Skatebaan toch in wijk Bouwlust PZC Oud en nieuw in de caravan ^tiriMk School van Gebed in oude discotheek Een hotel vind ik niks Omdat het gratis is ÖP=°? Gemeente houdt vast aan locatie Bergwegje/Hekweide in Aagtekerke Lichaam kent geen geheimen meer door nieuw apparaat Idee voor sluis bij Bath lijkt aan te slaan de allerlaatste Oudejaarsloten Jackpot 12,2 miljoer -r^ximiljoen zaterdag 30 december 2006 w 15 ioorMaurits Sep ^AGTEKERKE - De skatebaan (n het basketbalveld in Aagte- terke komen toch tussen de Hek- veide en het Bergwegje, achter Ie nieuwbouwwijk Bouwlust UI, De procedure om de plaat- jing mogelijk te maken, begint 'volgende week. Buurtbewoners hebben diverse fceren bezwaar gemaakt tegen Kerkwerve tegen verleggen N59 SERKWEKVE - De inwoners tan Kerkwerve zijn verrast door de oproep van de Schou- iren-Duivelandse gemeenteraad ian het college om het plan voor verleggen van de N59 nieuw le ven in te blazen. De dorpelingen bebben zich destijds verzet te gen het omvormen van de nu jog landelijke Heuvelsweg tot een nieuwe N59, een drukke stroomweg. Het idee voor het verleggen van let tracé van de N59 werd in 1995 gelanceerd door de toenma lige Vereniging van Burgemees- Iers, Wethouders en Secretaris sen van Schouwen-Duiveland. Het plan werd opgenomen in de in 1999 verschenen Structuurvi sie Schouwen-Duiveland en la- jer in het Integraal Verkeer- en Vervoersplan (IWP). rot op heden is het nog niet [neer dan een papieren tijger, paar dat kan snel veranderen. Vorige week schaarde de ge meenteraad zich achter een mo- lie van ChristenUnie, SGP en ND waarin wethouder W. Ren- len de opdracht kreeg om met le rijksoverheid om de tafel te >aan en aan te dringen op snelle lanpak van onder meer de N59. )e inwoners van Kerkwerve ien helemaal niets in het plan im de pal langs het dorp lopen- Ie polderweg Heuvelsweg om te ormen tot doorgangsroute van est naar west. )e dorpelingen zijn bang voor erkeersdrukte. trouw gewond iOEWACHT - Een automobilis- is gisterochtend zwaarge wond geraakt bij een ongeluk in ioewacht. )e vrouw verloor rond half waalf in een bocht de macht ver het stuur. Haar auto slipte, wam dwars op de rijbaan te- echt en kon niet meer worden ntweken door de bestuurder an een vrachtwagen. De vrouw noest door de brandweer uit laar auto worden bevrijd, waar- ia ze zwaargewond naar het zie- ;enhuis in Terneuzen is ge- iracht. Advertentie i i Den Dekker IAPELLE 0113-330330 ww.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de beoogde locatie. In een com missievergadering eind novem ber hebben zij nog duidelijk ge maakt dat zij deze plek niet zien zitten. Wethouder J. Melse van jeugdbe leid heeft begrip voor de weer stand. „Bij de oude locatie van de skatebaan was sprake van overlast. Ik snap dat mensen die niet in hun achtertuin willen hebben. Maar de skatebaan en het basketbalveld komen min- VLISSINGEN - Een op de vloer in mozaïek ingelegd dansend paartje in gebouw Go(o)d Times aan de Voltaweg in Vlissingen herinnert nog aan de discotheek die er eerst zat. In de zaal waar destijds flink gefeest en gedron ken werd, komen sinds 2000 el ke zondag gelovigen van de ge meente Zuidpoort samen. En in januari begint hier de School van Gebed. „Het dansende paartje hebben we expres laten zitten. Want wij dansen hier ook, maar dan wat vrijer. Dit is een levendige kerk. Er is altijd muziek. De kerkvade ren van vroeger hebben het wat devoot en rustig gemaakt, maar wij doen het anders. In de bijbel staan feesten ter ere van God be schreven en die vieren wij hier." De 250 stoelen die strak op een rij staan in de grote zaal, verwij