>zc ïroen licht voor brandweergarage PZC Recyclopedia zet in op liefde PZC Gedwongen pauze valt cabarettrio zwaar Beun van Biervliet naar Kusadasi Vertraging rond Business Park werkt weinig stimulerend ,15 'ie uw bouw aan Hogezoom in Renesse vervangt oude post aan Korte Reke Sales Administrator vrijdag 29 december 2006 Storing treft Zeelandnet )r Ali Pankow NESSE - Het dagelijks ge- jntebestuur ziet geen problc- n voor de bouw van een nieu- brandweergarage voor de t Renesse. Het gaat om een eheten uitrukgarage aan de jezoom 141b, de locatie van voormalige gemcentewerk- ats. iwege een aantal vrijkomen locaties in Renesse is het Renesse' op- teld. Dit plan voorziet in de van de plekken die vrijgekomen nadat diverse zijn verhuisd het nieuwe bedrijventer- aan de Lagezoom. plan is voor de plek waar nieuwe brandweergarage gepland, de bestemming doeleinden' [enomen. Deze bestemming t de bouw van de garage toe het college van B en W heeft i ook besloten de procedure te starten die nodig is om een jstelling voor de bouwaan- ag te kunnen verlenen, t de nieuwe garage gaat een g gekoesterde wens van de ndweerpost Renesse in vei ling. Het huidige pand aan (Advertentie) Bent u de die FenS chemicals zoekt? Kijk morgen in de het alfabet van Zeeland en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. Advertentie va olberts y.a. hirtS 2 voor icks jassen v.a. uilovers v.a. tropdassen va. 199 98 69 89 49 20 tot 50% korting! scsKKrtï isssretïnpen e STEÜTEL yGAiJo kerkstr.. Goes 0113-270025 maandag t/m vrijdag ge de openingstijden; tot 12.00 uur REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl de Korte Reke is te oud, voldoet niet aan de eisen van de tijd en er zijn te weinig parkeerplaat sen in de directe omgeving. Lange tijd is het de bedoeling ge weest dat de nieuwe brandweer garage ook op het bedrijventer rein aan de Lagezoom zou verrij zen. De locatie bleek echter on gunstig uit te pakken met het oog op de aanrijtijden. Volgens brandweercommandant F. Pij- nenborgh zou die plek vooral on gunstig zijn voor de hulpverle ning aan de bovenkant van de Westhoek. Het terrein van de voormalige gemeentewerk plaats bleek veel gunstiger uit te pakken. De oude brandweergarage aan de Korte Reke is een van de oudste van Schouwen-Duive- land. Dit achttiende-eeuwse pand is voor een deel een rijks monument. Ondanks de op han den zijnde nieuwbouw moest er begin dit jaar nog voor circa tienduizend euro aan dit pand worden verspijkerd. In het hout werk werd forse schade door bruinrot en de bonte knaaglte- ver geconstateerd. Sommige de len bleken zo ernstig aangetast dat herstel niet langer kon wor den uitgesteld. Volgens wethouder R. van der Wekken is op dit moment nog niet bekend wat er met het oude pand gaat gebeuren als de nieu we brandweergarage aan de Ho gezoom er eenmaal staat. „Daar moet eerst eens goed naar worden gekeken, want het zit daar allemaal zo dicht op el kaar. De slaapkamer van de buurman zit als het ware in de brandweergarage, of andersom. We kunnen deze plek dus niet zomaar bestemmen als inbrei- dingslocatie voor woningbouw. Bovendien zullen we te maken hebben met het feit dat hier ge deelte om een monumentenpand gaat", laat Van der Wekken we ten. Frans Friedrich (met hoed en bril) kreeg bij de cd-productie hulp van zijn vrouw, medemuzikanten en kinderen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Lucky, love en life. Met de aan de letter L gewijde cd van het muzikale alfabet Recyclopedia rekent de Zierikzeese muzikant Frans Frie- derich voor even af met zijn doorgaans serieuze benadering van muziek. Met als afsluiter een ontmoeting tussen Dr. Love, Media Mike, Snakeman, Baron Rudolf von Klippelstein en Roberto Len- techa d'aqua. Ze zitten rijkelijk uitgedost bijeen. Jeroen Simons (drums, percussie), Basti- aan Baay (gitaar, tenorsax), Ruud Klip- pel (basgitaar), Robert Kroos (zang, samples) en Friederich (onder meer zang, trompet en samples) ontmoeten elkaar in deze setting voor het eerst. Ze fantaseren er (met medewerking van kinderen en Friederich's partner Frau Liebchen) lustig over de achtergronden van deze aan lucky, love en life gewijde cd op los. Met het veertigjarig jubileum van de Summer of Love (één van de hoogtepun ten uit de hippiecultuur) in