ie prijs: 200 euro 2l' prijS?®po euro 3e prijs: 50euro zaterdag 30 december 2006 Wil 30. Welke voetbalploeg maakte vorig seizoen in de eredivisie (exclusief play-offs) de meeste doelpunten? r. Feyenoord b. AZ c. PSV 31. Hij heeft een dijkhuisje in de polders bij Graauw; roemt het vergezicht, en kan er mijmeren over Jiskefet. Vooral door dat programma valt hij in de categorie Bekende Nederlanders. We hebben het hier over: /Ï~"N p. Kees van Kooten b. Kees Torn J d. Herman Koch 32. De volksschrijver Gerard Reve overleed in april. Hij werd onder meer berucht en beroemd dankzij zijn ezelvergelijking. Waar ging die over? t. Hij schilderde God af als een ezel die zich struikelend een weg baant door het Heilige Leven p. Hij vergeleek de mens met een koppige ezel die de ogen sluit voor zijn verantwoordelijkheid buiten de individuele le venssfeer g. Hij beschreef een tafereel waarin hij God oproept in de ge daante van een ezel met wie hij gemeenschap heeft 48. Na jarenlang gesteggel werd afgelopen jaar definitief be kend dat er een tunnel komt bij Sluiskil. Rijk en provincie zijn het eindelijk eens geworden over de financiering. Welke stel ling over de Sluiskil-tunnel klopt? 0. Het Rijk betaalt 1/3 van de kosten voor de verbinding onder het kanaal Gent-Terneuzen 1. De tunnel bij Sluiskil moet in 2010 klaar zijn e. De tunnel gaat 250 miljoen euro kosten 49. Welke amateurvoetballer werd in de zomer gekroond tot Zeeuwse topscorer van het seizoen 2005/2006? n. Jari Vyaene I. Frank Allaart m. Dennis de Nooijer 50. Een Zeeuwse burgemeester zorgde in april voor opschud ding. Hij vond dat de Zeeuwse gemeenten meer 'eenheid moesten uitstralen'. Er werd nu te veel gekibbeld. Andere bur gemeesters konden zich niet vinden in die opmerking. Met wel ke collega waren zij het oneens? J.F. Mulder van Hulst J. Lonink van Terneuzen S. Kramer van Kapelle 51Op de Meerkotsedijk in de Zak van Zuid-Beveland werd af gelopen voorjaar een grootscheepse kunstmanifestatie gehou den. Tien vrouwelijke Zeeuwse kunstenaars vormden voor de gelegenheid een nieuw collectief onder de naam: k. Tien Tedere Tronica's n. Dijken van Wijven s. Genootschap van de vaardige hand 44. In maart konden inwoners van Middelburg zich uitspreken over een (eventueel) nieuwe locatie voor een A-theater. Hoe veel procent van de bevolking koos uiteindelijk voor verbou wing van de oude schouwburg? e. 25,4% a. 29,2% 0.31,8% 45. Li Edelkoort geldt als één van de belangrijkste trendvoor spellers op het gebied van consumentengedrag. Wat ziet' zij in de nabije toekomst gebeuren in huis. r. De woonkamer verdwijnt t. De keuken wordt woonkeuken b. Er komt een familieruimte 46. Het Israëlische leger viel op 12 juli Libanon binnen. Wat noemde Israël als aanleiding? b. De groeiende macht van de Libanese Hezbollah-beweging d. De ontvoering van twee Israëlische militairen p. De felle raketbeschieting van het noorden van Israël 47. De vondeling die in november op een Belgisch station werd gevonden, kreeg de naam Jasper van Essen naar de poli tieofficier die het onderzoek naar de herkomst van de baby leidde. Hoe heet die politieman? d. Jasper Schrauwen t. Marc van Essen b. Mare Jaspers 57. De Zeeuws-Vlaamse voetbalclub Hoek had in mei een be slissingswedstrijd nodig om zich te handhaven in de hoofd klasse. Tegen welke ploeg speelde Hoek? w. Rijsoord m. Nieuw-Lekkerland h. Ter Leede 58. In oktober richtte een Amerikaan een bloedbad aan op een Amish-schooltje op het platteland van Pennsylvania. Uit welke beweging komen de Amish voort? a. Calvinistische e. Doperse u. Lutherse 59. Italië werd in juli wereldkampioen voetbal. De finale tegen Frankrijk werd ontsierd door de kopstoot van de Fransman Zi- dane tegen de borst van de Italiaan Materazzi. In welke minuut vond dat voorval plaats? a. 35e u. 85e e. 110e 60. In 2006 werd bekend dat de PZC in 2007 zal overstappen naar het kleinere tabloidformaat. Wanneer zal de eerste PZC-tabloid van de persen rollen? s. 8 januari 2007 r. 6 februari 2007 n. 8 februari 2007 Als u bij de oplossing aangeeft van wie het citaat is, maakt u kans op een extra prijs van 50 euro. In de PZC van zaterdag 13 januari worden op lossing en winnaars bekendgemaakt. v oplossing tot en met woensdag 10 januari opsturen naar: Redactie PZC o.v.v. nieuwsquiz Postbus 31 4460 AA Goes fax:0113-315609 e-mail: redactie@pzc.nl (subject: nieuwsquiz) De vragen voor deze quiz zijn gemaakt door: Rudy Boogert, Jan van Damme, Frans Koopmans, Maurice Steketee, Roeland van Vliet en Annemarie Zevenbergen Vormgeving: Willem