zen naar het aantal leden dat de geloofsgemeenschap telt. „Pre cies genoeg. Ik heb een hekel aan lege plekken. Als ik weet dat er minder mensen komen, gaan er stoelen weg." De cursus naar Vlissingen halen is een idee van Coen van Dalen. Hij is tegen traditionele kerkge bouwen die de hele week leeg staan. stens zeventig meter van de hui zen vandaan te liggen." Melse houdt daarom vast aan de locatie. De gemeente heeft daar voor een strook grond gekocht. „Natuurlijk kunnen we nu be zwaren verwachten. Maar als ge meente moet je keizen voor de plek die je het meest kansrijk acht." De wethouder wijst er boven dien op dat de speelvoorzienin- gen in een 'parkachtige omge- Vandaar dat in januari in Go(o)d Times januari De School van Gebed Zeeland start, een initiatief van Nehemia Minis tries uit Zwijndrecht. In negen lessen bestuderen cursisten de bijbel en leren ze hoe ze hun op ving' worden aangelegd. „De omwonenden vinden het sociaal onveilig omdat er geen toezicht mogelijk zou zijn, maar zover willen wij niet gaan." Communiceren Volgens Melse is de gekozen lo catie goed gelegen voor de jonge ren. En daar zijn er veel van in Aagtekerke. „In het dorp is 35 procent van de inwoners jonger dan achttien jaar. een nieuwe gedane kennis in praktijk kun nen brengen. Gastheer Van Da len, die de locatie, eten en drin ken beschikbaar stelt, verwacht inschrijvingen vanuit alle ge zindten. De gemeente Zuidpoort heeft speelplek is dus echt geen over bodige luxe." Op de inspraak in november gaf een woordvoerster van de omwo nenden aan dat zij niet tegen de skatebaan en het basketbalveld zijn, maar wel tegen de plek. Bo vendien vinden zij dat de ge meente en de dorpsraad niet goed met de omwonenden com municeren. De procedure voor de inrichting van het nieuwe speelterrein be- haar wortels in de pinksterge meente. Ze is een aparte, autono me gemeente. Van Dalen: „Ik ge loof in een gemeente die relaties heeft met andere gemeenten. Vanuit vriendschap elkaar on dersteunen. Bij ons is alles geba- gint volgende week. Betrokke nen kunnen dan hun bezwaren indienen. „Wij willen geen mensen pes ten", zegt Melse. Maar de ge meente moet hoe dan ook een nieuwe plek zien te vinden. De speelvoorzieningen staan nu op een plek waarvoor maar vijf jaar toestemming was gegeven. Die periode is begin 2006 al ver streken. Melse: „Alles staat er nu dus eigenlijk illegaal." fellowship. We probe ren eikaars hart te leren ken nen." Van Dalen is naast pastor ook raadslid in de Vlissingse gemeen teraad. Vroeger, thuis in de Hoekse waard, leerde hij al over de bijbel. Zijn vader was voor ganger. Toch trad hij niet met een in diens voetsporen. In 1982 werd de pastor in spe onderne mer. Hij kocht een supermarkt in het Vlissingse Bossenburgh en werd in 1995 - na het volgen van de nodige opleidingen - pastor van de gemeente Zuidpoort. Zelf ziet hij dit als een roeping. „De ze gemeente had op dat moment een predikant nodig met onder nemerseigenschappen. En daar om is het hier zoals het er nu uit ziet." En er zijn meer plannen: in één van de zaaltjes opent een lid van de kerkgemeenschap binnen kort een christelijke kinder crèche. De inrichting is com pleet: klimrekken, ledikantj es en wat speelgoed, het is er alle maal. Verder is de pastor van plan in een studiootje muziekop names te gaan maken. Meer informatie over de cursus is te vinden op www.nehe- mia-ministries.org of www.zuid- poort.nl. door Astrid van den Hoek DRIEWEGEN - Een opkomen de verkoudheid, een allergie waarvan je dacht dat die allang over was of een tekort aan vita mines. Een nieuw natuurgenees kundig apparaat meet en