PZC Bedrijvenschuur heeft wind tegen tuintratuin m Een hotel vind ik niks Omdat het gratis is Rijk geeft geen subsidie voor restauratie monument Kamperland ïf, - w Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Getrouwd KAMPERLAND - Tegenslag voor het plan van Simon de Ko ning om de schuur van boerderij Land- en Zeezicht in Kamper land in te richten voor creatie- i, innovatieve bedrijven. Het Rijk stelt geen restauratiegeld beschikbaar om de schuur in zijn oude luister te herstellen. Componist De Koning werkt al een tijdje aan een idee om de plattelandseconomie te vernieu wen. Romp van zijn plan vormt de restauratie van de monumen tale, in onbruik geraakte boeren schuur van Land- en Zeezicht (familiebezit), die hij van bin nen vervolgens wil omtoveren tot een 'creatieve industriële cluster'. Het exterieur blijft dus authentiek, het interieur wordt een combinatie van historie en vernieuwende architectuur. Bedrijfsunits De Koning heeft daarvoor CHNL architecten uit Delft in arm genomen. Doel is er be drijfsunits in onder te brengen. Voor tien units gebruikt De Ko ning oude zeecontainers in com binatie met glaswanden. Daarin kunnen kleine, creatieve bedrij- zoals reclamebureaus, ict-ers, edelsmeden en juristen die zich bijvoorbeeld specialise ren in intellectuele eigendom men, ruimte huren. Bedoeling is dat de huurders elkaar inspire ren. Misschien vloeit er zelfs sa menwerking uit voort. Om zover te komen, is restaura tie van de uit 1823 daterende schuur aan de Sint Felixweg noodzakelijk. Het grootste pro- Redactie: 0113-315649 i-rtvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Moord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 zaterdag 30 december 2006 editie Bevelanden-Tholen door Frank Balkenende bleem vormt het lekkende dak. „Dat moet echt eerst worden aangepakt", zegt De Koning. Met zijn plan zijn enkele tonnen gemoeid. Zijn hoop was geves tigd op een rijkssubsidiepot voor monumenten met achter stallig onderhoud. Bij de laatste verdeling viel Land- en Zee zicht echter buiten de boot. De Koning moet nu andere geld bronnen aanboren. „Dat is erg jammer. Ik ga nu eens met de provincie praten of er in het ka der van Vitaal Platteland finan cieringsmogelijkheden zijn." De Konings plan is één van de vijf voorbeeldprojecten van Bobol (Boeren bouwen aan het land schap), een Zeeuwse organisatie voor agrarische architectuur. Er ligt al een positief advies van de toetsingscommissie voor nieuwe economische dragers op het plat teland. De Koning heeft markt onderzoek verricht. Daaruit blijkt dat het project levensvat baar is, mits er restauratiegeld wordt aangeboord. Verschillen de ondernemers hebben al inte resse getoond voor een ruimte in de schuur. „Dan praat je over een videoproductiebedrijf, een landschapsarchitect, praktijkon derwijs voor mbo'ers en een aantal eensmansbedrijven dat nu aan huis is gevestigd, maar een professionele werkruimte zoekt." De Koning wil in september vol gend jaar met de eerste fase, de inbouw van een eerste bedrijfs- unit, beginnen. Het project moet in 2009 zijn voltooid. Dan is ook de ooit afgebroken bakkeet te- ruggebouwd en ingericht als gas tenverblijf. Voor de financiering zijn deels leningen nodig. Simon de Koning vangt vooralsnog bot in zijn queeste naar subsidie om boerderij Land- en Zeezicht in Kamperland in te richten voor creatieve, innovatieve bedrijven. foto Willem Mieras Zierikzees hotel gaat later open ZIERIKZEE - Het duurt nog even voordat Hotel Grand Café 't Getij in Zierikzee opengaat. Tegenvallers tijdens de bouw hebben voor een vertraging van een kleine drie maanden gezorgd. Eigenaar J. Meerdink verwacht de eerste week van maart open te gaan. Hotel Grand Café 't Getij had verwacht nog voor de kerstdagen de eerste gasten te zullen boeken. De dakconstructie bleek echter in zo'n slechte staat te zijn dat restauratie van de