PZC Rampmuseum professionaliseert Elvis herleeft op party Bad Hair Day N Prepaid j'aarsknallers kpn Getrouwd Uitbreiding vergt inzet van een of meer beroepskrachten Redactie: 0113-315649 \vww.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 30 december 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 tllll'MM.M Hotel 't Getij gaat later open ZIERIKZEE - Het duurt nog even voordat Hotel Grand Café 't Getij in Zierikzee opengaat. Tegenvallers tijdens de bouw hebben voor een vertraging van een kleine drie maanden gezorgd. Eigenaar J. Meerdink verwacht de eer ste week van maart open te gaan. Hotel Grand Café 't Ge tij had verwacht nog voor de kerstdagen de eerste gasten te zullen boeken. De dakconstructie bleek echter in zo'n slechte staat te zijn dat restauratie van de kap noodzake lijk was. De historische spanten, die in het voorhuis date ren volgens gevonden merktekens uit het begin van de vijf tiende eeuw, konden behouden blijven. Ook het enige over gebleven gewelf bleek tijdens de bouw op instorten te staan. Ongelijke druk van de vloer boven het gewelf deed het historische bouwwerk, dat net als de kap uit de vijf tiende eeuw dateert, scheuren. Restauratiearchitect P. van Traa heeft het gewelf kunnen redden. De tegenvallers hebben voor bijna drie maanden vertra ging gezorgd. Maar volgens Meerdink is het einde in zicht. Inmiddels heeft hij vrijwel alle veertien vaste medewer kers gecontracteerd. Illegale wapens vernietigd ZELZATE - Onder de ogen van federaal minister van Jus titie L. Onkelinx en gouverneur A. Denys van Oost-Vlaan deren zijn gisterochtend in de ovens van staalreus Arcelor in Zelzate ruim 20.000 illegale wapens vernietigd. Dat is de helft van het totaal aantal wapens, dat de afgelopen maanden in het kader van de nieuwe Belgische wapenwet werd afgeleverd bij de politiebureaus in het hele land. Voor 50.000 andere wapens die door de eigenaren werden aangemeld, is een vergunning verstrekt. Ook bij de Arc'e- lor-vestiging in Luik verdwijnen duizenden wapens in de ovens. Volgens Onkelinx zijn in heel Belgë in totaal 800.000 wa pens in omloop. De inzamelingsactie loopt nog tot eind juni 2007. Daarna wordt iedereen, die betrapt wordt met een illegaal wapen, vervolgd. De nieuwe wapenwet werd van kracht na verschillende racistische moorden in Ant- Terneuzenaar rijdt 58 km te hard SLUISKIL - Op de N252 bij Sluiskil is van een 41-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen gistermiddag om 15.20 uur het rijbewijs afgenomen omdat hij te hard reed. Op die weg geldt een maximumsnelheid van 80 km per uur. De Terneuzenaar reed met een, gecorrigeerde, snel heid van 138 km per uur. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) iPrimafoon. kpn.com BelCompaimy zeeuwse almanak De Hulstenaar vond het best een aardige "prestatie, riep hij tijdens een feestje waar hij en zijn vrouw het middelpunt waren. 25 Jaar getrouwd... doe dat maar eens na! Zijn vrouw dacht er iets anders over. „Trek er maar rustig tien jaar van af, want je bent nooit thuis!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Piet Kleemans OUWERKERK - Het Museum Watersnood 1953 gaat voor de toekomst op zoek naar een of meer beroepskrachten. Dat is no dig in verband met de op stapel staande grootscheepse uitbrei dingsplannen. Dat staat in de de- cember-nieuwsbrief van het gen - goed voor bijna een half miljoen - in behandeling. Het museumbestuur hoopt dat na de zomer van 2007 daadwerkelijk begonnen kan worden met de verbouwing van de caissons. Als dat lukt, verwacht men eind 2008 de puntjes op de i te kun nen zetten. „En dan zijn we voor de eerste keer ook in de winter open." Met de nieuwe opzet mikt het museum op 40.000 a 50.000 be zoekers per jaar, tegen nu gemid deld 23.000 per jaar. Het mu seum draait nu nog volledig op de inzet van vrijwilligers, maar het realiseert