/lyyla/izl 20 I ynwyr D+ttUO Laatste reis voor het eiland V I Danny Roelofs is goed op weg r Historie vol droge voeten Het legendarische REM-eiland is niet meer. De commerciële Reclame Exploitatie Maatschappij zond in de jaren zestig vanaf het 'eiland' televi sieprogramma's de ether in. Nadat de Nederland se overheid daar een eind aan maakte, richtte Rijkswaterstaat het platform als meetpost in. Maar eind september is het echt voorbij. Het bo vendek is al eerder voor sloop naar Vlissin- gen-Oost gebracht en nu passeert ook het onder stel, de Vlissingse boulevard op zijn laatste reis naar ontmanteling, foto Lex de Meester I Hij ziet het niet zitten dat iemand later moet vragen: Danny Roelofs, wie was dat? Dus wil de twintigjarige Middelburger iets bereiken. De Olympische Spelen, een Euro pees Kampioenschap, desnoods een Bene- lux-titel. Iets waardoor hij herinnerd zal worden. Op 28 oktober zet hij een flinke stap naar dat doel. Danny Roelofs grijpt in Rotterdam de Nederlandse bokstitel in het zwaargewicht, de hoogste klasse. Oud-boksers die de wedstrijd vanaf de tribune hebben gevolgd, zien in Roelofs een groot talent. 'Hij kan de opvolger van Arnold Vanderlijde worden', foto Rob Kamminga Als in oktober de 'Canon van de Nederlandse geschiedenis' wordt gepresenteerd, rijst al snel de vraag: wat zijn de hoogtepunten in de Zeeuwse historie? PZC-lezers geven de antwoorden. De relatie met en strijd tegen het water blijken door de eeuwen heen de ro de draad geweest te zijn. Zeehelden als Michiel de Ruyter en de gebroeders Evert- sen, maar ook mensen als dichter en bedijker Jacob Cats zijn het herinneren waard. De Zeeuwse kaapvaart, de kerncentrale, natuur lijk de watersnoodramp en de Deltawerken zijn ook beelden die in het collectieve geheu gen van de provincie blijven hangen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 20