kap noodzakelijk was. De histori sche spanten, die in het voorhuis dateren volgens gevon den merktekens uit het begin van de vijftiende eeuw, kon den behouden blijven. Ook het enige overgebleven gewelf bleek tijdens de bouw op instorten te staan. Ongelijke druk van de vloer boven het gewelf deed het historische bouwwerk, dat net als de kap uit de vijftiende eeuw da teert, scheuren. Restauratiearchitect P. van Traa heeft het gewelf kunnen redden. De tegenvallers hebben voor bijna drie maanden vertra ging gezorgd. Maar volgens Meerdink is het einde in zicht. Inmiddels heeft hij vrijwel alle veertien vaste medewer kers gecontracteerd. Illegale wapens België vernietigd ZELZATE - Onder het toeziend oog van federaal minister van Justitie L. Onkelinx en gouverneur A. Denys van Oost-Vlaanderen zijn gisterochtend in de ovens van staal- reus Arcelor in Zelzate ruim 20.000 illegale wapens ver nietigd. Dat is de helft van het totaal aantal wapens, dat de afgelopen maanden in het kader van de nieuwe Bel gische wapenwet werd afgeleverd bij cle politiebureaus in het hele land. Voor 50.000 andere wapens die door de eige naren werden aangemeld, is een vergunning verstrekt. Ook bij de Arcelor-vestiging in Luik verdwijnen duizen den wapens in de ovens. Volgens Onkelinx zijn in heel Bel gië in totaal 800.000 wapens in omloop. De inzamelingsac tie loopt nog tot eind juni 2007. Daarna wordt iedereen, die betrapt wordt met een illegaal wapen, vervolgd. De nieuwe wapenwet werd van kracht na verschillende racis tische moorden in Antwerpen. Terneuzenaar rijdt 58 km te hard SLUISKIL - Op de N252 bij Sluiskil is van een 41-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen gistermiddag om 15.20 uur het rijbewijs afgenomen omdat hij te hard reed. Op die weg geldt een maximumsnelheid van 80 km per uur. De Terneuzenaar reed met een, gecorrigeerde, snelheid van 138 km per uur. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. i Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. Met een groep alleenstaanden brengt Ien Kooyman de feestdagen door in campers. Ien Kooyman (61) uit het Gro ningse Schildwolde heeft het met kaarsjes gezellig gemaakt in haar camper. Met de kachel aan en een sfeervol muziekje op de achtergrond is het feestdagen- gevoel voor haar compleet. Ien: „Ik vind het niet erg om al leen te zijn met de feestdagen, ben ik wel vaker. Dit jaar ben ik met oud en nieuw bij mijn vader in Goes en omdat ik daarna niet in het donker terug wil rijden naar Groningen, blijf ik hier in mijn camper slapen." Op de camping is Ien echter niet eenzaam. Ze is lid van de solo's, een kring van alleenstaanden binnen de Nederlandse Kam peerauto Club (NKC). De solo's bestaan ongeveer tien jaar en zijn inmiddels met tweehonderd personen, van wie er ruim twin tig op de Kamperlandse cam ping staan. Dat Ien veel beken den tegenkomt terwijl ze hier met haar camper staat, is geen toeval. „Sinds een jaar of drie komen de solo's hier met de feestdagen. Ieder heeft zijn eigen camper om in te slapen, maar we doen ook activiteiten met elkaar. Je bent op jezelf, maar ook met el kaar." En dat is ook de bedoeling van de solo-uitjes. „Sommige alleen staanden vinden het vervelend om steeds activiteiten met echt paren of gezinnen te doen, bij voorbeeld omdat ze sinds kort weduwe zijn. Met de solo's trek je met andere alleenstaanden op en word je er niet steeds aan her innerd dat je alleenstaand bent", vertelt Ien. Voor haar is het de eerste keer dat ze de feestdagen met de so lo's doorbrengt. „Met dit soort uitjes kom je nog eens op plaatsen waar je in je eentje niet zo snel komt." Eén van die plaatsen is blijk baar de parkeerplaats van het Beach Resort. „Het veldje was te drassig, dus nu staan we hier met z'n allen." Campers Op de parkeerplaats hebben de solo's wel te maken met buren. Ien: „Die campers zijn van de Gereguleerde