aantocht zet Friederich (of eigenlijk zijn alter ego Dr. Love) met zijn twaalfde cd uit de Re- cyclopediareeks in op het verspreiden van liefde. „Het hele jaar door." Bonte scenario's of niet: de L uit Friederich's muzikale serie is er één met een glim lach en een traan. Lekkere luistermu- ziek, met een prettig gehalte aan adem benemende momenten. „Qua muzikali teit elektrischer, moderner, met meer undergroundbeats", vat Baay (Snake man) samen. „Hij is commerciëler, voor een breder publiek", trekt hij een verge lijking met eerdere Recyclopediaproduc- ten. Oppervlakkiger ook misschien? „Waarom? Er is niets zo diep als lief de", reageert Kroos (Lentacha d'Aqua) ad rem. Een paar jaar geleden legde Friederich de basis voor zijn muzikale dagboek Re cyclopedia, die uiteindelijk alle letters van het alfabet moet omvatten. Met steeds wisselende muzikanten - en met gebruikmaking van allerlei geluiden die hem inspireren - heeft de Zierikzeese muzikant, samplecomponist en muziek docent inmiddels een intrigerende reeks cd's afgeleverd. Daarbij rakend aan the ma's die in zijn alfabetische benadering zijn in te passen zoals Heaven, Freedom of Jazz. Het is een inspirerend proces, schetsen de muzikanten de samenwerking met Friederich. Hij ontleedt bestaande mu ziek en geluiden om ze te 'recyclen', waarbij hij gebruikmaakt van cle muzi kale kwaliteiten van de mensen om hem heen. Dat doet hij niet door het hele ploegje muzikanten op hetzelfde mo ment bij elkaar te roepen. In de loop van het proces werkt hij nu eens met de één en dan weer eens met de ander sa men. om uiteindelijk tot één product te foto Marijke Folkertsma komen. „Dr. Love draagt een soort we reldgeschiedenis met zich mee. Uit die kennis kan hij doorlopend putten, zoals hij ook put uit hoe hij ons kent als muzi kanten", typeert Kroos het proces. Voor Simons (Media Mike) is dit pro- jectsgewijs werken dé manier om daad werkelijk zijn muzikale ei te kunnen leg gen. „Niet elke avond hetzelfde kunstje opvoeren, maar echt proberen iets te creëren. Anders ben je alleen aan het du pliceren." Dat laatste kun je van Recyclopedia tot nu toe absoluut niet zeggen. Hoewel qua vormgeving een eenheid is inhoude lijk geen schijfje hetzelfde. En dat be looft het voorlopig ook niet te worden, getuige de nieuwe plannen. „De M van maten. Dat wox-dt Frank Zappa", gooien Simons en Baay als suggestie op tafel. Want het vervolg komt er, haalt Kroos een uitspraak van Friederich aan. „Wie A zegt, moet ook Z zeggen. Dat is z'n beste quote." De L en alle eer dere delen van Recyclopedia zijn ver krijgbaar via Frans Friederich: 0111-411723. door Piet Kleemans RENESSE - Hij komt er voor uit, cabaretier en tekstschrijver Henk Blom: het valt hem zwaar dat hij vanwege het schrappen van de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie dit jaar zijn artis tieke ei - het politiek jaarover zicht op rijm - niet kwijt kan. Blom is vastbesloten volgend jaar de draad weer op te pak ken. „Ik begin in januari meteen weer met krantenknipsels verza melen." Het cynische maar vooral humo ristische jaaroverzicht van Blom - gebracht door het folklo ristisch uitgedoste trio Wannes, Jannekee en 'Endrik - was een niet meer weg te denken onder deel van de jaarlijkse nieuw jaarsreceptie van de gemeente Schouwen-Duiveland. Totdat de gemeente uit besparingsover wegingen de stekker uit het eve nement- en daarmee ook het jaaroverzicht op rijm - trok. De eilandelijke VVD deed nog een poging de nieuwjaarsreceptie te redden, maar uiteindelijk liep die op niets uit. Jammer, vindt Blom. „Ons optreden op de nieuw jaarsreceptie was voor altijd het hoogtepunt van het jaar en er blijkt ook gewoon behoefte aan te bestaan. Tegen december komen altijd de verzoekjes binnen voor ons cabaret Kant' ooi en achteraf gezien hadden Wannes, Jannekee en Endrik wel vier keer op kunnen tre den." Met de nadruk op 'hadden', want het samenstellen van het cabareteske jaaroverzicht vergt nijver nieuwsverzamelwerk. „En toen bekend was dat de gemeente stopte met de nieuwjaarsreceptie ben ik daar meteen mee gestopt." Op de vraag welke nieuwsfeiten hij in ieder geval verwerkt had in de conference als deze was doorge gaan, noemt Blom zonder aarze len het vertrek van WD-wet- houder