PZC Brede scholen krijgen vorm Scoren met een akka of panna GRANDO Actiegroep tegen koffieshop in Terneuzen boos over plan Lonink I ifi' i' GRATIS GRANIET GRATIS MONTAGE Weken Van uitstel komt in meeste gevallen geen afstel Bemiddeling conflicten in buurt succes Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Keukens Grando Hulst fointratuin WÈÊ* V: st ::f \\t Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin Herfst Sedactie: 0113-315649 «vw.p2C.nl :.mail:redactie@pzc.nl ?ostbus 314460 AA Goes ijjvertentie-exploitatie: S'oord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ?eeuws-Vlaanderen: 0113-315570; \3lionaal: 020-4562500. ezersservice: 0800-0231231 (rijdag 29 december 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen ioorRené Hoonhorst [ERNEUZEN - Terneuzen ;eeft er bij aanvang van het schooljaar 2008-2009 in één dap drie nieuwe brede scholen ïij. De ingebruikname van een- ra die een aantal onderwijs- en jelzijnstaken onder één dak her- iergen, gaat niet zo snel als ge nopt. Maar het dagelijks be tuur blijft continu werken aan ealisatie van een aantal brede ïholen in de gemeente Terneu- Mhouder C. Liefting kan zich norstellen dat sommige betrok- ienen vinden dat het lang iuurt. Maar het afstemmen van rensen en (financiële) mogelijk- ieden kost tijd. Vóór de zomer ran 2007 moet op drie plaatsen in Terneuzen zijn begonnen aan ie bouw van of de herinrichting Wt een brede school. Aan de Dokweg verrijst de nieuwe Sint fi'illibrordschool in een gebouw lat ook plaats biedt aan onder neer een peuterspeelzaal, kin- ieropvangruimten en buurthuis ISchelpenhoekje. heerste instantie was het de be- ioeling dat ook basisschool Me Vaart een plek zou krijgen an de Dokweg, maar ouders, schoolbestuur en -leiding beslo- en uiteindelijk de eigen school spnieuw op te bouwen en uit te reiden. De werkzaamheden iaarvoor beginnen binnen af- ienbare tijd, zodat ook de pro- stants-christelijke basisschool anaf midden 2008 geheel is ver- ieuwd. Metamorfose le Zuidlandschool in de wijk ierlippens wordt komend voor aar geheel heringericht en uitge- IÜDDELBURG - Het project is een succes b Middelburg. In vier maanden ijd zijn 37 aanvragen voor con- lictbemiddeling binnengeko- aen. Vijf zaken zijn inmiddels pgelost. In de meeste gevallen pat het om geluidsoverlast. blaffende hond of de radio an de bovenbuurman die dag nacht te veel volume produ- sert. Het zijn typerende voor telden van zaken die in een foonwijk veel ergernis kunnen troorzaken. Sinds september in Middelburg vrijwillige uurtbemiddelaars aan het die burenruzies proberen beslechten. let project is een onderdeel van Stichting Welzijn Middel ing. Tot nu toe zijn meer aan- binnengekomen dan ver Van de 37 aanvragen er vijf opgelost en in zeven wordt nog bemiddeld. Het landelijk gemiddelde ligt issen de 90 en 100 aanvragen jaar. Als wij zo doorgaan, ko- we uit op 120. En dan te be- dat wij nog maar het top de ijsberg zien", vertelt T. Pamelen, coördinator van it project. breid en ook De Stelle in de wijk Oudelandse Hoeve krijgt een aanbouw, waardoor alle kin- deropvangactiviteiten ook on derdak komen. De Stelle is be gonnen met een aantal aanpas singen en heeft de totale meta morfose waarschijnlijk in het voorjaar van 2008 al voor el kaar. De geheel nieuwe Willi- brordschool en de ook tot activi teitencentrum voor de buurtver eniging om te vormen Zuidland school zijn in augustus 2008 he lemaal getransformeerd tot bre de school, verwacht wethouder Liefting. Sas van Gent Ook Sas van Gent kan binnen enkele jaren een brede school verwelkomen, verzekert Lief ting. De drie Sasse basisscholen hebben eerder uitgesproken ge zamenlijk naar de Canadalaan te willen trekken en zorginstel ling Soka en woningbouwvereni ging Woongoed zijn het eens over de bouw van ruim twintig zorgwoningen. Een inventarisa tie van de wensen onder Sassen- aren en een haalbaarheidsonder zoek moeten volgende maand (januari 2007) duidelijk maken of de bibliotheek en De Speye ook deel willen uitmaken van het nieuwe sociaal-culturele hart van het grensstadje. Een brede school waarin alle drie de basisscholen van Sluis kil zitten, is intussen definitief van de baan. Het bestuur van de Antoniusschool moet binnen een paar maanden de knoop doorhakken of er nog een nieu we katholieke basisschool bij het Elisabethhof verrijst of dat het toch voor een - al dan niet Deelnemers aan het pannatoernooi strijden om de eerste Hulster pannabokaal. door Edy de Witte VOGELWAARDE - In het dorps centrum van Vogelwaarde stre den gisteren zeventien tweetal len van de jeugd