zich dat dat door de uitbreidingsplannen en de steeds strenger wordende eisen op het gebied van veiligheid niet zo kan blijven. Museumvoorzitter J. Schoof: „Je zou in eerste aanleg aan een manager kunnen denken en op langere termijn misschien aan meer beroepskrachten." Schoof voegt daar in één adem aan toe dat vrijwilligers onmisbaar zijn voor het museum. „Die zijn en blijven hard nodig." Het afgelopen jaar trok het wa tersnoodmuseum ruim 23.000 bezoekers. Naast de vaste expo sitie waren twee wisseltentoon stellingen te zien. In de herfst werd de watersnoodramp van 1953 opgenomen in de canon van vijftig belangrijkste ge schiedkundige feiten en dat re sulteerde in meer aanvragen voor werkstukken en spreek beurten. Het museum speelt daar op in met speciale scholen programma's. rampmuseum. Het in één van de caissons aan de Weg van de Buitenlandse Pers in Ouwerkerk gevestigde museum timmert inmiddels al vijf jaar aan de weg, en niet zon der succes. Om het succes vast te kunnen houden, koestert het museum ambitieuze plannen voor uitbreiding. In caisson 1 wordt nu het feite lijke verhaal van de alles verwoestende watersnoodramp vertelt. Het is de bedoeling dat in caisson 2 de emoties aan bod komen in de vorm van per soonlijke verhalen. Caisson 3 moet plaats gaan bieden aan groepsvoorzieningen en in caisson 4 draait het om de vraag hoe we anno 2006 en in de toe komst met het water om moeten gaan. De uitbreidingsplannen vorderen gestaag, zo blijkt uit de jongste nieuwsbrief van het museum. Het streven is de plan nen compleet uit te wei-ken (lees: aanbestedingsgereed te maken) in de eerste helft van 2007. Financiering Ook voor wat betreft de financie ring van het drie miljoen euro vergende project gaat het vol gens de nieuwsbrief de goede kant op. De stand van bijdragen is opgelopen tot 1,4 miljoen euro en er is nog een aantal aanvra- Arnemuiden mag vandaag al het jaar uitluiden ARNEMUIDEN - Burgemeester K. Schouwenaar van Middel burg handelt strikt genomen in strijd met de wet, maar voegt zich naar de praktijk van het christelijke Arnemuiden. Daar om staat hij toe dat vandaag al vuurwerk wordt afgestoken in het dorp, terwijl dat eigenlijk al leen op oudejaarsdag mag. ZIERIKZEE - Klokken genoeg om bij de tijd te blijven en in Zierikzee straks op het juiste moment het vuur werk af te steken ter verwelkoming van het nieuwe jaar. Zo lijkt het tenminste, met enkele commerciële klokken in de openbare ruimte op relatief korte afstand van elkaar. In de praktijk blijkt het toch moeilijker hier het juiste moment te bepalen. Het is hier meestal een kwestie van 'Wie van de Drie?' De klok aan de Grachtweg bij het busstation van Connexxion (foto) loopt altijd verkeerd, zodat de meeste passagiers inmiddels wel weten dat ze daar de juiste tijd niet vinden. Ook de klok bij de brug van het Jannewekken blijkt al enige tijd van slag. Daar geven de wijzers bijvoorbeeld kwart over vier aan als het in werkelijkheid nog maar net half drie is. Nergens de juiste tijd? Jawel, de klok in de buurt van het gemeen tehuis blijkt vrijwel altijd netjes gelijk te lopen. foto Dirk-Jan Gjeltema Oudjaar valt namelijk op zon dag. Vanuit Arnemuiden zelf had hij signalen ontvangen dat men het jaar een dag eerder wil de uitluiden met knallend vuur werk, een vreugdevuur en hard rijden op brommers zonder uit laat. „Dan kunnen we onze kop wel in het zand steken en vast houden aan de landelijke regel dat dat alleen mag op oudejaars dag, maar dat zou een wereld vreemde reactie zijn. Je houdt het toch niet allemaal tegen als het op zaterdag gebeurt." Daar hoef je je niet bij neer te leggen, geeft Schouwenaar toe, maar de landelijke regel is be dacht om de overlast te beper ken tot één dag. En dat is pre cies wat hij verwacht te berei ken. De politie treedt zaterdag niet op tegen vuurwerk en de Ar- nemuidenaren