regis treert het allemaal. Natuurge neeskundig therapeut Anneke van Reek uit Driewegen is één van de slechts 25 mensen in Ne derland die met het apparaat werkt. „Sinds ik dat ding heb, is de drukte in de praktijk verdub beld." Een klein vierkant apparaatje aangesloten op een laptop met een speciaal programma. Dat is Living Information Forms Ener gy (LIFE). Met sensoren op hoofd, polsen en enkels meet het de trillingen van het lichaam. „LIFE is zowel voor mensen als dieren en het laat zien welke klachten een lichaam heeft. Dit kan van alles zijn; iets in de dar men, het hoofd of de maag", legt Van Reek uit. Tijdens de consulten die ze geeft, maakt Van Reek gebruik van het twaalfduizend euro kost ende apparaat. Afstand vormt daarbij geen beletsel. „Na één keer met de sensoren kan ik ook consulten doen op af stand. De'gegevens zijn dan al geregistreerd en met behulp van bijvoorbeeld een foto kan ik dan metingen doen op afstand", ver telt Van Reek. Ze snapt dat veel mensen dat niet begrijpen. „Alles wat nieuw is, vinden mensen eng of raar, dus dit ook. Voor sommigen is het misschien wat onvoorstel baar, maar de trillingen van ato men kunnen ook op afstand ge meten worden. Dat heeft alle maal met de kwantummechani ca te maken en is erg ingewik keld. "Ingewikkeld is de wer king van het apparaat ook. Alle gegevens die gemeten worden, zijn in het Engels. Daarnaast is de medische interpretatie ervan ook lastig. Van Reek: „Het apparaat geeft een hoop losse kreten. Door mid del van de gesprekken die ik door Harmen van der Werf BATII - Het idee om een binnen- vaartsluis bij Bath te bouwen, tussen de Westerschelde en het Bathse Spuikanaal, lijkt aan te slaan. Het is wellicht mogelijk er Europese subsidie voor te krij gen, suggereerde de Thoolse wet houder F. Goossen (WD, haven zaken) deze week. J. de Vries, regiovertegenwoordi ger van de schippersvereniging Schuttevaer in Zeeland, lanceer de eerder dit jaar het plan voor een schutsluis bij Bath. Het ligt volgens hem voor de hand daar een sluis te bouwen, omdat de containeroverslag in Antwerpen steeds meer direct aan de Schel de plaatsvindt. Binnenschepen kunnen daarvandaan via een sluis bij Bath rechtstreeks op de vaarweg naar Rotterdam ko men. Met als andere voordelen: sluizen in Antwerpen worden ontlast van die binnenschepen en in het Schel de-Rijnkanaal is bij Rilland geen derde Kreekrak- sluis nodig. Het ministerie van Verkeer en Waterstaat heeft een verken nend onderzoek naar een derde Kreekraksluis aangekondigd. „Het idee voor een sluis bij Bath wordt daarin meegenomen", weet De Vries inmiddels. „Dat is ook wel logisch. Met een sluis met mensen heb en met mijn me dische kennis kan ik uit die los se kreten opmaken wat er met ie mand aan de hand is en wat die eraan kan doen." Het apparaat is vooral bedoeld voor iemand die al ergens last van heeft, maar niet weet wat het is. „Lichamelijke klachten hebben vaak een psychische oor zaak. Ik kijk niet naar sympto men en stel geen diagnose, want ik ben geen arts. Ik kijk naar het geheel en wijs met behulp van het LIFE-apparaat dingen aan die niet goed zijn in het lichaam. Daarmee kan iemand besluiten alsnog naar een arts te gaan of niet." Het apparaat wordt nu vooral in Amerika en Duitsland ge bruikt en hoort nu nog bij de al ternatieve geneeswijze. Over een paar maanden krijgt LIFE een medische status en kan dan ook in ziekenhuizen en door art sen gebruikt worden. Van Reek gebruikt het van oor sprong Amerikaanse apparaat pas vier maanden, maar noemt het nu al een succes. „Mijn specialiteit is de darmen. Daarvoor moest ik altijd veel