tussen de tien en twaalf jaar oud om de eerste Hulster pannabokaal. „Weer eens iets anders dan kerstvakan tieactiviteit waarbij je alleen wat kunt knutselen en spelletjes afwerken", zegt deelnemer Mujib. Steffen de Weers, ClOS-student en stagiair bij de gemeente Hulst op de afdeling Welzijn, zette het toernooitje met enkele vrienden en medestudenten op poten. De activiteit is onderdeel van het project breedtesport van de gemeente Hulst. Doel daarvan is, sport en bewegen on der jongeren te stimuleren. De spelregels zijn eenvoudig. Bij een panna (je tegenstander poorten waarbij je wel in balbe zit blijft) is het gelijk einde wed strijd en wint je team met 10-0. Als er binnen de gestelde vijf mi nuten geen panna wordt ge speeld, telt het aantal gescoorde doelpunten. Met een akka, een beweging waarbij de bal eerst met de buitenkant van de voet wordt weggetikt en direct daar na met de binnenkant van de zelfde voet wordt teruggehaald, gooi je de truckendoos nog ver der open. Als je clan ook nog een sleep kunt maken, bal vanuit het mid den als het ware aan de voet ge plakt naar buiten slepen, heb je heel wat technische bagage in huis. Steffen de Weers benadrukte dat het bij panna niet alleen gaat om conditie en techniek. „Ook respect voor elkaar tonen is een belangrijk onderdeel." Het enthousiasme onder de deel nemer is zo groot, dat ze zelfs in de pauze vlug nog even rijtjes maken voor korte één-tegen-één duels tegen de scheidsrechters. In drie poules traden de teams op de drie veldjes in de opblaas bare panna-voetbalarena in het strijdperk. De eerste twee ge plaatste teams van elke groep stroomden door naar de finale poule. De elfjarige Acacia uit Vogelwaarde wist als enige meis je onder de deelnemers in de boarding arena de eer van de da mes hoog te houden. Het team Roy Cremers/Mujib Yaqoubi ging na de spannende finalewedstrijden met de over winningsbokaal naar huis. Mujib en Roy, spelertjes uit het D-l-team van cle voetbalvereni ging Steen toonden zich zeer ge dreven en bedreven. Mujib wist in de eerste wedstrijd een tegen stander al snel te poorten. Hier mee maakte het duo zijn favorie- (Advertentie) door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Burgemeester J. Lonink van Terneuzen heeft met zijn uitspraken over drugs overlast de 5700 ondertekenaars van de actie De grens is bereikt in hun hemd gezet. Dat zegt woordvoerder C. Ephraim van de actiegroep. Ook onafhankelijk raadslid P. Broekhuysen is verbaasd. „Op persoonlijke ideeën van een bur gemeester zit de bevolking niet te wachten", betoogt Broekhuy sen in schriftelijke raadsvragen. „Persoonlijke ideeën geven geen enkele meerwaarde aan de dis cussie met betrekking tot de overlast." Volgens Lonink is de oppositie tegen koffieshops 'dikwijls geba seerd op een subjectief gevoel, waar werkelijke overlast vaak best mee valt'. Lonink opperde Advertentie Kijk op w •s.nl voor de doto en locaties, .y..... OLAZ £tos wenst je een stralend 2007 Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231. hel alfabet van Zeeland om vergunningen voor koffie shops bijvoorbeeld voor drie jaar te veilen. Dat brengt naar verwachting miljoenen euro's in het laatje. Daarmee zou dan wat gedaan kunnen worden voor de burgers. „Zodra burgers iets te rugkrijgen in ruil voor de aanwe zigheid van een koffieshop in hun buurt, tempert dat wellicht de oppositie", filosofeerde Lo nink. Verbijsterend De uitspraken zijn de actie groep, die pas nog 5700 protest- handtekeningen overhandigde, danig in het verkeerde keelgat geschoten. „Het is bijzonder vreemd en verbijsterend dat 5700 inwoners van de stad de zaak compleet verkeerd 'bele ven' en op andere gedachten moeten worden gebracht", be toogt Ephraim. „Wij verkeren in de veronderstelling dat de burge meester er is om de belangen van zijn burgers te beschermen. Die belangen kunnen kennelijk worden afgekocht met geld." De Thuis in.. RISICOBEHEER provisorische - verbouwing van het huidige schoolgebouw kiest. Alleen als de keus op nieuw bouw valt, lijkt er nog een gere de kans te zijn op de bouw van een kleine twintig seniorenap partementen. Plannen voor een brede school in Biervliet leven nog steeds, maar hebben nog geen enkele concrete vorm aangenomen, ver zekert Liefting. Stationsstraat 2-4, 4331 JB Middelburg, Tel.: 0118 -615151 Populieren tegen de vlakte SLUIS - Eind januari gaat in Sluis aan het Blauwe Toren pad een rij populieren tegen de vlakte. Het gaat om een twintigtal bomen die vlak bij de huizen aan de kaai staan. De stam en de kroon van de bomen zijn in vergevorderde staat van