PZC Eigenaar wil hotel Sluis kwijt küntratuin Spelenmiddag in de sfeer van kerst Folderen tegen foutparkeren Terneuzen wil geld zien voor koffieshop Maandmenu 23,50 's December PZC Het mooiste vuurwerk koop je bij Intratuin zeeuwse almanak Interesse buitenlands casino in complex overtuigt Van Velden niet meer deDRVKKERY de allerlaatste Oudejaarsloten Jackpot 12,2 miljoen Redactie: 0113-315649 twvw.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0113-315570; Nationaal: 020-4562500. Lezersservice: 0800-0231231 donderdag 28 december 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen ■andcafé tefano Tweetal gegratineerde gamba's met bieslook en shii-take Gegrilde meervalfilet met een saus van witte wijn en gerookte paling Creatie van rabarbermoes, yoghurt-ïjs en caramelfudge Arrangementen en Kerstdiners! Spectaculaire kerstbijlage www.amadore.nl cel. (01 18) 418 019 www r r; f ;i n o n I Nieuwbouw bij paviljoen Domburg DOMBURG - De gure westenwind heeft nu nog vrij spel in het nieuwe appartementencomplex voor het Badpavil joen, hoog op de duinen in Domburg, maar komende zo mer zullen de nieuwe huiseigenaren er warmpjes bijzit ten. Volgens Chris Dekker van projectontwikkelaar Van Garderen Dekker ligt de bouw op schema. „Het hoog ste punt is nagenoeg bereikt. Na de vakantie, in januari, vieren we het formeel. Dan drinken we een zogenaamd 'kapbiertje' met de bouwers." Het torentje van het Badpa viljoen steekt nog nét boven het dak van de nieuwbouw uit. Dat is waarschijnlijk even wennen voor de dorpsbe woners. In de voorbereiding stuitte de projectontwikke laar met zijn plannen op nogal wat weerstand, nu krijgt hij ook positieve reacties. „Het oude Badpaviljoen stond er niet zo fraai bij de laatste jaren. De restauratiewerk zaamheden in het monumentale deel van het Badpavil joen lopen gelijk op met de nieuwbouw van de apparte menten. Boven de grote zaal van het paviljoen komen tien riante woningen, waarvan de goedkoopste negen ton en de duurste twee miljoen euro heeft opgebracht. Vlissinger mishandeld VLISSINGEN - Een 41-jarige Vlissinger is in de nacht van dinsdag op woensdag gewondgeraakt aan zijn hoofd toen hij in zijn woonplaats werd mishandeld door een groep onbekenden. Hij is in het ziekenhuis behandeld maar hoefde daar niet te blijven. De mishandeling gebeur de rond 3.00 uur voor een café aan de Walstraat in Vlissin- gen. Een groep van ongeveer vijftien mensen was vanaf de Zeilmarkt de Walstraat ingelopen. Eén van hen ging op het terras tegen een fiets en tegen een raam staan plas sen. De 41-jarige Vlissinger, die met een even oude stadge noot net naar buiten was gekomen, zei daar iets van. De man werd door één van de mannen uit de groep zo hard tegen zijn hoofd geschopt, dat hij bewusteloos raakte. Vier anderen schopten hem toen nog een paar keer tegen zijn hoofd. Ook de eigenaar van het café die met een paar bezoekers naar buiten kwam, werd geslagen. Binnenvaart is beschuldiging beu NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zeeuwse burgemeesters en de commissaris van de koningin W. van Gelder creëren ten onrechte het beeld dat binnenvaartschippers een ge vaar voor de omgeving vormen, omdat zij de regels voor gevaarlijke lading niet naleven. „In twintig jaar containervervoer is er niks noemenswaar digs gebeurd", reageert J. Vogelaar van de belangenver eniging Schuttevaer. Vogelaar beklaagde zich gisteren op de jaarvergadering van de afdeling Midden-Zeeland van Schuttevaer in Nieuw- en Sint Joosland over de beschul diging die overheden uiten over de binnenvaartschippers. Advertentie Welk model geniet uw voorkeur? Nu 20% t/m 40% korting op alle merken! nsn de Jonge Hoek van Dijke uit modern living easy living U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur. zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met couscoussalade, chili con carne of vegetarische chili en frambozenbavarois €12,50 of €10,00 (vegetarisch) reserveren: 0118 - 886 866 vanavond 19.30 uur Popmuziekquiz za 30-12,14.00-16.00 uur Aaike Jordans 2006 in 52 sonnetten James Denton gitaar zondag 31 december gesloten wij wensen u een gelukkig 2007 informatie over kinderboeken op internet: kijk op www.kjoek.nl www.de-drvkkery.nl Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231, liet alfcbet van Zeeland door René van Stee TERNEUZEN - Koffieshop Checkpoint in de binnenstad van Terneuzen gooit een nieuw wapen in de