PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT Politie wil foto's bedreigt veiligheid vliegtuigen gsm als bewijs PZC WÊÊÊ Noodtoestand afgekondigd in Somalische hoofdstad HBS OP Vuurwerkpakket mag dit jaar wat kosten Jackpot i miljoen uit modem living easy living de allerlaatste Oudejaarsloten Ambacht raj Rotterdam houdt proef met internetsite Tekort aan luchtvaarttechnici Froger-fans wachten nog steeds op geld Droog en soms een beetje zonneschijn. Matige tot vrij krachtig wind uit zuid tot zuidwest. Maxima rond 6 graden. 248e jaargang no. 306 vrijdag 29 december 2006 los nummer 1,30 internet: www.pzc.nl HPH" MAANPMENU 23,50] |X< DECEMBER VOORGERECHT Trio van wildbouillon HOOFDGERECHT NAGERECHT Hertenbiefstuk met Kastanje-ijs met f .i-^ paté van ree en heerlijke eendenleve een heerlijke koude stoofpeertjes BS rode wijnsaus en walnoten Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl Advertentie Welk model geniet uw voorkeur? Nu 20% t/m 40% korting p alle mei-ken! nsn de Jonge Hoek van Dijke U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Helnkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.blnnenuit.nl Oudejaarsloterij maal naar België ging om vuur werk, komt nu hier naartoe. Die besteden soms wel meer dan vijf honderd euro." De duurste 'dozen' met het zwaarste vuurwerk lopen goed. „Die kosten vijftig euro en ge ven drie a vier minuten vuur werk. Maar dat is ook werkelijk een schitterend schouwspel." De knallers moeten het steeds meer afleggen tegen het sier vuurwerk. „Driekwart is siervuurwerk. Bij de knallers zijn de Chinese rol len populair. Dat zijn in rood pa pier verpakte knallers, ook wel honderdduizendklappers ge noemd." De zwaarste varianten zijn dit jaar voor het eei'st ver krijgbaar, maar maken niet di rect een harder geluid, omdat er foto Willem Mieras een decibelnorm is toegekend aan vuurwerk. Toch vinden de Chinese rollen gretig aftrek in Goes. „Die zijn bijna allemaal verkocht. Zelfs onze leverancier heeft ze niet meer op voorraad." pagina 17 meer en zwaarder vuurwerk de lucht in (Advertentie) Uw parketspecialist Nieuw; massieve S Olife planken BUITENRUSTSTRAAT 20 MIDDELBURG NOORDSTRAAT 46 AXEL (Advertentie) Gevechten Somalië anp - bron. sgn afp bbc Tot aanvang gevechten ondercontroleislamisten V. Opmars Ethiopische strijdkrachten en troepen Somalische interim-regering Aftocht islamitische milities I door Rudi Buis volgend jaar een groot onderzoek om het tel door RemkoTanis ROTTERDAM - Filmpjes of 'foto's die zijn gemaakt met !mobiele telefoons moeten als bewijs kunnen dienen bij rechtszaken. De Rotter damse politie opent volgend jaar een internetsite waar ie dereen beelden van misdrij ven of ongevallen naar toe kan sturen. gisteren bij de presentatie van de plannen die de Rotterdamse politie voor 2007 heeft. De politie krijgt regelmatig beel den van een ongeval of misdrijf aangeboden. Via de site die hier voor volgend jaar wordt ge opend, moeten de foto's en film pjes op een strikt beveiligde ma nier bij de politie terechtkomen. Alleen dan kunnen zij, net als ander bewijs, integraal aan het strafdossier van een zaak wor den toegevoegd. GPD DEN HAAG - Door een snel groeiend tekort aan luchtvaarttechnici dreigen vliegtuigen met gebre ken toch de lucht in te gaan. Volgens voorzitter R. Woudstra van de Nederlandse Vereniging van Luchtvaarttechnici (NVLT) is dat weliswaar een doemscenario, maar niet uitgesloten. Vliegtuigen moeten in elk geval langer wachten op inspectie en noodgedwongen aan de grond blij ven. Het gevaar bestaat dat technici zwichten voor de druk van luchtvaartmaatschappijen om toch maar groen licht te geven voor een