rotting en leveren daardoor een gevaar op voor de veiligheid. Uit oogpunt van efficiëntie en het land schappelijke beeld wordt de hele rij tegelijk gekapt. De boom, nabij het voormalige zwembad die bewoond is door ooievaars, wordt gespaard en zal zo lang mogelijk be houden worden. Een geraadpleegde flora- en fauna-ex pert verwacht geen nadelige gevolgen voor de ooievaars door het kappen van de populieren. Door de kap verlie zen de vleermuizen hun verblijfplaats. Dat wordt straks gecompenseei-d door het ophangen van speciale vleermuis- kasten. Tijdens de werkzaamheden wordt de weg afgeslo ten en het verkeer omgeleid. Na het rooien van de bomen wordt zo snel mogelijk gestart met het herinrichten van het terrein. Heiplant zal plaatsvinden met bomen van een duurzame houtsoort. Meer geld nodig voor herstel kerk LAMSWAARDE - De fondsenwervingsgroep die gelden bijeensprokkelt voor cle restauratie van de Heilige Corne- liuskerk in Lamswaarde heeft besloten om de lat voor de inzameling te verhogen van 200.000 naar 250.000 euro. „Dankzij onder meer 100.000 euro van een anonieme schenker was die 200.000 euro snel in cle knip", zegt Alex Hendriks van .de fondsenwervingsgroep. „Maar er was een flinke tegenvaller bij de restauratie en al toegezegde gelden bleken pas later te binnen te komen. Daarom moe ten we het streefbedrag verhogen. De in cle jaren negentig gerestaureerde vieringtoren blijkt de nodige mankemen ten te vertonen. Bij controle is gebleken dat de fundering in slechte staat is. Er is zelfs een dragende balk gebroken- Het opnieuw opknappen kost weer extra geld. Gelden vanuit Rijk, provincie en donateurs komen soms pas later vrij. Dit betekent een grote rentelast.". De wervingsgroep houdt woensdag 28 februari om 19.30 uur in café De Vier Jaargetijden een informatieavond. Tijdens deze bijeen komst zal informatie gegeven worden over de stand van zaken van de restauratie en over acties die cle werkgroep nog wil realiseren. Winkeldiefstal in Middelburg MIDDELBURG - In een winkelpand in de Lange Geere in Middelburg heeft gisteren omstreeks half twee een on bekende man een paar schoenen gestolen. Toen de man de winkel verliet ging het alarm. Een medewerkster die hem aansprak zag dat hij een paar schoenen bij zich had. De man is met zijn buit weggelopen in de richting van de Beenhouwerssingel. (Advertentie) foto Wim Kooyman tenrol waar. Roy, bij zijn voet balclub de keeper met een Edwin van de Sar-uitstraling, liet weten dit voetbalspelletje voor zijn ontwikkeling als mee- voetbaÜende doelman erg nut tig te vinden. Wie geen zin had in panna kon gisteren nog aan twee andere kerstactiviteiten deelnemen. In de kantine van de voetbalvereni gingvan Steen kon de jeugd zich vermaken met oud-Hollandse spelen. De speeldag van de scou tinggroep EOS/Sint Iiubertus in Terneuzen moest door gebrek aan belangstelling worden afge blazen. Industrieweg 2 (in Morres Wonen), tel: 0114-374455 ELKE ZONDAG OPEN! Deze actie is met geldig in combinatie met andere acties. Vraag naar de voorwaarden. actiegroep vindt dat Lonink be ter de uitkomsten van het lopen de onderzoek naar het drugsbe leid had kunnen afwachten. „In plaats van dit dubieuze proefbal lonnetje op te laten en voor drie jaar veiligheid, orde en fatsoen in de stad te verkopen aan koffieshopeigenaren. Raadslid Broekhuysen vraagt zich af of het afkopen van over last niet uiterst bedenkelijk is. „Zit de gemeente zo met de han den in het haar dat men niets an ders meer weet om de - hoofdza kelijk verkeerstechnische - pro blemen op te lossen? Geef je als je gedoogvergunningen gaat vei len niet nog meer status aan het gedoogbeleid? Is de kans niet erg groot dat de geveilde gedoog vergunning in handen komt van een criminele organisatie?" Lonink geeft zelf toe dat de over heid zich met het veilen van ver gunningen op een hellend vlak zou begeven. Broekhuysen vraagt zich af waarom Lonink die suggestie dan heeft gedaan. bvr v' - Bel voot de dichtstbijzijnde Intraiuin-vestiging: 0900-7707700 of kijk op wmv.intratuin.nl zeeuwse almanak De Middelburgse kleuter liet thuis trots horen dat ze op school de seizoenen had ge leerd. „Eerst komt de lente, dan de zomer, dan de herfst en dan de winter. In de herfst vallen de bladeren van de bo men en worden de bom.en kaal", ratelde ze. Ze keek haar vader aan en ging in één adem door: „Net als bij jou, papa. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes Kom nu naar Etos en laat je GRATIS feestelijk opmaken door de beauty consulenten van Max Factor.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 47