strijd om de par keeroverlast van met name Fran se en Belgische drugstoeristen te beteugelen. De koffieshop heeft een informatiefolder laten ir de dichtstbijzijnde Incratuin-veshging: 0900-7707700 drukken in zowel het Neder lands als het Frans. „Onze insteek is om iets aan het gedrag van een deel van onze be zoekers te veranderen. Want foutparkeren levert niet alleen ergernis en overlast op voor om wonenden en andere direct be langhebbenden, ook wij hebben er geen gemak van. Wij hopen dan ook dat de folder een be langrijke bijdrage levert aan fat soenlijk gedrag in zowel het ver keer als op straat en aan het in dammen van de parkeerover last", verklaart woordvoerder F. Deij van Checkpoint. Deij bevestigt dat Checkpoint in het verleden ook al eens flyer- tjes uitdeelde met uitleg over parkeren in de Terneuzense bin nenstad. Dat sorteerde enig ef fect, maar de groeiende toe stroom van met name Belgische en Franse klanten vraagt vol gens hem om een grondiger aan pak. De oplage van de folder be draagt vijftigduizend exempla ren, waarvan de helft in het Ne derlands en de helft in het Frans is opgesteld. Daarmee kan Checkpoint een kleine maand vooruit. Deij benadrukt dat er geen wer vende teksten in de folder staan, maar dat hij alleen bedoeld is om informatie en voorlichting te verstrekken. Het gaat volgens hem ook niet om een eenmalige actie. „Het is in ieder geval de bedoeling om er continuïteit in te brengen. En in een nieuwere folder zullen ongetwijfeld ook het parkeerverhaal en allerlei weetjes over softdrugsgebruik aan de orde komen." (Advertentie) door Emile Calon TERNEUZEN - Terneuzen en andere grensgemeenten moeten volgens burgemeester J. Lonink gecompenseerd worden voor de extra kosten die ze maken in ver band met de aanwezigheid van koffieshops. Hij doelt dan onder meer op de extra parkeerwach ters, de beleidsambtenaar en toe zicht door de politie. Hoewel het Rijk via de belasting dienst verdient aan koffieshops, krijgen grensgemeenten geen extra geld, aldus Lonink. Daar om vindt hij dat gedacht kan worden aan bijvoorbeeld het vei len van vergunningen voor een eventuele derde koffieshop. Hij benadrukt dat de opbrengst niet gebruikt mag worden voor aller lei andere voorzieningen. „De in woners van Terneuzen moeten niet op kosten worden gejaagd doordat het Rijk een gedoogbe leid voor koffieshops heeft." Veiling van de vergunning voor bijvoorbeeld drie jaar kan mil joenen opbrengen, verwacht Lo nink. Hij geeft wel aan dat het bezwaarlijk is als de overheid een belang krijgt in een sector waarin de verkoop legaal is, maar de bevoorrading illegaal. „Je begeeft je als overheid dan op een hellend vlak. Maar je moet toch iets. Zodra burgers iets krijgen in ruil voor de aan wezigheid van een koffieshop in hun buurt, tempert dat wellicht de weerstand, denkt Lonink. Het idee van veilen maakt onder deel uit van een breed onder zoek in opdracht van de gemeen te, waarin nagegaan wordt hoe Terneuzen in de toekomst om moet gaan met de koffieshops. Het Kamerlid A. Koppejan (CDA) vindt het dan ook vreemd dat Lonink niet wacht tot dat onderzoek is afgerond. Zijn collega L. Blom (PvdA) daarentegen looft de creativiteit van Lonink. Dat idee van veilen spreekt hem zeer aan. Het zou echter nog veel beter zijn als softdrugs gelegaliseerd zouden worden, vervolgt hij.Terneuze- naar C. Ephraïm is echter mordi cus tegen. Als woordvoerder van de actiegroep 'De grens is bereikt' vindt hij dat de koffie shops snel verplaatst moeten worden om zo een einde te ma ken aan de overlast die al die ko pers veroorzaken. Hij voelt zich daarbij gesteund door 5700 plaatsgenoten die recentelijk een oproep ondertekenden waar in om dat beleid werd gevraagd. Die ondervinden volgens hem daadwerkelijk overlast. i Zoals op zo veel plaatsen heerst op die Walcherse j school een hardnekkige hoofd- I luizenplaag. De school kwam met de gebruikelijke advie- I zen: kleding in plastic zakken j stoppen en dagelijks het haar van de kinderen controleren. Bij zo'n inspectie ontdekte die moeder tot haar afgrijzen een luis bij haar vijfjarig zoon tje. Het ventje zat er aanmerke lijk minder mee dan zijn moe der. Yesriep hij opgeto gen, „mijn eerste luis." Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie door Jeanette Vergouwen HULST - Ongeveer 150 kinde ren deden gisteren mee aan de speelmiddag die Jeugd Vakantie Werk (JVW) hield in 't Jagertje in Hulst. Een half uur voor aanvang stond er al een lange rij voor de inschrijftafels. De twintig leden en nog tien vrijwilligers hadden de ruimtes al versierd en alle at tributen klaargezet. De kinde ren werden ingedeeld in zes groepen en de kerstman gaf met ho-ho-ho-geroep en belgerinkel aan dat er gewisseld moest wor den van activiteit. Buiten werd er flink gebruik ge maakt van het springkussen. Binnen waren er (knutsel)spelle- tjes zoals de kerstboomestafet te, een mobile maken, een soort knock-out quiz en een bingo. Ook konden de aanwezigen ge nieten van pannenkoeken, on der het kijken naar de video van de musical van 2006 over het avontuur van Freek in IJsland. Wouter van zeven denkt diep na als hem gevraagd wordt wat hij het leukste vond. „Eigenlijk al les, maar het springkussen het allerleukst", stelt hij dan. Vol gens zijn vriend is het vooral fijn met een heleboel kinderen samen te spelen en van alles te ondernemen. Desirée (9) prikt de pannenkoek met suiker be hendig op haar vork. „Ik vond eten en videokijken leuk", zegt ze tussen de happen door. Een organisator constateert tevre den dat het lekker druk is en dat de kinderen genieten. „We eindigen straks met een groot kampvuur en zingen wat lied jes." Bestuur en leden blijven tot vrijdagavond op 't Jagertje om de jeugdvakantieweek 2007 voor te bereiden. Het thema heb ben ze al. Freek beleeft Oosterse avonturen en er wordt gewerkt met mummies, sfinxen en pira mides. De musical wordt zondag 29 juli opgevoerd en de vakantieweek is van 30 juli tot en met 3 augus tus. Deelnemers aan de spelenmiddag konden ook een kerst-mobile maken. foto Wim Kooyman door Jan Reijnders BREDA - Martin van Velden, ei genaar van het hotelcomplex Dikke van Dale in Sluis, gelooft niet meer dat het een buiten lands casino nog zal lukken het Nederlandse staatsmonopolie te breken. Hij kocht het pand in dertijd met het idee dat er op ter mijn een casino in zou komen, maar tot twee keer toe dwars boomde de gewezen minister van Justitie Donner die plan nen. Een Belgisch/Franse combinatie van casino-exploitanten ziet des ondanks toch mogelijkheden voor vestiging in het Sluise ho telcomplex. Dat zegt althans de Brabantse projectontwikkelaar P. Roozen, die de Dikke van Da- Ie destijds aan Van Velden ver kocht. Het gaat om de Partouche Groep, die in Frankrijk meer dan vijftig casino's exploiteert, en het Belgische Verdonk, eige naar van drie casino's. Vooral de gewezen minister van Justitie Donner was een ver klaard tegenstander van buiten landse exploitanten op de Neder landse markt. Hij wilde het mo nopolie van Holland Casino overeind houden. Dat zou de beste garantie vormen tegen cri minaliteit en gokverslaving. Geld terug De Zeeuwse belegger Martin van Velden heeft inmiddels alle vertrouwen in een goede afloop van zijn investering verloren en wil het geld (drie miljoen euro) terug. „Mogelijk denkt een nieu we regering anders over buiten landse casino's, maar dan ben je zo een jaar verder", meent zijn Rotterdamse advocaat N. Lager- weij. Hij stelt dat Holland Casi no 'een zeer bescheiden markt speler' is tegenover de Belgisch/Franse combinatie die nu aan de deur klopt. Projectontwikkelaar Roozen, verkoper van het complex in Sluis, heeft een rotsvast vertrou wen in de Fransen. „Ik ben er nog steeds van overtuigd dat er een casino komt in Sluis. Partou che en Verdonk zijn gigantische partijen. Ik vertrouw blinde lings op hen." Zijn advocaat D. Terpstra laat weten dat Roozen nooit een ga rantie op de komst van een casi no zou hebben gegeven. De rech ter beslist op 5 januari of de ver koper moet terugkopen. Witte vlek Zeeland geldt, met Oost-Neder land en de kop van Noord-Hol land, als een witte vlek op de 'ca sino-kaart' van Nederland. De rechter (in Breda) en de Europe se Commissie uitten al eerder kritiek op het staatsmonopolie. Om de geloofwaardigheid van het beleid overeind te houden, laat Justitie helemaal geen nieu we casino's meer toe, ook geen staatscasino's. Amsterdam en Rotterdam zouden graag een tweede casino willen, maar kun nen daar naar fluiten. Met toestemming van de ge meente Sluis wordt in Dikke van Dale wel een grote en luxe speelautomatenhal geëxploi teerd. In afwachting van een vol waardig casino met blackjack en roulette, zo is de bedoeling. „Sluis wil een beter en kapitaal krachtiger publiek", weet Lager- weij. Oudejaarsloterij (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41