11. Welke twee partijen waren de grote winnaars van de ge meenteraadsverkiezingen van 7 maart? d. PvdA en GroenLinks f. SP en GroenLinks h. PvdA en SP 12. De politie maakte in januari een einde aan de bezetting door actievoerders van Groenfront van een bos in het Lim burgse Schinveld. Waarom moest dit bos worden gekapt? a. Het bos was een sta-in-de-weg voor de af- en aanvliegende Awacs-vliegtuigen voor een nabijgelegen Navo-basis e. Het bos moest plaatsmaken voor een bufferpolder die bij hoge waterstanden in de Maas het overtollige water kan ber gen o. Het bos stond uitbreiding van de mergelwinning in Lim burg in de weg 13. De Tour de France werd gewonnen door Floyd Landis. De Amerikaan blijkt echter doping te hebben gebruikt. Wie werd er tweede en krijgt de Tourzege nu waarschijnlijk op zijn naam? g. Ivan Basso b. Andreas Klöden d. Oscar Pereiro Sio 14. Bijna geheel Kats verzette zich in augustus tegen de komst van een monument voor de 117 verdronken dorpen in Zee land. De Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland was verbaasd over de commotie, omdat? i. De stichting tijdens informatieavonden nauwelijks enige weerstand heeft bespeurd tegen het monument u. Er veel kunstenaars in Kats wonen, dus die zouden juist elke vorm van kunst moeten toejuichen e. Het ontwerp voor het monument van een dorpsbewoner is 15. Premier Balkenende riep medio mei minister Verdonk op het matje. Waarover las hij haar de les? x. De uitzetting van de Kosovaarse scholiere Taïda Pasic k. De behandeling van de paspoortaffaire rond Kamerlid Hirsi Ali q. De hardheid van de campagne voor het VVD-partijleider- schap 16. De van Marktplaats.nl bekend geworden familie Crébus lanceerde dit jaar een nieuwe modelijn onder de naam Bren- nels. Van welk materiaal is de kleding gemaakt? a. Vlas u. Jute e. Brandnetel 3. Op de modeshow Cibeles in Madrid werden in september vijf modellen geweigerd. Wat was de reden daarvan? z. Ze waren te lang n. Ze zagen er te slecht uit h. Ze waren te mager 4. De brand in het cellencomplex op Schiphol-Oost leidde in september tot het aftreden van twee ministers. Welke minister kwam met de schrik vrij? y. Kamp u. Peijs e. Verdonk 5. Welke speler ontving in mei tijdens de finale van de Cham pions League tussen Barcelona en Chelsea een rode kaart? I. Thierry Henry t. Jens Lehmann d. Giovanni van Bronckhorst 6. Op een zaterdag in juli vond op de Brouwersdam Concert at Sea plaats, het grootste popevenement dat ooit in Zeeland werd gehouden. Welke artiest(en) mocht(en) als eerste(n) meer dan 60.000 mensen toezingen? a. Novastar b. Ochoa c. Ilse Delange 17. Burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland was kandi daat om burgemeester van Reimerswaal te worden. Volgens raadslid M. Weststrate maakte een roddel over overmatig alco holgebruik hem kansloos. Het raadslid kreeg veel kritiek te ver duren, omdat hij lekte uit een vertrouwelijke vergadering. Er werd zelfs aangifte tegen hem gedaan. Door wie? g. Burgemeester C. van Liere b. J. Sinke (SGP) en P. Koeman (CDA), leden van de vertrou wenscommissie r. Commissaris van de koningin W. van Gelder 18. Nederland werd op het WK voetbal uitgeschakeld in een kleurrijk duel met Portugal. Vier spelers werden met een rode kaart uit het veld gestuurd. Wie waren dat? v. Figo, Cristiano Ronaldo, Van Bommel en Ooijer f. Costinha, Figo, Sneijder en Van Bonckhorst I. Costinha, Deco, Boulahrouz en Van Bonckhorst 19. Hij is sexy, verleidt en vecht als de beste en is een wereld wijd bekende filmfiguur. Over welk personage brak een discus sie los over zijn haarkleur? e. Superman a. James Bond o. Rambo 20. Welk televisieprogramma raakte in opspraak vanwege een moeder die haar twee kinderen in de steek zou hebben ge laten? p. Big Brother s. De Gouden Kooi v. Bobo's in de Bush 21. Een Tilburgse koekfabrikant besloot in maart om de naam Negerzoenen niet langer te gebruiken omdat die discrimine rend zou zijn. In Frankrijk heetten ze Tête de Nègre (negerkop); in Rusland Ptjietse Maloko (vogeltjesmelk). Hoe heten ze in En geland? t. Angelkisses b. Bountykisses c. Dark Kisses 22. Het Europees kampioenschap schaatsen in Hamar verliep niet zoals gepland. De organisatie van het toernooi kampte met kapotte ijsmachines en haperende startpistolen. Op de slotdag gebeurde er nog iets opmerkelijks. Wat? u. Ritsma klom dankzij een ijzersterke 10 kilometer nog van de zesde naar de eerste plek w. Terwijl de Duitse Pechstein gehuldigd werd als kampioene, klonk het Nederlandse volkslied v. Verheijen botste na zijn rit op de 1500 meter op Uytdehaage, die al klaar stond voor zijn start 23. De Francaise Isabelle Dinoire is de eerste mens ter wereld die een gezichtstransplantatie heeft ondergaan. Hoe raakte zij haar gelaat kwijt? 