisje en repareerde haar fiets. Daarna vroeg hij haar telefoonnum mer, zodat hij haar kon bellen om de schade af te handelen. De man heeft het meisje nog steeds niet gebeld. foto Wim Kooyman KPN Prepaid Nokia 2310 Nu voor 79,99 >£kPn KPN Prepaid simkaart -1 voor 10'~ 'nc'- 9ratis Rituals verwenpakket KPN Prepaid simkaart 3 populaire Rituals verzorgingsproducten iPrimafoon kpn.com begCompamy kpn zeeuwse almanak Getrouwd De Hulstenaar vond het best doe dat maar eens na! Zijn een aardige prestatie, riep hij vrouw dacht er iets anders tijdens een feestje waar hij en over. „Trek er maar rustig zijn vrouw het middelpunt tien jaar van af, want je bent waren. 25 Jaar getrouwd... nooit thuis!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 71