and 20ÜÜ fü/i Veren willen maar niet varen Nieuw boegbeeld voor de PZC Drie dagen feest in Sint-Annaland k /- 1 /"- J f vrijdag' 29 dgfendjer 2006 Veertig jaar werkte hij bij de Zeeuwse krant, de laatste elf jaar zorg de hij als hoofdredacteur dat de PZC zijn eigen gezicht behield. Op 23 juni neemt Andreas Oosthoek in de Abdij in Middelburg af scheid van de PZC. Oosthoek wordt opgevolgd door Peter Jansen, afkomstig van het Dagblad van het Noorden. Hij maakt direct duidelijk wat zijn doel is: zorgen dat de PZC zijn rol van 'onmisbare nieuwsbrenger' blijft vervullen. De overgang op het tabloidformaat, in februari 2007, ziet hij daarbij als een grote kans. foto's Dirk-Jan Gjeltema en Willem Mieras Begin juli is er slecht nieuws voor ver voersmaatschappij BBA: de veerboot Prinses Maxima is kapot. Eén over tocht per uur tussen Breskens en Vlis- singen is te weinig, dus verleent De Stad Terneuzen bijstand. Maar die kan alleen voetgangers meenemen. De vreugde is dus groot als begin augustus de Maxima weer kan varen, maar twee dagen later geeft het andere schip, de Prins Willem-Alexander, er de brui aan. Het duurt tot begin november tot hij weer vaart. Ondertussen is de pro vincie de mankementen zat; ze gelast een grondig onderzoek om te achterha len waarom het steeds misloopt met de veerboten, foto Lex de Meester Twee jubilea zijn voor Sint-Annaland begin juli aanleiding om drie dagen feest te vieren. Muziek vereniging Accelerando bestaat 125 jaar en voet balvereniging WHS 75 jaar. Honderdvijftig bewo ners werken mee aan het spektakelstuk Sint-Atlan- tis. Bijna vijftienhonderd mensen bezoeken de voorstellingen. Daarnaast viert het dorp drie da gen feest met onder meer een agribeurs, Sail Sint-Annaland en de Nacht van de Natte Zak doek. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11