Overnachtings Plaats (GOP). Dat is een soort al ternatief voor wildkamperen. De NKC steunt initiatieven als een GOP en wil in alle provin cies zoiets opzetten, want kam peerautomensen zijn vrijbui ters." Ien is dat ook, want regen en wind kunnen haar niet de ren; haar camper is de goede plek voor de feestdagen. „Een hotel vind ik helemaal niets. Op deze manier heb ik ge woon lekker mijn eigen huis bij me." KAMPERLAND - Het is net na de kerstdagen, een graad of vijf en er hangt wat lichte mist over Camping Beach Resort in Kamperland. De lucht van de barbecue en geluiden van spelen de kinderen ontbreken. Je hoort alleen het getik van een druile rige miezerregen die de grasveldjes verandert in een moeras. Ideaal kampeerweer is anders, maar toch is het druk op de camping. Er staan ruim vierhonderd campers en caravans met mensen die de feestdagen doorbrengen op de Kamperlandse camping. Maar wat zoeken ze hier? Linda en Tom Weerts vieren met de kinderen Lieneke (links) en Eel- ke (rechts) oud en nieuw op de camping. foto's Willem Mieras - Bel voor de dichtstbijzijnde Intratuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op www.intratuin.'nl Tom Weerts (42) en zijn vrouw Linda (40) proberen met de kin deren Lieneke (8) en Eelke (6) de caravan het grasveld op te du wen. Dat valt niet mee; de wie len slippen steeds weg in de modder. „Vorig jaar zaten we met oud en nieuw in een hotel in Euro Dis ney, dat was wel wat anders, ha- ha", zegt Tom als de caravan ein delijk op zijn plek staat. Het Valkenswaardse gezin trekt er elk jaar op uit met oudjaar. Linda: „Even bijkomen van alle drukte en het harde werken." Vorig jaar was het Euro Disney en het jaar ervoor stonden ze met de caravan in de Duitse sneeuw. „Zoiets als Euro Disney doen we ook niet elke keer hoor. We gaan gewoon steeds naar een an dere plek", zegt Tom. Dit jaar is er weinig sneeuw in Duitsland en omdat ze toch dicht bij huis wilden blijven, kwamen ze uiteindelijk in Kam perland terecht. Tom: „Dit heeft ook wel z'n charme. We ontmoeten hier vrienden met oudjaar, die ver blijven in een huisje hiér op de camping. En het is hier natuur lijk goedkoop." De camping heeft elk jaar met de feestdagen een speciale actie; tegen betaling van reserverings- kosten en toeristenbelasting mag er in de kerstvakantie gra tis gekampeerd worden. „Als echte Hollanders komen we natuurlijk wel op zo'n actie af. Want eigenlijk zijn we niet zo rijtje-hegje als hier op de camping wel moet", zegt Tom. „Als het niet gratis was ge weest, hadden we iets kleiners en landelijkers gezocht", vult Linda aan. Met een peinzende blik op zijn bemodderde schoe nen vervolgt Tom: „Als je zo komt aanrijden in de modder, dan snap je ook wel waarom het gratis is, haha. Op zo'n moment denk je wel 'waar ben ik aan be gonnen', maar als je straks lek ker met een flesje wijn op tafel in de caravan zit, merk je er niets meer van." De caravan is dan ook van alle gemakken voorzien; kachel, toi let en zelfs een douche is aanwe zig. Op de camping is ook ge noeg te doen om de koude en re genachtige dagen door te ko men; van tropisch zwembad tot speelautomaten. Het gezin Weerts vermaakt zich wel op en om de Kamperlandse camping. „We gaan zo eerst eens lekker uitwaaien op het strand na die lange autorit", zegt Tom. De twee honden van de familie laten daarop een enthousiast ge blaf horen. KPN Prepaid simkaart Nu voor 10,- incl. gratis Rituals verwenpakket KPN Prepaid simkaart 3 populaire Rituals verzorgingsproducten •Primafoon kpn.com BelCompanv kpn zeeuwse almanak De Hulstenaar vond het best een aardige prestatie, riep hij tijdens een feestje waar hij en zijn vrouiv het middelpunt waren. 25 Jaar getrouwd... doe dal maar eens na! Zijn- vrouw dacht er iets anders over. „Trek er maar rustig tien jaar van af, want je bent nooit thuis!" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 59