zelf zullen zon dag geen vuurwerk afsteken. De burgemeester rekent daarbij ook op de eigen verantwoorde lijkheid van de dorpsbewoners. Gecharmeerd Bracht de groep vorig jaar tij dens de nieuwjaarsparty een lu dieke tribute aan de Blues Brothers en aan Boney M, dit jaar zal zanger Eric van Schaik 'The King' laten herleven. Als kind raakte hij al gecharmeerd van de songs en de performance van Elvis Presley. Nu acht hij het tijd voor een heus eerbe toon. „Ik woonde destijds in 's-Gra- venpolder. Daar trainde ik voor mijn tennis vaak tegen de muur van het blauwe viaduct je daar en clan zong daar altijd liedjes van Elvis bij. Dat galmde zo lek ker", vertelt Van Schaik. Zijn voorkeur gaat uit naar de num mers uit de tweede periode van diens carrière. In the Ghetto en Suspicious Minds bijvoorbeeld en nog heel veel meer. Begin dit jaar al ontsproot bij hem het idee nu eens echt in de huid van The King te kruipen. En dan moet het natuurlijk ook goed gebeuren, dus compleet met wit jumpsuit met glitters, Eric van Schaik laat tijdens de nieuwjaarsparty van Bad Hair Day 'The King' herleven. foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie) door Ali Pankow ZIERIKZEE - Twee jaar gele den was het nog een kwestie van uitproberen of er bij het publiek wel behoefte bestond aan een nieuwjaarsparty van Bad Hair Day in Zierikzee. Nu, aan de vooravond van de derde editie, heeft leider Roel Jansen van de ze 'leukste coverband van Zee land' er alle vertrouwen in dat het zaterdag 6 januari in poppo dium Brogum weer even brui send wordt als bij de voorgaan de twee edities. Bad Hair Day heeft een goed jaar achter de rug. De cover bandwedstrijd Clash of the Coverbands, waarin Bad Hair Day eind 2005 tot winnaar werd uitgeroepen, heeft de populari teit van deze formatie flink doen stijgen. „Ik denk dat we ruim dertig optredens achter de rug hebben", zegt Jansen. De groep wordt voor tal van mu ziekfeesten, maar ook voor fami liepartijen uitgenodigd. De nieuwjaarsparty betreft een ei gen initiatief. „Net als de vorige twee uitver kochte edities gaan we weer he lemaal los op een uitgekiende mix van nederpop, rock en dan ce-classics", belooft de bandlei der. Volgens hem zullen er veel nummers te horen zijn uit de Top 2000 en van vele andere ein- dejaarslijstjes die deze dagen door de radio worden uitgezon den. „De beste muziek dateert oök de jaren zeventig en tachtig. Daarna kwam in de jaren negen tig een absoluut dieptepunt. De laatste vijf jaar gaat het weer wat beter", vindt Jansen. bijpassende laarzen en het per fecte kapsel. Met die outfit is het prima in orde, volgens Van Schaik. Stem Hij maakt zich op dit moment iets meer zorgen over zijn stem, die door een fikse verkoudheid is aangetast. Maar het is nog geen 6 januari, dus wellicht zijn de klanken tegen die tijd weer prima in orde. Speciaal voor een adequate begeleiding van deze Elvis Presley wordt Bad Hair Day uitgebreid met twee blazers en met Julia van de Ketterij en Marion van Iwaarden als backing vocals. Van weer heel ander kaliber is het optreden van het trio The Purple Tulips. Daarin ver schijnt de zangeres van de band Annemiek Schwitter-van der Kraats in een heel andere ge daante dan de trouwe fans haar kennen. Zij brengt samen met 'Frits en Betty' een programma met een dikke traan en een nat te lach. De nieuwjaarsparty begint om 21.30 uur. Kaarten zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij Van der Krieke en bij Kompassen in Zierikzee en bij Kuub make laars in Goes. Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op wwvr.intratuin.nl kp° KPN Prepaid simkaart Nu voor 10,- incl. gratis V-- Rituals verwenpakket KPN Prepaid simkaart 3 populaire Rituals verzorgingsproducten KPN Prepaid Nokia 2310 Nu voor €79,99 65.000 kleurenscherm FM Radio met headset

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65