0. Een auto-immuunziekte tastte het bindweefsel in de gelaats huid aan a. Een hond had haar in het gezicht gebeten 1. Dinoire struikelde over haar hond en viel vervolgens door de ruit van haar huiskamer zaterdag 30 december 2006 W10 24. Het mocht een klein wondertje genoemd worden dat tur ner Anthony van Assche uit Sas van Gent in mei kon meedoen aan het Europees kampioenschap voor jeugd. Waarom? m. Zes weken eerder brak hij in Lyon een enkel w. Zes weken eerder brak hij in Amersfoort een pols n. Zes weken eerder liep hij in Hoogeveen een hersenschud ding op 25. Een aantal bewoners van appartementen in Het Rondeel II in Sluis weigerde in augustus nog langer huur te betalen. Wat was de reden? d. De woningen liepen na een harde regenbui vol rioolwater p. De woningen voldeden niet aan de brandveiligheidseisen b. Hangjongeren zorgden al maanden voor geluidsoverlast rond de appartementen 26. In februari stak een storm van razernij op over de publica tie van 'godslasterlijke' spotprenten over de profeet Moham med. In welke Deense krant stonden deze cartoons? e. Berlingske Tidende a. Jyllands Posten o. Folkebladet 27. Dressuurruiter Laurens van Lieren uit Schore veroverde tij dens de Wereldruiterspelen in Aken zilver met de landen ploeg. Voor één van zijn optredens werd hij onterecht lastig gevallen door een steward vanwege... t. een zadeldek met sponsornaam p. een paard-onvriendelijk bit g. een verkeerd gekleurd jasje 28. In juli werd een onderzoek gepresenteerd van internet- woonsite dimo.nl naar de huizenprijzen in Zeeland. Welke stel ling over het onderzoek klopt? w. De duurste huizen vaiT^èeland "staan in de gemeente Veere, de goedkoopste in dé gemeente Terneuzen m. De afgelopen vijfjaar zijn de huizen in Zeeland het meest in prijs gestegen in de gemeente Reimerswaal b. In de gemeente Middelburg zijn de meeste transacties geno teerd 8. Waarvan werd de Amerikaan Dan Brown, schrijver van de bestseller De Da Vinci Code, in april vrijgesproken? k. Het beledigen van de rooms-katholïeke kerk f. Het toekennen van een grotere betekenis aan Maria Magda- lena g. Het plegen van plagiaat 2. Het had 9 januari een feestelijk moment moeten zijn voor de medewerkers van de Vereniging Buurtbus Oost-Zeeuws- Vlaanderen en de Hulster wethouder E. de Deckere. De vijfdui zendste passagier van de buurtbus zou eens flink in het zonne tje gezet worden. Er was echter één probleem, namelijk? k. De buurtbus kwam niet opdagen n. Er waren geen passagiers a. De vijfduizendste passagier wilde niet op de foto voor de krant 10. De oud-wethouder van Vlissingen, Leny Poppe-de Looff, en de oud-wethouder van Middelburg, Piet Bruinooge, wer den dit jaar allebei benoemd tot burgemeester van een plaats buiten Zeeland. In welke plaatsen worden zij eerste burger? n. Poppe-de Looff in Zundert; Bruinooge in Alkmaar s. Poppe-de Looff in Renkum, Bruinooge in Zundert b. Poppe de Looff in Zundert; Bruinooge in Renkum Het is weer de hoogste tijd voor de PZC-nieuwsquiz. Ook aan het eind van dit jaar blikken we terug op het-zeer recente verleden. In 'het jaar 2006 in 60 vragen' woi'dt het nieuws van het afgelopen jaar nog eens aan u voorgelegd. Wat weet u nog van 2006? De juiste antwoorden op de zestig vragen leveren letters en één leesteken op, die u kunt invullen in de vak jes onderop de rechterpagina. De letters vormen samen een citaat van iemand die dit jaar volop in het nieuws is geweest. 1. Schapen zochten in juli verkoeling in de schaduw van een windmolen bij Kats. Juli 2006 was de warmste julimaand sinds het begin van de achttiende eeuw. Gemiddeld was het 22,3 graden Celsius. De hoogste temperatuur van Nederland gemeten bij een officieel meetstation van het KNMI (37,1 gra den) werd gemeten in Zeeland. Welk weerstation boekte dit re cord? I. Westdorpe A. Vlissingen E. Wilhelminadorp 9. In januari leken de tijden van de Koude Oorlog te zijn terug gekeerd. Waarmee bedreigde de Russische president Poetin het Westen? u. Het opschorten van de aflossingen van schulden aan de We reldbank, het Internationaal Monetair Fonds én de Europese Unie y. Het opslaan van oude kernkoppen langs de grens met de Eu ropese Unie i. Het stopzetten van gasleveranties aan het Westen 7. Restaurant Den Ouwen Ferdinandus in Absdale was in juli volop in het nieuws. Wat was er aan de hand? a. Tientallen mensen hadden een voedselvergiftiging opgelo pen, nadat ze in het restaurant hadden gegeten e. Gehandicapten waren niet langer welkom, omdat ze te veel overlast veroorzaakten o. Het houden van kinderfeestjes in het restaurant was niet lan ger toegestaan ,.M 1 29. Tegen het eind van het afgelopen jaar, toen Sinterklaas bijna in aantocht was, deed een nog steeds beroemde Zeeuw se kunstenaar plotseling van zich spreken. Uit het archief van één van zijn nazaten werden twee vrijwel voltooide prenten boeken opgediept, die nog nooit waren uitgegeven. Dat is nu alsnog gebeurd, het betreft een boek over Sinterklaas en een boek waarin de legende van Westenschouwen wordt ver beeld. Wie is de Zeeuwse kunstenaar? a. Henri Cassiers o. Wim Hofman e. Jan Heyse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 40