Adriaansens Eindredactie: Carla van de Merbel 39. Ineke de Wilde uit Colijnsplaat sprong in januari tijdens In- door Zeeland in Goes met koe Inge over een hindernis die nor maal alleen door paarden wordt bedwongen. Wat was er aan de hand? u. De Wilde kwam in de pauze plots het parcours op. Ze wilde met haar actie het publiek verrassen a. De Wilde zit op paardrijles en zou graag een eigen paard hebben, maar dat zit er niet in. Daarom rijdt ze op een koe. In Goes gaf ze een demonstratie e. De Wilde strijdt voor emancipatie van springkoeien en wilde met haar actie laten zien dat niet alleen paarden over zo'n hin dernis kunnen springen 40. Het Lakeside-dartstoernooi, het officieuze wereldkampi oenschap, kende in januari een Nederlandse finale. Wie won? t. Jelle Klaasen v. Raymond van Barneveld r. Michael van Gerwen 41. 'Muziek is muziek en eeanoot is een noot', zei afgelopen jaar een muzikant in een inferview met de PZC. Wie heeft dit gezegd? y. Peter Slager van Blpf u. Marijn Slager van Nuff Said i. Saxofonist Jan Net 42. Op 29 juni viel het tweede kabinet van Balkenende. Welke partij trok er de stekker uit? p. CDA k. D66 n. VVD 43. De Vierdaagse van Nijmegen werd na de eerste dag afge last nadat twee wandelaars door de julihitte stierven. Hoeveel dodelijke slachtoffers vielen er te betreuren in de negentigjari ge geschiedenis van dit wandelevenement? h. 5 n. 15 m. 25 52. De nieuwe Nederlandse anti-terreureenheid DSI zag in au gustus het licht. Waar staat deze afkorting voor? u. Dienst Speciale Interventies a. Delta Surveillance Inlichtingen y. Defensie Sectie Interacties 53. De Goese jiujitsuka Lindsay Wyatt prolongeerde dit jaar haar wereldtitel. In welke klasse komt zij uit? w. 48 kilogram m. 63 kilogram n. 70 kilogram 54. Op zaterdag 11 november vond in Middelburg een demon stratie plaats van de extreem-rechtse Nationalistische Volks Beweging (NVB). Ze protesteerden tegen de bouw van een moskee. Zeven demonstranten werden aangehouden. Waar om? u. Ze scandeerden racistische leuzen i. Ze konden zich niet legitimeren o. Ze kregen het aan de stok met de politie 55. Acht landen in Latijns-Amerika hebben inmiddels linkse re geringen. Welk land niet? u. Chili a.Ecuador e. Peru 56. Het is altijd wat met het de WK-matches schaken. Dit jaar werd de tweestrijd tussen Kramnik en Topalov ontsierd door de zogenoemde...? n. Microfoontjesrel t. Toiletrel s. Nachtclubrel Als u het juiste citaat hebt gevonden en uw oplossing opstuurt naar de PZC, dingt u mee naar de volgende prijzen: 33. Tijdens de Olympische Winterspelen in Turijn waren de verwachtingen rond de twee Nederlandse bobsleeteams hoog gespannen. Maar waarom konden ze die niet waar maken? a. Door een voedselvergifting kon één team niet starten, het andere team was daardoor uit de concentratie gehaald en presteerde onder de maat e. Eén team kapseisde tijdens de eerste run, het andere team was daardoor uit de concentratie gehaald en presteerde onder de maat o. Eén team kapseisde tijdens de eerste run, het andere team kampte met de naweeën van een voedselvergiftiging 38. Ze fietsen op een tweezijdig fietspad rustig links tegen de stroom in en ze rijden op voetpaden waar wandelaars lopen. Duitse toeristen begrijpen niets van de verkeersregels, klaag de de dorpsraad van Oostkapelle afgelopen jaar mei. Hoe wil de dorpsraad de Duitse fietsers opvoeden? d. In het recreatieblad van de gemeente Veere komen fietstips voor Duitse toeristen b. Duitse toeristen kunnen - op vrijwillige basis - fietsles krij gen van agenten p. Duitse fietsers worden extra in de gaten gehouden en krij gen bij overtreding direct een bekeuring De letters bij de goede antwoorden vormen samen een citaat. 34. De discussie over wel of niet ontpolderen hield de gemoe deren in Zeeland in 2006 flink bezig. Leden van een actiecomi té verzamelden handtekeningen tegen ontpoldering. Hoeveel handtekeningen werden er ongeveer verzameld? p. Bijna 18.000 z. Bijna 28.000 c. Bijna 38.000 35. Het oude Joegoslavië viel in mei verder uiteen met de af scheiding van weer een deelrepubliek. Welke was dat? u. Kosovo e. Montenegro a. Macedonië 36. Michaèlla Krajicek is een rijzende ster in tennisland. Hoe veel WTA-toernooien won zij in 2006? 9-2 p.4 c. 6 37. 'Ze' heeft een buikje, wat dikkere dijen en behoorlijke bor sten. 'Hij' heeft een omvang waar geen spieren, aan te pas ko men. Hij en zij staan hiervoor? p. De moderne vijftigplusser d. De eigentijdse etalagepop f. De hedendaagse tiener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41