ontlastingsonderzoek doen om te kijken wat mensen mankeer den. Dat kost weer geld en duurt lang. Met LIFE heb je di rect resultaat en hoef je die on derzoeken niet meer te doen." Van Reek heeft al veel mensen met het apparaat geholpen. „Ik heb bijvoorbeeld een man gehol pen die een hersenschudding had gehad en alleen nog maar op de bank kon zitten. Hij is hier voor consult geweest en daarna heb ik hem nog twee keer op afstand behandeld. Nu loopt hij weer vrolijk rond." Rijbewijs kwijt SLUISKIL - Van een 41-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen is gistermiddag om 15.20 uur het rijbewijs afgeno men omdat hij 58 km te hard reed op de N252 bij Sluiskil. Op die weg geldt een maximumsnel heid van 80 km per uur. bij Bath kun je veel oplossen. Voor binnenvaartschepen die vier lagen containers vervoeren, bied je zo een alternatief voor de route via het Kanaal door Zuid-Beveland. Je beperkt daar mee ook de druk op de sluizen in die vaarroute." De Vries realiseert zich dat zijn oplossing aanzienlijk duurder is dan een derde Kreekraksluis. Niet alleen een nieuwe sluis is nodig, het Bathse Spuikanaal moet bevaarbaar worden ge maakt. De Vries: „Dat moet in die verkennende studie aan de orde komen." Serieus wordt het voorstel zeker wel genomen. De Thoolse wet houder Goossen heeft zich erin verdiept. Het Schelde-Rijnka- naal ligt naast de deur in Tho- len, vandaar. Goossen heeft een zeker enthousiasme voor het idee opgevat. „Werk het plan uit", stelde hij deze week voor op een vergade ring van schippersvereniging Schuttevaer, „en meld het aan voor het landelijke economische ontwikkelingsprogramma Pie ken in de Delta.. Dat biedt ook de mogelijkheid Europese gel den te krijgen." Goossen kwam niet voor niets met deze aansporing. Vlaamse havens verwachten een enorme groei de komende jaren, gaf hij aan, met voorop Antwerpen. (Advertentie) door Elian van't Westeinde s»vri Pastor Coen van Dalen heeft de cursus School van Gebed naar Vlissingen gehaald, foto Lex de Meester Ien Kooyman (61) uit het Groningse Schildwolde heeft het met kaarsjes ge zellig gemaakt in haar camper. Met de kachel aan en een sfeervol muziekje op de achtergrond is het feestdagengevoel voor haar compleet. Ien: „Ik vind het niet erg om alleen te zijn met de feestdagen, dat ben ik wel vaker. Dit jaar ben ik met oud en nieuw bij mijn vader in Goes en omdat ik daar na niet in het donker terug wil rijden naar Groningen, blijf ik hier in mijn camper slapen." Op de camping is Ien echter niet een zaam. Ze is lid van de solo's, een kring van alleenstaanden binnen de Neder landse Kampeerauto Club (NKC). De so lo's bestaan ongeveer tien jaar en zijn inmiddels met tweehonderd personen, van wie er ruim twintig op de Kamper- landse camping staan. Dat Ien veel bekenden tegenkomt ter wijl ze hier met haar camper staat, is geen toeval. „Sinds een jaar of drie komen de solo's hier met de feestdagen. Ieder heeft zijn eigen camper om in te slapen, maar we doen ook activiteiten met elkaar. Je bent op jezelf, maar ook met elkaar." En dat is ook de bedoeling van de so lo-uitjes. „Sommige alleenstaanden vin den het vervelend om steeds activitei ten met echtparen of gezinnen te doen, bijvoorbeeld omdat ze sinds kort wedu we zijn. Met de solo's trek je met andere alleenstaanden op en word je er niet steeds aan herinnerd dat je alleen staand bent", vertelt Ien. Voor haar is het de eerste keer dat ze de feestdagen met de solo's doorbrengt. „Met dit soort uitjes kom je nog eens op plaatsen waar je in je eentje niet zo snel komt." Eén van die plaatsen is blijkbaar de par keerplaats van het Beach