vlucht. De Inspectie Verkeer en Waterstaat (IVW) begint tekort en de gevolgen daarvan in kaart te brengen. De NVLT slaat alarm omdat de werkdruk van het onderhoudspersoneel voor vliegtuigen 'flink is toe genomen'. Door de vergrijzing wordt het personeelstekort de komende jaren groter. De gemiddelde leeftijd van de technici ligt op 45 jaar. De aanwas op de drie scholen voor luchtvaarttechnici is gering. Onder houdsbedrijven op Schiphol touwtrekken al om eikaars technici, aldus Woudstra. De IVW heeft vorig jaar 121 ernstige gebreken bij vliegtuigen op Nederlandse luchthavens ontdekt. Dat is een verdubbeling ten opzichte van het jaar ei-voor. GPD -3» PZC xAil -V, M «r«i ii.|! tg! uss! m Vandaag bij de PZC Geknoei met polonium „Het is een ongelooflijke knoeiboel." Elans Codée, direc teur van het opslagcentrum voor radioactief afval Covra, heeft zich verwonderd over het gemors met het polonium dat ex-spion Litvinenko het leven heeft gekost. Sporen van de radioactieve stof in vliegtuigen en wonin gen die dateren van vóór het moment waarop het gif moet zijn toegediend. Onbegrijpelijk. plet experiment wordt gedaan op verzoek van het Rijk. Er bestaan al talrijke websites met vaak confronterende foto's en filmpjes die, meestal op straat, door voorbijgangers of buurtbewoners met een gsm-ca- mera zijn gemaakt. De politie wil beelden die op die manier worden opgenomen van misdrijven of ongevallen in zijn bezit krijgen om verdachten makkelijker veroordeeld te krij gen. Rommelen Dat wordt lastig, geeft de Rotter damse korpschef A. Meijboom toe. Met de digitale amateurbeel den is immers makkelijk te rom melen, ook al voordat zij naai de politie worden verzonden. .Het vergt een behoorlijk kunst je om te bewijzen dat het film pje bij de rechter nog altijd het origineel is", aldus Meijboom door Mieke van der Jagt GOES - Voor sommige Zeeuwse lans van René Froger heeft het afgelaste concert van begin deze maand nog een vervelend staart je gekregen. Het is velen vol strekt onduidelijk waar en hoe ze hun geld kunnen terugkrij gen. Begin december moest René Fro ger verstek laten gaan wegens stemproblemen. Een optreden in de Zeelandhallen moest hij te elfder ure afzeggen. Weliswaar werden in vliegende vaart ande re artiesten naar Goes gehaald, maar voor de echte Froger-fans, die speciaal voor hun idool een kaartje hadden gekocht, was het een afknapper. Zij konden, als ze besloten huis waarts te keren, bij de kassa een prmulier invullen waarmee ze bun geld terug zouden krijgen. Honderd concertgangers deden dat. foor een aantal van hen is de zaak nog steeds niet afgehan deld omdat niet duidelijk is op 'wat voor manier het geld moet 'worden teruggehaald. Bij de i Zeelandhallen worden de fans 'doorverwezen naar het Hein- kenszandse makelaarskantoor Vectro, dat met de organisatie te maken had, en Vectro ver wijst naar Bert van Gils. Op diens telefoonummer krijgen bellers dikwijls geen gehoor. Een woordvoerder van de Zee landhallen betreurt de gang van zaken, maar moet toch doorver wijzen naar de organisatiepart ners. Vectro is niet voor commentaar bereikbaar, maar de lijst met na men van afhakers blijkt bij Van Gils in bezit. «Alleen mensen die een formu lier hebben ingevuld komen voor restitutie in aanmerking, maar dan moeten ze wel hun kaartje opsturen naar Van Dis- hoeckstraat 67, 4381 TV Vlissin- gen. Het controlestrookje mag met van het kaartje zijn afge scheurd", aldus medeorganisa tor Van Gils. Mensen die ter plekke geen for mulier hebben ingevuld, krijgen hun geld niet terug. „Dan lopen we het risico dat we de entree betalen van mensen die de hele avond hebben meegemaakt." Ook Van Gils