Croné. „Daar had ik vast wel iets leuks mee kunnen doen", aldus de cabaretier/tekstschrijver. Hij voegt daar meteen aan toe dat hij er nimmer op uit is mensen te beschadigen. „Ik heb eerlijk niet de behoefte om mensen af te branden, wel de behoefte om geintjes over hen te maken." Kant'ooi De liefhebbers van de hu moristische teksten van Blom hoeven niet helemaal op een houtje te bijten. Cabaret Kant' ooi treedt op in Kerkwerve op de nieuwjaarsreceptie van de dorpsraad in dorpshuis 't Zuu- dende en die van ouderenbond Anbo in dorpshuis De Schutse in Haamstede. Verder verzorgt Blom solo-optredens voor de dorpsraad Noordwelle en de Vrouwen van Schouwen in Haamstede. van onze regioredactie BIERVLIET - Vijfentwintig jaar lang stopten toeristen, werkne mers van Dow maar ook andere forensen en toevallige passan ten bij Beun Bloemen Biervliet voor een bosje bloemen, een kerstboom of een plant voor in de tuin. Sinds juni prijkt niet meer het gele reclamebord met de grote B, maar de tekst 'hier was het' op de gevel van Jac en Carla Beun. Op de salontafel van de familie Beun staat dit jaar geen kerst stuk, maar ligt een woorden boek Turks-Nederlands openge slagen. Over precies een jaar moeten ze weg zijn uit hun huis aan de Middenweg in Biervliet en verhuizen ze naar Turkije. Doordat de N61 wordt verlegd, moeten het woonhuis en het bloemenbedrijf wijken. Jac en Carla hebben het mo ment aangegrepen om hun leven over een andere boeg te gooien. In de badplaats Kusadasi, aan de Turkse zuidkust, is een appar tement aangeschaft. De bloemenzaak is echter niet zonder slag of stoot opgegeven. Jac wilde het bedrijf verderop voortzetten, maar het gemeente bestuur van Sluis werkte niet mee. Na stevige onderhandelin gen kon Jac een mooi bedrag in zijn zak steken. Hij zit vol met plannen. „Make laar ERA wil vestigingen ope nen in Turkije. Eén dezer dagen krijg ik bezoek van een Turkse makelaar. Als dat wat oplevert, begin ik maar een cursus make laardij", lachtJac. foto Wim Kooyman KAMPERLAND - Een deel van de kabelabonnees van in- ternetprovider Zeelandnet kon gistex-avond door een sto ring niet op het wereldwijde web. Rond kwart voor negen werden gebi'uikex's van zowel Com21-modems als Web- stannodems getroffen door de stox-ing. Bij de provider in Kamperland werd de stox-ing opgelost door gebx-uik te ma ken van een omleiding. Hoelang de stox-ing heeft geduurd en hoeveel klanten het betrof was gistei-avond nog rxiet be kend. Bedrijfsinbraak Burgh-Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - Uit een bedrijf aan de Noord straat in Burgh-Haamstede is in de nacht van woensdag op donderdag een geldwisselautomaat met onbekende in houd gestolen. Deze werd later, in zijn geheel, teruggevon den op de Zeeanemoonweg in Renesse. Rechter buigt zich over molest OOST-SOUBLTRG - Een zestienjai-ige jongen uit Oost- Souburg moet vandaag voor de kindeiTechter vex-schijnerx omdat hij een andex-e jongen uit zijn dox-p heeft mishan deld. Dat is gebeux-d in de nacht van 10 op 11 december, even buiten Zoutelande, toen zij naar huis fietsten van een bezoek aan een discotheek in het dox-p. De verdachte heeft bekend dat hij zijn dorpsgenoot, die even oud is, heeft mishandeld. Het slachtoffer is daarbij gewondge- x-aakt aan zijn hoofd en in het ziekenhuis in Vlissingen ge opereerd. Het slachtoffer maakte deel uit van een groep tieners die van de discotheek tei-ugfietsten naar huis. Ter hoogte van camping Valkenisse wex-den zij opgehouden doordat er een fiets op het fietspad lag. Een andex-e groep jongex-en kwam hen achteropgereden. De tweede groep eiste geld maar kreeg dat niet. Toen ontstond de vechtpar tij. Volgens de politie is uit onderzoek gebleken dat alleen de zestienjax*ige jongen zich schuldig heeft gemaakt aan mishandeling. Er waren wel meer jongeren aanwezig, maar die hebben niets gedaan. De zestienjarige jongen uit Oost-Soubux-g heeft inmiddels bekend en zit vast. De kin derrechter beslist vandaag wat er vex-der met hem ge beurt. Kerstcadeaus van Juniorkamer MIDDELBURG - De Juniorkamer Walchex-en heeft ruim tweehonderd cadeautjes ingezameld voor kindex-en die tij delijk niet thuis wonen maar in een opvanghuis van stich ting AZZ. De cadeautjes zijn geschonken door mensen die op de zatex-dag voor kerst aan het winkelen waren in Mid delburg. Behalve knutselspullen, knuffeldiex-en en lees boeken is ook 160 euro contant geld opgehaald. De ca deautjes zijn verdeeld onder kinderen van zes tot twaalf jaar. Brand in Hansweert HANSWEERT - In de keuken van een woning aan de Pluimpot in Hansweert is gistermiddag rond half één bi-and uitgebx-oken. Waarschijnlijk heeft er iets op een warme kookplaat gestaan. Drie bewonex-s hadden rook binnengekregen en moesten naar het ziekenhuis. Een van hen blijft een nacht ter observatie. In de keuken ontstond veel schade, in het hele huis is rookschade. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Ondernemers met belangstelling voor een kan toor op het Business Park reage ren verdeeld op de recente ont wikkelingen. De gemeente heeft de Europese aanbesteding niet gegund. Vooral de mate waarin de gemeente contacten met hen onderhoudt, lijkt in het oordeel mee te spelen. Zo heeft F. Padmos, directeur van Rabobarxk Schouwen-Duive land, geen probleem met de plannen van de gemeente om een deel van het Business Park zelf te gaan ontwikkelen. De bank heeft regelmatig overleg met de gemeente en alles ver loopt conform de afspraken; de bank stemt er zijn plannen op af. Ook E. Bin, directeur van soft ware ontwikkelaar Syntess, wil in gesprek met de gemeente blij ven. Maar hij is minder positief gestemd. „Wij willen graag in Zierikzee blijven maar veel ruimte voor verdere vertraging van de ont wikkelingen is er niet", zegt Bin. „We willen nu harde uit spraken van de gemeente over een definitieve tex-mijn. Anders zijn we gedwongen om bijvoor beeld naar Goes te gaan. We moeten een keer over onze toe komst kunnen beslissen." Dat is ook de mening van M. de Vlieger, mede-directeur van Dx-iekleur Verzekeringsgroep. Dit kantoor trok een aantal ja ren geleden in het pand van Noordhoek Diving met het idee snel te kunnen gaan bouwen op het Business Pax*k. De Vlieger: „Deze vertraging moet de laat ste zijn want anders gaan we ons op Goes richten. Ik weet ook niet of het sneller zal gaan als de gemeente het kantorengedeel te zelf ontwikkelt. Overigens worden we slecht op de hoogte gehouden. Er is geen recht streeks contact." Gelaten J. Boogert, vice-voorzitter van de Ondernemerskring Schou wen-Duiveland, reageert wat ge laten op de vertraging. „In het verleden had de OSD misschien wat alerter kunnen reageren op de plannen. Tegenwoordig zit ten we er meer bovenop. Maar ja, de Europese aanbesteding is ook de deur uitgegaan zonder overleg. Nu het traject alsnog deels in eigen hand wordt geno men, zie ik dat proces toch als verloren tijd en energie. Dat werkt niet stimulerend. Er is ook weinig tot geen overleg van uit de gemeente met geïntex'es- seerde leden." Voor J. Koster, penningmeester van Vereniging Bedxijvenpark Zuid, verandert er weinig. „De gemeente heeft de intentie uitge sproken dat de kwaliteitseisen gehandhaafd blijven en dat het parkmanagement van het Busi ness Park geïntegreerd wordt met die van de VBZ. We hebben regelmatig overleg. Maar een verdere vertraging is onwense lijk. Bedrijven moeten weten waar ze aan toe zijn." Buurtbemiddeling Middelburg is groot succes MIDDELBURG - Het project Buurtbemiddeling is een succes in Middelburg. In vier maanden tijd zijn 37 aanvragen voor con flictbemiddeling binnengeko men. Vijf zaken zijn inmiddels opgelost. In de meeste gevallen gaat het om geluidsoverlast. Een blaffende hond of de radio van de bovenbuurman die dag en nacht te veel volume produ ceert. Het zijn typische voorbeelden die in een woonwijk veel erger nis kunnen veroorzaken. Sinds september zijn in Middelburg vrijwillige buurtbemiddelaars aan het werk die burenruzies proberen te beslechten. Het pro ject is een onderdeel van de Stichting Welzijn Middelburg. Tot nu toe zijn meer aanvragen binnengekomen dan verwacht. Van de 37 aanvx-agen zijn er vijf opgelost en in zeven zaken wordt nog bemiddeld. „Het landelijk gemiddelde ligt tussen de negentig en honderd aanvragen per jaar. Als wij ;zo doorgaan, komen we uit op 120. En dan te bedenken dat wij nog maar het topje van de ijsberg zien", vertelt T. van Pamelen, coördinator van het project Buurtbemiddeling.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41