Resort. „Het veldje was te drassig, dus nu staan we hier met z'n allen." Campers Op de parkeerplaats hebben de solo's wel te maken met buren. Ien: „Die cam pers zijn van de Gereguleerde Overnach- tings Plaats (GOP). Dat is een soort al ternatief voor wild kamperen. De NKC steunt initiatieven als een GOP en wil in alle provincies zoiets opzetten, want kampeerautomensen zijn vrijbuiters." Ien is dat ook, want regen en wind kun nen haar niet deren; haar camper is de goede plek voor de feestdagen. „Een hotel vind ik helemaal niets. Op deze manier heb ik gewoon lekker mijn eigen huis bij me." Tom Weerts (42) en zijn vrouw Linda (40) proberen met de kinderen Lieneke (8) en Eelke (6) de caravan het grasveld op te duwen. Dat valt niet mee; de wie len slippen steeds weg in de modder. „Vorig jaar zaten we met oud en nieuw in een hotel in Euro Disney, dat was wel wat anders, haha", zegt Tom als de caravan eindelijk op zijn plek staat. Het Valkenswaardse gezin trekt er elk jaar op uit met oudjaar. Linda: „Even bijkomen van alle drukte en het harde werken." Vorig jaar was het Euro Disney en het jaar ervoor stonden ze met de caravan in de Duitse sneeuw. „Zoiets als Euro Disney doen we ook niet elke keer hoor. We gaan gewoon steeds naar een andere plek", zegt Tom. Dit jaar is er weinig sneeuw in Duits land en omdat ze toch dicht bij huis wil den blijven, kwamen ze uiteindelijk in Kamperland terecht. Tom: „Dit heeft ook wel z'n charme. We ontmoeten hier vrienden met oudjaar, die verblijven in een huisje hier op de camping. En het is hier natuurlijk goed koop." De camping heeft elk jaar met de feest dagen een speciale actie; tegen betaling van reserveringskosten en toeristenbe lasting mag er in de kerstvakantie gra tis gekampeerd worden. „Als echte Hollanders komen we natuur lijk wel op zo'n actie af. Want eigenlijk zijn we niet zo rijtje-hegje als hier op de camping wel moet", zegt Tom. „Als het niet gratis was geweest, had den we iets kleiners en landelijkers ge zocht", vult Linda aan. Met een peinzen de blik op zijn bemodderde schoenen vervolgt Tom: „Als je zo komt aanrijden in de modder, dan snap je ook wel waar om het gratis is, haha. Op zo'n moment denk je wel 'waar ben ik aan begonnen', maar als je straks lekker met een flesje wijn op tafel in de caravan zit, merk je er niets meer van." Gemakken De caravan is dan ook van alle gemak ken voorzien; kachel, toilet en zelfs een douche is aanwezig. Op de camping is ook genoeg te doen om de koude en re genachtige dagen door te komen; van tropisch zwembad tot speelautomaten. Het gezin Weerts vermaakt zich wel op en om de Kamperlandse camping. „We gaan zo eerst eens lekker uitwaaien op het strand na die lange autorit", zegt Tom. De twee honden van de familie laten daarop een enthousiast geblaf horen. kampeerweer is anders, maar toch is het druk op de camping. Er staan ruim vierhonderd campers en cara vans met mensen die de feestdagen doorbrengen op de Kamperlandse camping. Maar wat zoeken ze hier? Met een groep alleenstaanden brengt Ien Kooyman de feestdagen door in campers. Linda en Tom Weerts vieren met de kinderen Lieneke (links) en Eelke (rechts) oud en nieuw op de camping. foto's Willem Mieras door Astrid van den Hoek KAMPERLAND - Het is net na de kerstdagen, een graad of vijf en er hangt wat lichte mist over Camping Beach Resort in Kamperland. De lucht van de barbe cue en geluiden van spelende kinderen ontbreken. Je hoort alleen het getik van een druilerige miezerregen die de grasveldjes verandert in een moeras. Ideaal Oudejaarsloterij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15