wijst alle verant woordelijkheid voor de slordige afwikkeling van de hand. Voorbarig feest Bulgarije en Roemenië ma ken zich op voor de festivi teiten rondom hun toetre ding tot de Europese Unie, begin volgend jaar. De twee landen lijken nog niet goed te weten wat zij met hun lidmaatschap aan moe ten. Omdat de Europese Commissie echter vreest dat het hervormingstempo afzwakt, worden beide lan den, de festiviteiten ten spijt, ook na 1 januari be handeld alsof zij nog kandi daat-lid zijn. Coureurs Eneco Tour door tunnel Het is nog altijd niet geheel zeker dat de Eneco Tour in 2007 door Zeeland gaat. Maar als de wielerkoers de pro vincie in augustus aandoet, gaan de renners kort na de start in Terneuzen door de Westerscheldetunnel. Op dat moment zal al niet meer geneutraliseerd geile den worden, maar is de wedstrijd in volle gang. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6 en 7; Radio Televisie: 9; Zeeland: 13,15,16 en 17; Sport: 19, 20 en 21Auto: 23 en 25 In Het Feesthuis in Goes gaan de pakketten met siervuurwerk als warme broodjes over de toonbank. door Joeri Wisse GOES - Grote pakketten met spectaculaire pijlen zijn de vuur werktrends voor 2006, denkt Kees Dorrepaal van Feesthuis Goes. „Klanten nemen gemid deld voor tachtig a negentig eu ro aan vuurwerk mee, dat was vorig jaar nog zestig euro." Dezer dagen is het topdrukte in Het Feesthuis aan de Koning straat. Voor de drie dagen dat er vuurwerk mag worden ver kocht, heeft Dorrepaal wat vrienden van de voetbalvereni ging opgetrommeld om de klan ten zo goed mogelijk te kunnen bedienen. Hij kan goed merken dat dit jaar zwaarder vuurwerk is toege staan in Nederland. Dorrepaal: „Een aantal klanten dat nor- (Advertentie) door llona Eveleens MOGADISHU - Juichende men sen en schietende plunderaars vormden in de Somalische hoofdstad Mogadishu het wel komstcomité voor Ethiopische strijdkrachten en het regerings leger. De Unie van Islamitische Rechtbanken (UIC) bood geen verzet en verliet de stad voordat de Somalische en Ethiopische troepen arriveerden. De leiders van de UIC en een deel van hun strijders zijn onder weg naar hun bolwerk Kismayo, zo'n 500 kilometer ten zuiden van Mogadishu. Veel islamitische strijders zijn echter achtergebleven in de hoofdstad. „Wij zijn verslagen. Ik heb mijn uniform uitgedaan. De meeste van mijn kameraden hebben ook hun burgerkleren weer aangetrokken", aldus een ex-strijder. Een groot deel van de islamiti sche strijders was afkomstig uit de milities van krijgsheren die in juni waren verslagen door de UIC. Chaos heerst in de straten van Mogadishu. Toen de UIC zich te rugtrok, greep een deel van de inwoners de kans om te plunde ren. Elke Somaliër, man of vrouw, jong of oud, bezit een wa pen waardoor Mogadishu één van de gevaarlijkste steden ter wereld is. De regering van president Yusuf kondigde de noodtoestand af, maar zij blijft voorlopig in de. provinciestad Baidoa waar het al ruim een jaar zetelt. Naast vreugde en teleurstelling heerst grote onzekerheid in Mo gadishu. „Mijn grootste angst is dat Mogadishu weer vervalt in de anarchie van weleer. De rege ring moet direct hier heen ko men en de zaak in handen ne men. Als ze dat niet snel doen, nemen de krijgsheren het weer over", aldus een inwoner. GPD O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor €14,95 automatische incasso van dil bediag van mijn tekeningnummer. Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand mei automatische incasso 21.501'. CU per kwartaal met automatische incasso 61,50)*. CD per jaar mei automatische incasso 236,00)". met gratis PZC-paraplu het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1